Главная страница
Навигация по странице:

  • Науковий керівник: Кандидат історичних наукНабока Сергій ВалерійовичКиїв - 2017 Зміст

  • Школа готельного менеджменту - Kendall School of Hospitality Management

  • Школа кулінарного мистецтва - School of Culinary arts

  • Бізнес-програми

  • Бакалавр в області бізнесу

  • Реферат Університети США Томаш. Університети США


    Скачать 0.9 Mb.
    НазваниеУніверситети США
    Дата18.04.2018
    Размер0.9 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат Університети США Томаш.docx
    ТипРеферат
    #41536

    Київський національний університет імені Тараса Шевченка

    Факультет комп’ютерних наук та кібернетики

    Реферат

    зі Вступу до університетських студій

    на тему:

    «Університети США»

    Виконав:

    Студент 1 курсу, групи К-15

    Спеціальності «Інформатика»

    Томаш Станіслав

    Науковий керівник:

    Кандидат історичних наук

    Набока Сергій Валерійович

    Київ - 2017

    Зміст


    Історичні відомості 2

    Система освіти у США 4

    Структура вищої освіти США (університети та коледжі) 7

    Система навчання в університетах 9

    Kendall College 11

    Гарвардський університет — найстаріший навчальний заклад у США 13

    Стенфордський університет 18

    Каліфорнійський технологічний інститут 21

    Факультети 25

    Програма для студентів 26

    Література 28


    Історичні відомості


    Історія ставновлення сучасних університетів США простягається аж у XVII ст. х початком колонізації англійцями Північної Америки. Один із най відомих університетів Америки Гарвард (Массачусетс) був заснований 1636 р. Напередодні революції у країні налічувалося більше десятка коледжів. Американська система освіти дуже багато традицій позичила у європейських народів, бо середини XIX ст. вивчали такі предмети як латина, тваринництво, арифметика і введення домашнього господарства. Американці свято вірили у необхідність навчання і створення нових шкіл та коледжів.

    Великим проривом у освіті США став Закон Моріло 1862 р. Закон було схвалено конгресом і у ньому йшлося про надання штатам державних земель для будівництва навчальних закладів в яких викладалися сільське господарство і механіку з тим, щоб підготувати до повсякденного життя. І це стало міцним підґрунтям для створення сучасних величезних університетів США.

    У 1834 р . в штаті Пенсільванія утвердилася абсолютно безкоштовна система шкіл, що фінансується за рахунок державних коштів і перебуває під контролем громадськості. Упродовж ХVIІ-XIX ст. відбулися істотні зміни в системі освіти, однак, рівень вищої освіти США до початку Другої світової війни був досить низьким. Хоч у країні налічувалося 1756 університетів, у яких навчалося 1,5 млн. студентів, не всі ці заклади відповідали стандартам вищої школи. У 1865 р . до кінця Громадянської війни освіта - від початкової школи до університету - ставало доступним для всіх і залучало в свою систему найдостойніших членів суспільства. Державна школа стала тим посудиною, в якому формувалося своєрідність американської цивілізації. 

    У цьому сенсі школи служили живильним середовищем, що перетворювала в справжніх американців маси іммігрантів, які величезними хвилями прибували до Америки в кінці ХІХ-початку XX ст. У тих школах, де викладання велося тільки англійською мовою, учні повинні були вивчати граматику, літературу, американську історію, основи держави і історію цивілізації. Насправді, Америка XX ст. вийшла з націоналізму, у формування якого школи внесли чималу лепту, а її швидко зростаюча економіка багато в чому стала результатом прищепленої школою любові до техніки. 

    На рубежі XIX ст. разом з церквою і судом школа стала ключовою державною організацією суспільства. Для поселенців вона перетворилася на такий собі «соціальний центр». І в нашому столітті в будівлі школи у позанавчальний час проводяться збори громади, заняття для дорослих, підготовка фермерів, вечори відпочинку для молоді та всілякі зустрічі. Спочатку змагання в орфографії і відповідях на питання, а потім спорт, завжди мали велике значення у формуванні морального клімату в школі, де в кожному навчальному році третина або більше студентів можуть виявитися новачками, згуртовували сільські та сільські громади. Успіхи в спорті учнів своєї міської школи завжди викликали гордість у жителів невеликих міст. Відвідування спортивних змагань школярів втягувало в шкільне життя все населення міста, об'єднуючи таким чином його різні верстви в єдине ціле. 

    Станом на 1940 рік у штаті Нью - Йорк налічувалося тільки чотири державні коледжі зі 150 наявних. Перший державний університет було створено лише в 1948 р. у зв'язку з прийняттям серії законодавчих актів із питань освіти.

