Главная страница

бумага. Курсова_чіт2. Розробка моделей процесу виробництва цегли


Скачать 2.28 Mb.
НазваниеРозробка моделей процесу виробництва цегли
Анкорбумага
Дата01.05.2022
Размер2.28 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаКурсова_чіт2.docx
ТипДокументы
#506554
страница11 из 16
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

8 ІМІТАЦІЙНА МОДЕЛЬ ТА РЕЗУЛЬТАТИ МОДЕЛЮВАННЯ



В даний час багато галузей являють собою складні динамічні системи, які характеризуються високою невизначеністю вихідної інформації і складною поведінкою. Щоб вирішити багато проблем, пов'язаних з управлінням такими системами і спростити процес, рекомендується моделювання. Імітаційне моделювання - це метод дослідження, при якому система респондента замінюється моделлю, реальна система описується з достатньою точністю і проводяться експерименти для отримання інформації про систему.

Сучасне імітаційне моделювання виробничих процесів дозволяє відтворювати послідовність виконання операцій або етапів виробничого процесу шляхом моделювання його окремих елементів. Завдяки імітаційному моделюванню і проведенню експериментів із застосуванням моделі можна досягти підвищення ефективності використання обладнання, оптимізації виробництва, скорочення часу виробничого циклу, збільшення обсягів виробництва та поліпшення якості виробів.

Перевагами програмного засобу Scilab підтримка проектування, розробку та документування моделі, дозволяє виконати комп’ютерні експерименти з моделлю, включаючи різні види аналізу – від аналізу чутливості параметрів моделі до їх оптимізації щодо вибраного критерію

Даний розділ потрібний, щоб вказати при зміні яких елементів відбудуться зміни обчислень, а зміна графіків та, як елементи логічних блоків зв’язані між собою і взаємодія між ними. ї

Для імітації експерименту з моделлю Рисунок 8.1 за допомогою формули (3.2) було модифіковано моделі Рисунок 8.2 завдяки полегшенню моделі завдяки використанню блок SUPER_f .



Рисунок 8.1 – Функція нагрівання плівкового кристалізатора

Машина помадо збивна пушка– предназначенна для для збивання цукрово-паточно-молочного сиропу в помадну масу і застосовується в кондитерській промисловості.

Інженерні розрахунки. Продуктивність помадосбівальной машини П (кг / год) визначається як:


Рисунок 8.2 – Функція (6.1)

При отриманні помади сироп охолоджується до температури виходящої помади і додатково віднімається прихована теплота кристалізації цукру з його розчину в водно-поточному розчиннику

Витрата теплоти помадообразування Ф (кВт) розраховується у вигляді:



Рисунок 8.3 – Функція (6.2)

G2 - відповідно маса увареного сиропу і викристалізовуваного цукру, кг

Маса викристалізовуваного цукру Gс (кг.)
Маса викристалізовуваного цукру Gс (кг.) Дорівнює:


Рисунок 8.4 – Функція (6.3)
Довжина корпусу помадозбивальної машини повинна бути такою, щоб встигли вирости кристали бажаного розміру. Для утворення кристалів розміром d (мкм) буде потрібно час (с), що дорівнює:



Рисунок 8.5 – Функція (6.4)

Довжину корпусу помадозбивальної машини l (м.) розраховують як:



Рисунок 8.6 – Функція (6.5)



Рисунок 8.7 – Функція нагрівання плівкового кристалізатора у блоці SUPER_f
Встановлюючи модель плівкового кристалізатора в блок отримуємо, що для коректної роботи потрібно три вхідних сигнали значень з яких отримуємо один вихідний сигнал який потрібен для моделювання системи.


Рисунок 8.8 – Моделювання печі завдяки блоці SUPER_f при зміні коефіцієнтів


Рисунок 8.9 – Графіки моделювання плівкового кристалізатора завдяки блоку SUPER_f при зміні коефіцієнтів.
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


написать администратору сайта