Главная страница
Навигация по странице:

  • РЕФЕРАТ з дисципліни «Економіка сфери послуг (ТІ)» на тему «Організація дозвілля в туристичних комплексах » Виконала

  • Козицька А.О. Керівник: ас. Осипенко К.В.Маріуполь - 2016Зміст

  • реферат. Організація дозвілля в туристичних комплексах


    Скачать 47.65 Kb.
    НазваниеОрганізація дозвілля в туристичних комплексах
    Дата09.12.2018
    Размер47.65 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлареферат.docx
    ТипРеферат
    #59390

    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

    МАРІУПОЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

    ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ

    КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ

    РЕФЕРАТ
    з дисципліни «Економіка сфери послуг (ТІ)»
    на тему «Організація дозвілля в туристичних комплексах»
    Виконала:

    студентка 3 курсу

    напряму підготовки

    6.030601 «Менеджмент»

    денної форми навчання

    Козицька А.О.
    Керівник:

    ас. Осипенко К.В.


    Маріуполь - 2016

    Зміст

    Вступ 2

    1.Сутність дозвілля в туристичних комплексах 3

    2.Реалізація дозвілля в туристичних комплексах 8

    Висновки 13

    Список використаних джерел 14


    Вступ


    В даний час готелю все частіше пропонують послуги організації дозвілля в готелі. Індустрія гостинності -бізнес, спрямований не тільки на забезпечення житлом і їжею приїжджих людей, але також і на організацію їх дозвілля. Сучасний готель - не просто місце для тимчасового проживання, а культурний центр, де люди мають можливість перемикатися з трудової діяльності на відпочинок і розваги.

    Обрана тема є цікавою і актуальною, тому що особливе місце в готельних підприємствах на сучасному етапі розвитку займає анімаційна служба, що забезпечує організацію анімаційної діяльності туристів. Саме анімація є джерелом великого додаткового прибутку готелю, і привабливості турпродукту, тому в професіоналах даного профілю зацікавлені всі сучасні готельні підприємства.

    Мета написання даної роботи полягає в тому, щоб довести доцільність функціонування організацій дозвілля в туристичних комплексах.

    Для вирішення мети були поставлені та вирішенні наступні завдання:

    • виявити сутність дозвілля в туристичних комплексах;

    • розглянути реалізацію дозвілля в туристичних комплексах;

    Об'єктом дослідження є розкриття специфіки туристичного дозвілля в туристичних комплексах.

    Предметом дослідження є технологія роботи з організації дозвілля.

    Робота складається з двох підрозділів, висновку та списку використаних джерел.
    1. Сутність дозвілля в туристичних комплексах


    Організацією дозвілля в туристичних комплексах займається спеціальна служба, яка називається "анімаційною". Саме наявність такої служби, її матеріально-технічне оснащення, кадрове забезпечення залежать від статусу та ролі туристичного комплексу на ринку анімаційно-туристичних послуг, його комерційного успіху та перспектив розвитку.

    Збільшити кількість клієнтів конкретного туристичного центру можна не тільки шляхом збільшення кількості готельних номерів, чіткої роботи авіаліній, усунення комунальних проблем, а й шляхом створення умов для комфортного, різноманітного, цікавого відпочинку, забезпечення високоякісного обслуговування дозвілля. З цією метою розробляються програми міжнародних акцій, наукових конференцій, симпозіумів, пропонуються спортивні заходи (кінні прогулянки, парусний спорт, гірський туризм, екскурсії), азартні ігри, відвідування історичних пам'яток. Різноманітність форм проведення дозвілля є запорукою успішного функціонування всього туристичного комплексу.

    Ефективно організувати дозвілля неможливо без талановитих фахівців аніматорів. "Класичної" освіти для спеціалістів туристичної та індустрії розваг, опанування професійних знань сьогодні недостатньо. Неабияку роль відіграють такі риси аніматора, як тактовність і делікатність, комунікабельність і доброзичливість, уміння "чути" клієнта та оперативно реагувати на його проблеми, витривалість і міцне здоров'я. З метою підвищення кваліфікації організаторів дозвілля в туристичних комплексах проводяться різноманітні курси, проектні семінари, практикуми, тренінги, діють творчі лабораторії та школи.

