Главная страница

за мерзімді жоспар блімі блім 10. 3С туынды Мектеп Сарытоай жобб мектебі


Скачать 0.59 Mb.
Названиеза мерзімді жоспар блімі блім 10. 3С туынды Мектеп Сарытоай жобб мектебі
Дата03.10.2022
Размер0.59 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла1574963493.docx
ТипДокументы
#710454

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

бөлім: 10. 3С Туынды

Мектеп: «Сарытоғай ЖОББ мектебі» КММ




Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Амангалиева Р.Н.




Сынып:10

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Күрделі функция туындысы




Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.4.1.22. Күрделі функцияның туындысын табу




Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: қарапайым функциялардан күрделі функцияны құрып, оның туындысын табады ;

Оқушылардың көпшілігі: күрделі функцияның туындысын тауып, өрнектерді ықшамдайды

Кейбір оқушылар: Күрделі функцияның туындысын тауып f’(x)>0 теңсіздігін шешеді




Бағалау критерийі

Күрделі функцияның туындысын табады





Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

- күрделі функция туындысы формуласының қолдануды түсіндіре алады;

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

- функция

- күрделі функция;

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:

- туынды формуларын қолдану үшін ,... керек;

- күрделі функция туындысын табу үшін,... керек;

- нәтижеде арифметикалық амалдар орындау үшін ,... керек;




Құндылықтаы

дарыту


Мәңгiлiк Ел жалпыұлттық идеясының «Тарихтың мәдениет пен тiлдiң бiртұтастығы» 6-құндылығы негiзiнде оқушыларды елiнiң тарихын және тiлiн құрметтеуге тәрбиелеу




Пәнаралық байланыстар

Қазақ әдебиеті




Тақырып бойынша алдынғы білім

Туынды табу ережелері





Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар




Сабақтың басы

5 минут


I.Ұйымдастыру кезеңі.

-Сәлемдесу;

- Сабаққа дайындық тексеріледі;

- «Өзіңе тілегенді басқаға да, тіле» - әдісі

- оқушылар жақсы-жақсы тілектерімен бір-біріне сәттілік тілейді;

- Эмоциональды көңіл-күймен назар сабаққа аударылады;

Слайд № 1






Сабақтың ортасы


25 минут


І. «Мозаика» әдісі бойынша - бір бетінде Қожа Ахмет Ясау кесенесі,Арыстан баб кесенесі,Айша бибі кесенесі суреттері толық емес бейнеленген,ал екінші бетінде туынды формулалары толық емес жазылған үлестірме қағаздар таратылады, жауаптар сәйкестендіріліп, бөліктерді жылдам жинайды, сонда суреттер құралып форумулалар толык болып, үш түрлі деңгейлі топ құрылады.

ІІ.Үй тапсырмасы тексеріледі.

1.Функцияның туындысын табыңдар:



2. функциясының

туындысының х= -1 болғандағы мәні неге тең?

А) -15 В) 35 С) 15 Д)-35

3. Функцияның өсу аралығын

табыңдар:



4. Функцияның кему аралығын

табыңдар:



5. Теңдеуді шешіңдер:


ІІІ. Жаңа тақырыпты түсіну:

«Борт журналы» әдісі қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады.

Оқушылар жеке- жеке мәтінді оқиды, топта талқылап, ортақ шешімге келіп, келесі сұрақтарға жауапты жұппен бірге жазады:

Берілген тақырып бойынша бізге не белгілі? Біз не білеміз?

Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдік?

- Туынды есептеу формулалары;

- Туынды есептеу ережелері


Егер у=f(u) функцияcы u-нүктесінде, ал

u=g(x) функцияcы х-нүктесінде туындылары бар болса, онда

y´= f´(g(x)) · g´(x) формуласымен анықталады

Мұғалім жұптардың кестені толтыруын бақылайды және кейін жазбаларын пайдалана алуларына мүмкіндік туғызады.
Мысалдар: интербелсенді тақтада көрсетіледі

1.

f(x)=(5х2 +7)6 , f´(x) табу

Шешуі: f´(x)=n(ax+c)n-1·(ax+c)´

f´(x)= 6(5х2 +7)5·(5x2+7=60x(2 +7)5

2.