    Таким чином, вища освіта в США формувалася за регіональною ознакою, а не за національною. Місцеві органи влади самостійно вирішували питання організації вищих освітніх закладів та розробляли свої системи управління ними. Окрім того, Департаментосвіти США як окреме федеральне міністерство було сформовано тільки в 1979 р., до того часу проблемами розробки загальної політики у сфері вищої освітита контролю за діяльністю навчальних закладів відав Департамент охорони здоров'я, освіти та соціального забезпечення.

    учасна система вищої освіти країни розвивалася на базі коледжів вільних мистецтв. Навчання в них проводилося за чотирирічною та дворічною програмами, остання з яких була запроваджена в першій половині ХХ століття. Зазначене нововведення істотно збільшило чисельність студентів, але не трансформувалоосвітню систему відповідно вимог технічного та економічного прогресу. Американці підходять до освіти із властивим для них прагматизмом. Для них навчальні програми та курси - це товар, що різниться за якістю та ціною.

    У США більше 3,5 тис. коледжів, тому вибір зробити досить важко. Є кілька видів коледжів: дворічні технічні (Technical Colleges), початкові (Junior Colleges) і місцеві (Community Colleges), а також коледжі чотирирічного навчання, які за статусом прирівнюються до ВНЗ. Останні можуть бути як самостійними вищими навчальнимизакладами, так і входити до складу університетів. Державні коледжі підтримуються державою або місцевими органами влади. У кожному із 50 американських штатів є як мінімум один державний університет і зазвичай кілька державних коледжів. Деякі з них мають слово «Державний» у своїй назві. Приватні коледжі мають самостійне управління, тому вартість навчання звичайно вища, а кількість студентів менша, ніж у державних освітніх закладах.

    Система освіти у США


    Всі етапи створення міцної системи освіти у США мали у собі як економічні так і соціальні чинники. У США відсутня єдина державна система освіти, кожен штат має право визначати її структуру самостійно. 
    У США налічується близько 115 тисяч шкіл. Як і в інших капіталістичних країнах, у США школи діляться: на державні (public school) (у цих школах навчається переважна більшість американських дітей) та приватні. Ці школи фінансуються з різних джерел. 

    Структура системи освіти у США складається з 4 рівнів:

    1. дошкільний (div-school education)

    2. початкову шкільну (elementary education)

    3. середню (secondary education)

    4. вищу спеціальну професійну (higher education) освіту

    Дошкільна освіта включає 2 ступені: ясла (nursery school) і дитячий садок (kindergarten). Шкільна освіта включає в себе два рівні: початкова й середня освіта (elementary and secondary education). Початкова шкільна освіта (Elementary education) включає в себе перший ступінь, початкову школу і початкову елементарну школу (1st grade, primary school і elementary school). Середня шкільна освіта (Secondary education) у США ділиться зазвичай на два щаблі - молодшу (junior high school) і стаpшу (high school) школу, в кожній з яких вчаться три роки. Шкільна освіта в цілому (schooling) включає 12 академічних класів (grade) від першого - first grade до 12 - twelfth grade, кожен з яких триває 1 академічний рік. 

    Середні школи бувають pізних типів: "академічні", "пpофесійні" і "багатопрофільні". У багатопрофільної школі, починаючи з 9 класу, існують pізні відділення (профілі), найбільш поширені з яких "академічний", "загальний", "комеpчий", "індустріальний", "сільськогосподарський". 

    Вищу освіта в США можна отримати в коледжах, університетах та академіях. Вищі навчальні заклади, присвоюють випускникам ступінь бакалавра (bachelor's degree), магістра (master's degree) та доктора (doctorate).

    Справедливим буде твердження про те, що система вищої освіти США - це сукупність навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців різних освітньо - кваліфікаційних рівнів до професійної діяльності за всіма напрямами на базі середньої освіти. Системі вищої освіти США притаманні певні характеристики, одна з яких - самостійність вищих навчальних закладів, яка проявляється у підходах до формування їх організаційної структури, визначення мети діяльності та розробки навчальних планів підготовки і робочих навчальних програм дисциплін.

    Керівництво вищою освітою у країні є децентралізованим, оскільки, відповідно до 10 - ї поправки до Конституції США, вся система освіти підпорядкована органам управління окремих штатів. За даних обставин система освіти в туризмі вирізняється розмаїттям навчальних закладів, освітньо - професійних програм і форм підготовки при порівнянні одного штату з іншим.

    Community College - це дворічний коледж. Ком'юніті коледжі обслуговують регіон, у якому розміщуються, звичайно це місто або округ. Багато студентів живуть вдома, а не в гуртожитку. Багато які з Ком'юніті коледжів також пропонують ESL або інтенсивні програми вивчення англійської мови.

