Главная страница

Визначення білковозвязаного йоду


Скачать 63.77 Kb.
НазваниеВизначення білковозвязаного йоду
Дата03.05.2022
Размер63.77 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла2_5443035912764135120.docx
ТипДокументы
#508563
страница2 из 3
1   2   3

35. Хлопець 15 років з дитинства страждає на атопічний дерматит з алергією на м’ясо ракоподібних. Останні 3 місяці, після покупки акваріумних рибок, з’явилися риніт, кон’юнктивіт, свербіння у носі. Рівень якого імунологічного показника треба визначити у хворого?

* IgE

IgJ

IgM

IgA

Циркулюючі імунні комплекси

36. Юнак 17-ти років на призовній комісії поскаржився на шум у вухах, який підсилюється при фізичному навантаженні. АТ-150/30 мм рт.ст., вислуховувається діастолі-чний шум над аортою. На оглядовій рентгенограмі тінь серця аортальної конфігурації, збільшені дуга аорти та лівий шлуночок. Легеневий малюнок не змінений. Пульсація аорти підсилена. Який найбільш імовірний діагноз?

* Аортальна недостатність

Атеросклероз аорти

Гіпертонічна хвороба

Декстрапозиція аорти

Коарктація аорти

37. Хворий 73-х років звернувся до лікаря зі скаргами на серцебиття, перебої в діяльності серця, ядуху з переважанням утрудненого вдиху. Р8- 96/хв., ЧСС- 128/хв., фібриляція передсердь. Тони серця ослаблені, систолічний шум на верхівці. Печінка +5 см. Набряки гомілок, ФВ- 51%. Для контролю частоти серцевих скорочень доцільно використати:

Амлодипін

* Дигоксин

Лізиноприл

Триметазидин

Фуросемід

38. Хворий 32 років скаржиться на озноб, біль у попереку, м’язах гомілок, втрату ваги до 10 кг, затерплість кистей. Об’єктивно: шкірні покрови бліді. Тони серця приглушені, t0 до 38,50С, ЧСС= Ps- 110 уд/хв., АТ- 190/115 мм рт.ст. Симптом Пастернацького - слаб-копозитивний з обох боків. У крові: ер.- 2,8 * 1012/л, Hb- 65 г/л, ШЗЕ- 58 мм/год, А/Г- 0,82, у-глоб.- 30%. У сечі: білок - 0,8 г/л, лейк.- 20-25 у п/з, ер. до 100 у п/з, креатинін- 0,190 ммоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

* Вузликовий періартеріїт

Гострий нефрит

Дерматоміозит

Нирково-кам‘яна хвороба

Системний червоний вовчак

39. Хвора 32-х років скаржиться на болі у дрібних суглобах кистей, парестезії в кінчиках пальців, слабкість, утруднення під час ковтання. Хворіє протягом 13-ти років. Об’єктивно: амімічність обличчя, вкорочення нігтьових фаланг. Ущільнення шкіри у ділянці плечового поясу. У легенях рентгенологічно базальний пневмосклероз. При ФГС- звуження стравоходу в кардіальному відділі. У крові: лейк.- 9,8•109/л, ШЗЕ- 22 мм/год, y-глобулін - 22%. Який діагноз найбільш вірогідний?

* Системна склеродермія

Системний червоний вівчак

Ревматоїдний артрит

Дерматоміозит

Мікседема

40. Хворий 58-ми років скаржиться на слабкість, набряки ніг, задишку, анорексію. Протягом багатьох років хворіє на хронічний бронхіт. Останні 5 років відзначає посилення виділення харкотиння, часто гнійного характеру. Об’єктивно: ЧСС- 80/хв, АТ-120/80 ммрт.ст., розповсюджені набряки, шкіра бліда, суха, тургор знижений. У сечі: значна протеїнурія, циліндрурія. Вкажіть найбільш вірогідний патологічний процес у нирках:

Інтерстиціальний нефрит

* Амілоїдоз нирок

Гострий гломерулонефрит

Хронічний гломерулонефрит

Хронічний пієлонефрит

41. Хвора 32-х років, фармацевт, працювала з анестезіном. 5 діб по тому на кистях з’явилась індурація шкіри та еритематоз. Встановіть діагноз.

