Главная страница
Навигация по странице:

  • У хворого внаслідок критичного зни­ження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому

  • Хірургія. Буклет-2020. Правильна відповідь А


    Скачать 96.3 Kb.
    НазваниеПравильна відповідь А
    АнкорХірургія
    Дата07.06.2022
    Размер96.3 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаБуклет-2020.docx
    ТипДокументы
    #575094
    страница1 из 4
      1   2   3   4


    Буклет 2020

    Правильна відповідь «А»

    1. 5-річний хлопчик випадково ковтнув з пляшечки рідину, на якій було зазначено «аміак». Яким антидотом скористується медсестра при наданні першої допомоги дитині до приїзду швидкої медичної допо­моги при отруєнні лугами?

    1. * Розчином лимонної кислоти

    2. Перевареною водою

    3. Дистильованою водою

    4. 5°о розчином глюкози

    5. Содовим розчином




    1. Ви працюєте медсестрою в протиту­беркульозному диспансері. У хворого по­чалась легенева кровотеча. Приготуйте кровоспинний препарат:

    1. * Дицинон

    2. Дроперидол

    3. Делагіл

    4. Допегід

    5. Діонін




    1. Сімейна медсестра бере участь в прове­денні вторинної профілактики ревматої­дного артриту: контролює прийом бази­сних препаратів (делагілу), нестероїдних протизапальних препаратів. До нестероїдних протизапальних препаратів нале­жать:

    1. * Диклофенак

    2. Біцилін

    3. Преднізолон

    4. Пеніцилін

    5. Еритроміцин




    1. Медична сестра, виконуючи підшкірну ін'єкцію олійного розчину, не перевірила, чи не потрапила у судину. Яке може вини­кнути ускладнення?

    1. * Медикаментозна емболія

    2. Інфільтрат

    3. Некроз тканин

    4. Алергічна реакція

    5. Гематома




    1. До патронажної медичної сестри ам­булаторії сімейної медицини звернулась жінка 25-ти років зі скаргами на біль і на­бряк великої статевої губи, незручність під час ходьби. При огляді: права стате­ва губа збільшена, гіперемована, болюча при дотику. Для якої патології характерні дані клінічні ознаки?

    1. * Бартолініту

    2. Гематоми

    3. Ліпоми

    4. Вульвіту

    5. Гемангіоми




    1. Ви - медсестра дитячої інфекційної лі­карні. До стаціонару надійшла дитина 12-ти років, хворіє 2-гу добу. Захворюван­ня почалось раптово, підвищилась темпе­ратура тіла до 39°С, багаторазове блю­вання, не пов’язане з прийомом їжі, тур­бує сильний головний біль в ділянці чола, потилиці, який посилюється при поворо­тах голови. Лікар діагностував менінгіт. До якого дослідження Ви підготуєте па­цієнта?

    1. * Люмбальна пункція

    2. Загальний аналіз крові

    3. Комп’ютерна томографія

    4. Ехоенцефалографія

    5. Е. Посів крові на стерильність




    1. У хворого скарги на сильний біль, по­червоніння та набряк шкіри в ділянці лі­вої гомілки. Захворювання почалось го­стро. Температура тіла - 39,5°С. В ділянці середньої третини лівої гомілки відмічає­ться набряклість, почервоніння шкіри з чіткими фестончатими краями. З чим по­в’язані проблеми пацієнта?

    1. * Бешихою

    2. Флегмоною

    3. Лімфангоїтом

    4. Фурункульозом

    5. Гострим тромбофлебітом




    1. Пацієнтка 42-х років звернулася до Вас з такими проблемами: різкий біль в пра­вому підребер’ї, який іррадіює в праве плече, шию, під праву лопатку, виник пі­сля вживання жирної, смаженої їжі. Вка­жіть, які препарати найбільш доцільно за­стосовувати за призначенням лікаря для усунення даного нападу:

    1. * Но-шпа, анальгін

    2. Неграм, невіграмон

    3. Маалокс, вікалін

    4. Цефтриаксон, церукал

    5. Хенофальк, урсофальк




    1. При обстеженні потерпілого в ДТП, медична сестра припускає перелом осно­ви черепа. Які симптоми при обстеженні підтвердять цій діагноз?

    1. * Кровотеча та лікворея з носу, вух

    2. Наявність патологічних рефлексів

    3. Головний біль, головокружіння

    4. Нудота, блювання

    5. Розлади координації




    1. У хлопчика 3-х років захворювання почалося раптово вночі: значно погір­шився загальний стан, дитина стала не­спокійна, весь час плаче, температура ті­ла піднялася до 38°С. Дихання стало гли­боким і частим, його чути на відстані; з’явився нападоподібний гавкаючий ка­шель. Як називається такий невідкладний стан?

