Главная страница

варіант 4. Варіант 4 у покинутому будинку знайдений труп гр. К., який зник два дні тому. Оглядаючи труп лікарспеціаліст з судової медицини описує ранні трупні зміни. Що з нижче перерахованого не відноситься до ранніх трупних змін


Скачать 66.87 Kb.
НазваниеВаріант 4 у покинутому будинку знайдений труп гр. К., який зник два дні тому. Оглядаючи труп лікарспеціаліст з судової медицини описує ранні трупні зміни. Що з нижче перерахованого не відноситься до ранніх трупних змін
Дата13.01.2023
Размер66.87 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаваріант 4.docx
ТипДокументы
#884623

ВАРІАНТ 4

1. У покинутому будинку знайдений труп гр.К., який зник два дні тому. Оглядаючи труп лікар-спеціаліст з судової медицини описує ранні трупні зміни. Що з нижче перерахованого не відноситься до ранніх трупних змін?

А. Розширення зіниць під дією атропіну

Б. Помутніння рогівки

В. Температура в прямій кишці 20 градусів

Г. Рожеві трупні плями

Д. Трупне заклякання

2. При огляді місця події з приводу зґвалтування судово-медичним експертом були виявлені сліди, схожі на сперму. Правильне вилучення слідів повинен забезпечити:
А. Слідчий.
Б. Судово-медичний експерт.
В. Понятий.
Г. Експерт-криміналіст.
Д. Слідчий і експерт-криміналіст.
3. В лісосмузі був знайдений труп Невідомої жінки. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на передній поверхні грудної клітини зліва. При стеремікроскопічному дослідженні експерт виявив прямовисні стінки рани. Прямовисні стінки рани це:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

4. На судово-медичну експертизу надійшов труп з підозрою на отруєння. При дослідженні трупа було виявлено: сірувато-буро-коричневий колір трупних плям, крові та м'яких тканин. Яка імовірна причина смерті ?

А. Отруєння аніліном і його похідними

Б. Отруєння нітрогліцерином

В. Отруєння бертолетової сіллю

Г. Отруєння солями азотистої кислоти

Д. Все перераховане

5. На судово-медичне дослідження надійшов труп новонародженого немовляти. Причинами ненасильницької смерті новонародженого можуть бути:

А. Глибока недоношеність

Б. Вади розвитку

В. Вроджений токсоплазмоз

Г. Гемолітична хвороба

Д. Все перераховане

6. В морг доставлений труп з вогнепальним пораненням. Голова трупа майже відсутня. Черепна коробка представлена основою черепа, фрагментами м'яких тканин шиї та нижньою третиною обличчя – підборіддям із нижньою щелепою. Склепіння черепа відсутнє, в черепній коробці наявні фрагменти зруйнованої речовини головного мозку, на поверхнях фрагментів кісток та клаптях шкіри наявні рясні нашарування речовини сіро-чорного кольору. Що стало причиною такого руйнування черепа?

А. Постріл впритул із вогнепальної дробової зброї

Б. Розчавлення голови між буферами двох залізничних вагонів

В. Некоординоване падіння з висоти на голову

Г. Сходинкове падіння з висоти 9-ти поверхового будинку

Д. Дорожньо-транспортна пригода, пасажир переднього сидіння

7. 13 вересня 2015 року померла, виявлена у ліжку власної квартири, надана для проведення судово-медичної експертизи. Труп жіночої статі, довжина тіла 172см. Трупні плями розташовані на задній поверхні тіла та мають багрово-синюшне забарвлення. При натисканні блідніють і поновлюють забарвлення через 8-10 хвилин. На фоні загальної блідості шкірних покривів вентральної частини трупа привертають увагу: гематоми на крилах носа справа продовгувата 1,5х2,5 см, зліва округла 3х3см. Також виявлено подряпини біля роту, садна червоної кайми губ. На внутрішній поверхні губ слизова з крововиливами, саднами та місцями з відбитками зубів. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті та характер пошкоджуючого фактора. Встановіть причину і давність настання смерті.

А. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору, 6-8 годин тому

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом, 24 години тому

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою, 6 діб

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею, 36 годин тому

Д. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору, 14-16 годин тому

8. Святкуючи свій день народження, гр. К. 30 років в ході конфлікту з гр. В. отримав несумісні з життям ушкодження, від яких помер. Громадянин В. зник з місця злочину. Свідків конфлікту не має. Судово-медичний експерт роблячи розтин трупу, з ознаками насильницької смерті, не може визначити давність настання смерті за:

А. Методом пламенної фотометрії рідини передньої камери ока

Б. За суправітальним реакціям

В. За вмістом ШКТ

Г. Ступенем переповнення сечового міхура

Д. За наявністю несумісних з життям тілесних ушкоджень

9. При огляді місця події з приводу вбивства судово-медичним експертом були виявлені волокна, схожі на волосся. Правильне вилучення слідів повинен забезпечити:
А. Слідчий.
Б. Судово-медичний експерт.
В. Понятий.
Г. Експерт-криміналіст.
Д. Слідчий і експерт-криміналіст.
10. В підвалі багатоквартирного будинку був знайдений труп Невідомого чоловіка. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана в лівій скроневій області. При стеремікроскопічному дослідженні експерт виявив розтрощення тканин по краях рани. Розтрощення тканин по краях рани це:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

11. При дослідженні трупа невідомого чоловіка на місці події встановлено, що трупні плями розташовані по задньо-бічних поверхнях тулуба, при натисканні зникають та відновлюють свій колір через 50с., трупне заклякання добре виражено у всіх зазвичай досліджуваних групах м’язів. Прискорений розвиток та добре виражене трупне заклякання характерні для отруєння:

А. Кокаїном

Б. Грибами

В. Стрихніном

Г. Хлорорганічними сполуками

 Д. Отрутохімікатами, що містять мідь

12. На судово-медичне дослідження надійшов труп новонародженого немовляти. Судово-медичним експертом не було виявлено ознак належного догляду. Ознаками належного догляду є:

А. Відділення і перев'язка пуповини

Б. Очищення порожнини рота і носа від слизу

В. Відсутність на тілі новонародженого плодових оболонок, крові, слизу, мекония

Г. Наявність слідів годування (молока або молозива в шлунку)

Д. Все перераховане

13. В морзі досліджувався труп молодого чоловіка. На його спині одразу під лівою лопаткою на ділянці, розмірами 5х2 см розташовуються 4 наскрізних пошкодження шкіри округлої форми, діаметром по 0,3 – 0,4 см. Краї їх відносно рівні, навколо кожного пошкодження наявний кільцеподібний поясок обтирання, шириною до 0,1 см. Пошкодження знаходяться на одній лінії, мають вигляд ланцюжка та відстоять один від одного на відстанях відповідно: 0,5 см, 1 см, 1,1 см та 1,2 см. На що схожі дані пошкодження?

А. На пошкодження, утворені осипом шроту

Б. Від 4-х пострілів з одноствольної вогнепальної зброї

В. На колоті пошкодження, утворені від зубців столової веделки

Г. На пошкодження утворені від дії зубів диких тварин

Д. На пошкодження, утворені автоматною чергою

14. При судово-медичному дослідженні трупа виявлено: на обличчі сліди засохлої крові, множинні садна та крововиливи. При пальпації кісток та хрящів носа виявлено надмірну рухомість. В носових ходах сліди крові. На губах потьоки крові. Рот частково відкритий, всередині рідка кров. При дослідженні кісток лицевого черепа виявлено перелом альвеолярного відростка верхньої щелепи та двобічний перелом тіла нижньої щелепи на рівні премолярів. Трупні плями інтенсивні, багрово-синюшного кольору, розташовані на передній поверхні тіла. Обличчя синюшне. Внутрішні органи повнокровні. Легені перероздуті. В просвіті дихальних шляхів велика кількість рідкої крові та її згортків. В шлунку близько 200 мл рідкої крові. Під вісцеральною плеврою невелика кількість точкових крововиливів темно-червоного кольору. В порожнинах серця та просвіті крупних судин темна рідка кров. Від органів та порожнин трупа відчутний запах алкоголю. Патології внутрішніх органів не виявлено. Встановити причину смерті та характер травмуючого фактора.

А. Гостра інтоксикація етанолом або його похідними

Б. Механічна асфіксія в наслідок аспірації блювотними масами.

В. Механічна асфіксія в наслідок аспірації рідкою кровʼю.

