Главная страница
Навигация по странице:

  • Обладнання

  • 2. Вступна бесіда

  • (відео) Діти уважно слідкуйте ,я буду показувати як виконувати роботу.

  • — З якою декоративною технікою ми ознайомилися сьогодні на уроці — Що таке квілінг,що це за техніка

  • трудове яна. Тема. Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Аплікація Квіти Мета


    Скачать 26.19 Kb.
    НазваниеТема. Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг. Основні прийоми роботи та послідовність виготовлення виробів технікою квілінг. Аплікація Квіти Мета
    Дата04.04.2020
    Размер26.19 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлатрудове яна.docx
    ТипДокументы
    #114841

    Тема.Квілінг. Загальні відомості про техніку квілінг.

    Основні прийоми роботи та послідовність

    виготовлення виробів технікою квілінг.

    Аплікація «Квіти»

    Мета: ознайомити учнів з технікою «Квілінг»;вчити учнів працювати у техніці квілінг, виготовляти вироби з паперу; поглиблювати розуміння поняття «композиція»; розвивати творчість, уяву, фантазію, почуття прекрасного; виховувати естетичний смак, любов до природи, бажання бути для неї мудрим другом; прищеплювати навички охайного виконання виробу.

    Обладнання: папір для квілінгу; голки для квілінгу (зубочистки); клей ПВА; пінцет; ножиці; зразки готових робіт.

    Хід уроку

    І. Організація учнів до уроку (1 хв)

    Добрий день ,мене звати Яна Петрівна і сьогодні я проведу у вас урок трудового навчання.

    1. Привітання

    Всі почули ви дзвінок,

    Він покликав на урок.

    Кожен з вас приготувався,

    На перерві постарався.

    Зараз сядуть лиш дівчата,

    А за ними і хлоп’ята.

    2. Перевірка готовності до уроку.

    Давайте перевіримо чи все в нас підготовлено до уроку.

    У вас на партах має бути підготовлено:

    • папір для квілінгу;

    • гачки для квілінгу (зубочистки);

    • клей ПВА;

    • ножиці;

    ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.(3 хв)

    • Давайте пригадаємо ,З чим ви працювали на попередньому уроці?(з гофрованим папером)

    • Що ви виготовляли?( Аплікація «Вишеньки»)

    • Як називається техніка у якій виконувалася аплікація?(Торцювання)

    IV. Вивчення нового матеріалу. (15 хв)

    1.Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

    — Сьогодні ми з вами завітаємо до майстерні. Погляньте на ці витвори

    мистецтва. Чим вони вам подобаються? На уроці ми познайомимось з цією технікою, яка називається квілінг .

    2. Вступна бесіда

    — Квілінг (англ. quіllіng — рюші; походить від слова quіll — пташине

    перо, гофрування, паперокручення) — мистецтво виготовлення плоских абооб’ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу.

    Вважають, що мистецтво виникло у середньовічній Європі (за іншими відомостями, на Близькому Сході і в Стародавньому Єгипті), де монахині створювали медальйони, обрамлення для ікон та обкладинки для книжок, закручуючи на кінчик пташиного пера паперові смужк з позолоченими краями.

    Зблизька ці мініатюрні паперові шедеври створювали повну ілюзію того, що вони виготовлені з тоненьких золотих смужок.

    Форми квілінгу бувають різі. Є закриті та відкриті форми .Зверніть увагу на монітор (з правого боку відкриті форми,з лівого закриті).

    Інструменти для квілінгу.

    — Інструменти для квілінгу бувають різні. Проте для виконання робіт

    у техніці паперокручення спеціальні інструменти мати не обов’язково.

    У Європі для скручування смужок паперу використовують пластмасову чи Металеву паличку з розщепленим кінцем. Проте можна використовувати і звичайне шило з діаметром приблизно 1 мм. Також можна виготовити прилад для Скручування паперу самостійно за допомогою голки з

    підрізаним вушком та дерев’яної ручки. Ці засоби використовуються для виготовлення паперових спіралей.

    Клей має достатньо швидко засихати і не залишати слідів.

    Також для роботи нам потрібний папір для квілінгу.

    Готові нарізані смужки паперу різного кольору можна купити у спеціалізованих магазинах або виготовити самотужки за допомогою ножиць, олівця та лінійки. Стандартна ширина смужки приблизно 3–7 мм. Папір має бути пофарбований таким чином, щоб обидві сторони і зріз мали однаковий колір.

    -Що ми будемо сьогодні складати ви дізнаєтесь відгадавши загадки.

    1)Навесні вона в теплі

    Проростає з – під землі.