    Анімація розглядається як діяльність з розробки та поданням спеціальних програм проведення вільного часу. Анімаційні програми включають спортивні ігри та змагання, танцювальні вечори, карнавали, ігри, хобі, заняття, що входять у сферу духовних інтересів і т.п.

    Анімація - порівняно новий напрямок курортної діяльності, що припускає особисту участь туристів у ігрових та театралізованих шоу-програмах, спортивних та культурно-розважальних заходах. Це явище - породження конкуренції між курортами, які прагнуть урізноманітнити відпочинок своїх клієнтів. Анімаційні бригади працюють з туристами протягом усього дня: вранці запрошують на ігрові та спортивно-оздоровчі програми, вдень - на театралізовані вистави, ввечері організують барвисте шоу, святкування днів народження, вечори знайомства, танцювальні вечори. Для дітей і підлітків пропонуються ігрові програми, водні атракціони, екскурсії, кінні прогулянки, конкурси, демонстрація художніх та мультиплікаційних фільмів, робота різних гуртків. Особливо популярна така активність на відпочинку в Туреччині, Єгипті, Греції, Іспанії, на Кіпрі.

    Основами культурно-дозвільної анімації туристського обслуговування в готелях є:

    • комплексний підхід до організації заходів;

    • свобода вибору цих заходів;

    • театралізація: використання різноманітних прийомів і всіх видів мистецтва (живопис, музика, література), при цьому хід події визначається сценарієм;

    • персоніфікація.

    До традиційним формам організації таких заходів відносять:

    • карнавал (народне гуляння у вигляді вуличного походу, параду);

    • раут (збори людей, не яка передбачає танці);

    • банкет;

    • містерія (театралізована постановка п'єси релігійного змісту);

    • раус (захід з зазиванія глядачів перед презентаціями, культурно-дозвіллєвої програмами);

    • церемонія (культовий побожний/державний/акт, який проводиться в строгому порядку);

    • шоу-вистава, масове видовище.

    Для того щоб вдало скласти розважальну програму для готелю, необхідно визначитися з рядом критеріїв, а саме з:

    • жанром, при якому створюється особлива атмосфера і відчуття для глядачів (драма, клоунада, мюзикл і т.д.). При цьому номери і фрагменти повинні поєднуватися таким чином, щоб склалася єдина картина і пов'язана структура елементів даного подання;

    • назвою даного шоу, яке створює настрій і розкриває його суть;

    • сценарним планом, в якому позначений перелік елементів, фрагментів, подій у процесі їх розвитку, персонажів, їхні відносини і рух. Обов'язково повинна бути зав'язка, кульмінація і розв'язка;

    • сценарієм, тобто деталізацією пунктів сценарного плану, а також робота над літературною частиною - опрацюванням монологів і діалогів, вивченням мовного стилю;

    • режисерським планом - переклад літератури на мову дії (якщо це постановка за мотивами літературного твору), складання та координація безперервної дієвої ланцюжка, і робота з технікою, світлом і звуком.

    Крім цього важливо - де буде розігруватися дане дійство (на терасі, в барі, близько басейну), визначитися з темпом, ритмом, включенням ефектних моментів і репетиційним періодом.

    Вечірні подання є головною частиною розважальної програми готелю. Вони повинні бути дуже різноманітні за змістом, постановці, костюмам і цікаві для всіх відпочиваючих. Як правило, в них беруть участь всі аніматори. Організатори прагнуть зробити кожне подання яскравим, барвистим, незабутнім, в кожному з них має бути своя родзинка. І за формою вечірні шоу бувають найрізноманітніші: це і невелика побутова сценка, розіграна акторами-аніматорами, і серйозне театралізована вистава, в якому можуть взяти участь глядачі із залу, гості, заздалегідь запрошені на ту чи іншу роль.

