Главная страница
Навигация по странице:

  • Що раніше дитина, яка має проблеми з вимовою, почне відвідувати заняття з вокалотерапії або співу, то більше в неї шансів позбавитися цих проблем.

  • Звуки та звукосполучення Лікувальний вплив

  • вокалотерапия. Вокалотерапія


    Скачать 21.13 Kb.
    НазваниеВокалотерапія
    Анкорвокалотерапия.docx
    Дата10.08.2018
    Размер21.13 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлавокалотерапия.docx
    ТипДокументы
    #22765

    Вокалотерапія

    Голос — це унікальний інструмент зцілення, що подарувала людині сама природа. Він завжди вібрує — як під час співу, так і під час розмови та шепотіння. Саме вібрація голосу позитивно впливає на організм людини. Адже в зовнішній простір вивільняється лише 15-20% звуку, решта звукової хвилі вібрує всередині нас. Ці вібрації масажують наші внутрішні органи, стимулюючи та поліпшуючи їх роботу. Із усіх різновидів вокалотерапії найефективнішим вважають імпровізацію, коли людина сама інтуїтивно добирає необхідні її організму вібрації.

    Вокалотєрапія чинить значний оздоровчий вплив на організм дорослого та дитини. Під час співу активно працює діафрагма, масажуючи печінку та органи шлунково-кишкового тракту. Цей своєрідний масаж запобігає застою жовчі та поліпшує моторику кишківника. Вокальна діяльність — Найліпша форма дихальної гімнастики, що сприяє

    вентиляції та розвитку легенів, збільшенню їхньої ємності. А це доволі важливо для дитячого організму, що росте та розвивається. Нижньореберне діафрагмальне дихання, що використовують під час співу, сприяє профілактиці легеневих захворювань, поліпшує відходження мокроти та підвищує опірність організму дітей до застуд. До речі, існують методики лікування бронхіальної астми за допомогою співу, адже він не лише знімає напад бронхіальної астми, а й сприяє одужанню.

    Завдяки вокалотерапії можна виправити порушення темпо-ритмічної структури мовлення, заїкання, поліпшити звуковимову. Що раніше дитина, яка має проблеми з вимовою, почне відвідувати заняття з вокалотерапії або співу, то більше в неї шансів позбавитися цих проблем.

    Вокальна діяльність відновить фізичні сили дитини, адже в процесі співу розширюються судини, з організму виводиться молочна кислота, яка утворюється при значних фізичних навантаженнях. Спів також зміцнює імунну систему: регулярні заняття співом підвищують рівень імуноглобуліну та гідрокортизону — основних показників міцного імунітету. Грамотно організовані заняття з вокалотерапії позитивно впливають на кровообіг.

    Короткий і глибокий вдих між музичними фразами миттєво насичує кров киснем, що, своєю чергою, сприяє поліпшенню діяльності серцево-судинної системи та показників крові. Також виконання вправ вокалотерапії:

    • стимулює прояв емоцій;

    • знижує роздратованість;

    • бадьорить надає енергії;

    • сприяє зміцненню нервової системи.

    Утім, слід пам’ятати, що вокалотерапія має стійкий лікувальний ефект лише за тривалого застосування.

    Лікувальний вплив звуків та звукосполучень

    Сучасні дослідження свідчать, що вимова певних голосних та приголосних звуків пов’язана з функціонуванням органів і систем організму людини. А якщо на видиху проспівувати ці звуки та звукосполучення, можна поліпшити загальний стан організму.

    Звуки та

    звукосполучення

    Лікувальний вплив

    А

    Зміцнення серцево-судинної системи, зняття спазмів жовчного міхура

    І

    Стимулювання роботи серця, мозку, та зорового аналізатора, поліпшення роботи тонкого кишечника, вентиляція пазух порожнини носа

