Главная страница
Навигация по странице:

  • Бронхиты При хронічних бронхітах

  • Туберкульоз легень

  • Бронхиты В гострий період

  • Емболія та тромбоз легеневої артерії

  • Оррррр. неврология. Ураження нервової системи при захворюваннях дихальної системи Виконала Студентка 4 курсу,11гр. Мєшкова Світлана Олегівна Неврологічні порушення можуть розвиватися на тлі як гострих захворювань легень (тромбоемболія основного стовбура,


    Скачать 1.05 Mb.
    НазваниеУраження нервової системи при захворюваннях дихальної системи Виконала Студентка 4 курсу,11гр. Мєшкова Світлана Олегівна Неврологічні порушення можуть розвиватися на тлі як гострих захворювань легень (тромбоемболія основного стовбура,
    АнкорОррррр
    Дата14.03.2021
    Размер1.05 Mb.
    Формат файлаpptx
    Имя файланеврология.pptx
    ТипДокументы
    #184593

    Ураження нервової системи при захворюваннях дихальної системи

    Виконала:

    Студентка 4 курсу,11гр.

    Мєшкова Світлана Олегівна

    Неврологічні порушення можуть розвиватися на тлі як гострих захворювань легень (тромбоемболія основного стовбура, великих, середніх і дрібних гілок легеневої артерії, інфарктна пневмонія, важка двостороння пневмонія), так і хронічних неспецифічних захворювань легень (ХОЗЛ) (емфізема легенів, хронічний бронхіт, бронхіальна астма , пневмосклероз).

    В патогенезі ураження нервової системи при захворюваннях легенів провідну роль відіграє вплив факторів гіперкапнії і гіпоксемії, які виникають внаслідок розладів вентиляції і газового обміну в легенях.

    При тромбозах і емболії легеневої артерії важлива роль належить і вираженим гемодинамічним порушень, що виникають внаслідок закупорки легеневого судини і поширеного судинного спазму. Слідом за цим розвиваються артеріальна ішемія і венозне повнокров'я головного і спинного мозку, підвищується проникність судинних стінок з виходом еритроцитів per diapedesem в субарахноїдальний простір і речовина мозку, що обумовлює масивний первинний каріоцітоліз з утворенням великих вогнищ випадання нейронів в корі.

    Бронхиты

    При хронічних бронхітах через гіпоксію мозку нерідко спостерігається постійний головний біль, що підсилюється після сну. Хворі сонливі вдень і неспокійні вночі. У разі розвитку дихальної недостатності виникають неврастенічний синдром, енцефалопатія, епілептичні припадки, беттолепсія (на висотінападу кашлю втрата свідомості, іноді в поєднанні з судомами).
    Запальні захворювання легенів з наявністю гнійного вогнища (емпієма, бронхоектатична хвороба тощо.) Можуть привести до формування в мозку метастатичного абсцесу (одиничні або множинні), що виражається наростанням загальномозкових і вогнищевих симптомів, епілептичними припадками і т. Д.+ Туберкульоз легень проявляється зазвичай симптоматикою загальної інтоксикації і вегетативною дисфункцією: головним болем, слабкістю, пітливістю, тахікардією, нестійкістю артеріального тиску. Туберкульозна інтоксикація може привести до виникнення менингизма (більш різкий головний біль, світлобоязнь, нудота). У разі генералізації туберкульозної інфекції можливий розвиток туберкульозного менінгіту, туберкуломи головного або спинного мозку, туберкульозного спондиліту.
    Бронхиты

    В гострий період запалення легень можуть спостерігатись явища менінгизму без змін ЦСР внаслідок токісчних уражень мозкових оболонок, можливий розвиток пневмококового менінгиту При злоякісних і гнійних процесах в легенях іноді виникають метастази в головний мозок.

    Емболія та тромбоз легеневої артерії

    При емболії і тромбозі легеневої артерії неврологічні симптоми залежать від калібру ураженої легеневої судини,швидкості її закриття та вихідного стану мозкового кровоплину.

    У разі закупорки основого стовбура артерії відбувається раптова втрата свідомості й швидко наступає смерть.

