Главная страница
Навигация по странице:

  • НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ Печінкова коліка. 1. Спазмолітичні препарати (папаверину гідрохлорид 2%-2мл + платифіліну гідротартрат 0,2% - 1мл; баралгін 5мл в / в; атропін 0,1% - 1мл).

  • Печінкова. Симптоми і перебіг печінкової коліки


    Скачать 19.55 Kb.
    НазваниеСимптоми і перебіг печінкової коліки
    АнкорПечінкова.docx
    Дата09.08.2018
    Размер19.55 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПечінкова.docx
    ТипДокументы
    #22733

    Печінкова (жовчна) коліка - нападоподібні, традиційно сильні болі в правому підребер'ї є проявом різних захворювань жовчовивідних шляхів в наслідку порушення відтоку жовчі з жовчного міхура або по загальній жовчній протоці. Прагнучи подолати перешкоду, що заважає руху жовчі, інтенсивно скорочується гладка мускулатура жовчного міхура і проток, що і є причиною виникнення болів. Печінкову коліку викликають переміщення жовчного «піску», камінь, що заклинився в жовчних шляхах, або його переміщення, пробки із слизистих мас при холециститі, стеноз великого дуоденального сосочка при запаленні або зростанні пухлини, стійке порушення рухової функції жовчних шляхів - дискінезія.

    Симптоми і перебіг печінкової коліки. Якщо жовчний камінь відходить назад в порожнину жовчного міхура або проштовхується в загальну жовчну протоку, а потім і в кишку, перешкода на шляху жовчі зникає, і біль стихає навіть без медичної допомоги. Напади провокують погрішності в їжі: рясна, жирна і смажена їжа, алкоголь, холодні газовані напої, також фізичне перевантаження, тряска їзда. Біль виникає в правому підребер'ї або під грудьми, може віддавати в спину, праву половину грудної клітки, праву надключичну область, праву лопатку і праву руку. Нерідкі нудота і блювота, що не приносять полегшення, метеоризм і затримка стільця. У деяких хворих може підвищитися температура, розвинутися короткочасна жовтяниця.

    Розпізнавання печінкової коліки.Причини виникнення нападу жовчної коліки виявляють при ультразвуковому дослідженні черевної порожнини, холецистографії або внутрішньовенній холангіографії, при в последствіїдніх 2-ух дослідженнях також діагностується дискінезія жовчовивідних шляхів. Обов'язково проводиться гастродуоденоскопія для огляду області фатерова соска.

    Лікування печінкової коліки. Купірування нападу жовчної коліки спазмолітиками в ін'єкціях: папаверином, но-шпою, атропіном, платифіліном, баралгіном, також прийомом нітрогліцерину під язик. Для посилення терапевтичної дії спазмолітики можна комбінувати з анальгіном або дроперідолом. За відсутності ефекту в умовах стаціонару удаються до новокаїнової блокади.

    НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ Печінкова коліка.
    1.
    Спазмолітичні препарати (папаверину гідрохлорид 2%-2мл + платифіліну гідротартрат 0,2% - 1мл; баралгін 5мл в / в; атропін 0,1% - 1мл).
    2.
    Анальгетики: анальгін 50% - 2мл.

    1. Печінкова коліка

    Печінкова коліка - найбільш типовий симптом жовчокам'яної хвороби (рідше дискінезії жовчних шляхів). Коліку найчастіше викликають камені, що перешкоджають вільному відтоку жовчі, гостре розтягування міхура або жовчних шляхів вище перешкоди. Провокуючими факторами у виникненні нападу є негативні емоції, рясна їжа, вживання в їжу жирів, прянощів, гострих приправ, спиртних напоїв, фізичне навантаження, їзда по поганій дорозі, а також робота в похилому положенні. Іноді передвісниками нападу бувають нудота, відчуття тяжкості в правому підребер'ї або в подложечной області, часто ці передвісники вказують на запальний характер захворювання. У жінок коліки нерідко збігаються з менструаціями або наступають після пологів.

    Різкий біль, як правило, виникає раптово, часто в нічні години, локалізується в правому підребер'ї (інколи в подложечной області), нерідко іррадіює в праве плече і лопатку, шию, іноді поширюється з правого підребер'я на весь живіт. Рідше біль іррадіює вліво, в область серця, провокуючи напад стенокардії. Біль (Дуже інтенсивна) може бути постійною і переймоподібний. Напад печінкової кольки може супроводжуватися блювотою багаторазової, що не приносить полегшення.

    Тривалість больового нападу від декількох хвилин до декількох годин, у деяких хворих до 2 діб. Зазвичай хворий збуджений, стогне, блідий, покритий потом, намагається знайти зручне положення. Іноді напад протікає менш гостро. Під час больового нападу живіт роздутий, черевна стінка напружена, хворий щадить живіт при диханні. Пальпація правого підребер'я різко болюча, м'язова захист ускладнює її. За стиханні болю вдається промацати збільшену болючу печінка, а іноді розтягнутий жовчний міхур.

    З додаткових симптомів відзначають гіперестезію шкіри в правому підребер'ї, френікус-симптом (болючість при натисканні в області ніжок правою грудіноключічно-соскоподібного м'язи), симптом Ортнера (різкий біль при поколачивания по правій реберної дузі).

    Часто печінкова коліка супроводжується швидким і значним підйомом температури, лихоманка триває недовго. Лейкоцитоз при кольці незначний.

    Діагноз. Характерним для неускладненій ниркової коліки вважається швидке зворотне розвиток всіх хворобливих проявів після стихання больового нападу. Печінкова коліка може виявитися початком розвитку гострого холециститу.

    Невідкладна допомога. Якщо немає сумніву в правильності діагнозу, призначають спазмолітики і знеболюючі засоби (0,5-1 мл 0,1% розчину атропіну, 1-2 мл 2% розчину папаверину, 1 мл 0,2% розчину платифіліну, 1-2 мл 1% розчину промедолу або 1 мл 2% розчину пантопон).

    Госпіталізація. При некупирующейся печінковій коліці - госпіталізація в хірургічний стаціонар.


    написать администратору сайта