Главная страница

Проблема здоровья и долголетия. Проблема здоров'я та довголіття. Основними проблемами охорони здоровя згідно даних вооз у 2019 році стали


Скачать 21.52 Kb.
НазваниеОсновними проблемами охорони здоровя згідно даних вооз у 2019 році стали
АнкорПроблема здоровья и долголетия
Дата27.01.2022
Размер21.52 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПроблема здоров'я та довголіття.docx
ТипДокументы
#343801

Основними проблемами охорони здоров’я згідно даних ВООЗ у 2019 році стали:

  1. Забруднення оточуючого середовища;

  2. Захворювання, що не спичинені збудниками інфекцій;

  3. Глобальна пандемія грипу;

  4. Низький рівень медичної захищеності населення в зонах конфліктів та катаклізмів;

  5. Стійкість бактерій до дії антибіотиків;

  6. Лихоманка Ебола та інші патогени;

  7. Первинна медико-санітарна допомога;

  8. Відмова від вакцинації;

  9. Лихоманка Денге;

  10. ВІЛ.

На мою думку, ці проблеми постали саме в країнах, що розвиваються тому, що в першу чергу показником розвитку країни є її економіка. А розвиток економіки неможливий без розвитку промисловості, автомобілебудування та інших важливих ланок економіки.

На жаль, багато країн ще не оновили системи очищення викидів у повітря при виробництві продукції. Також, велику роль відіграє збільшення кількості автомобілів у світі в останні 30 років. Їх стає більше і пропорційно стає більше викидів вихлопних газів. Все це негативно впливає на навколишнє середовище.

Нерівенство соціального статусу людей у різних країнах, рівень надання їм медико-санітарної допомоги також грають велику роль у виникненні проблем охорони здоров’я.

Серед основних чинників, що ускладнюють боротьбу світової спільноти за покращення здоров'я та подолання епідемій є:

  1. Економічні і соціальні бар’єри, що розділяють людей.

  2. Отримання послуг на основі найновіших і найкращих досягнень медицини, що в поєднанні з мінливими характеристиками захворюваності старіючого населення створює неймовірний тиск на бюджети.

  3. Спосіб мислення керівників, що визначають політику, працівників практичної охорони здоров'я та громадян,

  4. Зміна акценту з контексту подолання хвороб на пріоритет зміцнення здоров'я та підвищення рівня благополуччя.

  5. Політична підтримка, технічні та організаційні інновації, а також зміни шляхів розподілу і використання фінансових та інших ресурсів.



З початку XXI століття населення Землі зіткнулося з низкою епідемій інфекційних захворювань, що вражають людей і тварин на великих територіях, що значно перевищують межі окремих держав. Це і перш відомі науці хвороби, і нові їх різновиди. Деякі з них представлені в таблиці 1.

Назва

Країна фіксації

Вірус Ебола

Північна та Південна Африка

Вірус Зіка

Країни Латинської Америки

Ожиріння

Північна Америка, Австралія, Чилі, Північна та Південна Африка, країни Близького Сходу.

Вірус Коксакі

Туреччина

Пташиний грип

Південна та Східна Азія

Свиний грип

Мексика та США

Таблиця 1.- Нові хвороби на планеті на початку ХХІ ст.

Всі експерти згодні з тим, що через зміни того, яким чином людство населяє планету, виникнення все нових хвороб неминуче. Постійна мутація і адаптація є механізмами виживання в світі мікробів.

Ці мікроскопічні агенти, деякі з яких копіюють себе більше мільйона разів на день - причому як доведеться, і немає механізму перевірки для виправлення помилок - завжди знайдуть спосіб скористатися будь-якими слабкими місцями в тих системах, які створені для захисту від них.

Вплив Covid-19 на різні аспекти життєдіяльності суспільства.

Спалах коронавірусної хвороби (COVID-19) вже заподіяв страждання людству і призвів до значного економічного шоку. Скорочення випуску продукції в Китаї відчувається у всьому світі, відображаючи ключову і зростаючу роль Китаю в світових колах поставок товарів і послуг, а також на фінансових і туристичних ринках. Спалахи в інших країнах світу мають аналогічні наслідки, хоча і в меншому масштабі.

Будь-яка пандемія - це вправа в теорії ймовірностей. Уже ясно, що цей вірус з нами назавжди - його повністю не вдасться викорінити! І треба розуміти, як будувати нове життя для себе, економіки, країни, з огляду на ймовірність втрат здоров'я / смерті і шкоди від різних заходів. Причому не тільки економічний збиток - забороняючи людям зустрічатися і спілкуватися, ми завдаємо шкоди їхній психіці, а значить, і здоров'ю. Адже спілкування з іншими людьми - це найважливіша частина нашого життя.

Головна мета - дозволити тим людям, які практично не страждають від COVID-19, жити так, як вони жили раніше, поки що крім великих масових заходів, щоб зберегти потужності медицини. Тим людям, яким є чого боятися (старше 65 років і більше молодим, але з важкими існуючими хворобами) - треба сидіти вдома. Виходячи з дому, вони сильно ризикують - особливо в тих країнах, де медицина не дуже хороша. Треба їм пояснити - ризик не потрібен!

На сьогоднішній день перспективи економічного зростання залишаються невизначеними. У всіх країнах вплив обмежень на економіку, закриття людей вдома завдає непропорційну шкоду біднішим людям і компаніям традиційних сегментів економіки. Люди, у яких хороші житлові умови, у яких достатня грошова «подушка» переносять це все набагато краще. Компанії «нової економіки» ростуть і процвітають! Вже визнано, що в 2020 році багато країн втратили близько десяти років зростання добробуту саме найбідніших частин свого населення. Розшарування суспільства збільшиться - історія нас вчить, що ні до чого хорошого це не веде.


написать администратору сайта