Главная страница

Визначення білковозвязаного йоду


Скачать 63.77 Kb.
НазваниеВизначення білковозвязаного йоду
Дата03.05.2022
Размер63.77 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла2_5443035912764135120.docx
ТипДокументы
#508563
страница3 из 3
1   2   3

Еритроцитурія й уринозурія

Зниження відносної густини, протеїнурія, бідний сечовий осад

Зниження відносної густини, протеїнурія, міоглобінурія

Підвищення відносної густини, гематурія, бактеріурія

*Протеїнурія, гематурія, циліндрурія

69. Хворий 42-х років скаржиться на серцебиття, постійну слабкість, болі в ділянці серця, що іррадіюють в ліве плече, підсилюються при диханні, полегшуються, коли хворий сідає, підвищення температури тіла до 38,5oC. Об’єктивно: АТ- 105/50 мм рт.ст., Ps-120/хв. У зоні абсолютної тупості серця вислуховується двофазний шум. В легенях дихання послаблене в нижніх відділах. На ЕКГ - конкордантний підйом сегменту ST у V2-V6. Який найбільш імовірний діагноз?

Інфаркт легень

Інфаркт міокарда

*Перикардит

Пневмонія

Синдром Дреслера

70. У хворого 35-ти років після емоційного стресу виникли різкий головний біль, серцебиття, остуда. В анамнезі: хворіє на артеріальну гіпертензію 5 років. Хворий збуджений, гіперемія обличчя, тремор кінцівок, шкіра зволожена. Ps- 100/хв., АТ-180/100 мм рт.ст. Який препарат необхідно призначити в першу чергу?

*Бісопролол

Дібазол

Клофелін

Ніфедипін

Фуросемід

71. Хворого С., 68 років, негайно госпіталізовано з приводу тяжкої анемії (Нв 50 г/л, макроцитоз) зі скаргами на задишку в спокої, порушення ходи. При огляді: жовтяничність склер, тахікардія, гепатоспленомегалія. Якої допомоги потребує хворий:

Анаболічні стероїди

Еритроцитарна маса

Препарати заліза в/в

Преднізолон

* Вітамін В-12, еритроцитарна маса.

72. У чоловіка 22-х років з поліартралгією та високою лихоманкою виявлений правобічний ексудативний плеврит. Рентгенологічно з правого боку від IV ребра донизу - гомогенне затемнення. Зліва у II сегменті - поодинокі щільні вогнищеві тіні. Проба Манту с 2ТЕ -16 мм папула. У плевральній рідині підвищений вміст білка, позитивна реакція Рівальта, збільшений вміст лейкоцитів з переважанням лімфоцитів. Визначте найбільш вірогідну етіологію плевриту:

Аутоімунна

Вірусна

Ракова

Стафілококова

* Туберкульозна

73. Хвора З., 68 років, скаржиться на біль в кістках, субфебрильну температуру тіла, схуднення. При обстеженні визначається помірна нормохромна анемія, ШОЕ-55 мм/год, протеїнурія-0,99 г/л. Який із методів дослідження є найменш інформативним для уточнення діагнозу: Стернальна пункція

Визначення білкових фракцій

Визначення загального протеїну

Рентгенографія кісток

* Визначення рівня сироватокового заліза.

74. При огляді у 70-річного хворого з лихоманкою визначено блідість шкіри, в нижніх відділах легень вологі дрібнопухирчасті хрипи, тахікардія, вздовж грудини – діастолічний шум, AТ-140/40 мм рт. ст., збільшення селезінки. В крові: Е-2,7х10І2/л, Нb-75 г/л, Л-4,2 х109/л, ШЗЕ-45 мм/год.; в сечі помірна протеїнурія, мікрогематурія. Визначте вірогідний діагноз:

* Інфекційний ендокардит

Пієлонефрит.

Інфаркт нирок. Застійна нирка.

Тромбоз ниркових вен

75. Жінка 31-го року протягом 3-х років скаржиться на біль та підпухлість променево-зап’ясних та п’ясно-фалангових суглобів, вранішню скутість до 1,5 годин. Два тижні тому з’явився біль, підпухлість та почервоніння колінних суглобів, підвищення температури тіла до 37,5oC. Лікувалася несвоєчасно. При обстеженні внутрішніх органів патологічних змін не знайдено. Встановлено діагноз - ревматоїдний артрит. Які зміни на рентгенограмах суглобів найбільш ймовірні?

