Перелік теоретичних питань з курсу "Статистика"
Скачать 482.5 Kb.
|
275. За даними таблиці розрахувати рівень рентабельності активів в середньому по двох установах банку.
276 Динаміка прибутку та активів по установах банку характеризується такими даними: (тис.грн.)
На скільки відсотків змінився рівень рентабельності в середньому по обох установах банку? 277. Інтенсифікація виробництва характеризується переважним розвитком результатів діяльності за рахунок: а) ресурсів, б) ефективності. 278 Розподіл населення за рівнем доходу дозволяє обчислити чисельність населення (f), що має середньодушовий доход нижче величини межі малозабезпеченості (xp). Наведіть формулу розрахунку цієї чисельності населення. 279 Розподіл населення за рівнем доходу дозволяє визначити величину доходу (xp), нижче якого має доход задана доля населення (dp). Наведіть формулу розрахунку цього рівня доходу. 2 80 За даними про рівень доходів бідних домогосподарств (Di), величину порога бідності (Dпб) і про число обстежених домогосподарств (N) наведіть формулу розрахунку індексу глибини бідності. 2 81. За даними про показники структури споживання матеріальних благ і послуг населенням двох регіонів (di, dj) наведіть формулу, по якій можна оцінити схожість цих структур. 282 У звітному періоді в порівнянні з базовим доходи населення збільшилися на 12%, а споживання зросло на 8%. На скільки відсотків збільшувалося споживання при зростанні доходів на 1%. а) 0,67%; б) 0,80%; в) 1,50%. Типові задачі. 1. За наведеними даними про суму капіталу і прибуток 26 комерційних банків складіть: а) комбінаційний розподіл банків за цими ознаками, утворивши по три групи з рівними інтервалами; за результатами групувань зробіть висновок про наявність та напрямок зв’язку між ознаками; б) аналітичне групування, яке б показало залежність прибутку від суми капіталу.
2 За наведеними нижче даними про заощадження населення та його чисельність визначте відносні величини, які б характеризували: структуру заощаджень населення по видах та струкурні зрушення ; динаміку заощаджень в цілому та окремо по кожному виду; співвідношення (збалансованість) між окремими видами заощаджень; ступінь розповсюдженості всіх видів заощаджень серед населення та її динаміку. Зробіть висновки.
3 За підсумками біржових торгів на продукцію, що користується найбільшим попитом зафіксовано такі ціни пропозиції, тис.гр.од.: 8, 9, 11, 12. Визначте середню ціну пропозиції на продукцію. Оскільки дані щодо цін незгруповані, то середня ціна пропозиції обчислюється за формулою арифметичної простої = (8 + 9+ 11 + 12):4= 10 тис.гр.од. 4 Вартість проданих акцій на ринку цінних паперів на початок кожного кварталу становила млрд.грн. : 1.01. – 2,8; 1.04. – 4,1; 1.07. – 5,9; 1.10. – 3,2; 1.01 наступного року – 3,6. Визначте середньоквартальну ціну проданих акцій 5 Загальна сума інвестиційного портфелю 149 комерційних банків становить 1556 млн.гр.од., а розмір сукупних активів – 62240 млн.гр.од. Визначте середній рівень інвестиційної активності комерційних банків, користуючись логічною формулою показника. Податкова дисципліна підприємців різних видів діяльності характеризується даними:
Визначте у середньому за всіма видами діяльності частку підприємців, які сплачують податки, та середній розмір податку, сплаченого одним підприємцем. 7 На лісовому масиві в 400 га визначається загальний запас деревини. Пробні ділянки по 0,1 га. За даними попередніх обстежень середнє квадратичне відхилення виходу деревини з 0,1 га становить 3 м3. Скільки пробних ділянок необхідно обстежити, щоб похибка вибірки з імовірністю 0,954 (для якої t = 2 ) не перевищила 1 м3? 8 Серед запропонованого переліку виділити інституційні одиниці. 1. Державне підприємство. 2. Акціонерне товариство . 3. Юридичний відділ виробничого об'єднання. Комерційний банк . 9 Серед запропонованого переліку виділити суб'єкти господарювання, що відносяться до сектору нефінансових корпорацій. 1. Державне підприємство. 2. Науково-дослідний інститут при державному університеті. 3. Комерційний банк . 4. Колективне підприємство. 5. Акціонерне страхове товариство. 10 За наведеними даними по Україні (у фактичних цінах; млн.грн.) за звітний рік:
1.Побудуйте рахунок виробництва 2. Розрахуйте його балансуючу статтю - валовий внутрішній продукт (у ринкових цінах) 3. Розрахуйте показник: чистий внутрішній продукт 11 За наведеними даними по Україні (у фактичних цінах; млн.грн.) за звітний рік:
1.Побудуйте рахунок утворення доходу. 2.Розрахуйте його балансуючу статтю - валовий прибуток /змішаний доход 3.Розрахуйте показник: чистий прибуток /змішаний доход Відобразити міжгалузеві зв’язки за допомогою МГБ та вказати валову додану вартість кожної галузі і економіки в цілому. 12 Відомо, що протягом попереднього року народилось 470 тис. немовлят у жінок дітородного віку, чисельність яких становила 12,8 млн. осіб. Визначте рівень демографічного старіння населення регіону та показники, що характеризують: загальний та повіковий рівень смертності; загальний рівень народжуваності та плідності, якщо відомо, що частка жінок дітородноговіку в загальній чисельності населення становить 25%. 13 Чисельність населення району на початок року склала 1,9 млн. чол. Коефіцієнт працездатності населення складає 53,2%, коефіцієнт працездатності населення працездатного віку - 97,8%. У народному господарстві зайнято 740 тис.чол., в тому числі особи старшого віку та підлітки 69,0 тис.чол. Незайняте населення працездатного віку, яке звернулося до служби зайнятості з питань працевлаштування склало 4,5 тис. чол. Визначити: 1. Чисельність працездатного населення. 2. Чисельність працездатного населення працездатного віку. 3.Чисельність економічно-активного населення. 4.Загальний рівень зайнятості населення. 5.Рівень зайнятості населення працездатного віку. 6.Рівень зайнятості економічно-активного населення. 7.Рівень незайнятості економічно-активного населення. Зробити висновки. 14 Повна вартість основних засобів господарюючих суб'єктів регіону на початок року становила 600, а за відрахуванням зношенності – 400 млн. грн. Протягом року було ввдено в дію нових засобів праці на 110 млн. грн. у тому числі в березні – на 80, в червні на 30 млн. грн. Вибуття основних засобів внаслідок зношенності (за повною вартістю) було в червні на 50 млн. грн. і в жовтні на 30 млн. грн. Зношення вибулих основних засобів становило 90 %. Середньорічна норма амортизації – 10 %. Визначте: 1) річну суму амортизації основних засобів; 2) наявність основних засобів на кінець року: а) за повною вартістю, б) за залишковою; 3) коефіцієнт зношенності основних засобів: а) на початок року, б) на кінець року; 4) коефіцієнт придатності основних засобів: а) на початок року, б) на кінець року; 5) коефіцієнт відновлення основних засобів; 6) коефіцієнт вибуття основних засобів; 7) капіталовіддачу та капіталоозброєнність праці, якщо відомо, що валовий випуск продукції 1456 млн. грн., а середньоспискова чисельність робочих 1232 чол. 15 Маємо такі дані по двом підприємствам:
Визначити: 1. По кожному підприємству показники ефективності використання оборотних коштів. Зробити висновки щодо кращого їх використання. 2. Індекси коефіцієнта обертання (змінного і фіксованого складу) та індекс впливу структурних зрушень. 2. Питомі витрати на виготовлення виробу "А" зменшились на 12%, а виробу "Б" - зросли на 15 % . За звітний період загальні витрати матеріалу на виготовлення всіх виробів становили 700т в т.ч. на вироб "А" - 400т. Знайти загальний індекс питомої витрати. За наведеними даними визначити загальний коефіцієнт механізації робіт та праці.
Маємо дані про випуск принципово нової продукції машинобудування за регіонами:
Визначити зміну середньої частки принципово нової продукції (ПНП). Задача 1. Реальні інвестиції знизились на 4 % і склали в поточному періоді 960 млн. грн. При цьому капіталоємкість продукції виросла на 20 %. Визначте зміну реальних інвестицій в абсолютному і відносному виразі за рахунок зміни: а) обсягу валового випуску продукції, б) її капіталоємкості. 18 На регіональному ринку інвестицій пропозиція капіталу в поточному періоді в порівняні з минулим виросла на 15 %. Введення в експлуатацію житлових будинків в регіоні за цей період виросло на 4,5 % і склало 405 тис. м2 загальної площі. Обчисліть: 1) залежність введення в експлуатацію житлових будинків від пропозиції капіталу; 2) темп приросту і можливу загальну площу введених в експлуатацію житлових будинків, якщо пропозиція капіталу в наступному періоді зросте на 10 %. 19 На підставі наведених даних розрахувати коефіцієнти регіональної локалізації і концентрації введення в експлуатацію житлових будинків.
20 На основі приведених даних визначити валовий виробничий оборот, внутрішній оборот, товарну продукцію в фіксованих і діючих цінах, а також реалізовану продукцію і вплив на її величину рівня виробничого комбінування, товарності виробництва й роботи підприємства по збуту своєї продукції. 21 На основі даних про ланцюгові індекси за період січень базисного року – березень звітного визначити: зміну обсягу випуску продукції в березні звітного року до березня базисного; темпи росту випуску продукції в I кварталі звітного року проти I кварталу базисного.
22 За наведеними вибірковими даними про розподіл домогосподарств за середньодушовим доходом в Україні за 1998 рік побудувати криву Лоренця; розрахувати: 1) індекс рівності доходів; 2) індекс нерівності доходів і зробити висновки.
