Главная страница

курсовая бд. Курсова робота. Проектування конструктивної основи сімейства моделей жіночих


Скачать 0.6 Mb.
НазваниеПроектування конструктивної основи сімейства моделей жіночих
Анкоркурсовая бд
Дата03.02.2021
Размер0.6 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсова робота.docx
ТипДокументы
#173593
страница1 из 3
  1   2   3

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

КАФЕДРА ТЕХНОЛОГІЙ І ДИЗАЙНУ

КУРСОВИЙ ПРОЄКТ

з дисципліни: «Основи конструювання виробів»

на тему: Проектування конструктивної основи сімейства моделей жіночих

Спідниць з джинсової тканини (152-88-92)

Здобувача освіти 2 курсу, групи ДТ-Ш19

спеціальності: 182 Технології легкої промисловості

___________ Нечипоренко Т.В.

(підпис)

Керівник доцент каф. ТіД, к.п.н.

___________ Нечіпор С.В.

(підпис)

Національна шкала ________________

Кількість балів: __________

Оцінка: ECTS _____

Члени комісії ________________ _______________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

________________ ______________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

________________ ______________________

(підпис) (прізвище та ініціали)

Харків, 2020 р

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ

(назва вузу)

Факультет Технологічний Кафедра Технологій і дизайну

Спеціальність 182 Технології легкої промисловості

Курс ______2________ Група ________ДТ-Ш19__ __ Семестр _____3_______

З А В Д А Н Н Я

НА КУРСОВИЙ ПРОЄКТ ЗДОБУВАЧА ВИЩОЇ ОСВІТИ

Нечипоренко Тетяни Василівни

(прізвище, ім’я, по батькові)

1.Тема роботи Проектування конструктивної основи сімейства моделей жіночих

Спідниць з джинсової тканини (152-88-92)

2. Термін здачі закінченої роботи //.//.2020р.

3. Вихідні дані до роботи асортимент – жіночий жилет-болеро

вид матеріалу –джинсова тканина

типова фігура – 164-100-108

4. Зміст розрахунково-пояснювальної записки (перелік питань, що їх належить розробити)

1. Вихідні дані для проєктування

2 . Конструктивний аналіз базової моделі

5. Перелік графічного матеріалу (з точним зазначенням обов’язкових креслень)

1. Креслення конструкції жіночого жилету на типову фігуру (152-88-92)

6. Дата видачі завдання //.//.2020 г.

ВСТУП……………………………………………………………………

1 ВИХІДНІ ДАНІ ДЛЯ ПРОЄКТУВАННЯ

1.1 Аналіз модного напрямку........................................................................

1.2 Характеристика вимог до сімейства моделей……………………………..

1.3 Вибір матеріалів до проєктованих моделей..............................................

1.4 Обґрунтування композиційно-структурного рішення моделей...............

2 КОНСТРУКТИВНИЙ АНАЛІЗ БАЗОВОЇ МОДЕЛІ

2.1 Опис зовнішнього вигляду.........................................................................

2.2 Обґрунтування вибору методу конструювання……………………………

2.3 Розрахунок і побудова креслення базової конструкції ……………………

2.4 Конструктивне моделювання базової основ...........…………………….…

ВИСНОВКИ…………………………………………………………………

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ……………………...............................………….….

Вимоги до виробу і матеріалів

Мода в одязі - це короткочасне панування певних об'ємних, площинних і лінійних форм в одязі і доповненнях до неї. Мода на даний момент є скоріше відгомоном минулого, ніж передумовою будущего.В даний час є великий асортимент спідниць різних за кроєм, стилю.

Визначаючи модність одягу, стали говорити не тільки про фасонах, довжині, але і стилі. Особливості кожного стилю створює крій, форма, оздоблення тканини, набір предметів одягу, а також різні доповнення, біжутерія та косметика.

Кожна дівчина погодиться, що самої жіночною деталлю гардероба вважається спідниця. Спідниця зараз повинна бути в запасі у кожної модниці. Щоб виглядати дійсно модно і сучасно, актуально і стильно, необхідно вибирати правильну модель спідниці, її колір і тканину.

Стильні і модні жіночі спідниці можна як купити в магазині, так і зшити самостійно.

В даний час основними стилями є:

- класичний;

- молодіжний;

- спортивний;

- джинсовий;

- фольклорний;

- ретро.

