Главная страница

практ роб 5, Зелінська Дар’я. Програма проект "добро починається з тебе"


Скачать 15.59 Kb.
НазваниеПрограма проект "добро починається з тебе"
Дата02.06.2022
Размер15.59 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлапракт роб 5, Зелінська Дар’я.docx
ТипПрограма
#566440

Роботу виконала Зелінська Дар’я , 33-Зф2

Практична робота 5

Волонтерська програма
ПРОЕКТ “ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ”
Мета проекту: виховувати у молодого покоління бажання творити добро, готовність прийти на допомогу нужденному; формувати навички самостійно приймати рішення; розвивати в учнів особистісних рис доброти, людяності, толерантності, співчуття, уміння терпляче, і з розумінням ставитись до оточуючих; сприяти формуванню у дітей, підлітків та молоді вміння та бажання відчувати чужий біль, не бути байдужим до тих, хто потребує уваги й підтримки, формувати в учнів школи потреби творити добрі справи на благо інших людей.
Актуальність проекту
Останнім часом серйозну стурбованість викликає байдужість, черствість людей та підростаючого покоління зокрема до проблем знедолених, людей похилоговіку, до біди, яка сталася поруч. Тому проекти благодійного спрямування є дуже важливими у вихованні в підростаючого покоління таких важливих якостей як чуйність, доброчинність, благодійність, великодушність, співпереживання, доброта, чесність, тактовність, милосердя.
Адже це природно і закономірно – допомогти знедоленому, нещасному, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити стару людину, врятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного, скривдженого.
Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді – це крила , на яких тримається людство.
Тому з метою виховання в підростаючого покоління свідомого ставлення до вирішення цієї проблеми у нашій школі розпочато роботу щодо реалізації проекту «Добро починається з тебе».
Завдання:
– Формування у школярів милосердного ставлення до людей, що потребують допомоги;
– Формування ціннісного ставлення до родинних стосунків та почуття відповідальності за членів сім’ї, які потребують допомоги;
– Формування почуття важливості волонтерської діяльності;
– Залучення учнів до регулярних занять працею та волонтерської роботи;
– Формування позитивних моральних якостей особистості
– Організація та проведення заходів, спрямованих на пропаганду благодійництва, встановлення тісних зв’язків з дитячим будинком «Малятко», з метою подальшого спілкування та надання допомоги (моральної та матеріальної) дітям і особам похилого віку, що служить вихованню шанобливого та добросердного ставлення до людей, що потребують підтримки та допомоги, зміцнює зв’язки між поколіннями.
Залучення учнів школи, вчителів, батьків, місцевої громади до участі в різноманітних благодійних акціях.
Залучення учнів, батьків, місцевої громади до добровільного вияву милосердя, співчуття, благодійності.

Відродження й розвиток української традиції благодійності на основі християнської моралі.

Очікувані результати.
Учні набуватимуть соціального досвіду в об’єднанні зусиль учнівського самоврядування у практичній діяльності й спілкуванні, крім того кожен учень отримає можливість відчути себе причетним до розв’язання загальної важливої проблеми, вміти ставити й вирішувати завдання, оцінювати власну діяльність та вміння брати на себе відповідальність. Надання реальної допомоги малозабепеченим дітям школи, дітям із обмеженими можливостями, людям похилого віку, одиноким, ветеранам, інвалідам.

Учні школи під час реалізації проекту матимуть змогу познайомитися з формами роботи, які може здійснювати волонтерський загін;

Діти будуть зайняті в позаурочний час цікавою і потрібною справою.

Етапи проекту
І етап . Цілевизначення та планування роботи
Визначення мети та завдань проекту.
Вибір методів роботи.
Ознайомлення з історією та традиціями волонтерського руху як суспільного явища.
Збір пропозицій учнів школи щодо реалізації проекту.
Створення волонтерського кола(організації) «Теплі долоньки»
Пошук та відбір дітей, які мають бажання увійти до волонтерського кола «Теплі долоньки»
Створення умов для розвитку кола «Теплі долоньки».
ІІ етап. Основний (практичний)
Проведення благодійних учнівських ярмарок (1 – 11 класи).

Робота загону волонтерів (8-11 кл) по наданню допомоги дітям з дитячого будинку, постраждалим у зоні АТО, передача благодійної допомоги воїнам зони АТО.

Шефська допомога – проведення свят для дітей з дитячого будинку «Малятко» та «Гніздечко».(Барабан Т.М. Учнівське врядування)

Благодійні акції «З кожного по книзі-шкільна бібліотека» (1 – 11 класи), «Посади дерево»(1-11 класи), «Збережемо птахів взимку!»(1-11 класи)-(Виготовлення годівничок), «5 картоплин»(1-11 класи), «Не будь байдужим»(1-11 класи) (передача чаю, кави, солодощів в зону АТО), «Подарунок від Святого Миколая»(1-11 класи), «Засвіти Різдвяну зірку в душі малечі»(8-11 класи)(привітання дітей-сиріт з Новим роком та Різдвом Христовим), «Смак родинного тепла»(1-11 класи)(збір та передача консервації в зону АТО), «Плетімо маскувальну сітку»(8-11 класи), «Великодній кошик. Створюємо святковий настрій разом»(1 -11 класи)(передача великодніх гостинців для людей похилого віку та в зону АТО),«Допомога ближньому»( 1-11 класи), акція «Тепла зима» (збір теплих речей та взуття для дітей з малозабезпечених сімей та соціально незахищених дітей), акція «Серце до серця»(1-11 класи, учнівське врядування, педагоги-організатори)

5.Створення стенду «Хто такий волонтер. Мета волонтерства» та «Не говори про доброту, коли ти нею сам не сяєш» (фотозвіт про проведену роботу)(педагоги-організатори, учнівське врядування)
ІІІ етап. Підсумок та оцінка реалізації проекту.
1. Проаналізувати участь учнів у реалізації проекту «Добро починається з тебе»

(Засідання учнівського самоврядування, ради школи)
2 Провести колективні обговорення, аналіз виконаної роботи, шляхи поліпшення результатів.

( учнівські колективи)
3. Нагородити найактивніші учнівські колективи грамотами та цінними подарунками.


написать администратору сайта