Главная страница

Визначте вплив Конгресів МОК на розвиток олімпійського руху. Савзян 41-Т Есе. Савзян Віолетта 41т визначте вплив Конгресів мок на розвиток олімпійського руху


Скачать 19.03 Kb.
НазваниеСавзян Віолетта 41т визначте вплив Конгресів мок на розвиток олімпійського руху
АнкорВизначте вплив Конгресів МОК на розвиток олімпійського руху
Дата13.04.2022
Размер19.03 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаСавзян 41-Т Есе.docx
ТипДокументы
#469889

Савзян Віолетта 41-Т

Визначте вплив Конгресів МОК на розвиток олімпійського руху

Конгрес МОК завжди був керівним органом з обговорення питань, що стосуються олімпійського руху. Кожен конгрес вирішував певні актуальні проблеми того часу і кожен конгрес певним чином був міні-революцією у сфері спорту.

В конгресах беруть участь представники трьох основних структур олімпійського руху — МОК, НОК і МСФ. Для обговорення на Конгрес виносяться актуальні питання розвитку олімпійського руху. Вся діяльність конгресів носить консультативний характер.

За всю історію сучасного олімпійського руху було проведено 13 Конгресів (I – Париж, 1894 р.; XIII – Копенгаген, 2009 р.). Конгреси проводились нерегулярно.

Основи Олімпійської хартії були розроблені П’єром де Кубертеном. Перша редакція цього документу була затверджена в червні 1894 р. в Парижі на Міжнародному атлетичному конгресі (що увійшов до історії як I Міжнародний Олімпійський конгрес). Тобто саме на конгресі обговорювалися і затверджувалися найважливіші документи олімпійського руху.

У першому варіанті олімпійської хартії (1894 р.) передусім було зафіксовано, що на користь моралі Міжнародний конгрес і окремі країни вважають необхідним відродити на міжнародній основі Олімпійські Ігри вже у сучасній формі, але з дотриманням стародавніх традицій.

В цілому Олімпійська хартія виконує три основні завдання: як головний інструмент, що має характер основного закону, регламентує засадничі принципи і невід'ємні цінності олімпізму; є статутом МОК; визначає основні права і обов'язки трьох головних складових міжнародного олімпійського руху - Міжнародного олімпійського комітету, міжнародних спортивних федерацій і національних олімпійських комітетів, а також організаційних комітетів з проведення Олімпійских ігор, які зобов'язані виконувати положення Олімпійської хартії.

Вже детально було обговорено тему спортсменів- аматорів в олімпійському спорті. Аматор - "це людина, котра ніколи не брала участі в професійних змаганнях, за які отримувала би матеріальну винагороду, і ніколи не була викладачем фізичного виховання"

Також ще на першому конгресі було створено МОК.

Роль МОК полягає в тому,

  • щоб заохочувати і підтримувати розповсюдження етики в спорті, а також виховувати молодь за допомогою спорту і спрямовувати зусилля на те, щоб в спорті панував дух чесної гри, а насильство було заборонене.

  • заохочує і підтримує організацію, і координацію спорту і спортивних змагань,

  • забезпечує регулярне святкування Олімпійських ігор,

  • співпрацює з громадськими організаціями, протидіє будь-яким формам дискримінації, що завдає збитку олімпійському руху,

  • домагається здійснення принципу рівності чоловіків і жінок в спорті на рівнях і в усіх структурах. очолює боротьбу проти застосування допінгу в спорті, заохочує і підтримує заходи із захисту здоров'я спортсменів, їх професійного майбутнього, а також розвиток масового спорту (спорт для усіх) в його обмеженому взаємозв'язку із спортом високих досягнень.

Кубертен неодноразово піднімав на Олімпійських конгресах питання, що стосуються принципів діяльності Олімпійської академії, звертаючи увагу і на необхідність створення університетської освітньої установи космополітичного і демократичного плану, основною метою якого стало б поширення олімпійських принципів, досягнень і ідеалів.

З другого по п’ятий конгрес обговорювалися питання, що стосуються гігієни, педагогіки, історії фізичних вправ, фізичного виховання й спорту (організації занять в школі, будівництва спортивних споруд, підготовки фахівців в сфері фізичного виховання й спорту), взаємовідносин МОК з МСФ.

Вже на шостому конгресі 1914 року було прийнято єдине положення з питань організації й проведення змагань з видів спорту в Олімпійських іграх. Тобто, в програму Ігор вже введені обов'язкові і не обов'язкові види спорту. На цьому ж конгресі було відмінено віковий ценз для учасників Ігор і було вирішено питання про проведення змагань для жінок, але поки лише з плавання й тенісу. Вперше представлена олімпійська емблема з п'яти кілець

Вже на сьомому конгресі у Щвейцарії було прийняте рішення про відміну розподілу видів спорту в програмі ОІ на обов'язкові й не обов'язкові. А також поставлене питання суддівства.

До одинадцятого конгресу(до 1981 року) твердо стояло питання участі жінок у Олімпійських іграх, їх права і обов’язки. Також вже більш-менш вимальовувалися правила й програма Ігор. Не більш болючим було питання аматорства ы умов допуску спортсменів до змагань. Обговорювалися проблеми міжнародного співробітництва в спорті, питання аматорства та професіоналізму, допуску спортсменів до ОІ, програм Ігор, взаємовідносин між МОК, НОК, МСФ, ООН та ЮНЕСКО; особливостей проведення церемоній відкриття і закриття Ігор, вшановуванням переможців;

Виходячи із побажання, висловленого в 1981 році на олімпійському Конгресі в Баден-Бадені, МОК вступив у переговори з ООН з метою розробити конвенції, яка стала б захистом для Олімпійських ігор. Процес був призупинений через побоювання, що країни - члени ООН можуть скористатися цим документом, щоб вимагати структурних змін Олімпійської системи, подібних до тих, до яких закликали соціалістичні країни в 1950-1960-хх роках, наприклад призначення членів МОК урядами тих країн, громадянами якої вони є, за принципом – «одна країна – один голос». МОК вирішив задовольнитися обмеженим визнанням, отриманим завдяки послідовним резолюціям про Олімпійське перемир’я і, зокрема, завдяки першій з них, в якій оголошено 1994-й рік на честь сторіччя Комітету Міжнародним роком спорту і Олімпійського ідеалу.

До сьогодні актуальними є питання внеску олімпійського руху в сучасне суспільство; стану сучасного спортсмена (становлення до спортсмена, його місця й роль в суспільстві, організацію спорту вищих досягнень, спортивну науку й сучасне тренування, потенційні небезпеки що оточують спортсмена); значення спорту в соціальному контексті; взаємовідносин спорту та засобів масової інформації.

Отож, конгреси МОК є одним з головних засобів впливу на розвиток спорту. Так було від його започаткування й наразі. З кожним роком світ змінюється і оновлюється, тому й система олімпійського руху має йти в ногу із часом. Обговорювати питання цифрової революції у світі спорту та залучення молоді до спортивного життя.


написать администратору сайта