Звуження суглобової щілини, субхон-дральний остеосклероз

* Звуження суглобової щілини, узури

Кісти у субхондральній кості

Численні крайові остеофіти

Остеоліз епіфізів

76.Хвора 54-х років хворіє на остеомієліт стегнової кістки понад 20-ти років. За останній місяць з’явилися та поступово наростали набряки нижніх кінцівок. У сечі: протеїнурія - 6,6 г/л. У крові: диспротеїнемія у вигляді гіпоальбу-мінемії, підвищення а2- та у-глобулінів, ШЗЕ- 50 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

* Вторинний амілоїдоз нирок

Гострий гломерулонефрит

Мієломна хвороба

Системний червоний вовчак

Хронічний гломерулонефрит

77.Хвора 73-х рокiв надiйшла в клiнiку в екстреному порядку iз защемленою стегновою килою. Крiм того у хворої наявна вари- козна хвороба лiвої нижньої кiнцiвки, ожирiння IV ст. Яке найбiльш iмовiрне ускладнення може виникнути у пiсляоперацiйному перiодi?

Сепсис

Гостра дихальна недостатнiсть

* Тромбоемболiя легеневої артерiї

Iнфаркт мiокарда

Гостра пневмонiя

78. Під час операції з приводу аутоімунного тиреоїдиту в поєднанні з багатовузловим зобом виконано видалення правої частки та субтотальну резекцію лівої частки щитоподібної залози . Що необхідно призначити хворому з метою профілактики післяопераційного гіпотиреозу?

* L-тироксин

Мерказоліл

Йодомарин

Препарати літія

Пропілтіоурацил

79. Хворий 18 років скаржиться на біль у колінних та гомілкових суглобах, підвищення температури тіла до 39,50C. За півтора тижні до того переніс респіраторне захворювання. Об’єктивно: температура тіла 38,50C. Відзначається припухлість колінних та гомілковоступневих суглобів. Ps- 106 уд/хв., ритмічний. АТ- 90/60 мм рт.ст. Межі серця не змінені, тони послаблені, м’який систолічний шум на верхівці. Який показник найбільш пов’язаний з можливою етіологією процесу?

1-антитрипсин

* Антистрептолізин-О

Креатинкіназа

Ревматоїдний фактор

Серомукоїд

80. Хворий 36-ти років звернувся до сімейного лікаря зі скаргами на задишку, пришвидшене серцебиття, швидку втому, кровохаркання. Об’єктивно: на щоках рум’янець із ціанотичним відтінком. Під час аускультації: над верхівкою серця посилений I тон, акцент II тону над легеневою артерією, пресистолічний шум над верхівкою; частота серцевих скорочень - 80/хв., ритм регулярний, артеріальний тиск - 100/60 мм рт.ст. Лікар направив хворого на ехокардіографічне дослідження. Яким буде попередній діагноз?

Аортальна недостатність

Вроджена вада серця

Мітральна вада з переважанням стенозу

* Мітральний стеноз

Трикуспідальна недостатність

81. Хвора 73-х років скаржиться на слабкість, сонливість, мерзлякуватість, різке погіршення пам’яті, випадіння волосся, закрепи, набряки. Об’єктивно: помірного харчування. Шкіра суха, жовтувата. Набряки обличчя, кінцівок (після натискання на шкіру гомілки ямка не залишається). Межі серця розширені, серцеві тони приглушені, брадикардія. Щитоподібна залоза зменшена у розмірах. У крові: Нb-85 г/л, холестерин - 8,5 ммоль/л; ТТГ - 20,5 мкмоль/л. Який попередній діагноз?

Виражений атеросклероз мозкових судин

* Гіпотиреоз

Кардіосклероз, серцева недостатність

Ниркова недостатність

Хронічний гепатит

82. Жінка 32 років, роди І своєчасні, продовжуються 8 годин, у роділлі зі стенозом мітрального отвору ІІІ ст. Роділля сидить у ліжку опустивши ноги. Скарги на задишку, дихає відкритим ротом, лице і верхня частина тіла покриті краплями поту, ціаноз. На віддалі чути хрипи, а з рота виділяється піниста, з домішками крові, мокрота. Пульс 130-150. Яке ускладення наступило в час родів?

Миготлива аритмія

* Набряк легенів.

Напад бронхіальної астми

Пароксизмальна тахікардія

Хронічна серцева недостатність

83. У хворого К., 18 років, після екстракції зуба почалась рясна кровотеча. При детальному зборі анамнезу було з’ясовано, що пацієнт страждає на гемофілію. Якої невідкладної допомоги потребує хворий:

Амінокапронова кислота

Хлорід кальцію

Аскорутин

* Кріопреципітат

Вікасол

84. Хворий С. скаржиться на відчуття важкості за грудиною та періодичне відчуття зупинки їжі, дисфагію. При рентгенологічному обстеженні барієвий контраст виявляє поодиноке мішкоподібне випинання передньоправої стінки стравоходу з рівними контурами та чітко окресленою шийкою. Ваш діагноз.

Варикозне розширення вен стравоходу.

* Дивертикул стравоходу.

Кила стравохідного отвору діафрагми.

Поліп стравоходу.

Рак стравоходу.

