Главная страница
Навигация по странице:

  • Күні Сынып

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың мақсаты Оқушылар

  • Сабақтың кезеңі/ уақыты Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті

  • Жүру барысындағы жаттығулар.

  • Жалпы денені жетілдіру жаттығулары

  • Тапсырманың дескриптерлері

  • Бөлім Педагогтың аты-жөні

  • Ортасы Мұғалім баскетбол ойынынан үзінді көруді ұсынады (сілтеме).Көрген бейнебаянды талқылау

  • 6 сынып ҚМЖ. Негізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды


    Скачать 5.04 Mb.
    НазваниеНегізгіимылозалысжаттыуларыныбайланысынанытайды
    Дата19.09.2022
    Размер5.04 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла6 сынып ҚМЖ.docx
    ТипДокументы
    #684008
    страница33 из 40
    1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   40




    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Ойын кезінде алаңда бағдарлау дағдыларын оқып үйрену.

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

    Сабақтың мақсаты


    Оқушылар:

    - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыстардың комбинацияларын құруды және қолдануды біледі; - әр түрлі физикалық жаттығуларда қозғалыс комбинациялар реттілігін құрастыра біледі.

    Бағалау критерииі

    - қозғалыс комбинацияларын құрып қолдана алады;

    - жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып

    көрсете алады; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады.

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Мұғалім оқушылармен амандасады.

    Содан кейін ол оқушыларға келесі сұрақтарды талқылауды ұсынады: - басқыншылық ойындарда ойын кеңістігінде қандай бағдарлау дағдылары қажет? - жылдамдық пен үйлестіруді қалай дамытуға болады?

    Жүру барысындағы жаттығулар.

    а) аяқ ұшымен

    б) өкшемен

    в) жартылай отырып

    г) толық отырып

    д) саптық жүріс

    Жүгіру барысындағы жаттығулар.

    а) жай жүгіру

    б) аяқты алға сермеп

    в) тізені жоғары көтеріп

    г) өкшені жамбасқа лақтырып

    д) оң жақ қапталға тіркемей адым

    е) сол жақ қапталға тіркемей адым

    ж) арқамен жүгіру

    з) жылдамдыққа

    и) тынысты қалыпқа келтіру

    Жалпы денені жетілдіру жаттығулары

    1.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

    1-4 басты оң жаққа, 5-8 сол жаққа айналдыру.

    2.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

    1-басты оң жаққа, 2-сол жаққа, 3-артқа, 4-алға еңкейтеміз.

    3.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол иықта

    1-4 иықты алдыға, 5-8 артқа айналдырамыз

    4.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде оң қол жоғары, сол қол төменде

    1-2оң қол артқа кереміз

    3-4 сол қолды артқа кереміз.

    5.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол кеуде алдында бүгілу.

    1-2 қолды кеуде алдында бүгіп кереміз

    3-4 қолды жазып кереміз.

    6.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, оң қол жоғарыда, сол қол белде

    1-2 кеудені сол жақа еңкейтеміз

    3-4 қолды ауыстырып еңкейтеміз

    7.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде, қол белде

    1- оң аяққа еңкейеміз

    2- ортаға

    3- сол

    4- Бір қалыпты

    8.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол төменде

    1- қол жоғарыда

    2- қол алға еңкейеміз

    3- отырамыз

    4- Бір қалыпты

    9.Бір қалыпты аяқ иық көлемінде қол белде

    1-2 оң аяққа

    3-4 сол аяққа

    5-8 қос аяқпен секіреміз

    Тапсырманың дескриптерлері:

    - жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады;

    - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтайды;

    - жаттығуларды орындаған кезде бірде бір төртбұрышты өткізбейді;

    - жаттығуларды қатесіз орындайды.

    Формативтік бағалау:

    Мұғалім «бағдаршам» әдісін қолданады (әр түсті дөңгелек карточкалары): жасыл – тамаша, сары – жақсы, қызыл – қанағаттанарлық.


