Курсова. Розрахунки й оптимізація характеристик
Скачать 0.54 Mb.
|
Так як в каналі зв’язку не використовується завадостійке кодування, то припустима імовірність помилки символу на виході демодулятора дорівнює значенню , найденому при розрахунку параметрів ЦАП. Визначимо потрібне співвідношення сигнал-шум для системи передачі без кодування , при якому . Рдоп= Рис.5 – Завадостійкість систем передачі без завадостійкого кодування та з ним. З графіка визначаємо Розрахуємо необхідне відношення сигнал-шум на вході демодулятора 5. Вибір коректуючого коду та розрахунок завадостійкості систем зв’язку з кодуванням. Коректуючи коди дозволяють підвищити завадостійкість і завдяки цьому зменшити необхідне відношення сигнал-шум на вході демодулятора для заданої ймовірності помилки прийнятих сигналів. Величина, що показує в скільки разів (на скільки децибел) зменшується необхідне відношення сигнал-шум на вході демодулятора завдяки використанню кодування, називається енергетичним виграшем кодування (ЕВК). Широке розповсюдження дістали циклічні коди Боуза-Чоудхурі-Хоквінгема (БЧХ). За параметрами вони близькі до досконалих кодів і разом з тим вимагають відносно простих схем кодерів та декодерів. У кодів БЧХ основні параметри пов’язані співвідношеннями : , (5.1) де k- число інформаційних символів, а m- найменше ціле, за якого задовольняється співвідношення (5.2) Вибираючи коректуючий код, я зупинився на кодові з довжиною n=108 та кратністю помилок що виправляються Знаючи ці параметри розрахуємо k та n: , , , , . Якщо в каналі зв’язку без кодування для забезпечення заданої ймовірності помилки необхідне відношення сигнал-шум , а в каналі зв’язку з кодуванням - , то ЕВК буде визначатися або (5.3) Під декодування з виправленням помилок імовірність помилкового декодування кодових комбінацій визначається за умови, що число помилок у кодовій комбінації на вході декодера q перевищує кратність помилок, що виправляються [1, формула (5.15) ]: , (5.4) де (5.5) імовірність помилки кратності q; (5.6) число сполучень із n по q; р- імовірність помилки двійкового символу на вході декодера, розрахунок якої для гауссового каналу зв’язку з постійними параметрами розглянутий у розділі 4. Для переходу від імовірності до ймовірності двійкового символу на виході декодера достатньо врахувати принцип виправлення помилок декодером : декодер заборонену кодову комбінацію замінює найближчою дозволеною. Тому, якщо число помилок у комбінації , але , то в результаті декодування комбінація буде містити помилок ( - кодова віддаль). Оскільки помилки біль високої кратності менш імовірні, то остаточно можна вважати, що в помилково декодованій комбінації є помилкових символів. У коректуючих кодів кодова віддаль . Знайдемо її для даного випадку: Оскільки при помилковому декодуванні кодової комбінації символів із n помилкові, то перехід від до виконується за формулою . Розрахувавши імовірність помилки заносимо результати в таблицю2 та на графік [рис.5.частина 4 даної к. Р.]. Таблиця 2.
Побудувавши другий графік визначаємо значення та Тривалість імпульсу з кодуванням : , підставимо значення Відношення сигнал-шум : . 6. Розрахунок основних параметрів аналогової системи передачі. Для вибору індексу частотної модуляції ми повинні порівняти значення та , де , (6.1) - коефіцієнт амплітуди, - припустиме відношення сигнал-завада на виході демодулятора. При частотній модуляції виграш знаходимо за формулою , (6.2) де - індекс частотної модуляції, - коефіцієнт розширення смуги частот при ЧМ. , , - виграш демодулятора за умови, що перевищує порогове відношення сигнал-завада . Залежність при будь-яких , включаючи область границі, описується виразом, отриманим на основі імпульсної теорії границі [3,с.74..80] , (6.3) Будуємо графіки залежностей для значення , отриманого вище, та значень і [рис.5]. За отриманими залежностями визначаю значення , за якого дорівнює заданому , а знаходиться в області або трохи вище порога. На відповідній кривій вкажемо точку відповідну заданому . Таблиця 3.
- ширина спектру ЧМ сигналу. Знайдемо смугу пропускання каналу зв’язку : , (6.4) звідси отримуємо вираз для Рис.6 Графік залежності від Зобразимо структурну схему аналогової системи передачі методом ЧМ. Рис. 7 Структурна схема аналогової системи передачі методом ЧМ. |