85.Хворого 47-ми років почав турбувати стискаючий біль за грудниною, що виникає під час ходи на 700-800 м. Один раз на тиждень випиває 2 л пива. Артеріальна гіпертензія впродовж останніх 7-ми років. Об’єктивно: Ps- 74/хв. АТ-120/80 мм рт.ст. При проведенні ВЕМ на навантаженні 75 Вт зареєстровано депресію сегмента ST на 2 мм нижче ізолінії у V4 — V6. Який найбільш імовірний діагноз?

Алкогольна кардiомiопатiя

Вегето-судинна дистонія за гіпертонічним типом

Стенокардiя напруги, III функціональний клас

Стенокардiя напруги, IV функціональний клас

* Стенокардія напруги, II функціональний клас

86. Хвора Р., 42 р., поступила із скаргами на ниючий біль в поясниці, більше справа, інколи підвищення температури тіла до субфебрильних цифр, головний біль. 10 років назад під час вагітності у пацієнтки був приступ болю в правій половині поясниці, який супроводжувався різким підвищенням температури. 5 років назад відмічено підвищення АТ до 200/110 мм рт. ст. В аналізі сечі: білок 0,99 г/л, лейк. 10-15 в п/з, ер. 2-4 в п/з, циліндри гіалінові 1-2 в п/з. Креатинін 102 мкмоль/л. Ваш діагноз?

Амілоїдоз нирок

Гіпертонічна хвороба

Туберкульоз нирок

Хронічний гломерулонефрит

* Хронічний пієлонефрит

87. Хвора 63-х років висловлює скарги на болі в ділянці серця, задишку. З анамнезу відомо, що 2 місяці назад вона перенесла гострий інфаркт міокарда. Під час огляду грудної клітки відзначається наявність патологічної прекардиальної пульсації в IV межребер’ї ліворуч від грудини. На ЕКГ - стійкий підйом інтервалу ST і негативний зубець T у грудних відведеннях. В ході рентгенологічного дослідження - зміна конфігурації тіні серця за рахунок мішкоподібного випинання зліва. Який діагноз найбільш імовірний?

Недостатність мітрального клапана

Повторний гострий інфаркт міокарда

* Постінфарктна аневризма серця

Стеноз аортального клапана

Стеноз мітрального клапана

88. У хворого 59-ти років, який 15 років страждає на гіпертонічну хворобу, на тлі гіпертонічного кризу розвинулася гостра лі-вошлуночкова недостатність. Який препарат найдоцільніше призначити цьому хворому?

Каптоприл

* Нітропрусид натрію

Ніфедипін

Пропранолол

Спіронолактон

89. У пацієнта 54-х років м’яка первинна артеріальна гіпертензія, ІХС: стенокардія напруги II ФК, СН II ст. Супутній діагноз: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, ерозивний езофагіт II стадія. Постійний прийом якого з препаратів може викликати у хворого посилення проявів гастроентерологічної патології'?

* Ізосорбіду динітрат

Гідрохлортіазид

Еналаприлу малеат

Метопролол

Омепразол

90. Хвора 48-ми років скаржиться на ниючі болі у бокових відділах живота, який зменшується після акту дефекації та відходження газів; чергування проносів та закрепів. Два року тому перенесла дизентерію. При пальпації живота виявляється болісність, чергування спазмованих і атонічних, та буркітливі відділів товстої кишки. Найбільш інформативним для встановлення діагнозу є:

* Колоноскопія

Пальцеве дослідження прямої кишки

Ректороманоскопія

Копроцитограма у динаміці

УЗД органів черевної порожнини

91. У хворого С., 68 років, при огляді виявлено атрофію сосочків язика, жовтяничність склер, спленомегалію, симетричні парестезії, при ФГДС виявлено атрофічний гастрит, при Рh-метрії – ахлоргідрію. В аналізі крові: анемія, макроцитоз. Яким дослідженнямможливо підтвердити діагноз:

Визначення заліза виворотки крові

Консультація невролога

УЗД черевної порожнини

Пункція селезінки

*Стернальна пункція.

92. Жінка 48-ми років скаржиться на слабкість, схуднення, зниження апетиту, головний біль. В юності перенесла гострий гломерулонефрит. З 25-ти років хворіє на артеріальну гіпертензією. Систематично не лікувалася, до лікаря зверталася рідко. Після проведеного дослідження виявлені ознаки хронічної ниркової недостатності I ст. (креатинін - 0,43 ммоль/л). Які рекомендації щодо харчування найбільш виправдані для даної хворої?

Обмеження жирів

Вживання їжі з підвищеним вмістом «лужних» страв

Збільшення обсягу рідини

*Обмеження білку

Обмеження вуглевдів

93. У пацієнта 54-х років м’яка первинна артеріальна гіпертензія, ІХС: стенокардія напруги II ФК, СН II ст. Супутній діагноз: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, ерозивний езофагіт II стадія. Постійний прийом якого з препаратів може викликати у хворого посилення проявів гастроентерологічної патології'?