    Оқушы өз жұбын табады

    Әдіс арқылы қайталау

    Сұрақ жауап орындайды


    Қол шапалақ


    Сурет

    суреттер


    Семантикалық карта


    Ортасы

    Жалпы оқушыларды сапқа тұрғызып жаңа сабақты түсіндіру.

    Акробатикалык алға қарай тоңқалаң асу, денені жинақтап алып аударылып түсу. Оған керісінше, артқа қарай домалап, асып түсу, жаттығудың аяқ кезінде қолды тіреу арқылы денені аударып түсіру.

    Алғада, артқада домалап түсуді орындау үшін жинақталу қажет. Жинақталуды үйренген соң, бастапқыда біреудің көмегі арқылы, алға қарай домалап түсуге көшу керек. Оқушы жүрелеп отырады, бас екі тізенің арасына қарай еңкейтіледі. Аяқты тіреп итерілу қарсаңында және домалап түсудің алдында басын төсенішке тигізбей екі тізесіне қарай жақындатады, сөйтіп, денені бірден аударып түсуге көмектеседі.

    Артқа қарай домалап түсуде әуелі шалқалап жатып, қолды иықтан асыра тіреу арқылы артқа тербетілеуден бастаған жөн. Сосын жауырынға тұрған қалыптан артқа қарай аударылып, қолды иықтан асыра еденге тигізіп қайтадан жүрелеп отыру. Келесі кезек-жүрелеп отырудан артқа домалап түсу, қолды тіреп тізерлеп отыру; домалап асып түсіп, аяқты алшақ қойып тіреп тұру; артқа қарай домалап асып түсу.

    Жүреден жартылай отырып, артқа тоңқалаң асу, аяқты түзу ұстап жауырынмен тұру, сосын алға тоңқалаң асу, соңында түзуленген аяқты жіберіп, алақанмен еденге тірелу, қайтадан қалпына келу. Дәл осылай, бірақ қолмен ешнәрсеге тірелмеу керек.Тапсырманың дескриптерлері: - қауіпсіздік техникасын сақтайды; - ойын кеңістігінде бағдар жасай алады; - қашушы шеңберден алыстамайды; - қашушы шеңбердің ортасынан жүгіріп өтпейді.

    Формативтік бағалау:

    Мұғалім оқушыларға бін бірі бағалау әдісін қолдануға ұсынады («бас бармақ» әдісі): бас бармақ жоғары – тамаша, бас бармақ – көлденең – жақсы, бас бармақ төмен – қанағаттанарлық.

    Сұраңыз: Бұл ойын қандай физикалық қасиеттерді дамытады?



    Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

    жылдамдық пен үйлесімдіктің арнайы жаттығулар кешенін құрастырып көрсете алады;

    - жаттығуларды орындаған кезде аралық пен ара қашықтықты сақтайды;

    - жаттығуларды орындаған кезде бірде бір төртбұрышты өткізбейді;

    - жаттығуларды қатесіз орындайды.





    Мұғалім ысқырығы

    Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь:

    Кроссқа дайындық ресурстары:

    https://www.youtube.com/watch?v=X4wNW8dp2YU


    Сабақтыңсоңы


    Сабақты қорытындылау:

    1. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

    2. Бағалау критерийі қандай?

    3. Көбейтіндінің берілген натурал санға бөлінгіштігін қалай талдау керек?




    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы




    Бөлім




    Педагогтың аты-жөні




    Күні




    Сынып

    Қатысушылар саны

    Қатыспағандар саны

    Сабақтың тақырыбы


    Ойын кезінде алаңда бағдарлау дағдыларын оқып үйрену.

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    6.1.2.1 - қимыл-қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардағы реттілігін құру және орындау

    Сабақтың мақсаты


    Шағын диапазондағы денежаттығуларының құрылымдық идеяларының тактикалары мен стратегияларын бағалай және қолдана алады.

    Бағалау критерииі

    Оқушылар шағын диапазондағы денежаттығуларының құрылымдық идеяларының тактикалары мен стратегияларын біледі және сипаттай алады

    Сабақтың кезеңі/ уақыты

    Мұғалімнің әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Басы

    Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.