Спідниця класичного стилю - дана модель носить строгий, стриманий характер, вона повинна бути лаконічною як за кроєм, так і по декоративних елементів на ній. Колірна гамма зазвичай нейтральна і однотонна, немає ніяких надмірностей. Така спідниця стане прекрасним варіантом для бізнес-леді, які більшу частину свого часу проводять на роботі. Для класичних спідниць характерні наступні фасони: «тюльпан», «олівець», «трапеція», що має невелике розширення донизу. Нотку романтичності і чарівності надають таким спідницям додаткові декоративні деталі у вигляді бантовими складок, невеликих спокусливих розрізів і крокових шліц. Привабливо виглядає оздоблення клапанами, розташованими симетрично, а також гудзиками, бажано таким же кольором, як сама спідниця.

Спідниці спортивного стилю призначені для активних дівчат, які захоплюються спортом. Ці моделі дуже зручні, функціональні і практичні. Їх можна носити на навчання або роботу, якщо звичайно ж вони не суперечать встановленому дрес-коду. Головна особливість спортивних спідниць полягає в тому, що вони виготовляються з натуральних матеріалів, а в якості прикрас служать кишені різної форми, металева фурнітура або контрастні строчки. Колірна гамма може бути найрізноманітнішою, на ваш смак - яскравою, нейтральною або приглушеною. Найголовніше правило - спідниця в спортивному стилі повинна бути однотонною.

Спідниці джинсового стилю характеризуються високим ступенем прилягання до фігури в області талії і стегон. Джинсові спідниці так само прекрасний варіант для спортивних дівчат, зазвичай вони оброблені контрастними рядками і мають накладні кишені.

Спідниці фольклорного стилю - це, мабуть, самі оригінальні та яскраві моделі, які відрізняються своєю непередбачуваністю і надзвичайною красою. Адже у кожної культури свої кольори, свої традиції і переваги, а тому фольклорна спідниця може бути абсолютно різною. Розглянемо найбільш популярні її напрямки: циганська спідниця, спідниця-кантрі, спідниця в етнічному стилі.

Спідниці, виконані в стилі ретро - це нагадування про минулі епохи. Тут основна ідея - це використання естетики в дусі 30, 40, 50 і 60-х років.

Завдяки тому, що зараз є величезна різноманітність спідниць, кожна жінка може вибрати модель на свій смак.

Мій стиль молодіжний. Цей стиль найбільш точно відповідає сучасному ритму життя - виріб повинен бути простим, лаконічним, і в той же час підкреслювати витончені форми жінки, забезпечуючи комфорт і зручність при повсякденній шкарпетці.

Спідниці були відомі вже на зорі людства і носилися як жінками, так і чоловіками.

У південних краях чоловіки носили пов'язки на стегнах, спідниці та фартухи з пальмового листя. Основний одягом древніх єгиптян був фартух схенти, що складався зі смуги тканини, оберненої навколо стегон і укріпленої на талії шнурком. Схенти простолюдинів і фараонів відрізнялася лише якістю тканини, їх фасон залишався незмінним. Ассірійці носили сорочку-спідницю з вовни, бавовни або льону, звану канди. По довжині цього виду одягу можна було визначити ступінь знатності його власника. У вигляді чисто жіночого одягу так звана готична спідниця з'явилася тільки в XV столітті. Саме з цього часу ліф з бічним шнуруванням стали носити окремо від власне спідниці в сучасному розумінні. У XVI столітті заможні жінки одягалися в масивні, важкі одягу, які шили з сукна, дорогих парчевих і оксамитових тканин. В останній третині цього століття з'являються фіжми, плоским колесом оперізують талію. Досягалося це одяганням стьобаного валика під спідницю і зібраної з тканини сукні фрезою, що розташовується на талії. У XVII столітті жінки носять вертюгаден - особливого роду "бондарним" обручі навколо талії. У XVIII столітті з'являються переважно гладкі спідниці з великою кількістю прикрас: воланів, квіткових гірлянд, мережив, драпіровок. До 40-х років XIX століття спідниця криється з 3 або 5 полотнищ. Натягується спереду і злегка призбирається на боках. Бічні шви скошуються і йдуть на спину. В середині XIX столітті з'являються спідниці з кринолінами, прикрашаються воланами і зубчиками, розшиваються тасьмою, галуном та мереживом. У другій його половині на зміну криноліни приходить нижня спідниця з оборками та подушка-турнюр. В кінці минулого століття жінки затягувалися в корсет до стегон, а стан плавно переходить ззаду в драпірований трен, тому частина спідниці лежить на підлозі. На початку XX століття з появою силуету "модерн" спідниця криється расклешенная ззаду з подовженим передом. У 20-х роках спідниці знову піднімаються до коліна. В наші дні характерні різноманітні форми спідниць: прямі і розширені донизу, широкі і вузькі, в складку, з клинів, короткі і довгі спідниці-штани та інші.