    Місцеві коледжі, як правило, мають договори з державними ВНЗ свого штату про зарахування студентів, і пройдені в коледжі курси йдуть до заліку університетської програми. Професійні школи навчають студентів за такими спеціальностями: мистецтво, музика, інженерна справа, бізнес та інші професії. Деякі школи є частиною університетів. Інші - самостійні школи. Деякі з них видають дипломи магістра.

    Жодна інша країна не може похвалитися такою кількістю й розмаїттям вищих навчальних закладів, як США - одних університетів там більше 150, а число коледжів із чотирирічними, вузівськими програмами навчання перевищує 1900. Другою її ознакою є переважаюча кількість вищих приватних закладів у порівнянні з державними. Дві третини університетів США є приватними.

    Структура вищої освіти США (університети та коледжі)


    Кожного року понад три мільйони учнів закінчують середню школу, з них майже мільйон вступають до вищих навчальних закладів. Стати студентом одного з престижних американських університетів - це вже велике досягнення для випускника середньої школи. Деякі коледжі провідних університетів притягують майже два проценти випускників кожен, але тільки один з десяти абітурієнтів стає студентом. Відбір студентів ведеться на основі:

    • їх шкільних результатів;

    • рекомендації шкільних вчителів;

    • враження, яке вони справили під час співбесіди в університеті;

    • їх результатів на Тесті по шкільній успішності (SAT).

    Система вищої освіти в США складна. Вона розділяється на чотири категорії:

    • університети, які можуть мати

      • декілька коледжів, по закінченні яких студент отримує звання бакалавра;

      • один чи більше коледжів для тих, хто збирається отримати звання магістра або доктора;

    • інститути з чотирьохрічним навчанням, коледжі, більшість з яких не є частиною університетів;

    • технічні навчальні заклади, в яких навчання продовжується від шести місяців до чотирьох років, де вивчається широке коло професій - від перукаря до бухгалтера і комп'ютерного програміста;

    • дворічні, або громадські коледжі, де студенти можуть отримати багато професій чи продовжити після цього навчання в чотирьохрічних коледжах або університетах.

    Багато університетів і коледжів, як приватних, так і громадських, мають високу репутацію, пропонуючи цікаві програми і даючи своїм студентам відмінну освіту. Більшість з них відповідають всім вимогам. У той же час деякі навчальні заклади дають середній рівень освіти, і їх студенти не завжди стають вченими, видатними діячами, професіоналами в своїй справі. Престижність того чи іншого навчального закладу визначається якістю викладання, наявністю технічних засобів навчання, бібліотек, спеціальних курсів, а також числом і рівнем підготовки абітурієнтів, тобто на яких умовах даний навчальний заклад відбирає своїх студентів. Всі ці фактори доповнюють один одного.

    В США існує чіткий розподіл на більш і менш престижні навчальні заклади. Навчатися в перших з них дорожче, але по закінченню випускник має переваги при працевлаштуванні і для подальшої кар'єри. Щоб стати студентом одного з таких коледжів, мільйон випускників середніх шкіл щороку здають екзамени SAT. Але недавно наголос на екзаменах при вступу до вуза було піддано критиці, тому що при цьому визначаються знання тільки математики та англійської мови. Виступаючи на захист вступних екзаменів, адміністрація багатьох університетів підкреслює, що ці екзамени дають змогу справедливого відбору студентів, коли число претендентів на одне місце досягає 10-12 чоловік.

    Система навчання в університетах


    Американські ВНЗ діляться на приватні й державні. І ті, й інші можуть бути різного рівня, причому від їх престижності залежить, зокрема, процедура відбору та прийому абітурієнтів, а також вартість навчання. І в чотирирічному коледжі, і в університеті можна одержати ступінь бакалавра.

    За 4 роки студент повинен освоїти близько 30 дисциплін. Перший і другий курси приділяються одержанню базових знань, третій та четвертий - вивченню спеціальних дисциплін. Навчальні плани американських ВНЗ відрізняє можливість максимально широко комбінувати предмети на вибір. Для одержання ступеня необхідно набрати задане число залікових аудиторних годин (кредитів), а також мати середній бал (Graduate Points Averiage, GPA) не нижче певного рівня.

    Другий щабель вищої освіти (Graduate Level) - це магістерські програми, розраховані в середньому на два роки. Серед їх слухачів близько 52% іноземців, що навчаються в США. Вищий учений ступінь - доктор філософії (Ph) - можна одержати після трьох років навчання та захисту дисертації. Як правило, на цей ступінь можуть претендувати власники ступеня магістра, але в ряді випадків у докторантуру приймають і бакалаврів.