    У процесі взаємодії між туристами і персоналом готелю формується ставлення гостя до готелю, розпорядком, встановленому у ньому, сервісу, комфорту, створеному спеціально для нього, а значить і настрій на відпочинок. Від доброзичливості та професіоналізму всього персоналу готелю, що приймає гостей, багато в чому залежить: чи захоче турист приїхати в цей готель ще раз. Від кваліфікації ж фахівців-аніматорів залежить: чи надовго запам'ятається туристу цей його досить короткочасний відпочинок в даному готелі.

    Анімація - це ціла галузь в готельному обслуговуванні, складова частина всього сервісу клубу-готелю (ресторану, спортмайданчики, басейну і т.д.). Аніматори по суті своїй - це ті ж масовики-витівники, яких наймають для того, щоб ніхто з гостей не нудьгував. Одним словом, аніматор - душа суспільства, людина, яка повинна підтримувати настрій публіки на найвищій позначці. Але й тут головне не перестаратися і зробити все, щоб гості залишилися задоволені відпочинком і роботою команди аніматорів. Аніматор - той же артист, і вся його діяльність вимагає постійної самовіддачі - щодня, щохвилини, протягом п'ятнадцяти і більше годин на добу. Не всякий може витримати настільки активний і бурхливий ритм, тому так важливо добре організувати роботу аніматорів. Хороший аніматор - половина успіху будь-якого заходу. Будь то день народження, весілля або корпоративна вечірка. Давно пройшла епоха шаблонних свят з тамадами, тостами і традиційними, набили оскому конкурсами. Новий вік диктує нові стандарти свята. І аніматори тут виконують важливу роль.

    Аніматори однаково зацікавлять і дітей, і дорослих. Діти з радістю візьмуть забавну гру, а дорослі з задоволенням згадають дитинство, беручи участь у цікавих конкурсах. Виступи аніматорів особливо цікаві тим, що вони включають глядачів програми в захоплюючу інтерактивне дію. Навчання аніматорів проводиться сьогодні багатьма організаціями, тому що це дійсно та професія, яка потрібна в сфері проведення свят.

    Менеджери-аніматори повинні володіти високими діловими якостями, глибокими знаннями психології людей, практичними навичками роботи в умовах чітко налагодженого механізму.

    За великим рахунком, діяльність аніматора спрямована на розвиток творчості туристів, збагачення змісту анімаційної діяльності, пошук нових форм роботи з урахуванням сучасних запитів, використання матеріальних і виразних засобів у повному обсязі.

    А якщо озброїти працівників сфери туризму цікавими і захоплюючими програмами, враховувати вікові та психологічні особливості, місцеві традиції та традиції інших країн, то це дозволить зробити туризм масовим, здатним залучити в свою сферу всі соціальні верстви населення, в тому числі молодь.

    Розглядаючи програмний туризм і анімаційне обслуговування в готелях, ми можемо зробити висновок про те, що в сучасному світі в умовах жорсткої конкуренції на ринку туристських послуг неможливо уявити готельний комплекс без організації в ній анімаційної діяльності. Яка повинна бути, мало того що, цікавою, політкоректній, зрозумілою, а й за своїм індивідуальною.

    1. Реалізація дозвілля в туристичних комплексах



    Кожна людина, переходячи в розряд туриста, в якомусь сенсі змінюється внутрішньо і чекає від майбутнього відпочинку не просто фізичного і психологічного відновлення організму, а й ще чогось особливого і незвичайного. Готель повинен стати тим місцем, феєрією, чарівною казкою, куди б вони змогли зануритися, відкрити для себе зовсім інший світ всесвіту і забути на цей тиждень, дві, три насущні проблеми їх справжнього життя. І однією з основних завдань, що стоять перед керівництвом готелю, приймаючої туристів, є не обдурити ці очікування.

    Тому все, що робиться в готелі, спрямоване на організацію максимально комфортних умов для відпочинку, створити атмосферу достатку, свята, загалом, всіх тих передумов, у яких туристові захотілося б повертатися саме в цей готель знову і знову.