Г. Утоплення

Д. Хімічне ураження дихальних шляхів

15. Святкуючи свій день народження, гр. К. 30 років в ході конфлікту з гр. В. отримав несумісні з життям ушкодження, від яких помер. Громадянин В. зник з місця злочину. Свідків конфлікту не має. Якими методами лікар-спеціаліст не може визначити давність настання смерті на місці події?

А. Реакція поперечно-смугастої мускулатури

Б. Термометрія тіла трупа

В. Дослідження ферментів у внутрішніх органах

Г. Дослідження трупних плям і трупного заклякання

Д. Визначення електрозбудливості поперечно-смугастої мускулатури

16. У квартирі виявлено труп жінки з раною в області шиї. Судово-медичний експерт висловив припущення про те, що рана заподіяна ножем. У квартирі вилучено чотири ножі. Слідчий для визначення наявності, видової і групової приналежності крові на одному з них, повинен направити ножі:
А. У відділ експертизи трупів.
Б. У судово-токсикологічного відділення.
В. У судово-імунологічне відділення.
Г. У відділення судово-медичної криміналістики.
Д. У судово-гістологічне відділення.
17. В лісосмузі був знайдений труп Невідомої жінки. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на передній поверхні грудної клітини зліва. При стеремікроскопічному дослідженні експерт виявив перетин волосся у ділянці гострокутного кінця рани при відсутності цього у ділянці П-подібного кінця. Перетин волосся у ділянці гострокутного кінця рани при відсутності цього у ділянці П-подібного кінця це:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

18. При дослідженні трупа невідомого чоловіка на місці події встановлено, що трупні плями розташовані по задньо-бічнихих поверхнях тулуба при натисканні зникають та відновлюють свій колір через 50с., трупне заклякання добре виражено у всіх зазвичай досліджуваних групах м’язів. Прискорений розвиток та добре виражене трупне заклякання характерні для отруєння:

А. Кокаїном

Б. Грибами

В. Аконітином

Г. Хлорорганічними сполуками

 Д. Отрутохімікатами, що містять мідь

19. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку і верхніх відділах тонкої кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин

20. Петро і Сергій ловили рибу з човна. Сергій зібрався додому, Петро підвіз його до берега і висадив. Коли він повернувся на середину озера, то побачив, як Сергій заряджає рушницю і шуткуючи стріляє в воду. На слідуючий день Петра знайшли мертвим в човні із вогнепальним пораненням грудей. Чому на вашу думку загинув Петро?

А. Петро застрелився

Б. Петра випадково підстрелив інший мисливець

В. Куля зрикошетила від поверхні води

Г. Сергій навмисно убив Петра

Д. Від серцевого нападу

21. До судово - медичної експертизи представлено труп дитини 5-ти річного віку, виявлений його бабусею. Шкірні покриви бліді, трупні плями розташовані на дорзальній частині тіла. Остання буро-синього кольору. Ніс виглядає дещо приплюснутим. Множинні точкові крововиливи в конʼюнктиву. виявлено подряпини біля роту, садна червоної кайми губ. На внутрішній поверхні губ слизова з крововиливами, саднами та місцями з відбитками зубів. В ротовій порожнині та носових ходах виявлено окремі пушинки та дрібні фрагменти ниток білого кольору. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок. Встановити причину смерті та характер пошкоджуючого фактора.

А. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору рукою.

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом.

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею

Д. Механічна асфіксія внаслідок закриття носових та ротового отвору подушкою/ковдрою.

22. Під час огляду місця події та трупу з ознаками насильницької смерті, лікар-спеціаліст в галузі судової медицини досліджує, на останньому, суправітальні реакції. Якими методами не можна їх визначити?

А. Динамометром з зусиллям 2 кг/см2 на протязі 3с

Б. Пробою Прокопа

В. Реакцією скелетної мускулатури на електричне подразнення

Г. Реакцією гладких м’язів радужки ока на подразнення електрострумом (по Білкуну В.В.)

Д. Реакція радужки ока на введення пілокарпіну в передню камеру ока (по Хижняковій К.І.)

