Главная страница
Навигация по странице:

  • Економічна теорія

  • Предметом вивчення

  • Нематеріальне виробництво

  • Поняття економіки. Поняття економіки, економічної теорії, предмет вивчення


    Скачать 17.28 Kb.
    НазваниеПоняття економіки, економічної теорії, предмет вивчення
    Анкор555556666661111
    Дата09.04.2022
    Размер17.28 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПоняття економіки.docx
    ТипДокументы
    #455891


    Тема: Поняття економіки, економічної теорії , предмет вивчення.

    1. Зародження економічних знань.

    2. Поняття "економіка", "економічна теорія", предмет вивчення.

    3. Поняття матеріального виробництва та нематеріального виробництва, складові частини.

    4. Поняття економічної системи. типи економічних систем.

    1.

    З моменту виникнення людина, щоб вижити, активно діяла, пристосовуючи навколишнє середовище до своїх вимог і потреб. Вона не одержувала все, що їй необхідно в готовому вигляді. Речі, що її оточували, треба було перетворювати, щоб одержати бажане в необхідній кількості, у тім місці, де вона жила, і в зручний час. Інакше кажучи, щоб досягти життєве важливих цілей, потрібно було в середовищі проживання діяти у визначеному порядку. Такий вид людської діяльності і назвали економікою. Природно, для того, щоб така діяльність стала успішною, необхідні певні уміння, знання про те, як слід діяти. Знання накопичувалися поступово, у міру придбання досвіду, і спочатку являли собою певні інтуїтивні уявлення, деякі узагальнення поверхневих спостережень, закріплені в звичаях, традиціях, найдавніших писемних пам'ятках. Ось тут і виявляються перші сліди економічної думки, що відбила не тільки розуміння сформованого порядку речей, але і деяку оцінку явищ, та подій, що відбуваються.

    2.

    Економіка — наука про використання різноманітних обмежених ресурсів, а також питання виробництва, збуту, розподілу та споживання товарів та послуг.

    Економічна теорія — наука, що вивчає фундаментальні закони і категорії економічного життя суспільства. Адама Сміта, який виклав основи економічної теорії у своїй роботі «Дослідження про природу і причини багатства народів» (1776 р.).

    Предметом вивчення навчальної дисципліни є базові економічні закони та форми організації економічної діяльності, економічні відносини людей, що об’єктивно виникають між ними у процесі виробництва, розподілу, обміну і споживання матеріальних благ та послуг у суспільстві, моделі поведінки економічних суб’єктів, проблеми оптимізації виробництва в умовах обмеженості ресурсів.

    3.

    Матеріальне виробництво є сферою суспільного виробництва, в якій виробляються:

    • матеріальні блага: вугілля, цемент, метал, папір, будівлі, одяг, взуття, машини, обладнання, сільськогосподарська продукція, хімічні вироби, електроенергія, тепло, холод тощо;

    • матеріальні послуги: вантажний транспорт, оптова торгівля, обслуговування і ремонт техніки, обладнання виробничого призначення тощо.

    Нематеріальне виробництво - це сфера суспільного виробництва, в якій виробляються:

    • нематеріальні послуги: роздрібна торгівля, громадське харчування, пасажирський транспорт та зв'язок (що обслуговує населення), побутове обслуговування, охорона здоров'я тощо;

    • духовні цінності: освіта, культура, мистецтво тощо.

    Складовою частиною чи іншої соціально-економічної системи, яка функціонує та розвивається на основі властивих їй об'єктивних економічних законів"

    4.

    Економічна система - це сукупність взаємопов'язаних і відповідним чином упорядкованих елементів економіки, що утворюють певну цілісність, економічну структуру суспільства, яка має загальну мету.

    На основі цих ознак виділяють 4 основних типи економічних систем: традиційна економіка, чистий капіталізм, командно-адміністративна економіка, змішана економіка.


    написать администратору сайта