    Має стан стрункий та вроду

    І дарує насолоду. (квітка)

    2)Дихає, росте,

    Гарно цвіте,

    А ходити не може.(квітка)

    3) Яскраві пелюстки

    І запах пречудовий.

    Нам хочеться усім Побачити їх знову.(квітка)

    Отже, сьогодні на уроці ми з вами будемо творцями чарівного квіткового світу. Наші квіти будуть незвичайними-паперовими. І виконаємо ми їх у техніці квілінг.

    Фізкультхвилинка

    А тепер у нас розминка,

    А тепер фізкультхвилинка.

    Встали рівно біля парт,

    Починаємо наш старт.

    Ось зігнули так ручата

    Й полетіли, мов качата.

    Ніжками затупотіли,

    Потім разом всі присіли.

    До сонечка потяглися

    І у боки так взялися.

    Вправо разом нахилились,

    Вліво, щоб не помилились.

    Руки вниз ми опустили

    Й трохи ними потрусили.

    Шию трішки розім'яли

    І за парти посідали.

    4. Демонстрування та аналіз зразка

    1) Інструктаж учителя.

    Сьогодні діти,ми з вами виконаємо найпростішу аплікацію в техніці квілінг ,розгляньте аплікацію та скажіть ,що взято за основу?(картон).З якого матеріалу виготовлена квітка? (із паперу,паперових смужок).За допомогою чого ми прикріпимо деталі до основи? (клею)

    Пропоную вам переглянути відеоролик ,для того щоб дізнатись як виконувати даний виріб.

    (відео)

    Діти уважно слідкуйте ,я буду показувати як виконувати роботу.

    1. За допомогою зубочистки закрутити щільну котушку.

    2. Обережно притримуючи пальцями, розпустити котушку до потрібного розміру.

    Закручувати смужку щільно, але не туго. Якщо ви перестараєтеся, ваша

    паперова спіраль не зможе розкрутитися до потрібного діаметру.

    3. Стискаючи спіральну котушку пальцями, надайте їй потрібної форми.

    4. Розпустити заготовку, щоб вийшло кільце із закрученою спіраллю.Його діаметр має бути 12–14 мм. Інколи для цього достатньо просто відпустити заготовку. Якщо ж вона була скручена дуже щільно, то слід легко Стиснути її пальцями, щоб розкрилася. Кінчик підклеїти маленькою краплею клею ПВА. Після цьогоо пелюстку приклеїти на основу (картон).

    (зображення)

    У вас на партах є таблиця ,де вміщені різні форми пелюсток та техніка їх виконання. Може хтось із вас зацікавиться іншою формою пелюстки ,та зможе її виконати.

    — З цих елементів можна створити «квітку» за вашим бажанням.

    — Квіти надзвичайно різноманітні за формою. Кожна з них — особлива і неповторна. — Заготуйте різні квілінгові форми та разом із сусідом складіть із них «квітку». При створенні «ї квітки» поміркуйте, які форми використати та в якій кількості.

    2) Повторення правил техніки безпеки під час роботи.

    Послухайте та пригадайте правила техніки безпеки під час виконання роботи.

    Ножиці повинні мати

    Заокруглені кінці.

    Не силкуйся їх тримати

    Надто міцно у руці.

    Не розсовуй лез надмірно

    Пам’ятай пораду цю:

    Із ослабленим шарніром

    Ножицями не працюй.

    Не працюй також тупими,

    Щоб уникнути біди,

    Користуйся вправно ними

    За призначенням завжди.

    Якщо треба передати

    Їх комусь, це не секрет,

    Що їх треба посилати

    Тільки кільцями вперед.

    ІІІ. Практична робота учнів. (20-25 хв)

    Зараз ви приступите до виконання роботи. Під час роботи слідкуйте за порядком на робочому місці,не забувайте про дотримання техніки безпеки. Бажаю успіху.

    IV. Аналіз та оцінення робіт учнів.

    А зараз діти,ми подивимось як ви виконали завдання. Спочатку своЇ роботи продемонструє перший ряд,виходьте до дошки,давайте оцінимо роботи товаришів оплесками. Перший ряд сідає,просимо другий ряд ,виходьте до дошки……

    V. Підсумок уроку(5 хв)


    — З якою декоративною технікою ми ознайомилися сьогодні на уроці?


    — Що таке квілінг,що це за техніка?

    VI.Прибирання робочих місць

    • А зараз діти,кожен прибирає своє робоче місце. На цьому наш урок закінчено. До побачення.


    написать администратору сайта