    Рішення про зарахування студентів приймає спеціальна приймальна комісія або факультет того університету, на який абітурієнт збирається вступати.

    Критерії, що впливають на рішення про прийом і виділення фінансової допомоги, визначаються університетом. Фактори, що впливають на результат (кількість вільних місць, конкурс, розмір фінансової допомоги тощо), міняються щороку.

    У курсі навчання у коледжі студенти США звичайно вивчають широкий спектр предметів. Більшість студентів не спеціалізуються в одній спеціальності аж до магістратури.

    Перші два роки коледжу називають роками «новачка» та «другокурсника». У деяких школах від новачків і другокурсників вимагають брати курси в різних областях навчання: література, наука, соціальні науки, мистецтво, історія тощо. Новачки та другокурсники відомі як «under - classmen».

    «Джуніор» та «старший», або третій і четвертий роки навчання, є «старшими курсами». Такі студенти називаються «upperclassmen». Коли вони вступають на третій курс, вони повинні вибрати свою спеціальність. Студенти мають засвоїти певну кількість курсів з цього напрямку. У деяких школах, студенти також обирають «minor» (друга спеціальність). Зазвичай водночас студенти вибирають декілька додаткових, «екстра» курсів в інших галузях.

    У кожного студента є «радник з викладацького складу», що веде курс за фахом студента. Цей радник допомагає студентові вибрати програму навчання. У міжнародного студента також буде «Радник міжнародного студента». Ця людина допомагає міжнародним студентам звикнути до життя в США, регулює візові та інші проблеми, а також організує позакласну програму.

    Аудиторні заняття варіюються від великих лекцій для декількох сотень студентів до «семінарів» (дискусійні класи), у яких беруть участь лише кілька студентів. Професори зазвичай пропонують список навчальної літератури щотижня. Вони також вимагають декілька письмових звітів (робіт) протягом кожного семестру. Студенти повинні вчасно знайомитись із пропонованою навчальною літературою, щоб адекватно брати участь у дискусійних класах і розуміти матеріали лекцій. Крім того, студенти наукових факультетів і шкіл повинні проводити певний час у лабораторіях.

    Кожен курс дає студентові певну кількість «кредитів» або «кредитних годин». Це число при близно дорівнює кількості годин з даного предмета, що студент проводить у класі протягом тижня. Звичайно за один курс студентові зараховується від 3 до 5 кредитів.

    Повна програма в більшості шкіл звичайно оцінюється в 12 або 15 кредитних годин (4 або 5 курсів у семестр). Міжнародні студенти повинні записатися на повну програму протягом кожного семестру.

    Якщо студент переводиться до іншого університету до одержання диплома, то більшість кредитів, отриманих у першому університеті, будуть зараховані в новому. Це означає, що студент може перевестися в інший університет, але закінчити його в той же або приблизно в той же час .

    Kendall College


    Американський коледж готельного та ресторанного менеджменту Kendall College.

    kendall college

    Коледж був заснований в Чикаго у 1934 році і забезпечує якісну академічну освіту: студенти вивчають не тільки профільні, але й загальноосвітні дисципліни.

    Практика є невід'ємною частиною навчання в коледжі, при цьому на програмах готельного та ресторанного менеджменту коледжу використовуються всі переваги третього за величиною міста США, в якому працює безліч готелів і ресторанів.

    Студенти коледжу мають можливість отримати міжнародний досвід у сфері готельного та ресторанного менеджменту, взявши участь в практиці по лінії групи профільних університетів Laureate Hospitality Education. Випускники Kendall College можуть скористатися прекрасними шансами знайти перспективну роботу, скориставшись допомогою персоналу коледжу і спільноти випускників.

    • Факультети Kendall College

    Школа бізнесу - Kendall School of Business – здійснює підготовку професіоналів у сфері бізнесу. Основна увага приділяється розвитку лідерських якостей, баченню бізнесу, навичкам ведення презентацій та роботи з партнерами, вмінню продавати товар і просувати його на ринку, розвитку критичного мислення.

    • Школа готельного менеджменту - Kendall School of Hospitality Management - школа надає гарну теоретичну підготовку та практичні навички та має на меті підготовку студентів до роботи в сфері готельного і туристичного менеджменту. Навчальний заклад пропонує тільки програми бакалавріату. Після закінчення навчання в коледжі студенти можуть продовжити здобуття освіти на кампусах в Іспанії, Швейцарії або Китаї.

    • Школа кулінарного мистецтва - School of Culinary arts - проводить підготовку студентів до успішної кар'єри в сфері ресторанного менеджменту та кулінарії. Отримання освіти тісно пов'язане з розвитком практичних навичок, що мають особливу цінність у цій сфері. Школа володіє двома ресторанами, які розташовані на території кампусів, де студенти проходять практику. 