Атопічний дерматит

Геморагічний васкуліт

* Дерматит контактно-алергічний

Пігментна кропивниця

Псоріаз

42. Чоловік 62-х років звернувся до уролога зі скаргами на часте сечовипускання в нічний час (5-6 разів), відчуття неповного звільнення сечового міхура, болі внизу живота, уповільнення швидкості сечовипускання. В анамнезі - гіпертонічна хвороба II стадії (максимальні цифри АТ- 160/100 мм рт.ст.). Пальпаторно передміхурова залоза збільшена до другого ступеня. PSA-2,2 нг/мл. Визначте препарат для тривалої терапії поєднаної патології у хворого:

Індапамід

Амлодипін

* Доксазозин

Каптоприл

43. Хворий 25-ти років через 2 тижні після фарингіту почав скаржитись на підвищення температури до 38oC, загальну слабкість, задуху під час ходьби, припухлість і біль у суглобах летючого характеру. Об’єктивно: ціаноз губ, Ps- 100/хв., слабкого наповнення, ритмічний. Ліва межа серця зміщена зовні від медіоклявікулярної лінії на 1 см. I тон на верхівці послаблений, прослуховується ніжний систолічний шум. Який етіологічний фактор, що зумовив цей патологічний процес, найбільш вірогідний?

* в-гемолітичний стрептокок

Вірус

Гриби

Пневмокок

Стафілокок

44.Хвора Л., 23 років, скаржиться на підвищення температури тіла до 38 oС, появу підшкірних крововиливів. Лікар діагностував апластичну анемію. Який із нижче перерахованих симптомів буде спостерігатися у хворої:

Спленомегалія.

Лімфаденія.

* Лейкопенія.

Гепатомегалія.

Гіпертромбоцитоз.

45. Хворий 42-х років скаржиться на постійний біль в епігастральній ділянці з іррадіацією в спину, нудоту, блювання, печію. Хворіє на виразкову хворобу duodenum протягом 20-ти років. Об’єктивно: пониженого харчування, язик обкладений, вологий. Живіт напружений, болючий під час пальпації в пілородуоденальній зоні. Позитивний симптом Образцова. Субфебрилітет. У крові: лейк.- 10,0 • 109/л, ШЗЕ - 24 мм/год. Рентгенологічно: в цибулині duodenum занурена тришарова ніша 0,7x1,0 см. Реакція Грегерсена негативна. Яке ускладнення має місце в даному випадку?

Кровотеча

Малігнізація

* Пенетрація

Перфорація

Стеноз воротаря

46.У жінки 67-ми років, що страждає на гіпертонічну хворобу, вночі раптово з’явилися головний біль, задишка, що швидко перейшла в ядуху. Об’єктивно: бліда, на лобі краплі поту, АТ- 210/140 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., над легенями поодинокі сухі хрипи, в нижніх відділах - вологі хрипи. ІЬмілки пастозні. Яка невідкладна допомога найбільш доцільна у даному випадку?

Дигоксин та нітрогліцерин в/в

Еналаприл та фуросемід в/в

Лабеталол та фуросемід в/в

Нітрогліцерин в/в та капотен всередину

* Нітрогліцерин та фуросемід в/в

47.Хворому з застійною СН ІІБ, систолічний варіант, ІІІ ф.кл. призначені нітрогранулонг, дигоксин, капотен, верошпірон, альфа-токоферол. Через 3 тижні з’явились втрата апетиту, нудота, запаморочення. На ЕКГ: ЧСС52/хв., шлункова бігеменія, РО2 0,26 сек. Який із застосованих медикаментів спровокували зазначений стан?

Альфа-токоферол

Верошпірон

* Дигоксин

Капотен

Нітрагранулонг

48.Чоловіка 32-х років протягом останнього року турбують болі в крижах та кульшових суглобах, болючість та скутість при рухах в поперековому відділі хребта. ШОЕ - 56 мм/год. Рентгенологічно виявлено ознаки двобічного сакроілеїту. Хворий є носієм антигену НLA В27. Який діагноз є найбільш вірогідним?