Омепразол

Метопролол

Еналаприл малеат

*Ізосорбіду дині трат

Гідрохлортіазид

94. Хворий 54-х років скаржиться на постійний тупий біль у мезогастральній ділянці, втрату ваги, домішки темної крові в калі, закрепи. Протягом року втрата ваги до 10 кг. В крові: ер.-3,5•1012/л, Hb- 87 г/л, лейк.- 12,6•109/л, паличкоядерний зсув, ШОЕ- 43 мм/год. Який найбільш вірогідний діагноз?

Виразкова хвороба шлунку

Рак шлунку

*Рак поперечно-ободової кишки

Хронічний панкреатит

Хронічний коліт

95. У хлопчика 14-ти років на тлі хронічного тонзиліту та гаймориту появились відчуття перебоїв у ділянці серця і додаткових пульсових ударів. ЧСС-83/хв. На ЕКГ: після кожних двох синусових скорочень регулярно виникають імпульси, в яких відсутній зубець P, QRS поширений більше 0,11 с, різко деформований, дискордантний зубець T, після чого реєструється повна компенсаторна пауза. Вкажіть характер порушень ритму:

*Екстрасистолія за типом тригемінії

Повна AV-блокада

Екстрасистолія за типом бігемінії

Часткова AV-блокада

Блокада лівої ніжки пучка Гіса

96. Хвора 58-ми років, бухгалтер, 2 роки страждає на остеоартроз колінних суглобів. 2 тижні лікувалась в стаціонарі. Виписана в задовільному стані із скаргами на незначний больовий синдром після тривалого статичного навантаження. Локальні гіпертермія та ексудативні явища в області суглобів відсутні. Яка найбільш доцільна подальша тактика ведення хворої?

Направити на МСЕК

*Лікування в умовах санаторію

Повторне стаціонарне лікування

Консультація у ортопеда

Провести артроскопію

97. Чоловік 23-х років скаржиться на наявність набряків на обличчі, головний біль, запаморочення, зменшення виділення сечі, зміну кольору сечі (темно-червона). Наведені скарги з’явились після перенесеного фарингіту. Об’єктивно: набряки на обличчі, шкірні покриви бліді, температура - 37,40C; ЧСС- 86/хв, АТ-170/110 мм рт.ст. Серцеві тони приглушені, акцент ІІ тону над аортою. Який етіологічний фактор можливий при такому захворюванні?

Гноєтворний стрептокок

Зеленячий стрептокок

Сапрофітний стрептокок

Золотистий стрептокок

*β-гемолітичний стрептокок

98. Хворий К., 58 років, відмічає збільшення шийних, підпахвових лімфатичних вузлів. При обстеженні: лімфовузли розміром 3х4см, безболісні, м’які, рухомі, шкіра над ними не змінена. Загальний аналіз крові: Е-3,2, *1012/л, Нв-102 г/л, КП-1,0, Л -235*109 /л, е-2%, п-4%, с-12%, л-76%, м-6%, тільця Гумпрехта. Визначте вірогідний діагноз:

Реактивний лімфаденіт

Злоякісна лімфома

Лімфогранулематоз

Метастази рака в лімфатичні вузли

*Хронічний лімфолейкоз.

99. Хворий 39-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на ранковий головний біль, зниження апетиту, нудоту, ранкові блювання, періодичні носові кровотечі. У 15-ти річному віці переніс гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення артеріального тиску до 220/130 мм рт.ст., геморагії на шкірі рук і ніг, блідість шкіри та слизових оболонок. Який із наведених біохімічних показників крові має діагностичну значимість у даному випадку?

Натрій крові

*Креатинін крові

Сечова кислота

Фібриноген

Білірубін крові

100. Хвора 39 років поступила із скаргами на швидку втомлюваність, головний біль, зниження апетиту, нудоту, блювання зранку, періодичні носові кровотечі. У віці 15 років перенесла гострий гломерулонефрит. При обстеженні відмічено підвищення АТ до 220/ 120 мм рт.ст., блідість шкіри і слизових, сліди розчухів і геморагії на шкірі. В аналізі сечі: білок - 3,3 г/л, лейкоцити - 3-5, еритроцити - 8-10, циліндри гіалінові 3-4 в полі зору. Який з вказаних біохімічних показників дозволяє найбільш точно оцінити стан хворої?

*Креатинін сироватки крові 0,262 ммоль/л

Натрій плазми крові 148 ммоль/л

Фібриноген крові 5,9 г/л

Сечова кислота в крові 0,41 ммоль/л

Білірубін крові 20,2 мкмоль/л
1   2   3


написать администратору сайта