    • Рейтинги

    Chicago Michelin Guide Restaurants визнав Kendall College програмою № 1 в Чикаго для підготовки студентів до кар'єри кулінарного мистецтва та готельного менеджменту. Це дослідження галузі було розроблено та здійснено однією із найавторитетніших компаній ринкових досліджень в галузі - ORC International. Інтерв'ювання було проведено в квітні і травні 2011 року, серед ресторанів, включених в Michelin Guide Chicago 2011 і рейтингових готелів Чикаго зі списків Conde Nast, Frommer's, US News & World Report і Michelin Guide Chicago 2011

    • Бізнес-програми

    З урахуванням зростання вимог бізнесу до сфери послуг, Kendall пропонує унікальну можливість отримання відповідного ступеня, що відповідає необхідним стандартам. Ступінь B.A. (Bachelor of Arts - Бакалавр гуманітарних наук) в області бізнесу спирається на досвід викладачів коледжу і міцні зв'язки у сфері бізнесу, що виділяє Kendall серед інших навчальних закладів.

    Щоб досягти успіху в сучасній глобальній економіці необхідне більше ніж просте використання підходів, описаних в книгах. Потрібні люди, які творчо мислять, мають чудові навички вирішення проблем і готові напружено працювати - люди, які бачать на відстані, здатні до досягнення практичних, відчутних результатів.

    • Бакалавр в області бізнесу

    Kendall College пропонує престижні програми в ряді секторів сфери послуг. Це ступінь бакалавра гуманітарних наук в галузі бізнесу, що спеціалізується на п'яти напрямках сфери послуг, в яких відносини з клієнтами, мають першорядне значення:

    • Бакалавр в галузі менеджменту;

    • Бакалавр в галузі менеджменту громадського харчування;

    • Бакалавр в області психології;

    • Бакалавр в галузі управління малим бізнесом.



    Гарвардський університет — найстаріший навчальний заклад у США


    8 вересня 1636 року в місті Кембрідж, штат Массачусетс, було засновано коледж, названий на честь головного спонсора, англійського місіонера Джона Гарварда.

    На початку XIX ст. заклад було реорганізовано в університет, який нині вважається найстарішим діючим навчальним закладом у США і входить до трійки кращих у світі.
    Коледж або Новий Коледж, заснований за ініціативою Компанії Массачусетської затоки, мав готувати пуританських пасторів для потреб англійської колонії, а також місіонерів із числа місцевих індіанців. У 1639 р. коледж отримав у спадщину від бакалавра мистецтв Джона Гарварда половину його майна та бібліотеку і з цього часу почав називатися його іменем.http://myplanet.com.ua/wp-content/uploads/2014/12/harvard-university_5-720x340.jpgharvard-university_2
    У друкарні при коледжі, найстарішій в Америці, було видано першу Біблію на одній з індіанських мов — массачусетс. У наборі 1665 р. в університеті вчився перший індіанець — Калеб Чішатеаумук. До кінця XVIII ст. крім пуританського релігійної освіти, яка займала чільне місце в навчальному курсі, в Гарвардському коледжі вивчали основи математики і природничих наук, а також класичні філологію та філософію на рівні європейських ліберальних університетів.

    Фактичне перетворення коледжу в університет відбулося в першій чверті ХІХ ст., коли до Гарвардського коледжу були приєднані медичний (заснований у 1810 році) і юридичний (у 1817 році) факультети. Як університет в офіційних документах Гарвард згадується лише з 1870 року — навчальний план було значно розширено, введено вивчення історії, політичної економії, хімії, геології та інших предметів. З другої чверті ХІХ ст. olympus digital camera

    Гарвардський університет, у якому викладали видатні вчені сучасності, став центром культурного життя не лише північно-східних штатів, ай усієї країни.
    У 1869-1909 роках президент Гарвардського університету, Чарльз Вільям Еліот, перетворив Гарвард на зразок сучасного дослідницького університету. Після реформи Еліота тут увели факультативні курсів, зробили маленькі класи і запровадили вступні іспити. Гарвардська модель згодом вплинула на всю систему освіти США, як на рівні вищих навчальних закладів, так і на рівні шкільної освіти.harvard-university_9
    Сьогодні Гарвард — найстаріший діючий вищий навчальний заклад у США з 11 факультетами та прирівненими до них підрозділами і входить до трійки кращих ВНЗ світу. Гарвардський ніверситет має четверту за числом (16,2 млн) книг бібліотеку у світі (після Британської бібліотеки, Бібліотеки конгресу США та Національної бібліотеки Франції) — близько 16,2 млн книг і найбільший у світі бюджет серед академічних установ, що сягає 36,9 млрд дол. на рік (2006); серед його випускників 49 лауреатів Нобелівської премії (2010), вісім президентів США, 36 лауреатів Пулітцерівської премії (2010) тощо.harvard-university_3

    harvard-university_6


    Станом на 2010 рік у Гарварді працювало близько 2100 викладачів і вчиться близько 6700 студентів та 14500 аспірантів; спортивна команда «Гарвард Крімсон» брала участь у змаганнях з 41-го виду спорту.