* Анкілозуючий споділоартрит

Коксартроз

Ревматоїдний артрит

Спондільоз

Хвороба Рейтера

49.У жінки 46-ти років, що протягом 5-ти років страждає на гіпертонічну хворобу, розвинувся гіпертонічний криз. Скарги на серцебиття, відчуття пульсації у голові, ЧСС- 100/хв, АТ- 190/100 мм рт.ст. (гіперкинетичний тип гемодинаміки). Якому препарату слід надати перевагу?

* β-адреноблокатор

Інгібітор АПФ

а-адреноблокатор

Дигідропіридиновий антагоніст кальцію

Сечогінне

50. Хвора на цукровий діабет 64-х років лікувалась метформіном. У зв’язку з підвищеним артеріальним тиском приймала сечогінні. Поступово ефективність діуретика знизилась, з’явились нудота, блювання. Контакт з хворою утруднений. Шкіра суха. Запах ацетону відсутній. АТ- 180/100 мм рт.ст. Тони серця глухі. Ps- 98/хв. Дихання везикулярне. Живіт болючий в епігастрії. Печінка +4 см. Глюкоза крові 48 ммоль/л, №156 ммоль/л, К- 5,2 ммоль/л, сечовина - 15 ммол/л. З якого фармакологічного підходу слід починати?

Корекція артеріального тиску за допомогою сульфата натрію

Корекція вмісту Na+ у крові

* Невідкладна гідратація хворої

Перевести хвору на лікування протамін-цинк інсуліном

Призначення бікарбонату натрію

51. У хворої 64-х років на четвертий день перебування у терапевтичному стаціонарі з діагнозом: "ІХС: Стенокардія напруги III ФК" виникло серцебиття і різко погіршилося самопочуття. Об’єктивно: тони серця глухі, аритмічні, систолічний шум на верхівці. ЧСС- 94/хв., дефіциту пульса немає. АТ-130/85 мм рт.ст. На ЕКГ: групові, політопні шлуночкові екстрасистоли, епізодами алоритмія. Розвиток якої фатальної клінічної ситуації можна передбачити?

Пароксизм миготливої аритмії

Повна атріовентрикулярна блокада

Розвиток синдрому слабкості синусового вузла

Синоатріальна блокада

* Фібриляція шлуночків

52. У хронічного курця віком 52 роки при підніманні мішка з картоплею раптово виник сильний колючий біль у лівій половині грудної клітки, кашель, сильна задишка, тахікардія, зниження артеріального тиску. На ЕКГ ознаки перевантаження правих відділів серця. На рентгенограмі органів грудної клітки відсутній легеневий рисунок у лівій половині грудної клітки, органи середостіння зміщені вправо. Дана клінічна картина відповідає:

Гострій лівобічній пневмонії

Гострому інфаркту міокарда

Ексудативному плевриту

* Спонтанному пневмотораксу

Тромбоемболії легеневої артерії

53. Хворий Т., 60 років, скаржиться на задишку. Впрожовж багатьох років хворіє на ХОЗЛ. Печінка и селезінка збільшені Аналіз крові: Е-6,6 * 1012/л, Гем-180 г/л, Л-12*109/л, тромбоцити-520*109/л, ШОЕ-2мм/год. Визначте вірогідний діагноз: Гіпертонічна хвороба. Симптоматичний еритроцитоз

Синдром Піквика. Симптоматичний еритроцитоз

Хронічний мієлолейкоз. ХОЗЛ

* Еритремія. ХОЗЛ

ХОЗЛ. Симптоматичний еритроцитоз

54. У хворого 40 років із гострим вірусним гепатитом В на 10 день стаціонарного лікування різко погіршився загальний стан- з”явилися нудота, повторне блювання, посилився біль у правому підребір”ї, наросли жовтяниця склер та шкіри. В крові лейкоцитоз, гіпербілірубінемія з переважанням непрямої фракції. Яке ускладнення розвинулося?

Внутрішньопечінковий холестаз

Загострення холециститу

Ниркова недостатність

Обтураційна жовтяниця

* Печінкова енцефалопатія

55. У юнака 16 років через 2 тижні після ангіни з'явилися різкі болі і припухлість дрібних суглобів кістей рук і колінних суглобів, підвищення температури до 38оС, серцебиття, задуха. Болісність в суглобах носять мігруючий характер, без стійкого порушення функції. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз із помірним палочкоядерным зрушенням, ШОЕ - 30 мм/год.С-реактивний білок “+”. Ваш діагноз?