    Реалізація цих завдань здійснюється усіма службами готелю. Починаючи з працівників reception, зустрічаючих туриста в день його прибуття, покоївок, що прибирають кімнати, працівників охорони, які забезпечують безпеку перебування в готелі, персоналу служби харчування, інших сфер обслуговування і закінчуючи топ-менеджерами, прагнуть відповідати даним поданням. Від усіх разом і кожного окремо залежить настрій туриста, відчуття задоволення і гарного враження від проведеного відпочинку. Тож у навчанні персоналу готелю, крім професійних знань, умінь і навичок, менеджери обов'язково звертають увагу на такі якості, як тактовність, привітність, делікатність, комунікабельність, вміння уважно вислухати і оперативно відреагувати на виниклі труднощі і проблеми у туриста, щоб той відчував себе найдорожчим і бажаним гостем. Однією зі складових, яка створює психологічну атмосферу хорошого відпочинку, є дружелюбне ставлення до і неодмінна, щира усмішка на обличчях обслуговуючих людей. Це і є той «плюс ще щось», та родзинка, яка хоч і не включається у вартість, а лише на увазі, відіграє велику роль у створенні іміджу і закінченого образу готелю, оживляючи різноманітний спектр наданих послуг і оснащений. Крім цього, адміністрація готелю намагається організувати роботу, грунтуючись на індивідуальному підході до кожного клієнта.

    Привітання з днем народження туристів: на підставі реєстраційних листів працівники виділяють гостей, чиї народження потрапляють на період перебування в готелі. Заздалегідь для кожного іменинника готується вітальна листівка, святково оформляється стіл у ресторані, замовляється торт, звучить музика в його честь, а ввечері аніматори зі сцени вітають туристів і вимовляють побажання. Туристів, які приїжджають в готель не один раз, називають «repeat guests». При заселенні таких клієнтів адміністрація заздалегідь надсилає в номер кошик з фруктами і листівку. Туристи, які приїжджають в готель повторно - це вдячні і, звичайно ж, бажані гості, це значить, що їм сподобалося минулого разу, і вони вирішили, при можливості такого різноманіття вибору готелів, провести свою відпустку тут ще раз. Крім того, вони із задоволенням рекомендують його і своїм друзям, родичам, колегам по роботі. Тому адміністрація зацікавлена в тому, щоб їх було, як можна більше і приділяє їм особливу увагу. Анімація сьогодні - це обов'язковий атрибут будь якого хорошого готелю. Чому ж власники готелів набирають анімаційні команди, праця яких оплачується досить-високо? Порозуміються все просто. Опитування відпочиваючих показали, що вони оцінюють свій відпочинок за трьома параметрами:

    А) смачна і різноманітна їжа;

    Б) затишний і зручний готель;

    В) наявність розваг.

    Саме останній фактор часто набуває вирішального значення, адже туристи готові пробачити якісь огріхи в обслуговуванні, якщо при цьому вони весело і активно проведуть свою відпустку.

    Аніматори з самого першого дня втягують гостей в життя готелю. Аніматори по спорту проводять різні спортивні змагання: водне поло, пляжний волейбол, міні-футбол, баскетбол та інші. З самого ранку у всіх відпочиваючих є можливість розім'ятися під запальну музику і розучити тропічні танці, вдень - під керівництвом тих же аніматорів навчитися стрільбі з лука, а після обіду розслабитися і зайнятися йогою в тіні розлогих пальм. Увечері батьки можуть спокійно прогулятися або посидіти в барі, адже їхні діти перебувають під наглядом у аніматорів міні-клубу, які влаштовують дитячу дискотеку та конкурси для найменших відпочиваючих. Вечірню шоу-програму так само організовує анімаційна команда. Це може бути постановка, мюзикл, лотерея або конкурс (наприклад, Міс готель). Ну а після вечірнього шоу аніматори разом з туристами вирушають на дискотеку. Нудьгувати не доведеться нікому. Таким чином, аніматори дуже швидко стають для туристів справжніми друзями, з якими ті проводять майже весь вільний час. Уважне ставлення, вміння знайти спільну мову, життєрадісність і активність - ось якості, властиві всім працівникам анімаційних команд. Останнім часом індустрія туризму інтенсивно розвивається: з'являються нові готелі, тур. комплекси, туроператорської та турагентської фірми, інформаційні та рекламні служби. Туризм сьогодні - це великий господарський комплекс, в якому зайнято багато людей, від роботи яких залежить ефективність діяльності комплексу.