    1. * Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

    2. Астматичний стан

    3. Іострий бронхіт

    4. Пневмонія

    5. Ангіна




    1. З метою швидкої компенсації кровов­трати пацієнту через катетер у підключи­чну вену перелито 1000 мл одногрупної резус-сумісної донорської крові. Напри­кінці гемотрансфузїї у пацієнта з’явились занепокоєння, біль за грудиною, блідість шкіри, тахікардія, судоми м’язів, знижен­ня артеріального тиску. Яке ускладнення виникло у пацієнта?

    1. * Цитратний шок

    2. Геморагічний шок

    3. Алергійна реакція

    4. Повітряна емболія

    5. Гостре розширення серця




    1. До Вас звернувся хворий 38-ми років. Скаржиться на біль у ділянці правого пле­ча, підвищення температури тіла до 38"6'. Об’єктивно: у верхній третині плеча на внутрішній поверхні спостерігається на­бряк, шкіра червоного кольору, у цен­трі щільний, різко болючий інфільтрат з великою кількістю гнійних утворювань. Вкажіть захворювання, для якого хара­ктерні ці ознаки:

    1. * Карбункул

    2. Фурункул

    3. Лімфаденіт

    4. Флегмона

    5. Абсцес





    1. У хворого внаслідок критичного зни­ження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?

    1. * Кордіамін

    2. Корглікон

    3. Димедрол

    4. Папаверин

    5. Еуфілін




    1. Хворий скаржиться на раптовий го­стрий нестерпний біль у поперековій і правій паховій ділянках, статевих орга­нах, правому стегні, а також на нудоту, блювання. Зазначені симптоми виникли після тривалої їзди на велосипеді. Об’є­ктивно: хворий збуджений, різко вираже­ний неспокій, часто змінює положення тіла. Для якого захворювання характерні дані ознаки?

    1. * Ниркової кольки

    2. Радикуліту

    3. Гострого холециститу

    4. Гострого панкреатиту

    5. Гострого апендициту




    1. Пацієнтка 58-ти років надійшла у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент за призначенням ліка­ря найбільш доцільно підготувати медсе­стрі для надання невідкладної допомоги?

    1. * Інсулін короткої дії

    2. 40% р-н глюкози

    3. Фізіологічний розчин

    4. Інсулін пролонгованої дії

    5. 5% р-н глюкози

    1. Ви - медична сестра комбустіологічного відділення, де перебуває пацієнт з опіками передньої поверхні обох стегон та тулуба, а також промежини. Визначте % площі опіку:

    1. * 28

    2. 36

    3. 27

    4. 18

    5. 25




    1. Вагітна 20-ти років прийшла на при­йом в жіночу консультацію для взяття на облік. Проведено обстеження. Встанов­лено: термін вагітності 10 тижнів. Прове­дена пельвіометрія. Розміри тазу - 26-28- 30-20. Дайте оцінку отриманим даним:

    1. * Нормальний таз

    2. Простий плоский таз

    3. Загальнорівномірнозвужений таз

    4. Плоскорахітичний таз

    5. Косозвуженин таз




    1. Хворий 43-х років, працівник м’ясо­комбінату, захворів раптово. Скаржиться на головний біль, високу температуру, різь в очах, біть у м’язах, особливо ли­ткових, попереку, жовтутпний колір шкі­ри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температу­ра тіла - 37,8°С, АТ- 90,50 ч\: рт.ст. Дані ознаки характерні для:

    1. * Лептоспірозу

    2. Висипного тифу

    3. Черевного тифу

    4. Бруцельозу

    5. Вірусного гепатиту




    1. Яку терапію в першу7 чергу потрібно проводити хворим з черепно-мозковою травмою при підвищенні внутрішньоче­репного тиску?

    1. * Дегідратаційну

    2. Десенсибілізуючу

    3. Седативну

    4. Протишокову

    5. Антибіотикотерапію




    1. У хворого 55-ти років, що страждає на гіпертонічну хворобу протягом 10-ти ро­ків, вночі раптово з'явилася інспіраторна задишка, кашель з виділенням рожевого пінистого мокротиння. Шкіра бліда, ціанотична, ЧДР- 36/хв., пульс - 100/хв., АТ- 160/110 мм рт.ст. Який патологічний стан розвинувся у пацієнта?

    1. * Набряк легень

    2. Бронхіальна астма

    3. Набряк Квінке

    4. Серцева астма

    5. Легенева кровотеча




    1. В жіночу консультацію звернулась ва­гітна (32 тижні) зі скаргами на сильний головний біль, миготіння перед очима, набряки на ногах. АТ- 170/100 мм рт.ст. При дослідженні сечі виявлено білок. До якої патології належить даний стан пацієнтки?