23. У квартирі виявлено труп жінки з раною в області шиї. Судово-медичний експерт висловив припущення про те, що рана заподіяна ножем. У квартирі вилучено чотири ножі. Слідчий з метою ідентифікації одного з них з ушкодженням на шкірі повинен направити ножі:
А. У відділ експертизи трупів.
Б. У судово-токсикологічного відділення.
В. У судово-імунологічне відділення.
Г. У відділення судово-медичної криміналістики.
Д. У судово-гістологічне відділення.
24. На березі річки був знайдений труп Невідомого чоловіка. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на передній поверхні правого стегна. При стеремікроскопічному дослідженні експерт виявив гострокутні кінці рани в поєднанні з рівними краями і превалюванням довжини рани над її глибиною. Це діагностичні ознаки:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

25. При дослідженні трупа невідомого чоловіка на місці події встановлено, що трупні плями розташовані по задньо-бічних поверхнях тулуба при натисканні зникають та відновлюють свій колір через 50с., трупне заклякання добре виражено у всіх зазвичай досліджуваних групах м’язів. Прискорений розвиток та добре виражене трупне заклякання характерні для отруєння:

А. Кокаїном

Б. Грибами

В. Цикутою

Г. Хлорорганічними сполуками

 Д. Все перераховане

26. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку та тонкій кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 5-6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин
27. В ході проведення розтину трупа між двома інтернами виникла суперечка щодо того, чи можна трактувати овальної форми пошкодження на грудній клітині трупа як пошкодження з дефектом мінус-тканина? Як перевірити наявність дефекту мінус-тканина?

А. Мінус-тканина – це умовне позначення дефекту, яке не потребує перевірки

Б. Мінус-тканина – це дефект, в просвіт якого вільно занурюється зонд

В. Звести краї рани, по боках від них повинні утворитися зморшки

Г. Мінус-тканина – це дефект в шкірі, через який видно м’які тканини

Д. При зведенні країв рани, по боках від них не повинні утворюватися зморшки

28. Для проведення судово-медичної експертизи представлено труп чоловічої статі. Довжина тіла 194см, верхній одяг та взуття мокрі. Шкіра холодна та мокра на дотик. Шкірні покриви ціанотичні. Трупні плями багрово-синього кольору. Сліди самовільного сечовипускання, дефекації. Голосова щілина зімкнена. Легені сухуваті, емфізематозно роздуті (гіпераерія). Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя внутрішніх органів. Венозна система переповнена рідкою кровʼю. Шлунок і частина кишечника заповнені рідиною. Мікроскопічні дослідження на предмет наявності планктону у внутрішніх органах та дихальному тракті негативні. Встановити причину смерті.

А. Смерть у воді

Б. Синкопальне утоплення

В. Справжнє утоплення

Г. Спастичне (асфіктичне утоплення)

Д. Занурення трупа у воду з метою приховування злочину

29. 15.03.2015 р. в гаражі на бетонній підлозі був знайдений труп Невідомого чоловіка, з ознаками насильницької смерті, в стані пізніх гнильних змін. Одягнутий в куртку, джемпер, джинси і кросівки. Труп чоловіка, приблизно 25-30 років, правильної статури, задовільного харчування. На тілі знайдені множинні рани. Які з факторів, що впливають на розвиток пізніх трупних змін, не відносяться до екзогенних?

А. Пора року

Б. Характер ґрунту і «ложа» трупу

В. Кількість, характер одягу і взуття на трупі

Г. Різноманітність і кількість комах

Д. Наявність значних травм

30. У квартирі виявлено труп жінки з раною в області живота. Судово-медичний експерт висловив припущення про те, що рана заподіяна ножем. У квартирі вилучено п’ять ножів. Слідчий для визначення наявності та органної приналежності клітин на одному з них повинен направити ножі:

А. У відділ експертизи трупів.
Б. У судово-цитологічне відділення.
В. У судово-імунологічне відділення.
Г. У відділення судово-медичної криміналістики.
Д. У судово-гістологічне відділення.
31. В квартирі був знайдений труп жінки. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на спині ліворуч. При дослідженні експерт виявив, що рана має зірчасту форму. Зірчаста форма рани це:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

32. Підозрюваний у скоєнні тяжкого злочину громадянин на слідстві показав, що нічого не пам'ятає бо перебував у стані алкогольного сп'яніння. Але на запитання слідчого про кількість вжитого алкоголю відповів, що прийняв усього 150 мл горілки. Слідчий попросив судово-медичного експерта оцінити ступінь алкогольного сп'яніння молодого чоловіка, 30 років, здорового, фізично міцного, масою приблизно 70кг. Судово-медичний експерт надав офіційну відповідь, що така кількість прийнятої горілки у людини вказаної маси, відповідає концентрації етанолу в крові приблизно 0,75 проміллє і така концентрація зазвичай викликає алкогольне сп'яніння:
A. Не супроводжується помітним алкогольним сп'янінням.
Б. Легкого ступеня.
B. Середнього ступеня.

