Главная страница
Навигация по странице:

  • 30. Визначити яке найбiльш вірогідне ускладнення коарктацiï аорти

  • 34. Визначити яка найбiльш типова локалiзацiя уражень артерiй при облітеруючому ендартерiїтi

  • Тести хірургія всі. Тиснучою повязкою на зоу кровотечі


    Скачать 27.64 Kb.
    НазваниеТиснучою повязкою на зоу кровотечі
    Дата12.09.2022
    Размер27.64 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаТести хірургія всі.docx
    ТипДокументы
    #672815


    2.Оберіть тактику лікування у хворого С. 45 років з варикозною хворобою вен нижніх кінцівок яка ускладнена кровотечею з варикозного венозного вузла на гомілці?

    Тиснучою пов’язкою на зоу кровотечі.

    6.Визначити лікувальну тактику у хворого П.,65 років з скаргами на гострий біль у правій нижній кінцівці, порушення рухливості та поверхневої чутивості в стопі. Об’єктивно: при пальпації артерій пульсація не визначається на стегновій артерії. В анамнезі хворого миготлива аритмія.

    Екстрена операція

    9.Проаналізуйте стан хворого та оберіть попередній діагноз у хворої М. 29 років, яка впродовж 2-х місяців скаржиться на болі в лівій половині грудної клітки, задишку, температуру тіла-39,6 ◦С. Об-но: ліва половина грудної клітини відстає в акті дихання, ослаблення везикулярного дихання та укорочення перкуторного звуку зліва. Рентгенологічно визначається округла тінь у нижній долі лівої легені.

    Абсцес легені

    10.Визначити найбільш вірогідний діагноз у хворої 27 років, яка звернулася зі скаргами на задишку при значному фізичному навантаженні, періодичні напади серцебиття. Об’єктивно: акроцианоз, Рс 98/хв, ритмічний, АТ 105/70 мм.рт.ст., перший тон на верхівці посилений, вислуховується трьохчленний ритм, акцент другого тону легеневою артерією, пресистолічний шум над верхівкою і в п’ятій точці.

    Стеноз лівого атріовентрикулярного отвору

    11.Проаналізуйте стан хворого, який у військових діях отримав травму грудної клітки. При обєктивному та інструментальному обстеженні- перкуторно та рентгенівським методом у хворого з задишкою виявлено зміщення тіні середостіння в здорову сторону.

    Пневмотракс

    12. Визначити, який спосіб профілактики прогресування хвороби є найбільш ефективним у хворого 28 років з облітеруючим ендартеріїтом нижніх кінцівок,хронічною ішемією 2 ст.

    Виконання поперекової симпатектомії

    13.Проаналізуйте стан та оберіть діагноз. Хворий 27 років доставлений через годину із зони АТО після вибуху танку. Зазначає болі за грудиною, утруднене дихання. При огляді пульс 106, АТ – 100/60 мм.рт.ст., одутість обличчя і шиї. На кон’юнктиві слизової рота і під язиком визначаються точкові крововиливи. При рентгенографії органів грудної клітки і ребер патології не виявлено. Діагноз:

    Здавлення грудної клітки

    14.Визначте діагноз, тактику лікування. Хворий 5 років, на небагато відстає у фізичному розвитку, част респіраторні захворювання. Незначне фізичне навантаження переносить погано. Цианоз немає. При аускультації над усією поверхнею серця вислуховується грубий систолічний шум з епіцентром в 4 міжребер’ї зліва у грудини. На легеневій артерії акцент та розщеплення 2 тону. На ЕКГ- гіпертрофія правого шлуночка. При рентгенологічному дослідження: судинний малюнок легень посилений, вибухає 60/10 мм.рт.ст.,в легеневій артерії 60/20 мм.рт.ст. При лівобічні вентрикулографії контраст попадає у вихідні відділи правого шлуночка та легеневу артерію.

    Дефект міжшлункової перетинки

    15. Дайте оцінку стану та оберіть діагноз. У хворої, 65 років, з постінфарктним кардіосклерозом, миготливою аритмією раптово виникли болі в лівій нозі. Кінцівка холодна, субфасціальний набряк, мурмурність шкіряних покровів. Пульс на артеріях н/к не визначається.

    Емболія стегнової артерії

    16. Дати оцінку стану та оберіть тактику лікування. У хворого 30 років після ДТП відзначається різка болючість в хрящової частини 5-7 ребер з двох сторін від грудини, значна флотація грудини при диханні. При рентгенографії виявлено перелом нижньої третини грудини.

    Загальне знеболення і скелетне витягування грудини

    17.Визначте, який найбільш вірогідний діагноз у хворої 30 років, яка скаржиться на біль, гіперемію, збільшення температури тіла. При оглядівеликої підшкірної вени на гомільці – гіперемія, біль при пальпації. Симптоми Хоманса и Мозеса негативні.