Бактеріальний (гнійний) артрит

Реактивний артрит

* Ревматизм

Ревматоїдний артрит

Хвороба Рейтера

56. Чоловік 55 років скаржиться на загальну слабкість, зменшення виведення рідини, біль в ділянці серця ниючого характеру. Протягом 15 років страждає на хронічний пієлонефрит, лікувався в стаціонарах. Об’єктивно: шкірні покрови сухі, з жовтуватим відтінком. Ps-80/хв, ритмічний, АТ- 100/70 мм рт.ст. Під час аускультації серця - тони глухі, шум тертя перикарду. Після додаткл-вих досліджень: креатинін -1,1 ммоль/л, клубочкова фільтрація 5 мл/хв. Яке лікування показано хворому?

Антибіотики

* Гемодіаліз

Ксиліт, сорбіт

Реополіглюкін

Сечогінні

57. Хворий, 52 років, скаржиться на біль в суглобах, м’язах, слабість у м'язах. Хворіє біля року. Лікування нестероїдними протизапальними препаратами було без ефекту. При огляді: самостійні рухи тулуба та кінцівок утруднені, в параорбітальній області– темна ерітема. Пальпація м'язів плечового поясу та стегон болюча. Тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. Який найбільш імовірний основний патогенетичний механізм розвитку цього захворювання?

* Синтез міозин - специфічних антитіл.

Гіперпродукція колагену

Утворення антитіл до РНК.

Утворення антитіл до нативної ДНК.

Утворення циркулюючих імунних комплексів

58. У хворого 18-ти років артеріальний тиск -120/70 мм рт.ст. В III міжребер’ї зліва від краю грудини систолічне тремтіння. Ліва межа серця зміщена на 1 см назовні. УII-III міжребер’ях зліва систоло-діастолічний шум, який посилюється під час систоли, акцент II тону. Який діагноз є найбільш імовірним?

* Відкрита артеріальна протока

Дефект міжпередсердної перегородки

Дефект міжшлуночкової перегородки

Коарктація аорти

59. Хворий 38-ми років скаржиться на задишку, відчуття важкості в правому підребер’ї. 2 роки тому переніс туберкульоз легенів. Шийні вени набухли. Пульс - 96/хв., ритмічний, малий, м’який. Тони серця дуже послаблені. Печінка +7 см. Вільна рідина в черевній порожнині. ЕКГ - низький вольтаж, відхилення ЕВС вправо. Рентгенологічно: ”мале серце’.’ Який найбільш імовірний діагноз?

Гіпертрофічна кардіоміопатія, обструктивна форма

Дефект міжпередсердної перетинки

Ексудативний перикардит

* Констриктивний перикардит

Міокардит

60. Хворий 43-х років, слюсар-сантехнік, скаржиться на блювоту згустками крові, слабкість, запаморочення. Об-но: шкіра бліда, тони серця приглушені, ЧСС-104 в хв, АТ - 100/50 мм.рт.ст. Живіт роздутий, печінка +5 см з щільним загостреним краєм, безболісна, селезінка на 2 см, виступає з-під краю реберної дуги. ФГДС- розширення вен нижньої третини стравоходу зі згустками крові. Для профілактики розвинувся ускладнення хворому було необхідно

Антациди (альмагель).

Антиоксиданти (вітамін Е).

Гепатопротектори (силімарин).

Глюкокортикостероїди (преднізолон).

* Нітрати пролонгованої дії (нітросорбід).

61.У дівчини 15-ти років раптово виникли артралгія, головний біль, нудота, блювання, біль та напруження м’язів у ділянці попереку; підвищилася температура тіла до 38 — 39oC. Симптом Пастернацького - різко позитивний з правого боку. В сечі: бактеріурія, піурія. Який найбільш вірогідний діагноз?