Г. Тяжкого ступеня.
Д. Викличе тяжку алкогольну інтоксикацію.

33. При дослідженні трупа новонародженого виявлені ознаки живонародженості, а також наявність повітря в шлунку, тонкій та товстій кишки. Це показник того, що дитина жила:

А. Близько 3 годин

Б. Близько 1-2 години

В. Близько 5-6 годин

Г.Близько 9 годин

Д. Близько 12 годин

34. На подвір’ї однієї із приватних будівель пролунав постріл. В одній із кімнат оперативно-слідча група виявила літнього чоловіка із вогнепальним кульовим пораненням голови. В кишені штанів трупа слідчий знайшов записку: "До побачення усі". Яка ознака найбільш достовірно вказує на самогубство чоловіка?

А. Наявність передсмертної записки

Б. Наявність кіптяви пострілу між вказівним та великим пальцями правої руки

В. Замкнення дверей зсередини

Г.Відсутність гармидеру в кімнаті

Д. Наявність гільзи на підлозі зліва від трупу

35. Для судово-медичної експертизи доставлено труп Громадянки К. 45 років. З супровідного листа: смерть до приїзду бригади ШМД. Під час дослідження: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та конʼюнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком сала розмірами 4х3,5х4см, що складається з великої кількості волокнистих прошарків. В просвіті трахеї крупні (0,5-1,0см) крихти хліба. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchus principales невелика кількість слизу, з поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Странгуляційна асфіксія мʼякою петлею

Д. Механічна компресійна асфіксія

36. 15.03.2015 р. в гаражі на бетонній підлозі був знайдений труп Невідомого чоловіка, з ознаками насильницької смерті, в стані пізніх гнильних змін. Одягнутий в куртку, джемпер, джинси і кросівки. Труп чоловіка, приблизно 25-30 років, правильної статури, задовільного харчування. На тілі знайдені множинні рани. Які з факторів, що впливають на розвиток пізніх трупних змін, не відносяться до ендогенних?

А. Ступінь вгодованості

Б. Вік людини

В. Наявність значних травм

Г. Вживання перед смертю бактеріостатичних лікарських препаратів

Д. Температура навколишнього середовища

37. У заяві потерпіла вказала, що її зґвалтували в квартирі №4 будинку №6 по вул. Чарівній. При огляді квартири слідчий вилучив постільну білизну з плямами, схожими на сперму. З метою визначення їх походження від певної особи слідчий повинен направити речовий доказ на дослідження:

А. У судово-гістологічне відділення.
Б. У судово-імунологічне відділення.
В. У відділення судово-медичної криміналістики.
Г. У судово-токсикологічного відділення.
Д. У судово-цитологічне відділення.
38. На березі річки був знайдений труп Невідомого чоловіка. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на передній поверхні правого стегна. При стеремікроскопічному дослідженні експерт виявив гострокутні кінці рани в поєднанні з рівними краями і превалюванням глибини рани над її довжиною. Це діагностичні ознаки:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

39. Оглядаючи труп на місці пригоди, лікар-фахівець припустив, що смерть могла настати від гострого алкогольного отруєння. При гострому отруєнні етанолом під час зовнішнього дослідження трупа виявляють:

A. Одутлість та синюху обличчя

Б. Запалі очні яблука.

B. Інтенсивно рожеві трупні плями.

Г. Дрібно крапчасті червоні крововиливи під кон'юнктиви.

Д. Затримку розвитку трупного заклякання

40. При дослідженні трупа новонародженої дитини знайдені такі ознаки: ядра скостеніння в дистальних епіфізах стегнових кісток, першородне мастило на тілі новонародженого, ознаки зрілості новонародженого. Об'єктивною ознакою того, що дитина народилася живою є...?

А. Виявлення ядер скостеніння в дистальних епіфізах стегнових кісток

Б. Першородне мастило на тілі новонародженого .

В. Ознаки жовтяниці новонародженого .

Г.Позитивна проба Галена - Шрейєра

Д. Яєчка опущені в мошонку.