    1. * Прееклампсія

    2. Пієлонефрит

    3. Еклампсія

    4. Гіпертонічна хвороба

    5. Мігрень




    1. Ви - сімейна медсестра, приймаєте па­цієнта. При обстеженні живота відзна­чається посилення болю при раптовому віднятті руки від живота. Виберіть, який цей симптом:

    1. * Щоткіна-Блюмберга

    2. Ортнера

    3. Ситковського

    4. Пастернацького

    5. Ровзінга




    1. Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впро­довж останніх декількох місяців швид­кої втомлюваності, постійного серцебит­тя, дратівливості, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’яви­лись після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тре­мор пальців рук. Яке захворювання може припустити медсестра?

    1. * Тиреотоксикоз

    2. Ендемічний зоб

    3. Акромегалія

    4. Хвороба Аддісона

    5. Гіпотиреоз




    1. Хворий 42-х років госпіталізований бригадою ШМД в інфекційну лікарню з діагнозом: черевний тиф. Назвіть можли­ве джерело інфекції:

    1. * Хвора людина або бактеріоносій

    2. Інфікована вода

    3. Інфіковані м’ясопродукти

    4. Хворі тварини

    5. Хворі щурі та миші




    1. При дослідженні пульсу медична се­стра виявила, що у пацієнта частота пуль­су - 110/хв.

    Як вона повинна оцінити такий результат?

    1. * Тахікардія

    2. Аритмія

    3. Брадикардія

    4. Гіпертензія

    5. Ниткоподібний





    1. У пацієнта, що працює у сільсько­му господарстві, де протруюють насіння пестицидами, розвинулось отруєння рту­тьорганічними сполуками. Який антидот слід використати для надання невідкла­дної медичної допомоги пацієнту, якого доставлено у відділення інтенсивної тера­пії?

    1. * 5% розчин унітіолу

    2. 10% розчин тетацину кальцію

    3. 0,1% розчин атропіну сульфату

    4. 15% розчин дипіроксиму

    5. 5% розчин пентацину




    1. Хворий 35-ти років звернувся до при­ймального відділення зі скаргами на біль при дефекації, підвищення температури тіла до 38,5°С, безсоння. Відзначається гіперемія, інфільтрат з розм’якшенням навколо ануса, різка болючість при паль­цевому дослідженні. Яке захворювання можна припустити у хворого?

    1. * Гострий парапроктит

    2. Гостра кишкова непрохідність

    3. Тріщина прямої кишки

    4. Геморой

    5. Рак прямої кишки




    1. Медсестра проводить постановку га­зовідвідної трубки для пацієнта, який страждає на метеоризм. Яке ускладнення може виникнути у пацієнта, якщо газові­двідна трубка буде знаходитися в кише­чнику більше 2-х годин?

    1. * Пролежні кишечника

    2. Тріщини заднього проходу

    3. Випадання прямої кишки

    4. Геморой

    5. Кишкова кровотеча




    1. Ви - медсестра палати новонародже­них, вимірюєте обвід голови новонаро­дженої доношеної дитини, яка народила­ся з вагою 3300 г, довжиною тіла - 52 см. Який в нормі має бути обвід голови у да­ної дитини?

    1. * 34-36 см

    2. 37-39 см

    3. 28-30 см

    4. 27-29 см

    5. 30-32 см




    1. Під час медсестринського обстежен­ня у хворого 42-х років виявлено по­смикування м’язів і болючість в ділян­ці рани, яку отримав 3 дні тому, а та­кож тризм, дисфагію, ригідність потили­чних м’язів. Ознаки якого захворювання спостерігаються у пацієнта?

    1. * Правця

    2. Вивиху щелепи

    3. Остеомієліту

    4. Гангрени

    5. Сепсису




    1. До інфекційної лікарні надійшла дити­на 6-ти років зі скаргами: біль при ковтан­ні, підвищення температури тіла до 38°С. Загальний стан середньої важкості. При огляді: мигдалики гіперемовані, набряклі, вкриті фібринозною плівкою. При реа­лізації плану медсестринських втручань першочерговими діями медсестри будуть:

    1. * Взяття мазку із зіву та носу для дослі­дження на наявність збудника дифтерії

    2. Взяття матеріалу для бактеріологічно­го дослідження на кашлюк

    3. Збирання мокротиння для бактеріоло­гічного дослідження

    4. Взяття мазку з носоглотки для дослі­дження на наявність менінгокока

    5. Взяття слизу з носової частини глотки для дослідження на наявність вірусів




    1. Швидка допомога приїхала на місце ДТП. Чоловік 30-ти років скаржиться на біль, відсутність рухів в правій нозі. При огляді: у середній третині гомілки набряк, деформація, патологічна рухомість. Що застосувати для транспортної іммобіліза­ції?