Спідниці виготовляють з різних матеріалів, які включають тканини різного волокнистого складу, трикотажні полотна, неткані полотна. Залежно від призначення і моделі, вони можуть бути виготовлені з бавовняних, джинсових, лляних і шовкових тканин.

Для проектованої в роботі моделі спідниці рекомендується джинсова тканина. Джинсова тканина - це бавовна високої щільності. Він забарвлюється в насичений синій колір за допомогою «індиго», темно-блакитний фарби.

Джинсова тканина володіє такими властивостями як:

Висока міцність волокон.

Практичність і зносостійкість.

Джинс легко прати, він стійкий до забруднень.

Джинс не схильний до атак молі та інших шкідників.

На відміну від багатьох сучасних матеріалів не викликає алергії і не подразнює шкіру.

З недоліків матеріалу можна виділити хіба що низьку еластичність і усадку після прання. Ці недоліки усуваються при додаванні до бавовни волокон інших тканин. Доглядати за виробами з джинса не складно. Щоб тканина не сідала, потрібно використовувати м'який порошок, найкраще прати джинсові речі вручну, машинне прання може послабити міцність волокон і привести до втрати кольору.

До даного виробу, а саме до спідниці з джинсової тканини срельефамі і кокетками ставляться такі вимоги:

1.Естетіческіе вимоги, що включають художнє оформлення одягу, підбір матеріалу за кольором, малюнку, обробці, дотримання частин (пропорцій) одягу. Відповідно до естетичними вимогами одяг має бути модним, тобто бути сучасною в стильовому рішенні, у виборі силуету, в використанні матеріалів і обробок, бути якісно виготовленої, приховувати дефекти фігури і відповідати зовнішньому вигляду людини.

2.Експлуатаціонние вимоги, що забезпечують відповідність вироби умовам експлуатації (одяг повинен забезпечувати не тільки опір зносу, але і зберігати форму деталей, отриману в процесі обробки). Ці вимоги залежать від правильного підбору матеріалу для верху, прокладок і скріплюють, а також від конструкцій узла.Експлуатаціонние вимоги забезпечують міцність і зручність одягу в експлуатації. Вони забезпечуються зручністю конструкції і властивостями матеріалу.

3.В відповідно до гігієнічних вимог одяг в залежності від конкретного призначення повинна мати теплозащитностью або теплопровідністю, гігроскопічність або водостійкість, повітропроникністю або вітростійкістю і іншими властивостями.

Ці вимоги в основному забезпечуються правильним вибором матеріалу і найбільш оптимальною конструкцією вироби.

Опис зовнішнього вигляду моделі:

Спідниця молодіжна, повсякденна з джинсової тканини, прямого силуету, довжиною вище лінії коліна.

Переднє полотнище спідниці з середнім швом оформлено фігурними рельєфами, що проходять від бічних швів до лінії низу. По лінії стегон оброблені кишені в відрізному бочці.

Заднє полотнище спідниці з середнім швом оформлено фігурними рельєфами, що проходять від бічних швів до лінії низу. Вище лінії стегон оформлені дві фігурні кокетки.

Пояс притачной. Застібка блискавка, оброблена в середньому шві переднього полотнища.

Декоративними елементами служать оздоблювальні точки по всіх конструктивних лініях.

2.Вибор розмірних ознак і надбавок

Розмірні ознаки - це розмірна характеристика тіла людини, дана у вигляді ряду окремих вимірювань. При конструюванні одягу використовують розмірні ознаки типових фігур (беруть з галузевих стандартів) або розмірні ознаки конкретних фігур.

При використанні розмірних ознак конкретної фігури, фігуру перед виміром оглядають, при цьому відзначаючи висоту плечей, форму шиї, спини, грудної клітки, живота, стегон, розвиток мускулатури, жироотложению і їх розподіл в пропорції тіла, наявність асиметрії.