    Стенфордський університет


    • Історія

    Каліфорнійський губернатор і залізничний підприємець Леланд Стенфорд заснував в 1891 році університет і назвав його на честь свого померлого сина Леланда Стенфорда-молодшого. Громадяни Росії знають про Стенфорд, як про місце, де можна отримати престижну бізнес-освіту. А також він відомий їм як Силіконова долина, місце зосередження високотехнологічних виробництв.

    Півстоліття назад в університетi виникли труднощі в фінансах, а в заповіті Леланд Стенфорд заборонив продавати землі університету. Але він нічого не сказав про оренду земель, і тоді з'явилася геніальна ідея здати землі на 99 років високотехнологічним компанія в оренду. Так і з'явилася Силіконова долина відома у всьому світі. Університет вирішив фінансові проблеми і створив союз між своїми лабораторіями та технічними компаніями.

    Стенфордський університет налічує приблизно 1900 викладачів, деякі з них є лауреатами Нобелівської премії. На бакалаврів навчаються більше семи тисяч студентів і близько восьми тисяч молодих людей здобувають ступінь магістра. Найбільшою популярністю користується бізнес-освіта MBA. Більше половини учнів складають іноземці, в основному це вихідці з азіатських країн.


    Від інших американських елітних навчальних закладів Стенфордський університет відрізняється нестандартним підходом до навчання. Студентам надається безпрецедентна свобода: вони можуть проводити самостійні дослідження з різних предметів, перетинати кордони науки. Будь-які межі між факультетами відсутні. Молоді люди можуть паралельно навчатися декількома спеціальностями. Бібліотеки внз налічують 85 мільйонів книг, включаючи електронні.

    • Вступ до уніерситету

    Для вступу на бакалаврат і магістратуру пред'являються різні вимоги. У першому випадку буде потрібно пред'явити:

    • диплом про середню освіту, в якому середній бал не менше 48;

    • два рекомендаційні листи від вчителів;

    • результати тестів (ACT Plus Writing або SAT);

    • есе.

    Для вступу на магістратуру необхідні:

    • результати тестів GRE або GMAT;

    • диплом бакалавра;

    • тест на знання англійської мови (TOEFL);

    • есе;

    • рекомендаційні листи.

    • Вартість навчання

    Стенфордський університет має бюджет у кілька мільярдів доларів, який поповнюється за рахунок грошових надходжень від надання медичних послуг, наукових досліджень та благодійних пожертвувань. Лише сімнадцять відсотків бюджету становить плата за навчання. Тим не менш вартість освіти в Стенфорді дуже висока - більше п'ятдесяти тисяч доларів в рік. Причому ця сума не включає витрати на підручники, проживання, страхування та інше.

    • Факультети

    Навчальний заклад ділиться на сім факультетів, в кожному з яких є кілька напрямків. Всі факультети представлені як окремі школи, і вони відомі не тільки в Штатах, але і у всьому світі. розповімо про них докладніше.

    • Graduate School of Business (MBA). Це одна з найбільш популярних світових бізнес-шкіл, де навчають ділового адміністрування та підприємництва. Пропонується отримання освіти за дворічною програмою MBA і річної програми з менеджменту, щоб отримати ступінь магістра. У школі є аспірантура.

    • School of Earth Sciences (факультет землезнавства). Готує фахівців з геології, геофізики і т. п.

    • Graduate School of Education (педагогічна школа). Підготовка викладачів, учителів.

    • School of Engineering (факультет інженерії). Ця школа найбільша за кількістю студентів. Випускниками цього факультету є власники Google, Yahoo і інших великих компаній. Школа налічує 84 лабораторії.

    • School of Humanities and Sciences (факультет природничих наук). Найчастіше сюди вступають для здобуття диплома бакалавра, оскільки факультет пропонує широкий вибір предметів.

    • Law School (юридична школа). Готує юристів різних типів.

    • School of Medicine (медичний факультет). Є відомим і престижним, вважається найбільш старим підрозділом Стенфорда. При школі працюють лікарні, де студенти проходять практику.