f(x)= , f´(x) табу

Шешуі: ; f´(x) = ·5=

Дескриптор:

- Күрделі функция туындысының анықтамасын пайдаланады;

- Күрделі функция туындысының формуласын пайдаланады;

- Формуланы есепке қолданады;

ІV. Есептер шешу: оқулықпен жұмыс

Топтық жұмыс: «Айналмалы бекеттер» - әдісі

Тапсырмалар:

1) тапсырма:Күрделі функция құрастыр

І топ f(x)=cosx g(x)=2x

ІІ топ f(x)=sinx g(x)=3x

ІІІ топ f(x)=tgx g(x)=5x

Дескриптор:

1.y=f(g(x)) күрделі функциясын құрады

2.күрделі функциясын табады

2) тапсырма:Күрделі фунцияның туындысын тап

І топ f(x)=(4-5х)10-(5- 4x )2

ІІ топ f(x)=(3х-1)2-(1- 2x )3

ІІІ топ f(x)=5х+(1- 3x )2

Дескриптор:

1.күрделі функциясының туындысын табады

2.өрнекті ықшамдайды

3) тапсырма: f’(x)>0 теңсіздігін шеш

І топ f’(x)= соs3x+3

ІІ топ f’(x)=2 sin 2x- x

ІІІ топ f’(x)=3cos2x+2sin2x-x

Дескриптор:

1.Күрделі функцияның туындысын табады

2.Теңсіздікті шешеді

3.Шешімінің жиынын жазады

Қ.Б «SMS – хабарлама» әдісі

  • - қағаздан жасалған қалта телефондарынан топтар 1-1-іне SMS хабарлама жазады:

  • «топ... орындады»; «...қызықты болды»; «...қиын болды»; «...мен түсіндім»;

Мұғалімнің кері байланысы: саралайды,бақылайды,тексереді,мадақтайды
Сергіту сәті: «Комплименттердің бұрқасыны» - топтағы 4-уі орындарынан тұрып, 2-2-ден жұптасып, қолдарынан ұстап, бір - біріне естігісі келген комплиментті айтады...



Интербелсенді тақта

Слайд № 2



Топта жұмыс жасау ережесімен танысады
Жауабы: 1) Д 2)В 3)Д 4) С 5) А


Слайд №3 сабақ тақырыбы, мақсаты жазылады

Слайд №4 кесте


Слайд №5



« Айналмалы бекеттер»

әдісінің сызбасы
Слайд №6






Сабақтың соңы

10минут



Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар:

Бағалау критерииі: Күрделі функцияның туындысын табады

І тапсырма:f(x)= (3x -1 )2

Дескриптор:

1.дәрежелік функция туындысын табу ережесін қолданады

2. күрделі функциядан туынды табады

ІІ тапсырма:f(x)= sin2x

Дескриптор:

1.тригономертиялық функцияның туындысын табады

2.күрделі функцияның туындысын табады

ІІІ тапсырма:

Дескриптор:

1. квадрат түбір туындысын табу формуласын қолданады

2. күрделі функцияның туындысын табады

ҚБ:«Екі жұлдыз бір тілек»-әдісі оқушылар дескритор арқылы бірін-бірі бағалайды
І. Рефлексия.

1)Мен бұл сабақта.............

2)Мен бүгінгі сабақтан.........

3)Мен үшін сабақ...........

ІІ. Үй жұмысы:

45.3 № 45.4 №45.5

45.7, № 45.8

Оқулық



Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Саралау бойынша сабағымда тапсырма, қарқын, диалог,қолдау «Мазайка»әдісі «Борт журналы», «Айналмалы бекеттер» әдістерінін қолдананамын

Сабағымда бағалау бойынша , «SMS –хабарлама»-әдісі, «Білім қоржыны» әдістерін пайдаланамын

Сабақ барысында

-көңіл-күйлері бақылауда болады;

- дұрыс отырулары қадағаланады;

- сергіту сәті ұйымдастырылады;

-АКТ қолданғанда денсаулық және қауіпсіздік техтикасын сақтаймын





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




написать администратору сайта