    1. * Шини Крамера

    2. Шину Белера

    3. Еластичний бинт

    4. Шину Дітеріхса

    5. Шину Ентіна




    1. У дівчинки 12-ти років ювенільна кро­вотеча. Складіть план медсестринських втручань:

    1. * Викликати лікаря, холод на низ живота

    2. Визначити групу крові, виміряти АТ, холод на низ живота

    3. Холод на низ живота, ввести спазмолі­тики

    4. Ввести кровоспинні засоби, викликати лікаря

    5. Забезпечити суворий ліжковий режим, викликати лікаря




    1. У приймальне відділення доставлений хворий, який лежить на правому боці з приведеними до живота ногами. З розмо­ви з супроводжуючими виявлено, що чо­ловік на вулиці випадково відчув різкий біль у животі, впав. Перехожими достав­лений у лікарню. Стан важкий. Хворий блідий. Живіт ’’дошкоподібний’.’ Вкажіть Ваші дії:

    1. * Покласти холод на живіт, викликати хірурга

    2. Ввести знеболювальні, направити хво­рого на рентгенографію

    3. Покласти тепло на живіт, ввести знебо­лювальні

    4. Покласти тепло на живіт, викликати хірурга

    5. Ввести спазмолітики, викликати хірур­га




    1. Хлопчику 3 дні. При сповиванні дити­ни медсестра помітила на пелюшці чер­вонуватий осад, який лишився після се­човипускання. Об’єктивно: шкіра роже­ва, активні рухи кінцівками, виражений м’язовий тонус, фізіологічні рефлекси, активно ссе з грудей молоко. Кількість сечовипускань - 10 разів на добу, сеча темно-цегляного кольору, каламутна. Ці симптоми характерні для:

    1. * Сечокислого інфаркту

    2. Хронічного пієлонефриту

    3. Гострого циститу

    4. Гострого гломерулонефриту

    5. Гострого пієлонефриту




    1. У пацієнта, хворого на гострий гло­мерулонефрит, який не дотримувався водно-сольового режиму при лікуванні, раптово виникла втрата свідомості та су­доми спочатку тонічного, потім клонічного характеру. Яке небезпечне ускла­днення виникло у пацієнта?

    1. * Еклампсія

    2. Непритомність

    3. Гостра серцева недостатність

    4. Колапс

    5. Гостра печінкова недостатність




    1. До жіночої консультації звернулась вагітна у терміні 28 тижнів. Після про­ведення зовнішнього акушерського об­стеження за Леопольдом-Левицьким бу­ло визначено, що голівка розташована у дні матки, спинка з лівого боку та по­вернута допереду. Визначте вид позиції плода в цьому випадку:

    1. * Передній

    2. Головний

    3. Тазовий

    4. Боковий

    5. Задній




    1. У дитини 10-ти місяців дисбактеріоз кишечника. Із анамнезу відомо, що дів­чинка тривалий час отримувала антибіо­тики. Дитина неспокійна, живіт роздутий, стілець нестійкий. Яке незалежне втру­чання необхідно запланувати медсестрі для полегшення стану дитини?

    1. * Ввести газовідвідну трубку

    2. Провести відволікальну терапію

    3. Провести промивання шлунка

    4. Зібрати кал для дослідження

    5. В/м ввести спазмолітики




    1. Пацієнтка 41-го року звернулася у травматологічний кабінет через 5 днів після отримання травми - розрізала ру­ку залізним предметом. Лікар встановив інфікування рани. Виберіть ознаки інфі­кованої рани:

    1. * Набряк та почервоніння країв рани

    2. Зуд у ділянці рани

    3. Посмикування м’язів у рані

    4. Напруження м’язів навколо рани

    5. Гарячка, ознаки анемії




    1. До сімейної медичної сестри зверну­лась мати з дитиною віком 1 місяць зі скаргами на постійні закисання право­го ока з народження. При натисканні на область слізного мішка із нижньої слізної точки виділяється гній. Яке захворюван­ня може припустити медична сестра?

    1. * Дакріоцистит новонароджених

    2. Гострий дакріоденіт

    3. Гострий кон’юнктивіт

    4. Гострий кератит

    5. Гострий іридоцикліт




    1. Чоловік 30-ти років внаслідок бій­ки отримав тілесні ушкодження. Під час обстеження діагностовано перелом ни­жньої щелепи. Вкажіть вид пов’язки, яку слід застосувати медсестрі з метою транс­портної іммобілізації:
    1.   1   2   3   4


    написать администратору сайта