    Крім цього, Стенфордський університет має центр безперервної освіти, де всі бажаючі можуть пройти ті чи інші курси.

    • Відомі випускники

    Багато впливових людей, які відомі по всьому світу, є випускниками Стенфорда. Наприклад, засновник компанії Google Сергій Брін або власник Nike Філіп Найт. В цьому внз навчалися великі політичні діячі, наприклад президент Сполучених Штатів Герберт Гувер, спортсмени: гравці НБА брати Лопес, гольфіст Тайгер Вудс.

    На випускному в університеті виступають різні світові знаменитості. Приміром, у 2005 році перед випускниками Стенфорда виголосив свою легендарну мова глава Apple Стів Джобс.

    Каліфорнійський технологічний інститут


    Каліфорнійський технологічний інститут(англ. California Institute of Technology; часто скорочується до Caltech, українською «Калтех» або «Калтек») — приватний університет, розташований в місті Пасадена в штаті Каліфорнія. Калтех — один з провідних університетів в США, і один з двох найважливіших, разом з MIT, що спеціалізуються в точних науках і інженерії. Калтеху також належить Лабораторія реактивного руху, яка запускає велику частину автоматичних космічних апаратів NASA.картинки по запросу каліфорнійський технологічний інститут

    У 1891 році бізнесмен і політик Еймос Труп заснував технічне училище в Пасадені під назвою Університет імені Трупа (англ. ThroopUniversity). Неодноразово перейменоване, училище нарешті перетворилося на Каліфорнійський технологічний інститут в 1920 році.caltech logo.svg

    Перетворення училища на першокласний університет і науковий центр почав астроном Джордж Хейл, що приїхав до Пасадени в 1907 році як перший директор обсерваторії на горі Вільсон. Науковими дослідженнями в США ще мало хто займався, і Хейл побачив шанс зробити Пасадену центром наукової діяльності. Він зумів привернути достатньо грошей і землі благодійників, щоб побудувати сучасні і добре обладнані лабораторії. Потім він переконав двох видних американських учених того часу, хіміка Артура Нойза і фізика Роберта Міллікена, стати професорами Калтеху.картинки по запросу каліфорнійський технологічний інститут

    Під керівництвом Хейла, Нойза і Міллікена, на хвилі економічного буму в південній Каліфорнії Калтех став набагато відомішим протягом 1920-х років. У 1923 році Міллікен отримав Нобелівську премію з фізики. У 1925 університет додав геологічний факультет і відділення гуманітарних і суспільних наук, яке очолив Вільям Беннет Манро, у той час глава відділення історії, політики і економіки в Гарвардському університеті. У 1926 р. був створений факультет аеронавтики, який зрештою привернув увагу Теодора фон Кармана, що організував потім лабораторію реактивного руху. У 1928 р. університет заснував біологічний факультет під егідою Томаса Моргана, першовідкривача хромосоми, а також почав будувати Паломарську обсерваторію.

    Міллікен служив «головою виконавчої ради» (просто кажучи ректором) університету з 1921 по 1945 рік. Він так вплинув на розвиток Калтеху, що той часто називають «університетом Міллікена» (англ. Millikansschool). З 1950-х до 1970-х років, в Калтехе працювали два можливо найбільших фізика елементарних частинок того часу, Річард Філіпс Фейнман і Мюррей Гелл-Манн. Обидва отримали Нобелівську премію за їх роль в створенні Стандартної Моделі фізики елементарних частинок.картинки по запросу каліфорнійський технологічний інститут

    Калтех залишається відносно маленьким університетом, в якому вчиться близько 900 студентів і 1200 аспірантів. З Калтехом так чи інакше пов'язані 31 лауреат Нобелівської премії. З них 17 випускників і 18 професорів.

    Факультети


    Калтех ділиться на шість відділень (англ. divisions), кожне з яких надає студентам і аспірантам декілька спеціалізацій.

    • Відділення біології

    • Відділення хімії і хімічної інженерії

      • Хімія

      • Хімічна інженерія

    • Відділення інженерії і прикладної науки

      • Аеронавтика (GALCIT)

      • Прикладна і обчислювальна математика

      • Прикладна механіка

      • Цивільне будівництво

      • Інформатика

      • Електрична інженерія

      • Матеріалознавство

      • Механічна інженерія

    • Відділення геології і планетології

      • Геологія

      • Геофізика

    • Відділення гуманітарних і суспільних наук

      • Гуманітарні науки

        • Історія

        • Англійська мова

        • історія і філософія науки

      • Суспільні науки

        • Економіка

        • Економіка бізнесу і менеджмент

        • Суспільні науки

    • Відділення фізикиматематики, і астрономії

      • Фізика

      • Математика

      • Астрономія

    • Прикладна фізика

    • Біохімія

    • Біоінженерія

    • Біофізика

    • Обчислення і нейронні системи

    • Регулювання і динамічні системи

    • Наука і інженерія навколишнього середовища

    • Геобіологія & Астробіологія

    • Геохімія

    • Планетологія

    Деякі з цих спеціалізацій можливі і для студентів і для аспірантів, а деякі тільки для студентів або тільки для аспірантів.

