Главная страница
Навигация по странице:

  • 2.

  • 2.3 Коротка характеристика MS Access

  • 3. Опис бази даних « Ремонт квартири » 3.1 .

  • 3.2. Створення запитів

  • 3.3. Ф

  • Список використаної літератури

  • Курсовая работа. Курсова_робота_Падух_Б. Розробка бази даних Ремонт квартири


    Скачать 282.26 Kb.
    НазваниеРозробка бази даних Ремонт квартири
    АнкорКурсовая работа
    Дата28.06.2021
    Размер282.26 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаКурсова_робота_Падух_Б.docx
    ТипРеферат
    #222160

    Дніпровський національний університет

    імЕНІ Олеся Гончара

    ФАКУЛЬТЕТ ФІЗИКИ, ЕЛЕКТРОНІКИ

    ТА КОМПЬЮТЕРНИХ СИСТЕМ
    КАФЕДРА КОМПЬЮТЕРНИХ НАУК
    ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ





    КУРСОВА РОБОТА

    за спеціальністю

    на тему «Розробка бази даних Ремонт квартири»

    Виконав:

    студент групи КС–18–2

    спеціальності 122«Компьютерні науки»

    Падух Богдан Олександрович

    Керівник: доцент кафедри КНІТ

    Дерев’янко Олександр Іванович

    Кількість балів____________

    Національна шкала ________

    Оцінка ECTS _____________

    Члени комісії :

    __________ ______________________

    (підпис) (прізвище та ініціали)

    __________ ______________________

    (підпис) (прізвище та ініціали)

    _________ ______________________

    (підпис) (прізвище та ініціали)

    м. Дніпро

    2020

    РЕФЕРАТ



    Мета роботи - створення бази даних за допомогою Microsoft Access Ремонт квартири

    У курсовій роботі розглянуті загальні питання баз даних різних моделей, принципи організації текстових, мережевих і реляційних баз.
    Комп'ютеризована інформаційна система являє собою програмний комплекс, завдання якого полягають у підтримці надійного зберігання БД в комп'ютері, виконанні перетворень інформації та відповідних обчислень, наданні користувачам зручного і легко освоюваного інтерфейсу. Традиційно обсяги інформації, з якими доводиться мати справу таким системам, досить великі, а самі БД мають досить складну структуру. Прикладами інформаційних систем є системи замовлення залізничних чи авіаційних квитків, банківські системи і багато інших.
    Нам необхідно створити базу даних «Ремонт квартири», в якій є інформація про Замовника, інформація матеріали, Види робіт та інформація про робітників.

    Курсова робота: 21 сторінок, 13 рисунків, 6 джерел.

    Зміст

    Вступ

    1. Проектування бази даних _________________________________4

    2. Загальна характеристики СУБД____________________________4

    2.1 Нормалізація___________________________________________6

    2.2 Реляційна модель та її характеристики_____________________7

    2.3 Коротка характеристика MS Access _______________________9

    2.4 Основні характеристики СУБД___________________________10

    2.5 СУБД ACCESS та опис принципів роботи__________________11

    3. Опис бази даних «Ремонт квартири»

    3.1. Заповнення таблиць даними і схеми даних _________________12
    3.2. Створення запитів _____________________________________15
    3.3. Форми _______________________________________________17

    Висновок ________________________________________________19

    Список використаної літератури ____________________________20

    1. Проектування бази даних

    Проектування бази даних полягає в многоступенчатом описі майбутньої БД з різним ступенем деталізації і формалізації, в ході якого проводиться уточнення і оптимізація її структури.

    Проектування включає опис предметної області і завдань інформаційної системи, далі йде до логічного опису даних і потім - до фізичної моделі БД. Розрізняють три етапи деталізації опису об'єктів БД і їх взаємозв'язків за трьома основними рівнями моделювання системи - концептуальному, логічному і фізичному.

    База даних «Ремонт квартири» в загальному вигляді повинна відображати наступну інформацію:



    1. Відомості про власника;

    2. Дані про автомобіль;

    3. Відомості про ремонт.

    4. Відомості про штрафи

    З урахуванням поставленої задачі та аналізу вхідної інформації, нам необхідно побудувати 4 основних таблиці, згідно інформаційного аналізу, і встановити відповідні зв'язки між цими таблицями.