41. Два хлопчика-підлітка знайшли біля лісу снаряд часів Великої Вітчизняної Війни. Граючись, вони випустили його з рук, останній упав і вибухнув. В результаті один з хлопчиків загинув, а другий залишився інвалідом із однією рукою. Чи можна вважати пошкодження, отримані в результаті вибуху боєприпасів, вогнепальними?

А. Не можна

Б. Можна

В. Все залежить від характеру пошкоджень

Г. Ні, так як смерть настала від дії вторинних снарядів

Д. Так, адже один з них залишився живим

42. При проведенні судово медичної експертизи трупа дівчини 26 років, виявленого за місцем мешкання встановлено наявність трупних плям на ногах, в області тазу, передпліч, різкий ціаноз обличчя, точкові крововиливи в кон’юнктиву. На шиї виявлена подвійна странгуляційна борозна, що розділена між витками проміжним валиком, за ходом валика виявлено множинні точкові крововиливи в шкіру. Обидва витки борозни щільні, глибокі з чіткими рівними краями. Товщина кожного з витків 0,5см. Положення петлі переднє, на бокових поверхнях висхідний напрям. Кінці борозни між собою не дотикаються на дорзальній стороні шиї. Інтервал між її кінцями 4 см. Спереду борозна розташована вище щитоподібного хряща. Під вісцеральною плеврою та епікардом – множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. Спостерігається виражене повнокрівʼя паренхіматозних органів, набряк легень, мозку, мозкових оболонок.

А. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична Жорстка (дріт)

Б. Странгуляційна асфіксія. Петля закритого типу. Одинична. Напівмʼка (мотузка, ремінь)

В. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. Мʼяка (шарф, рушник)

Г. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Подвійна. Жорстка (дріт)

Д. Странгуляційна асфіксія. Петля відкритого типу. Одинична. Мʼяка (шарф, рушник)

43. Взимку, судово-медичний експерт оглядав труп чоловіка, який був знайдений у себе в садку висячим у зашморгу на товстій гілці вишні. Сніг навкруги був вкритий великою кількістю слідів від ніг. При огляді встановлено, що трупні плями розташовані на задній поверхні тулуба та циркулярно в проекції передпліччя і гомілок. На шиї було виявлено дві странгуляційні борозни, розташовані в горизонтальному і косо-вертикальному напрямках. Яке значення в судово-медичній і слідчій практиці мають трупні плями, окрім:

А. Є несумнівною ознакою біологічної смерті

Б. За ступенем розвитку трупних плям можна судити про давність настання смерті

В. Свідчать про положення, в якому перебував труп після смерті

Г. Свідчать про зміну положення трупу після смерті

Д. Дають можливість судити, яким предметом завдавались ушкодження

44. У «Висновку експерта» за фактом смертельного травмування гр. Л. при дорожньо-транспортній пригоді судово-медичний експерт вказав, що ушкодження утворилися в результаті переїзду через тіло колесами автомобіля. Однак дане судження суперечить іншим матеріалам кримінального провадження. У даному випадку слідчий призначить:

А. Додаткову первинну експертизу.
Б. Повторну експертизу.
В. Додаткову експертизу.
Г. Комісійну експертизу.
Д. Комплексну експертизу.
45. На березі річки був знайдений труп Невідомого чоловіка. При судово-медичному дослідженні була виявлена рана на передній поверхні правого стегна. При дослідженні експерт виявив, що рана має лінійну форму. Лінійна форма рани це:

А. Діагностична ознака колото-різаної рани

Б. Діагностична ознака колотої рани

В. Діагностична ознака різаної рани

Г. Зазначена ознака не використовується для диференціальної діагностики ран

Д. Діагностична ознака забитої рани

46. Співробітниками ДАІ було затримано водія з підозрою у керуванні автотранспортним засобом у нетверезому стані, який пояснив, що алкоголь сьогодні взагалі не вживав. При токсикологічному дослідження крові на наявність алкоголю було встановлено, що в крові міститься етанол у концентрації 1 проміллє. У зв'язку з цим суддя попросив судово-медичного експерта дати відповідь на запитання: „Чи може міститися в організмі людини ендогенний етанол у кількості 1‰?"

A. Так.

Б. Ні.

B. Може міститися, як залишковий при вжитій напередодні великій кількості алкогольних напоїв.

Г. Може міститися при деяких захворюваннях крові.