Розміри тіла можуть значно змінюватися в залежності від положення вимірюваного, тому всі вимірювання повинні проводитися в строго певній позі. Вимірюваний повинен стояти прямо без напруги, зберігаючи свою звичну поставу, руки повинні бути опущені вздовж тулуба, пальці витягнуті, ноги випрямлені в колінах, вимірюваний повинен бути одягнений в тонкий одяг, вимірювання проводять сантиметровою стрічкою, стрічка повинна щільно прилягати до тіла, але не деформувати м'які ділянки тіла.

Так як ряд виміряних ознак пов'язаний з рівнем лінії талії, перед виміром необхідно зафіксувати рівень лінії талії, підперезані її тонким шнурком або гумкою по самому вузькому місці тулуба.

Позначають розмірні ознаки великими літерами українського алфавіту:

Р - відстань;

Про - обхвати;

З - напівобхват;

Ш - ширина;

В - висота;

Ц - центр грудей;

Д - довжини.

Обхвати вимірюються повністю, а записуються в половинному розмірі. За винятком обхвату плеча, зап'ястя.

Ширини також вимірюються повністю, а записуються в половинному розмірі. За винятком ширини плечового ската.

Відстань, довжина і висота вимірюються і записуються повністю.

У цій роботі конструкцію розробляємо на конкретну фігуру, розмірні ознаки якої представлені в таблиці 2.1 і вироблений аналіз відхилень розмірних ознак від типової фігури.

Таблиця 2.1 - Порівняльна оцінка вимірювань конкретної фігури

з вимірами типової

Найменування розмірного ознаки

Умовне позначення

Величина вимірів конкретної фігури, (см)

Величина вимірів типової фігури, (см)

Різниця вимірів конкретної і типової фігури, (см)

Зріст

Р

164

164

0

напівобхват талії

ст

38

37,0

+1,0

напівобхват стегон

Сб

50

47,0

+3

Довжина спідниці спереду

Дю.сп.

50







Довжина спідниці збоку

Дю.сб

52







Довжина спідниці ззаду

Дю.сз

50







Порівнявши розмірні ознаки конкретної фігури з типовою, бачимо, що конкретна фігура має незначні відхилення від типової, тому що дана фігура має наявність жирових відкладень в області талії і бёдер.Кроме розмірних ознак для побудови конструкції використовують надбавки на вільне облягання.

Надбавка на вільне облеганіе- це величина, що служить для переходу від розмірів тіла людини до розмірів одягу. Від вибору збільшень на вільне облягання залежить точність створення конструкції, що проектується форми. Збільшення на вільне облягання поділяються на технічні та конструктивно-декоративні.

Технічні прибавки - це мінімально необхідні прибавки, що забезпечують свободу дихання, руху, наявність повітряного прошарку для регулювання теплообміну на товщину тканини. Технічні надбавки даються в основному поперечним розмірам одягу, але іноді і до довжин (якщо виріб з поясом, стягує фігуру, то необхідна надбавка для свободи руху).

Конструктивно-декоративні прибавки створюють запроектовану форму і залежать від обсягу вироби, пропорцій, які змінюються відповідно до моди і можуть приймати різні значення.

Збільшення даються в формі таблиці 2.2.

Таблиця 2.2 - Збільшення на вільне облягання

Найменування збільшень

Умовне позначення

Величина прибавки при середньому приляганні, (см)

Збільшення по лінії талії

Пт

1

Збільшення по лінії стегон

Пб

2

Припуск на усадку

Пу

1

Мірки для побудови креслення спідниці

Назва мірки

літерне позначення

Правила зняття мірок

призначення мірки

Орієнтовна величина мірки, см

напівобхват талії

ст

Горизонтально навколо тулуба по лінії талії

Визначення довжини пояса і розрахунок розчину витачек

40

напівобхват стегон

Сб

Горизонтально навколо тулуба ззаду по найбільш виступаючим точкам сідниць, спереду по пластині.

Визначення ширини спідниці

46

Довжина спини до талії

ДТЗ

Від сьомого шийного хребця до талії

Визначення положення лінії стегон

38

довжина спідниці

ді

Від лінії талії до бажаної довжини виробу

Визначення довжини спідниці

46

  1   2   3


написать администратору сайта