    2. Загальна характеристики СУБД

    База даних (БД) − це систематизоване сховище інформації. Телефонний довідник − прекрасний приклад базі даних.

    Бази даних створюються в тих випадках, коли необхідно відслідковувати, аналізувати і зберігати інформацію за деякий час. Наприклад, базою даних можна вважати сукупність інформації про кадровий стан підприємства, розклад занять у навчальному закладі, родинні зв’язки, бібліотечний фонд тощо. Якщо поняття бази даних наблизити до інформаційних систем, які розміщуються на комп’ютерних носіях даних, то під відповідним терміном можна розуміти набір записів та файлів, які організовані спеціальним чином. Спеціальне програмне забезпечення, необхідне для використання та модифікації баз даних користувачем, називається системою управління базами даних.

    Основні функції СУБД:

    - забезпечення користувача інструментарієм, що дозволяє оперувати даними в абстрактних термінах, які не пов’язані із способом збереження даних в ЕОМ;

    - забезпечення секретності і пріоритетності доступу до даних;

    - захист цілісності даних;

    - синхронізація доступу до даних;

    - захист даних від аварій та відновлення даних.

    Найпоширеніші типи БД – ієрархічні, мережні, реляційні. Так, якщо інформаційна структура даних пов’язана із ієрархією її частин, то таку структуру називають ієрархічною. До ієрархічних інформаційних областей можна віднести дані, що пов’язані з родинними звязками, структур міністерств тощо. Графічно дані з ієрархічною структурою уявляють у вигляді так званого дерева або сукупності дерев - лісу. Якщо інформаційна структура даних повязана із деякою мережою, то відповідну інформаційну область за своєю структурою називають мережною .

    2.1 Нормалізація

    Введемо позначення схеми - R(S,K). В подальшому будемо вважати, що схема відношення R складається з двох частин S і K, де S – множина атрибутів, а К – множина виділених ключів. Нехай U – множина атрибутів, кожен з котрих співвідноситься з визначеним доменом. Схемою реляційної бази даних R над U називається сукупність схем відношень

    {R1, R2,. . . Rp}, де Ri=(S,K), 1 i p, , и S i Sj при i  j.

    Реляційною базою даних зі схемою бази даних R називається така сукупність відношень {r1, r2,... ,rp}, визначених на R, і таких, що являють собою схеми {R1, R2,...Rp}= R, такі, що для кожного з відношень існує ключ і множина ключів К={k1, k2,...kp} утворює цей ключ. Схема бази даних R={R1, R2,... Rp}, являє собою множину функціональних залежностей G={XY| деяке Rі з R включає XY }.

    Перед проведенням нормалізації дамо визначення трьох нормальних форм. Нормальна форма являє собою обмеження на схему бази даних, що позбавляє базу даних деяких небажаних властивостей.

    Схема відношення R знаходиться в першій нормальній формі, якщо значення в dom(A) є атомарними для кожного атрибуту А з R. Іншими словами, значення в домені не є ані списками, ані множинами простих або складних значень. Схема бази даних R знаходиться в першій нормальній формі, якщо кожна схема відношення в R знаходиться в першій нормальній формі.

    Друга і третя нормальні форми виникли в результаті прагнення уникнути аномалій при оновленні даних і позбавитися від інформаційної надмірності в відношеннях. Аномалія оновлення є небажаним побічним ефектом, обумовленим зміною відношення.

    Схема відношення R знаходиться в другій нормальній формі відносно множини функціональних залежностей F, якщо вона знаходиться в першій нормальній формі і кожний не первинний атрибут повністю залежить від кожного ключа для R. Схема бази даних R має другу нормальну форму відносно F, якщо кожна схема відношення R має другу нормальну форму відносно F, якщо кожна схема відношення R з R знаходиться в другій нормальній формі відносно F.

    Схема відношення R знаходиться в третій нормальній формі відносно множини функціональних залежностей F, якщо вона знаходиться в першій нормальній формі і жодний з не первинних атрибутів з R не є транзитивно залежним від ключа К. Схема бази даних R знаходиться в третій нормальній формі відносно F, якщо кожна схема відношення R має другу нормальну форму відносно F, якщо кожна схема відношення R з R знаходиться в третій нормальній формі відносно F.