    Гострий тромбофлебіт підшкірних вен

    18. Проаналізуйте стан хворого та обіреть тактику лікування. Хворий 17 років доставлений через годину після ДТП. При огляді акроціаноз, ЧДД – 29 в хв, пульс 12 в хв з екстрасистолами, АТ – 90/60 мм.рт.ст. При огляді на лівій половині грудної клітки міжреберні проміжки розширені. Аускультативно дихання не вислуховується, перкуторно – коробковий звук. Права межа серця на рівні правої середньоключичної лінії.

    Лівобічний торактоцентез

    19. Визначте тактику хірурга. Хвора П. 41 року, скаржиться на анявність розширених підшкірних вен на лівій нижній кінцівці. Останнім часом з’явилося затвердіння по ходу вен в нижній третині гомілки, ділянки бурої пігментації. Температура тіла нормальна. Встановлено діагноз: Первинне розширення вен лівої нижньої кінцівки.

    Операція – флебектомія в плановому порядку

    20.Визначте діагноз у хворого Ц., 47 років, який знаходиться в клініці з жалобами на різкий набряк правої верхньої кінцівки, плечового поясу, шиї. У хворого встеновлено катетр в підключичній вені справа, для проведення внутрішньовенних інфузій. Об’єктивно: акроцианоз, одутоватість верхньої частини тулуба та обличчя, розширення вен шиї та передньої грудної стінки справа.

    Синдром Педжета- Шреттера

    21. Визначити тактику лікування. Хворий 32 років за дві години до надходження до стаціонару отримав ножове поранення лівої половини грудної клітки. При огляді рана розташовується парастернального в області 4-го міжребер'я зліва. При рентгеноскопiï органiв грудної клітки у хворого виявлений малий гiдропневмоторакс.

    Лівобічна торакотомія, ревізія органів гр.порожнини, відновлення цілісності

    22. Обгрунтуйте, яке ускладнення необхідно запідозрити у першу чергу. Хворий А., 50 років, скаржиться на рiзке, раптове утруднення дихання, бiль в грудi, головокружiння, кашель. З анамнезу: тиждень тому виник набряк голенi та стопи, болi в м'язах при ходiнні. Від госпіталізації пацієнт відмовився, лiжковий режим не дотримував.

    Тромбоемболія легеневої артерії

    23. Обгрунтуйте дiагноз. У хворої Б.. 15 років, артеріальна гіпертонiя 120/105-190/104; консервативна терапія неефективна. Пульс на артеріях нижніх кінцівок не визначається, над серцем вислуховується систолічний шум. Серце аортальноï конфігурацiï, на ЕКГ признаки гіпертрофії лівого шлуночку.

    Коарктація аорти

    24. Визначте тактику лікування у хворого 3. 51 року, з травмою грудної клітини з переломом V-Х ребер справа. Гемопневмоторакс. Лікування пункцiями та дренуванням правоï плевральноï порожнини дає короткочасний ефект. Гемо- та пневмоторакс рецидивує.

    Торакотомія та зупинка кровотечі з зашиванням рани легенi

    25. Визначте, яка з причин найбiльш вірогідна у хворої М., 48 років, з типовими проявами ПНМК в каротидному басейнi.

    Стеноз внутрішньої сонної артерії

    26. Вкажіть тактику лікування. У хворого р. 30 років, після закритої травми грудної клітини з переломом VI-IX ребер, клiнiчна картина напруженого лівостороннього пневмотораксу. Пункціями та активним дренуванням плевральноï порожнини легенi вдалося розправити. При торакоскопії знайденi множиннi розриви нижньоï долi легенi.

    Лобектомія

    27. Обгрунтуйте, яке хірургічне втручання порекомендувати хворому на облітеруючий ендартеріїт та оклюзію артерiй гомілки, пiсля закінчення повного курсу консервативного лікування, яке включає медикаментозну терапію, блокади, фiзiотерапію, ГБО, стан не покращився.

    Поперекова симпатектомія

    28. Обгрунтуйте, про яке захворювання можна думати у хворої ф., 50 років, яка страждає облітеруючим атеросклерозом, артерiальною гіпертонією, гiпотензивна терапія неефективна, функцiя нирок не порушена, при динамічній реносцинтіграфії відмічено зниження кровотоку в лiвiй нирцi.

    Вазоренальна гіпертонія

    29. Визначить тактику лікування хворого 19 років, будучи в алкогольному сп'янiннi, отримав ножове поранення. Рана розташовуються в 6-му мiжребер’ї праворуч від мечоподібного відростка по парастернальних лiнiï. Живіт обмежено бере участь в актi дихання. При пальпацiï відзначаються позитивнi симптоми подразнення очеревини в епігастральній ділянці. Рентгенологічно в правій плевральнiй порожнинi визначається малий гiдроторакс. Тактика лікування:

    Правостороння торакотомія, ревізія органiв грудної порожнини, лапаротомія, ревізія органів черевної порожнини відновлення цілісності органів


    30. Визначити яке найбiльш вірогідне ускладнення коарктацiï аорти?