Д. Може утворюватись при захворюваннях підшлункової залози.

47. При судово-медичному дослідженні трупу немовляти жіночої статі у потиличній області виявлена розлита припухлість. У м'яких тканинах потиличної області голови виражений набряк з ділянками крововиливів. Кістки черепа без ушкоджень. У м'яких мозкових оболонках великих півкуль, а також в намет мозочка розлиті блискучі крововиливи темно-червоного кольору. Органи грудної та черевної порожнин повнокровні. Кров у порожнинах серця і судинах рідка. Під плеврою легень і епікардом множинні темно-червоні крововиливи. Аномалій розвитку, не знайдено. Яка причина смерті немовляти.

А. Втоплення

Б. Механічна асфіксія від задушення руками

В. Родова травми голови

Г.Черепно-мозкова травма

Д. Механічна асфіксії в результаті закриття отворів рота і носа

48. В одній із квартир багатоповерхової будівлі пролунали постріли. На місце події виїхала оперативно-слідча група. Де варто шукати слідчому та експерту кулі, які пройшли через тіло людини?

А. В стінах, стелі, побутових предметах (диван, тощо)

Б. Не варто їх шукати, вони вилетіли через квартирку на вулицю

В. Всі кулі повинні лежати на підлозі

Г. В тілі людини, зробити рентген і ретельно дослідити тіло на секції

Д. У злодія, який забрав їх з собою

49. Для проведення судово-медичної експертизи доставлено труп дитини 3 років чоловічої статі. Довжина тіла 80см, вага 23кг. При дослідженні виявлено: трупні плями багрово-синюшного кольору, розташовані на задній поверхні тіла. Обличчя синюшне. В склерах та конʼюнктиві очей – множинні точкові крововиливи багрового кольору. Вхід в гортань та стравохід перекрито шматком яблука 3,5х2х3,0 см. Внутрішні органи повнокровні. Легені вздуті. В просвіті трахеї та Bronchus principales невелика кількість слизу. З поверхні розрізів легень стікає рідка темна кров та піниста рідина. Під вісцеральною плеврою множинні точкові крововиливи темно-червоного кольору. В порожнинах серця та крупних судинах темна рідка кров. Встановити причину смерті.

А. Странгуляційна асфіксія жорсткою петлею

Б. Странгуляційна асфіксія м’якою петлею

В. Механічна асфіксія внаслідок задушення рукою

Г. Асфіксія внаслідок обтурації стороннім тілом

Д. Механічна компресійна асфіксія

50. Взимку, судово-медичний експерт оглядав труп чоловіка, який був знайдений у себе в садку висячим у зашморгу на товстій гілці вишні. Сніг навкруги був вкритий великою кількістю слідів від ніг. При огляді встановлено, що трупні плями розташовані на задній поверхні тулуба та циркулярно в проекції передпліччя і гомілок. На шиї було виявлено дві странгуляційні борозни, розташовані в горизонтальному і косо-вертикальному напрямках. Яке значення в судово-медичній і слідчій практиці мають трупні плями, окрім:

А. Можуть вказати на конкретний вид смерті

Б. Дають можливість судити про швидкість процесу вмирання

В. Дозволяють говорити про характер предмета, на якому лежав труп

Г. Гіпостатичні зміни у внутрішніх органах можуть симулювати прижиттєві ушкодження і хворобливі зміни

Д. Дають можливість судити, яким предметом завдавались ушкодження

ЗАДАЧА 7.

Гр-ка С., 40 лет, во время дорожно-транспортного происшествия находилась на заднем пассажирском сидении легкового автомобиля, при столкновении с маршрутным такси получила травму шейного отдела позвоночника. На рентгенограмме выявлен переломо-вывих дуги I шейного позвонка. Потерпевшая жалуется на сильные боли в области шейного отдела позвоночника. Функция спинного мозга не нарушена. На стационарном лечении находилась 20 дней, выписана на амбулаторное лечение.

1.Определить и обосновать степень тяжести телесных повреждений?

Відповідь: у потерпілої спостерігається середня тяжкість тілесних пошкоджень, через скарги на сильні болі в області шийного відділу хребта. Перебування на стаціонарному лікуванні 20 днів, виписана на амбулаторне лікування. Без втрати трудової спроможності.


написать администратору сайта