Главная страница
Навигация по странице:

  • Вид заняття

  • Міжпредметні зв’язки: забезпечувальні

  • Методичне забезпечення

  • Епіграф

  • Інтернет-ресурси

  • Перебіг заняття Організаційна частина

  • Повідомлення теми, мети, мотивація навчальної діяльності.

  • 3. Робота над новою темою

  • Закріплення нового матеріалу. Рефлексія

  • Заняття 3. Тема. Школа чистого мистецтва в російській поезії. Лірика Ф. М. Тютчева (1803 1873) та А. А. Фета (1820 1892) огляд. Художня довершеність творів


    Скачать 25.74 Kb.
    НазваниеТема. Школа чистого мистецтва в російській поезії. Лірика Ф. М. Тютчева (1803 1873) та А. А. Фета (1820 1892) огляд. Художня довершеність творів
    Дата10.12.2021
    Размер25.74 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЗаняття 3.docx
    ТипДокументы
    #299430

    Заняття 4.
    Тема. Школа «чистого мистецтва» в російській поезії. Лірика Ф. М. Тютчева (1803 – 1873) та А. А. Фета (1820 – 1892) - огляд. Художня довершеність творів.

    Мета:

    Навчальна – ознайомити студентів із поняттям «чисте мистецтво» (історія виникнення, представники). Розкрити особливості школи «чистого мистецтва» в російській поезії. З’ясувати риси поетичного стилю Тютчева і Фета. Учити «малювати словом».

    Розвивальна – розвивати навички дослідної роботи, вдосконалювати вміння виразного читання й аналізу ліричних творів.

    Виховна - плекати високі моральні якості особистості; прищеплювати любов до художнього слова; естетичний смак.

    Вид заняття: семінар.

    Тип: семнінар-конференція (літературний калейдоскоп)

    Методи та прийоми проведення заняття: індивідуальне усне опитування, розповідь-пояснення, метод унаочнення даних (презентація), сенкан.

    Міжпредметні зв’язки:

    забезпечувальні - всесвітня історія, філософія, психологія, теорія літератури, українська література;

    забезпечувані – зарубіжна література.

    Методичне забезпечення: портрети митців, ілюстрації до творів, презентації, роздавальний матеріал.

    ТЗН: екран, ноутбук, проектор.

    Словник заняття: школа «чистого мистецтва», вірш, віршовий розмір (ямб, хорей, анапест, амфібрахій, дактиль), психологізм.

    Епіграф: Поезія – це завжди доторкання до серця (Л. Костенко).

    Література:

    1. Бітківська Г. В. та ін. Зарубіжна література:  Книга для вчителя: календарне планування та розробки уроків.  -  К.: Грамота, 2005.

    2. Всесвітня література в середніх навчальних закладах України.  -  2008.  -  №2.

    3. Воронова О.Е. Есенин и Фет: уроки поэтического мастерства. Литературная традиция как предмет школьного изучения//Литература в школе. - №6-1995

    4. Маймин Е. А.А. Фет. - М.: Просвещение, 1989

    5. Мещерякова М. Литература в таблицах и схемах. - М.: Рольф, 2017

    6. Ніколенко О. Зарубіжна література для 10 класу. – К., 2017.

    7. Паращич В. В. Вивчення зарубіжної літератури. 10 клас -  Харків: Веста: Видавництво “Ранок”, 2003.

    8. Юрьева О.Ю., Степанов В.М. Русская литература XIX века: Тургенев, Гончаров, Фет, Толстой, Тютчев, Достоевский, Чехов. Учебное пособие. – Иркутск: издательство Иркутского государственного педагогического университета, 2000.

    Інтернет-ресурси:

    1. Біографія Тютчева. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printit.php?tid=5931

    2. Біографія Фета. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу:

    https://dovidka.biz.ua/afanasiy-fet-biografiya/

    1. Аналіз поетичної творчості Тютчева.– [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://tvori.com.ua/tvir-analiz-tvorchosti-f-i-tyutcheva/

    2. Аналіз поетичної творчості Фета.– [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://licey.net/free/16-kritika_proizvedenii_literatury



    Перебіг заняття


    1. Організаційна частина.

    1.1. Перевірка явки студентів на заняття та відмітка відсутніх у журналі.

    1.2. Перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання.


    1. Повідомлення теми, мети, мотивація навчальної діяльності.




      1. Вступне слово викладача

      2. Тема заняття.

      3. Мета і завдання.

      4. Мотивація навчальної діяльності:


    3. Робота над новою темою (літературний калейдоскоп).

    3.1. Розповідь-пояснення викладача «Школа «чистого мистецтва».

    3.2. Доповіді студентів:

    3.2.1. Життєвий і творчий шлях Ф. Тютчева.

    3.2.2. Життєвий і творчий шлях А. Фета.

    3.3. Порівняльний аналіз поетичного доробку митців.

    3.4. Виразне читання віршів.

    3.4. Віршові розміри.

    3.5. Складання сенканів до теми.
    4. Закріплення нового матеріалу. Рефлексія за допомогою методу «Мікрофон» (продовження такого речення: «Найцікавішим для мене сьогодні було...»).
    5. Домашнє завдання:

      • написати короткий конспект заняття;

      • опрацювати теорію з підручника Ніколенко О. «Зарубіжна література» (с. 70-77 );

      • скласти таблицю «Українські переклади творів Тютчева, Фета»;

      • створити ілюстрацію до улюбленого вірша Тютчева або Фета (за бажанням).


    написать администратору сайта