    З появою нових вимог з обслуговування клієнтів, виникають нові спеціальності, до яких можна віднести організацію цікавого, повноцінного дозвілля в тур. комплексах, готелях, турбазах та ін засобах розміщення. За кордоном фахівців цієї області називають туристськими аніматорами. Тур.анімація - своєрідна послуга, метою якої є підвищення якості обслуговування, залучення туристів у різноманітні дозвільні заходи туркомплексу. Завдяки анімації туристи отримують позитивні емоції і прагнуть знову і знову відвідати саме це тур. підприємство. Тому можна сказати, що анімація - форма реклами, повторного залучення гостей в один і той же курорт. Індустрії гостинності досить складно дати якесь конкретне і ємне визначення за величезної кількості складових її галузей.

    При дослідженні природи індустрії гостинності важливо усвідомлювати, що вона включає в себе різні області та сектори, крім того, слід враховувати систему взаємин, що існує між індустрією гостинності та іншими індустріями, багато в чому схожими з нею.

    Сектор розваг, дозвілля і спорту відіграє важливу роль у загальній інфраструктурі індустрії гостинності і вирішує різноманітні задачі (перш за все, виховання, формування оптимістичного настрою, освіта, відпочинок, розвиток культури людей). Заповнюючи розвагами і спортом своє дозвілля, людина відпочиває і відновлює сили. До підприємствам і організаціям сектора розваг відносять цирки, зоопарки, атракціони, ігротеки, парки відпочинку, а також різноманітні видовищні підприємства - театри, кінотеатри, концертні зали, філармонії та багато іншого. Підприємства індустрії розваг і спорту виступають як самостійні і відокремлені ланки, залучаючи значні матеріальні, фінансові та трудові ресурси.

    Готельні підприємства встановлюють господарські зв'язки і ділові контакти з підприємствами, що надають послуги розваги, дозвілля, відпочинку і спорту. У готелях формуються анімаційні служби, що організують дозвілля і відпочинок гостей, крім того, багато готельні підприємства мають власну спортивну базу (басейни, майданчики для тенісу, гольфу, водні атракціони та інше), а також кіноконцертні зали, дискотеки, різні клуби, ігрові заклади. Анімація спонукає туристів приїжджати на колишнє місце відпочинку в 2-й і 3-й раз, що забезпечує постійний розвиток курорту і постійний прибуток. Все частіше туристи, які збираються у подорож, цікавляться не тільки умовами проживання та екскурсійною програмою, а й наявністю і рівнем анімаційної команди в готелі, пансіонаті чи курортному комплексі.

    Готельні анімація - один з ефективних засобів залучення гостей в готель; впливає на позитивну оцінку роботи готелю в цілому.

    Анімація - це додаткові послуги клієнту, що будять у ньому позитивні емоції.

    Туристична анімація - туристична послуга, при наданні якої турист втягується в активну дію. Засновано на особистому контакті аніматора з туристами, на їх спільну участь у розвагах, пропонованих анімаційної програмою. Ця послуга здійснюється в тур. комплексі, готелі, круїзному теплоході, вона залучає туристів в різноманітні заходи. Туристична анімація - найважливіша частина діяльності тур. підприємства, вираз високого ступеня її професіоналізму, важлива складова частина тур. продукту.