    Якщо поступово-вираженна дихальна недостатність ,задуха,біль в грудній клітці,тахікардія ,падіння АТ,виражений ціаноз,набухання вен шиї,ознаки набряку легень.

    Емболія та тромбоз легеневої артерії

    Виникають відчуття страху,

    Психомоторне збудження,епілептичні приступи.

    Після вихіду з цього стану хворі мляві,загальмованні,сонливі,спостерігається ністагмойдне сіпання очей,анізокорія,порушення мови,парези,патологічні стопні знаки,тяжко виконувати пальце-носову та коліно-п'яткову проби.

    У випадках розвитку менінгіального синдрому прогноз несприятливий,так як це говорить про розвиток набряку мозку.

    Емболія та тромбоз легеневої артерії

    Виникають відчуття страху,

    Психомоторне збудження,епілептичні приступи.

    Після вихіду з цього стану хворі мляві,загальмованні,сонливі,спостерігається ністагмойдне сіпання очей,анізокорія,порушення мови,парези,патологічні стопні знаки,тяжко виконувати пальце-носову та коліно-п'яткову проби.

    У випадках розвитку менінгіального синдрому прогноз несприятливий,так як це говорить про розвиток набряку мозку.


    Диагностика

    • Діагностика розглянутих захворювань представляє певні труднощі, особливо в початкових стадіях захворювання або атиповим його перебігу. Реакція нервової системи в якійсь мірі може бути випереджаючої, так, наприклад, при пролонгованим тромбозі легеневих судин в ряді випадків на перший план можуть виступати нервово-психічні порушення (головний біль, нудота, блювота, психомоторне збудження, менінгеальні симптоми, парези), а легенево-серцеві розлади (задишка, ціаноз, тахікардія, зниження артеріального тиску) стають вираженими в більш глибокої стадії захворювання.
    • Поява загальномозкових і вогнищевих порушень на тлі легеневої недостатності слідом за синдромом психомоторного збудження (типова ознака тромбоемболії легеневої артерії або інфарктної пневмонії), нестійкість симптомів і їх залежність від динаміки легенево-серцевої недостатності є основними діагностичними ознаками гіпоксичної енцефалопатії. При дослідженні цереброспінальної рідини відзначається тільки підвищення лікворного тиску (до 200-300 мм вод.ст. і більше) без цитоза і гіперальбуміноз.

    Лікування

    • Лікування нервово-психічних розладів у хворих з тромбоемболіями легеневої артерії нерозривно пов'язане з терапією основного захворювання. Вкрай важка тромбоемболія стовбура і головних гілок легеневої артерії лікується оперативно (екстрена емболектомія). Наявність нервово-психічних порушень не служить протипоказанням до операції, так як вона зазвичай сприяє і їх регресу.
    • Важка тромбоемболія легеневої артерії, а також емболія проміжних і пайових її гілок є показаннями до тромболітичної терапії з одночасною корекцією системи гемостазу (фібринолізин або активатори ендогенного фібринолізу, дезагреганти, тромболітики, антикоагулянти).
    • Консервативне лікування може поєднуватися з хірургічної профілактикою повторної емболії легеневої артерії (установка фільтра в нижньої порожнистої вени). Поряд з препаратами, спрямованими на лікування легеневого захворювання, слід рекомендувати і засоби, які нормалізують функції нервової системи (метаболіка, вітаміни, вазотропние препарати).
    • Для купірування психомоторного збудження найчастіше використовують нейролептики. Проводиться симптоматичне лікування інших церебральних порушень - блювоти (дроперидол, тріфтазін), гикавки (метоклопрамід, торекан, етаперазин), больових синдромів (анальгетики або літичні суміші, що складаються з аміназину або тизерцина, димедролу або піпольфену і промедолу).

    Прогноз

    • Прогноз нервово-психічних порушень при тромбоемболіях легеневої артерії і інфарктної пневмонії завжди серйозний.
    • Тільки сприятлива динаміка основного захворювання запобігає перехід минущих розладів в стійкі органічні ураження головного мозку. Нервово-психічні порушення при хронічній пневмонії, емфіземи легенів, бронхіті, туберкульозі легень виражені в основному помірно і при систематичному лікуванні і дотриманні рекомендацій по режиму велика частина хворих зберігає працездатність.


    написать администратору сайта