23 За даними вибіркового обстеження промислових підприємств України розрахувати зведений індекс підприємницької упевненості в поточному і наступному кварталах, табл. 8.2. Таблиця 8.2
24 Маємо такі дані України про результат поведінки споживачів, товаровиробників і посередників за 1997 і 1999 роки:
Розрахувати: мультиплікатор кредитних грошей; мультиплікатор доходу: а) через граничну норму заощаджень населення; б) через співвідношення зміни ВВП до зміни інвестицій; очікуваний приріст обсягу ВВП через мультиплікатор доходу за формулою 1а; співвідношення очікуваного прирісту обсягу ВВП до фактичного прирісту; Маємо дані по місцевим податкам в бюджет міста.
Проаналізуйте динаміку загальної суми місцевих податків. Визначте: їх загальний приріст (зменшення), в тому числі за рахунок факторів. 25 Маємо наступні дані про динаміку випуску та середніх оптових цін на продукцію А в двох регіонах країни:
Розрахувати: Індекс середніх цін продукції А по двох регіонах. 26 Визначити приріст валової доданої вартості (ВДВ) за рахунок динаміки відпрацьованого часу (Т), продуктивності праці (W) та частки ВДВ у валовому випуску (ВВ) - d.
За наведеними даними визначити: 1. індекси змінного, фіксованого складу та структурних зрушень, среднього рівня ефективності виробництва; 2. абсолютний розмір зміни обсягу продукції за рахунок зміни ефектив- ності виробництва і обсягу виробничих ресурсів.
Розрахувати індекс ефективності суспільного виробництва, якщо у звітному періоді порівняно з базовим витрати праці зросли на 10%, продуктивність праці - на 5, частка матеріальних витрат у сукупному суспільному продукті зросла з 47 до 48, а обсяг виробничих ресурсів сфери матеріального виробництва збільшився на 11%. Підприємство роздрібної торгівлі закупило у промислового підприємства свого регіону 1000 одиниць товару. За угодою ціна за одиницю товару з урахуванням наданої знижки становить 1000 грн. Рівень торговельної націнки до відпускної ціни виробника становить 25%. Сума матеріальних та прирівнених до них витрат становить 50 тис.грн., витрати на оплату праці - 60 тис.грн., сума обов”язкових платежів, які відносяться до витрат обертання - 33 тис.грн., податок на додану вартість - 83,3 тис.грн. Обчислити рівень ефективності витрат обертання. У таблиці наведений розподіл населення України за рівнем середнедушового сукупного доходу у 1996 році.
Виконати: 1) обчислити показники, що характеризують ряд розподілу: середній рівень доходу, модальний та медіанний доход, значення першої і дев'ятої децилі; 2) визначити чисельність і частку населення, яке має середнедушовий сукупний доход нижче ніж межа малозабезпеченості (70,9 грн); 3) перетворити даний ряд у ряд розподілу сукупного доходу за 10% групами населення. Обчислити показники диференціації та концентрації доходу. обчислити показники рівня і глибини бідності при умові, що межа бідності дорівнює прожитковому мінімуму - 138 грн. Зразок екзаменаційного білету КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Предмет: Статистика Екзаменаційний білет № 1. Предмет статистики. 2. Роль класифікацій в економічної статистиці. 3. Цензом в статистиці називають: а) орган, що здійснює спостереження; б) особу, що здійснює спостереження; в) набір кількісних та якісних обмежувальних ознак. 4. Атрибутивним рядом розподілу є: а) розподіл вантажообороту за видами транспорту; б) розподіл залізничного транспорту за типом локомотиву. 5 .За минулий рік обсяги видобутку нафти зросли на 2,5%, а оптові ціни зросли в середньому на 3,4%. Темп зростання обсягів видобутку нафти становить,% : а) 102,5; б) 97,5 Темп зростання цін, % : в) 103,4; г) 96,6 6.За 1997-1999 рр. податкові надходження від власників транспортних засобів зросли на 20%, абсолютне значення 1% приросту – 12 тис.грн. Визначте суму податкових платежів в 1999р. 7. Підприємство роздрібної торгівлі закупило у промислового підприємства свого регіону 1000 одиниць товару. За угодою ціна за одиницю товару з урахуванням наданої знижки становить 1000 грн. Рівень торговельної націнки до відпускної ціни виробника становить 25%. Сума матеріальних та прирівнених до них витрат становить 50 тис.грн., витрати на оплату праці - 60 тис.грн., сума обов”язкових платежів, які відносяться до витрат обертання - 33 тис.грн., податок на додану вартість - 83,3 тис.грн. Обчислити рівень ефективності витрат обертання. 8. Відомо, що протягом попереднього року народилось 470 тис. немовлят у жінок дітородного віку, чисельність яких становила 12,8 млн. осіб. Визначте рівень демографічного старіння населення регіону та показники, що характеризують: загальний та повіковий рівень смертності; загальний рівень народжуваності та плідності, якщо відомо, що частка жінок дітородноговіку в загальній чисельності населення становить 25%. 9. Загальна сума інвестиційного портфелю 149 комерційних банків становить 1556 млн.гр.од., а розмір сукупних активів – 62240 млн.гр.од. Визначте середній рівень інвестиційної активності комерційних банків, користуючись логічною формулою показника. 10. На підставі наведених даних розрахувати коефіцієнти регіональної локалізації і концентрації введення в експлуатацію житлових будинків.
|