    Анімаційна програма спрямована на задоволення специфічних туристських потреб у русі, культурі, творчості, спілкуванні, розвазі. Всі ці потреби властиві молоді, отже, молодіжному туризму необхідні наступні види анімації, що задовольняють їх потреби:

    • анімація в русі - задовольняє потребу людини в русі, що поєднується з задоволенням і приємними переживаннями;

    • анімація через переживання - задовольняє потребу у відчутті нового, невідомого, несподіваного при спілкуванні, відкриттях, а також при подоланні труднощів;

    • культурна анімація - задовольнять потребу молоді в духовному розвитку особистості через прилучення до культурно-історичних пам'ятників і сучасних зразків культури країни, регіону, народу, нації;

    • творча анімація - задовольняє потребу молодих людей у творчості, демонстрації своїх творчих здібностей та встановленні контактів з близькими по духу людьми через спільну творчість;

    • анімація через спілкування - задовольняє потреби в спілкуванні з новими, цікавими людьми, у відкритті внутрішнього світу людей і пізнанні себе через спілкування.

    Кінцева мета анімації - задоволеність туриста відпочинком. Значення тур. анімації в підвищенні якості, різноманітності та привабливості тур. продукту, збільшення кількості постійних клієнтів і попиту на продукт, підвищенні ефективності використання матеріальної бази.

    Висновки


    Загальна програма анімації готується таким чином, щоб розважальні та спортивні елементи були різноманітні за своєю формою, цікаві туристам і щоб у проведених заходах було задіяно як багато більше учасників.

    Вечірні шоу повинні повторюватися не частіше, ніж один раз на два тижні, з розрахунку зазвичай двотижневого перебування гостей у готелі. Сценарій, музика, світло, хореографія, костюми - все чітко продумується і організовується членами команди і керівником, який часто сам бере участь у шоу-програмах. Під час обіду і перед вечерею аніматори зустрічають гостей біля входу до ресторану, бажають приємного апетиту, спілкуються з ними, підсаджуються за столики, розважають гостей і запрошують взяти участь в іграх і розважальних шоу після обіду. А зайняті у вечірньому шоу аніматори проводять репетиції вечірнього спектаклю.

    У ході роботи були вирішенні всі поставлені завдання і досягнета мети роботи: довести доцільність функціонування в туристичних комплексах.

    Анімація - своєрідна послуга, мета якої - підвищення якості обслуговування, а також це своєрідна форма реклами, повторного залучення гостей, теж має на меті - просування тур. продукту на ринку для підвищення прибутковості тур. бізнесу. Аніматори з самого першого дня втягують гостей в життя готелю, дуже швидко стають для туристів справжніми друзями, з якими ті проводять майже весь вільний час. Уважне ставлення, вміння знайти спільну мову, життєрадісність і активність - ось якості, властиві всім працівникам анімаційних команд.

    Таким чином, створюючи в нашій країні індустрію туризму, намагаючись гідно увійти в міжнародний ринок туристичних послуг, необхідно реконструювати діючі, будувати нові сучасні туристичні комплекси, здатні конкурувати з кращими готелями та ресторанами світу, завоювати авторитет і популярність.

    Список використаних джерел





    1. Байлик С.И. Гостиничное хозяйство. Организация, управление,

    обслуживание: Учебное пособие. – Киев: ВИРА-Р, 2002. – 252 с.

    1. Бондаренко ГА. Менеджмент готелів і ресторанів. К.: знання, 2006. - С.

    2. Гуляєв В.Г. Організація туристських перевезень. М.: Фінанси і

    3. Дан'шін Н.К. Організація і технологія туризму. Донецьк: 2001. - С. 84. p

    4. Державного комітету України по стандартизації, метрології та

    сертифікації від 27 січня 1999 р. № 37. - Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 квітня 1999 р. за № 236/3529.

    1. Мальська М.П., Пандяк І.Г. «Готельний бізнес: теорія та практика.

    2. Мунін Г.Б., Змійов А.О., Зінов’єв Г.О., Самарцев Є.В., Гаца О.О.,

    Максимець К.П., Роглєв Х.Й. Управління сучасним готельним комплексом. – Київ: «Ліра-К», 2005. – 520 с.

    1. Навчальний посібник». - К.: Центр учбової літератури, 2009. - 472с.

    2. Правила обов’язкової сертифікації готельних послуг: Наказ

    3. Роглєв Х.Й. Основи готельного менеджменту. – Київ: «Кондор»,2005.

    – 408 с.


    написать администратору сайта