    2.2 Реляційна модель та її характеристики

    Реляційна модель даних (РМД) - логічна модель даних, прикладна теорія побудови баз даних, яка є додатком до завдань обробки даних таких розділів математики як теорії множин і логіка першого порядку. На реляційної моделі даних будуються реляційні бази даних. Реляційна модель даних включає такі компоненти: Структурний аспект (складова) - дані в базі даних є набором відносин.

    Аспект (складова) цілісності - відносини (таблиці) відповідають певним умовам цілісності. РМД підтримує декларативні обмеження цілісності рівня домену (типу даних), рівня відносини і рівня бази даних. Аспект (складова) обробки (маніпулювання) - РМД підтримує оператори маніпулювання відносинами ( реляційна алгебра, реляційне числення).

    Крім того, до складу реляційної моделі даних включають теорію нормалізації. Термін "реляційний" означає, що теорія заснована на математичному понятті ставлення (relation). Як неформального синоніма терміну "відношення" часто зустрічається слово таблиця. Необхідно пам'ятати, що "таблиця" є поняття нестроге і неформальне і часто означає не "ставлення" як абстрактне поняття, а візуальне уявлення відносини на папері або екрані. Некоректне і нестрогое використання терміну "таблиця" замість терміна "ставлення" нерідко призводить до нерозуміння. Найбільш часта помилка полягає в міркуваннях про те, що РМД має справу з "плоскими", або "двовимірними" таблицями, тоді як такими можуть бути тільки візуальні представлення таблиць. Відносини ж є абстракціями, і не можуть бути ні "плоскими", ні "неплоским".

    Для кращого розуміння РМД слід відзначити три важливі обставини: модель є логічною, тобто відносини є логічними (абстрактними), а не фізичними (збереженими) структурами;

    для реляційних баз даних вірний інформаційний принцип : все інформаційне наповнення бази даних представлено одним і тільки одним способом, а саме - явним завданням значень атрибутів у кортежі відносин; зокрема, немає ніяких покажчиків (адрес), що зв'язують одне значення з іншим;

    наявність реляційної алгебри дозволяє реалізувати декларативне програмування і декларативне опис обмежень цілісності, на додаток до навігаційного (процедурним) програмування і процедурної перевірці умов.

    Поняття тип даних в реляційній моделі даних повністю адекватно поняттю типу даних в мовах програмування. Зазвичай всі сучасні реляційні БД підтримують наступні типи даних: числові; символьні; великі двійкові об'єкти (малюнки та медіа-файли); бітові рядки; спеціалізовані числові дані (такі як «гроші»); спеціальні «темпоральні дані» (дата, час та часовий інтервал).

    2.3 Коротка характеристика MS Access
    Система управління базами даних Microsoft Access відноситься до реляційних баз даних. База даних Access (фізична структура) міститься в одному файлі з розширенням MDB. Логічна структура СУБД Access складається з таких об’єктів: таблиць, запитів, форм, звітів, макросів та модулів. Доступ до цих об’єктів відбувається за допомогою відповідних вкладинок вікна Access.

    Для виконання майже всіх основних операцій Access пропонує велику кількість Майстрів (Wizards), які роблять основну роботу за користувача при роботі з даними і розробці додатків, допомагають уникнути рутинних дій і полегшують роботу недосвідченому в програмуванні користувачеві.

    Особливості MS Access, що відрізняються від уявлення про «ідеальної» реляційної СУБД.

    В цілому MS Access надає велику кількість можливостей за порівняно невелику вартість. Також необхідно відзначити орієнтованість на користувача з різною фаховою підготовкою, що виражається в наявності великої кількості допоміжних засобів (Майстрів, як уже зазначалося), розвинену систему довідки і зрозумілий інтерфейс. Ці кошти полегшують проектування, створення БД і вибірку даних з неї.