    Великий ризик розвитку геморагiчного інсульту

    32. Визначить термiновi заходи при відкритому пневмотораксi:

    Тампонада рани i накладення пов'язки, що давить


    34. Визначити яка найбiльш типова локалiзацiя уражень артерiй при облітеруючому ендартерiїтi?

    Артерії стопи та гомілки


    35. Визначити який симптом характерний для аневризми черевного відділу аорти?

    Пульсуюче утворення

    36. Визначити діагноз. У хворого М., 56 рокiв, виявлено пульсуюче утворення в епігастрiї, над яким прослуховується систолічний шум, раптово з'явились рiзкi болі в животі, розвився колаптоïдний стан з втратою свідомостi.

    Розрив аневризми черевної аорти

    37. Обгрунтуйте, яке ускладнення виникло у хворої. У породілля 33-х років, на б добу після пологів з'явився тупий бiль розпираючого характеру в нижніх вiддiлах живота та в ділянцi правого стегна. Поступово став наростати набряк правої нижньої кінцівки в ділянці стегна та гомілки, ціаноз шкіри. Температура пiдвищилась до 380С.

    Гострий ілеофеморальний флеботромбоз

    41.визначити показання до оперативного лікування хворих ІХС ***зниження фракції викиду до 50%

    46.Обгрунтуйте правильну тактику хірурга. Хвора Д. 62 року страждає на варикозним розширенням вен нижніх кінцівок близько 10 років, 2 дні тому з‘явилося почервоніння і біль над варикозним вузлом у середній третині медіальної поверхні правої гомілки.

    ***виконати операцію Тронова-Тределенбурга

    48.хворий 62 роки скаржиться на сильний біль у лівій гомілці розпираючого характеру, судоми ікроножних м‘язів, підвищення температури

    *** гострий тромбоз глибоких вен правої гомілки

    50. У жінки 58 років виникла рясна кровотеча із варикозно розширеного венозного вузла *** z подібний шов на варикозний вузол що розірвався

    51.У хворого 30 років клінічно і рентгенологічно правобічний спонтанний пневмоторакс. При торакоскопії ***лобектомія

    52. У хворого 32 років через годину після тупої травми грудної клітки стан важкий. На грудній клітці шиї підшкірна емфізема.*** правобічна торакотомія лобектомія

    53. Хвора, 29 років протягом 2 місяців скаржиться на болі в лівій половині грудної клітки, кашель, задишку, підвищення температури до 39,6 ***Абсцес легені

    54. Визначте, яке ускладнення найбільш імовірно, виникло у хворого, що лікувався в стаціонарі з приводу гострого абсцесу правої легені, у якого після кашлю раптово ***піопневмоторакс

    55. Обгрунтуйте, яку патологію можна запідозрити. Хворий скаржиться на різку задишку, що підсилюється при фізичному навантаженні. Скарги виникли раптово 2 години тому на роботі різкий біль ліворуч у грудній клітці ***спонтанний лівосторонній пневмоторакс

    57.Хвора 35 років 30 хвилин тому випила розчин сірчаної кислоти ***промивання шлунку через зонд 2% розчином гідрокарбонату натрію, внутрішньом‘язово розчин димедролу, атропіну

    Хворій, 44 років, була проведена езофагоскопія з приводу непрохідності стравоходу, взято біопсію. Езафагоскопія проходила без ускладнень, проте на наступний день у хворої з’явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні за грудиною, ціаноз. Температура підвищилась до 39оС, в крові –лейкоц.: 16х109/л, зсув лейкоцитарної формули вліво. На рентгенограмі визначається обмежене затемнення в задньому середостінні на рівні біфуркації трахеї. Був поставлений діагноз розриву стравоходу.

    ***Оперативне – розкрити і дренувати медіастиніт, накладання гастростоми

    64. Аускультація судин важлива.

    При артеріальнім стенозі.

    67. Судити про адекватність видалення частини поперекового симпатичного стовпа найкраще.

    Щодо підвищення температури тіла (в інтернеті правильна відповідь - за відсутністю потовиділення).

    68. До характерних змін судин при цукровому діабеті відноситься.

    Склероз артеріол.

    70. До ранніх симптомів тромбозу мезентеріальних судин відноситься.

    Все перераховане.

    71. Пілефлебіт - це тромбофлебіт.

    Ворітної вени.

    73. До основних факторів, які викликають тромбоз відносяться всі перераховані, крім.

    Миготливої аритмії.

    78. Найбільш частими симптомами тромбофлебіту поверхневих вен нижніх кінцівок є всі перелічені нижче, крім.

    Розпираючий біль.

    79. Тромбоутворення після порожнинних операцій сприяє все перераховане, крім.

    Підвищення фібринолітичної активності.



    написать администратору сайта