    Сәлемдескеннен соң, оқушылармен келесі сұрақтарды талдайды:

    - спорттық ойындарда қандай түрлерін білесіңдер?

    - ойын тактикасы не екенін білесіңдер ме?

    - ойын стратегиясы не екенін білесіңдер ме?

    Әріқарай мұғалім сабақтың тақырыбын айтады: «Ойындағы жеке жіне командалық әрекеттер».

    Мұғалім оқушылардың өздеріне оқу мақсаттарынан жетістік критерийлерін шығаруды ұсынады, оларды дайын критерийлермен салыстыртқызады.

    Мұғалім жаттығуды өткізуді ұсынады. Оқушылармен бірге көшбасшыны таңдап, дене жүктемелеріне дайындау үшін, әртүрлі бұлшықеттер топтамасына жаттығу жасатқызады.

    Оқушылар «шаттық шеңберіне» тұрып, мұғаліммен бірге қайталайды.

    Үй тапсырмасын айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.

    Қол шапалақ




    Стикер

    Сөздер жазылған қима қағаздар

    АКТ



    Ортасы

    Мұғалім баскетбол ойынынан үзінді көруді ұсынады (сілтеме).

    Көрген бейнебаянды талқылау:

    - Сары майкадағы команда шабуыл жасағанда қандай тактикалық әрекеттер жасайды?

    ( мұғалім ойынның нақты үзіндісін көрсетеді).

    - ақ майкалы команда қорғаныста қандай стратегиялар қолданды?

    ( мұғалім ойыннның нақты үзіндісін көрсетеді).

    Әрі қарай суреттер (1 команда баскетбол добының суреті, екінші команда волейбол добының сурет») арқылы сыныпты екі қомандаға бөледі.

    Ойын үшін:

    1. «Допты 10 рет беру» (№3 қиықша).

    Тапсырмаларға дескрипторлар:

    - қарсылас команда алып қоймас үшін 10 рет допты өз командаластарына беру керек

    - доптьы екі қолмен жүргізуге болмайды

    1. «Пингвиндер жүгірісі» » (№4 қиықша).

    Тапсырмаларға дескрипторлар:

    Әр оқушы:

    - аяқтын ортасына баскетбол добын қыстырады

    - баскетбол қалқанын айналып келеді

    - жүгіріп өткен қатысушылар лектің соңына тұрады.

    Мұғалім ойынды талқылауды ұсынады.

    - ойын барысында қандай тактикалық әрекеттер қолдандыңдар?

    - қандай стратегиялар қолдандыңдар?

    - ойын жағдайында барлығы жүзеге асты ма?

    -ойын барысында қандай қиындыққа тап болдыңдар?

    Әрі қарай мұғалім командаларға ойын барысында «қарсыластарының» қолданған тактикалық әрекеттері мен стратегияларына қалыптастырушы бағалау жүргізуді сұрайды.

    ФБ смайликтар арқылы орындалады: (өте жақсы – көнілді, жақсы – күлімсүреп, нашар - жылайтын).

    Сұрақтар қорапшасынан» алынған түрлі деңгейдегі тапсырмаларды орындайды.

    өздерінің тағы не білгілері немесе қажеттіліктерін «Сұрақтар қорапшасына» жазып қалдырады.

    Уақыттарын есептептемей жүгірту

    Айту. Дайындал, назар сал, марш деген

    кезде, қолмен аяқтың қозғалуын дұрыс

    көрсету.




    Бас бармақ
    ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай»


    Бағалау парақшасын толтырады.

    ҚБ Бағдаршам


    Мұғалім ысқырығы

    Керекті спорттық жабдықтар және инвентарь

    Сабақтыңсоңы


    Кері байланыс Маған сабақта не ұнады. 2. Маған немен жұмыс істеу керек? 3. Смайл арқылы өзінің көңіл-күйін бейнелейді және стикерді күн бейнесіндегі тақтаға жапсырады.


    Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.




    Рефлексия парағы
    1   ...   29   30   31   32   33   34   35   36   ...   40


    написать администратору сайта