    Програма для студентів


    Калтех вживає академічний календар, заснований на триместрах, які називаються чвертями, оскільки існує ще літня чверть, яку займають літні канікули. Оскільки зимові канікули традиційно включають тиждень між Різдвом (25 грудня) і Новим роком, це зрушує весь навчальний рік, так що заняття починаються в кінці вересня і кінчаються в червні. Також, на відміну від студентів інших американських вузів, Калтехівські студенти зазвичай слухають п'ять курсів, а не чотири. Нарешті, спеціальності в Калтехе (англ. options) не діляться на основні (majors) і другорядні (minors), хоча деякі спеціальності призначені для того, щоб бути другими. Студенти можуть спеціалізуватися в одному або двох предметах, але обов'язково з різних відділень. Хоча це означає, що спеціалізуватися одночасно у фізиці і математиці офіційно заборонено, для студентів, які можуть впоратися з цією комбінацією, зазвичай робиться виняток.картинки по запросу каліфорнійський технологічний інститут

    Калтех відрізняється широкою програмою обов'язкових курсів з точних наук. Всі студенти зобов'язані пройти п'ять триместрів математики, аж до диференціальних рівнянь і статистики, п'ять триместрів фізики, аж до квантової механіки, спеціальної теорії відносності, і статистичної фізики, два триместри хімії, і триместр біології. Всі студенти також зобов'язані пройти два триместри будь-яких лабораторій, а також дванадцять триместрів гуманітарних і суспільних наук, тобто в середньому один курс за триместр.

    Не зважаючи на напружене навчання, дуже небагато студентів провалюють курси або взагалі вилітають з інституту, хоча студенти часто жартують щодо переводу в інший університет. Так виходить тому, що обставини пом'якшує декілька чинників. По-перше, перші два триместри першого року замість відміток ставиться залік або незалік, щоб полегшити перехід з школи в університет. У другому з них даються «тіньові відмітки», які показують студентам, які відмітки вони б отримали, якби вони зачитувалися. По-друге, студенти не змагаються один з одним, і майже у всіх класах вирішується і заохочується спільна робота над домашніми завданнями. Таким чином навіть студенти, які вчаться не дуже добре, можуть вивчити матеріал і не відставати.

    Багато студентів Калтеху беруть участь в дослідницькій роботі, зазвичай через програму Літніх дослідницьких посад для студентів (англ. SummerUndergraduateResearchFellowships, SURF), і іноді продовжують її під час навчального року. Студенти створюють пропозиції для роботи спільно з професорами, і велика частина тих, що написали пропозиції отримують відповідні гранти.

    Література


    1. Лунячек В.Е. Деякі практичні питання управління освітою в США / В.Е. Лунячек // Нова педагогічна думка . - 2008. - № 1. - С. 16-20.

    2. Дудка М.І. Вища школа України: стратегія управління і проблеми реформування : монографія / М.І. Дудка. - Харків : Основа, 2002. - 272 с.

    3. Лютих А.А. Высшее образование и наука в России и США: некоторые аспекты развития и сотрудничества / А.А. Лютих // Образование - ХХІ век: непрерывное образование - основа социализации личности: материалы Международной научно-практической конференции / под ред. Н.А. Проворотовой, П.А. Бабкина. - Воронеж, 2004. - С. 84-89.

    4. American Association of State Colleges and Universities [Електронний ресурс]. - Режим доступу : http://www.aascu.org/.

    5. Доронова М.Ю. «Нью-йоркська державна школа». Журнал Початкова школа. № 10. 2008. 

    6. Лихачов Б.Т. Педагогіка. - М., 1998. 

    7. Підласий І.П. Педагогіка. Новий курс: Підручник: У 2 кн. - М.: Владос, 2001. 

    8. Тарасюк Л.М., Цейковіч К.Н. "Освіта в США". Соціально-політичний журнал, 1997. 

    9. Харламов І.Ф. Педагогіка у запитаннях і відповідях. - М., 2001. 

    10. http://libusa.ru/tour/por.shtml Портрет США. 



    11. http://www.infousa.ru/education/contents.htm Система освіти в Сполучених Штатах Америки. 

    12. http://history.rin.ru/cgi-bin/history.pl?num=2816 Освіта в США. 


    написать администратору сайта