    Основні характеристики СУБД:

    • Контроль за надлишковістю даних

    • Несуперечливість даних

    • Підтримка цілісності бази даних (коректність та несуперечливість)

    • Цілісність описується за допомогою обмежень

    • Незалежність прикладних програм від даних

    • Спільне використання даних

    • Підвищений рівень безпеки


    2.4 Основні характеристики СУБД

    Контроль за надлишковістю даних

    Несуперечливість даних

    Підтримка цілісності бази даних (коректність та несуперечливість)

    Цілісність описується за допомогою обмежень

    Незалежність прикладних програм від даних

    Спільне використання даних

    Підвищений рівень безпеки

    Можливості СКБД Дозволяється створювати БД (здійснюється за допомогою мови визначення даних DDL (Data Definition Language))

    Дозволяється додавання, оновлення, видалення та читання інформації з БД (за допомогою мови маніпулювання даними DML, яку часто називають мовою запитів)

    Можна надавати контрольований доступ до БД за допомогою: Системи забезпечення захисту, яка запобігає несанкціонованому доступу до БД;

    Системи керування паралельною роботою прикладних програм, яка контролює процеси спільного доступу до БД;

    Система відновлення — дозволяє відновлювати БД до попереднього несуперечливого стану, що був порушений в результаті збою апаратного або програмного забезпечення

    Основні компоненти середовища СКБД

    апаратне забезпечення

    програмне забезпечення

    дані

    процедури — інструкції та правила, які повинні враховуватись при проектуванні та використанні БД

    користувачі

    адміністратори даних (керування даними, проектування БД, розробка алгоритмів, процедур) та БД (фізичне проектування, відповідальність за безпеку та цілісність даних)

    розробники БД

    прикладні програмісти

    кінцеві користувачі.

    2.5 СУБД ACCESS та опис принципів роботи
    СУБД Access має значну кількість спеціальних програм – “майстрів”. Є майстер таблиць, майстер кнопок, майстер форм та ін. Майстри здійснюють діалог з користувачем, у процесі якого визначаються дані, необхідні для розв’язування відповідної задачі. Для зручності роботи кожен майстер має певні етапи (кроки). Будь-який етап можна пропустити або звернутись до попередніх.

    Формою видачі даних на екран користувач може управляти. Важливо правильно конструювати форми, оскільки саме з ними працює користувач при введенні і редагуванні записів бази даних. Крім того, форми можна використовувати для збирання та виведення інформації

    СУБД Access є системою управління базами даних реляційного типу. Дані зберігаються в такій базі у вигляді таблиць, рядки (записи) яких складаються з наборів полів певних типів. З кожною таблицею можуть бути пов'язані індекси (ключі), що задають потрібні користувачу порядки на безлічі рядків. Таблиці можуть мати однотипні поля (стовпці), і це дозволяє встановлювати між ними зв'язки, виконувати операції реляційної алгебри. Типовими операціями над базами даних є визначення, створення і видалення таблиць, модифікація визначень (структур, схем) існуючих таблиць, пошук даних у таблицях за певними критеріями (виконання запитів), створення звітів про вміст бази даних.

    Так як Microsoft Access є сучасним додатком Windows, можна використовувати в роботі всі можливості DDE (динамічний обмін даними) і OLE (зв'язок і впровадження об'єктів). DDE дозволяє здійснювати обмін даними між Access і будь-яким іншим підтримує DDE додатком Windows. У Microsoft Access можна за допомогою макросів або Access Basic здійснювати динамічний обмін даними з іншими додатками.

    Практично всі існуючі СУБД мають засоби розробки додатків, які можуть використані програмістами або кваліфікованими користувачами при створенні процедур для автоматизації управління і обробки даних.

    Все вище сказане дозволило зупинити вибір на СУБД Access для постановки та вирішення задачі автоматизації процесу ведення документації та звітності в навчальному закладі.
    3. Опис бази даних «Ремонт квартири»

    3.1. Заповнення таблиць даними і схеми даних
    Дана БД містить 3 таблиці, які описують необхідні дані для БД «Ремонт квартири» і називаються вони так:Вид робіт; Матеріали; виконання ремонту;. Давайте почнемо з найпершої, з таблиці Вид робіт.


    Рис. 1 Таблиця Вид робіт
    Основним завданням цієї таблиці (Рис.1), є показати інформацію видів робіт які будуть зроблені. Дана таблиця містить в собі 1 запис з такими характеристиками як: «КОД РАБОТЫ», «НАИМЕНОВАНИЕ», «ОПИСАНИЕ», «ЦЕНА за 1 М2».