    О

    Лікування кашлю, бронхіту, поліпшення роботи підшлункової залози

    У

    Поліпшення роботи органів дихання, голосових зв’язок, нирок, сечового міхура

    И

    Поліпшення функціонування слухового аналізатора, зміцнення дихальної системи

    Е, В, Н, М

    Поліпшення роботи мозку

    С

    Стимулювання роботи серця і легенів, активізація мускулатури шлунку і кишечника

    Ш

    Активізація роботи печінки

    Ч

    Поліпшення дихання

    К, Щ

    Поліпшення функціонування слухового аналізатора

    ОМ

    Нормалізація кров’яного тиску

    УХ, ОХ, АХ

    Сприяння очищенню організму выд шлаків

    АЙ, ПА

    Зменшення болю в серці

    АП, АМ, АТ, ІТ, УТ

    Виправлення дефектів мовлення

    Для досягнення лікувального ефекту всі вищезгадані звуки та звукосполучення слід не просто промовляти, а проспівувати. Залежно від висоти та інтенсивності приспівування вони по-різному впливають на роботу внутрішніх органів.

    Заколисування - найкращий спосіб заспокоїти маленьку дитину. Ніжні похитування на батьківських руках і колискова з уст матері спрадавна є кращим засобом від дитячих сліз. Але насправді спів благотворно впливає не тільки на маленького слухача, а й на виконавця. Що ж таке вокалотерапія і як вона лікує?

    Розберемося, як наш власний голос може лікувати нас від стресів, нездужань і навіть хвороб внутрішніх органів.

    Ми часто вважаємо, що якщо нам не подобається наш голос, якщо ми не потрапляємо в такт музиці, то співати нам не варто. Однак незалежно від наявності слуху та вміння керувати своїм голосом співати корисно.

    У сучасному світі ми все частіше пишемо один одному повідомлення, захоплюємося спілкуванням в соціальних мережах, зокрема тому, що реальний розмова вимагає від нас великих емоційних і фізичних витрат.

    Наш голос нас видає - тремтить, якщо ми нервуємо, стає напруженим, коли ми сердимося, тихим і ніжним, коли ми закохані.

    Голос - це індивідуальний інструмент людини, за допомогою якого ми витягуємо неповторні звуки, висловлюємо емоції, спілкуємося. Уміння керувати своїм голосом, дозволяє людині позбавлятися від внутрішньої напруги, самовиражатися і одночасно надавати благотворний вплив на весь організм.

    Вокалотерапія: лікувальна вібрація

    Вокалотерапія - наукова назва методу, який має на увазі лікування власним голосом. У першу чергу, щоб займатися вокалотерапіі, необхідно освоїти правильне дихання.

    Спів же саме по собі стає дихальною гімнастикою. Повітря, що надходить в організм в потрібній кількості, забезпечує органи киснем і дозволяє їм функціонувати правильно.

    Найчастіше людина дихає верхньої та середньої частиною грудної клітки, що веде до гіпервентиляції і далі до проблем з дихальними шляхами і сердечним дисфункциям.

    Завдяки співу можна навчитися дихати нижньою частиною грудної клітки - на це витрачається менше енергії, крім того, в органах створюється здорова вібрація.

    Вокалотерапія популярна у всьому світі, але всупереч поширеній думці такий метод використовується не тільки для поліпшення настрою, а й для лікування серйозних психічних розладів - страхів, неврозів, депресивних станів, а також для лікування дихальних шляхів і головних болів.

    Наш голос звучить по-різному в залежності від нашого фізичного стану, це пов'язано з тим, що навіть наші органи починають інакше звучати при хворобі, адже насправді близько 60-80% звукових вібрацій нашого голосу поглинаються всередині - нашими органами, а назовні виходить всього 20-40%.

    Вважається, що майбутнім мамам корисно співати як для власного здоров'я, так і для малюків, які перебувають в утробі матері. Французький акушер Мішель Оден влаштовував для вагітних жінок заняття вокалом - майбутні матері співали хором а капела, використовуючи спеціально розроблені нескладні вправи з вокалу.

    У результаті в клініці, де працював французький акушер, на світ з'явилися здорові, життєлюбні і міцні діти.

    Що і як співати

    Термин "вокалотерапия" и сам метод был предложен профессором С.Шушарджаном в 1993 г., после нескольких лет научных и клинических исследований.
    Вокалотерапия прописана в "Методах музыкальной терапии", утвержденных Минздравом России (А.Н.Разумов, С.В.Шушарджан, 2003).
     
    Независимо от исходных вокальных данных у пациента быстро  развивается певческий  голос благодаря специальной авторской методике, который затем используется, как  инструмент лечения и продления жизни.


    написать администратору сайта