Гострий гломерулонефрит

*Гострий пієлонефрит

Ниркова колька

Паранефральний абсцес

Цистит

62.Хворий 27 років протягом 5 років лікувався у невропатолога з приводу остеохондрозу хребта з корінцевим синдромом. Останні 2 роки лікування проходило без клінічного ефекту. Лікар помітив зростання лабораторної активності процесу, зникнення фізіологічного лордозу. Була запідозрена хвороба Бехтерева. Яке дослідження допоможе підтвердити діагноз?

Визначення HLA-B27 антигену

Наявність ревматоїдного фактору.

Пунктат косного мозку

Рівень ЦІК в крові.

*Рентгенографія ілеосакральних сполучень

63.У хворого 49-ти років після значного емоційного напруження вперше в житті виник біль пекучого характеру, локалізований у ділянці серця, без іррадіації. Тривалість нападу близько 12 хвилин. Вжив 1 таблетку нітрогліцерину, яка втамувала біль. В ході огляду через 20 хвилин: підвищеного харчування, тони серця приглушені, АТ-140/90 мм рт.ст., ЧСС- 82/хв., дихання везикулярне, периферичних набряків не виявлено. ЕКГ - без патологічних ознак. Який попередній діагноз?

Астеноневротичний синдром

Дрібновогнищевий інфаркт міокарда

Прогресуюча стенокардія

Стан після неускладненого гіпертензив-ного кризу

*Стенокардія, що виникла вперше

64. Хворий 43-х років через 2 місяці після перенесеного тонзиліту госпіталізований у терапевтичне відділення зі скаргами на задишку, біль в ділянці серця, запаморочення, серцебиття. Об’єктивно: загальний стан важкий. Частота дихання - 35/хв., пульс - 100/хв., аритмічний, (екстрасистолія). Артеріальний тиск - 145/60 мм рт.ст. Тони серця аритмічні (екстрасистолія) послаблення I тону, систолічний шум над верхівкою. Печінка збільшена. ЕКГ: синусова тахікардія, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. ЕхоКГ порожнини серця в межах норми, ФВ- 50%. Який найбільш імовірний діагноз?

*Інфекційний міокардит

Інфекційний перикардит

Дилятаційна кардіоміопатія

Міокардитичний кардіофіброз

Синдром Дресслера

65. Хворий М., 40 років, надійшов у гастроентерологічне відділення зі скаргами на свербіння шкірних покривів, жовтяницю, важкість у правому підребер'ї, слабкість. Об'єктивно: шкірні покриви жовтяничні, сліди розчухів, печінка +5 см, селезінка 6x8 см. У крові: лужна фосфатаза -4,0 мкмоль/хв, загальний білірубін - 60 мкмоль/л, холестерин -8,0 ммоль/л. Який провідний синдром можна виділити у хворого?

Гепатолієнальний

Цитолітичний

Мезенхімально-запальний

* Холестатичний

Печінково-клітинної недостатності

66.Хвора 35-ти років скаржиться на болі, скованість суглобів більш 30 хвилин, кистей рук, челюстних суглобів. Хворіє 2 роки. Об’єктивно: набряк проксимальних міжфалангових суглобів кистей, обмеженість руху в суглобах кистей. Яке необхідно провести обстеження хворого?

Загальний аналіз крові

Протеінограма

Імунограма

*Рентгенографія кистей рук

Реакція Ваале-Роузе

67.Хворий Н., 32 років, приймав масивну антибактеріальну терапію. Скаржиться на розлиті болі в животі, часті рідкі випорожнення (4-6 разів на добу), загальну слабість. Об'єктивно: стан задовільний. AT - 120/70 мм рт. ст, пульс - 84/хв. Живіт при пальпації м'який, болючий у нижніх відділах. Печінка і селезінка не пальпуються. Застосування якого лікарського препарату доцільне в даному випадку?

Панзинорм

Есенціале Н

Мотиліум

Імодіум

*Лінекс

68. Жінка 28-ми років звернулася до лікаря зі скаргами на набряклість обличчя, набряки ніг, іноді спостерігає сечу кольору ’м’ясних помиїв”. У підлітковому віці часто хворіла на ангіни. Об’єктивно: бліді шкірні покриви, температура - 36,8oC, пульс - 68/хв., ритмічний. Артеріальний тиск - 170/110 мм рт.ст. Які зміни в сечі найімовірніші?
1   2   3


написать администратору сайта