    Рис. 2 Таблиця матеріали
    Таблиця «Матерали» (Рис.2) містить в собі інформацію про





    Рис. 3 Таблиця Виконання ремонта
    Таблиця «Виконання ремонта» (Рис.3). Має в собі 8 записів з даними не існуючих людей . Містить в собі інформацію про







    Рис. 5 Схема даних

    Таблиці пов'язані з допомогою схеми даних (Рис.5). Схема складається з зв'язку один до багатьох (один робітник до багатьох видів робіт; один матеріал до багатьох видів робіт;
    3.2. Створення запитів


    Рис. 6 Запит на потрібну кількість матеріалу
    В даному запиті (Рис. 6) ми можемо дізнатися скільки потрібно матеріалу або його надлишок


    Рис. 7 Запит Скільки потрібно заплатити робітнику
    Запит «Потрібно заплатити» (Рис.7) створенний для того, щоб робітник та заканик міг дізнатися скільки заробив коштів за свій труд. Містить в собі інформацію про :Назву роботи; назву матеріалу;Ціна за 1 кв м; заробітня плата; фамілія робітника;.


    Рис. 8 Запит кількість виконаной роботи
    Запит «кількість виконаной роботи» (Рис.8) створенний для того, щоб робітник міг дізнатися скільки видів робіт він зробив.

    Рис. 9 Запит пераметричний

    Рис. 10 Запит на пошук виконавця і яку роботу він зробив
    Запит параметричний (Рис. 9) Потрібен для показу інформації про Виконавця який вид роботи зроблений Скільки і коли це зроблено (Рис.10).

    3.3. Форми


    Рис. 11 Форма Вид робіт
    Головна функція форми Вид робіт (Рис.11) - це можливість подивитися повну інформацію про певну роботу. Дана форма була створена в конструкторі форм.



    Рис. 12 Форма Виконання ремонту
    Форма «Виконання ремонту» (Рис.12) була створена для заповнення таблиці новими записами. Дана форма так само була створена в конструкторі форм і має 4 кнопки: назад, вперед, додати запис, вийти з форми.

    Рис. 13 Форма Інформація матеріали
    Форма «Інформація матеріали» (Рис.13) була створена для перегляду таблиці з інформацією про матеріали. Дана форма так само була створена в конструкторі форм і має кнопки: назад, вперед, додати запис, вийти з форми..


    ВИСНОВОК


    В результаті виконання даного курсового проекту були вирішені завдання, поставлені на початку роботи. У Microsoft Office Access 2016 були розглянуті основні принципи функціонування інформаційних систем, види моделей баз даних, головним чином, реляційної моделі та етапи проектування реалізації виконання бази даних в СУБД «Microsoft Access». БД містить форми, які використовують для введення, редагування, зміни даних у таблицях. У формах можна додавати, переглядати, сортувати та розшукувати необхідні дані.

    В ході виконання і проектування роботи, я зрозумів, що база даних - це засіб для організації оптимізованого зберігання, вибірки та подання інформації. Програмне забезпечення, призначене для організації та ведення баз даних - це Система Управління Базами Даних (СУБД).

    Створена база даних є дуже корисною та зручною в користуванні.
    Список використаної літератури

    1. Основи баз даних: [Навч. посіб.] / І.О. Завадський. — К.: Видавець І.О. Завадський, 2011. — 192 с.

    2. Дж. Вудкок, М. Янг. Эффективная работа с Microsoft Office 95 «Microsoft Press», 1000 с.

    3. А. Горев, С. Макашарипов, Р. Ахаян. Эффективная работа с СУБД СПб, «Питер», 1997, 704 с.

    4. Информатика. Практикум по технологии работы на компьютере./ Под ред. Н.В. Макаровой – м.: Финансы и статистика, 2005г.

    5. Бекаревич Ю, Пушкина Н. СУБД Access для Windows 95 в примерах. – СПб.: BHV, 1997

    6. Оскерко BC, пупчики З.В. Освоєння роботи в СУБД Access: У 3 ч. Мн.: БГЕУ, 1999. Ч. 1: Створення бази даних. Робота з таблицями. Формування запитів.

    7. Оскерко В. С, Малевич Я. А., Холодова Є.П. Освоєння роботи в СУБД Access: У 3 ч. Мн.: БГЕУ, 1999. Ч. 2: Проектування форм і звітів


    написать администратору сайта