Главная страница
Навигация по странице:

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың мақсаты Барлық білім алушылар орындай алады

  • Құндыл ықтарға баулу

  • Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар

  • ҚБ : топ басшысы топ мүшелерін бағалайды

  • Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз Сіз басқаларға қарағанда қабілетті Білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз

  • Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

  • Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Сабақтың

  • Цифровая подпись. Сызба қаріптері. за мерзімдіжоспардытарауы


    Скачать 230.99 Kb.
    Названиеза мерзімдіжоспардытарауы
    АнкорЦифровая подпись
    Дата14.11.2022
    Размер230.99 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаСызба қаріптері.docx
    ТипДокументы
    #787961

    Ұзақ мерзімдіжоспардыңтарауы:

     Сызбаны орындаудағы негізгі ережелер

    Мектеп:  

    Күні:                   Мұғалімніңаты-жөні:  

    Курс:1                  Қатысқандар:              Қатыспағандар: 0

    Сабақтың тақырыбы

     Тәжірибелік жұмыс ( сызық түрлері, сызба қаріптері, өлшемдерді қою )

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

      10.1.3.3.  Негізгі жазулар мен өлшемдерді қою, сызба қаріптері, сызық түрлері, масштабтар туралы білімдерін көрсете отырып, графикалық кескін орындау.

    Сабақтың мақсаты

    Барлық білім алушылар орындай алады:

    Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерін қою

     

    Білім алушылардың көпшілігі орындай алады:

    Сызық түрлерін , сызба қаріптерін, өлшемдерін таба отырып орындау 

     

    Кейбір білім алушылар орындай алады:

    Өлшемдерін шығарып есептеу, талдау.

     

    Бағалау критерийі

    1.Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерімен сыза алады.

    2. Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерін таба отырып графикалық жұмыстар жүргізеді.

    3. Өз жұмысын талдайды, дәлелдей алады.

     

    Тілдік мақсаттар

    Штрихпунктир- Штрихпунктир - Dotted line

    Штрихпунктир деген не ?

    Штрихпунктирдің міндеті қандай ?

    Құндылықтарға баулу

      - қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алу.

     

    Пəнаралық байланыс

    Геометрия   Сүйір, шеңбер, сызықтар, паралель

    Информатика   Графикалық редактор

    Алдыңғы білім

    Сызбаны , масштабты , сызықты сыза алады

     



    Сабақ барысы

     

    Сабақтың жоспарланған кезеңдері

    Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар

    Сабақтың басы

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    5 мин

     

    І.Ұйымдастыру кезеңі:
    1.Білім алушылармен сәлемдесу.
    2.Білім алушыларды түгелдеу.
    3.Сабаққа қажетті құралдарын түгелдеп, Білім алушылардың назарын сабаққа аудару.


    4.Топқа бөлу

    Білім алушылар сабаққа келгендегі көңіл- күйін смайлик арқылы білдіреді, «Әріптер сөйлейді» тренингі бойынша, парақшаға жазылған әріп арқылы амандасады.

    Мысалы: «қайырлы таң», «амансың ба», « сәтті күн» деп бірі- бірімен амандасып, қағазға жазылған «СӘЛЕМ» сөзі бойынша топқа бөлінеді.

    ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:
    Өрмекші әдісі арқылы сұрақ жауап

    -         Сызықтың түрлерін ата

    -         Тұтас ирек сызықтың әлпеті мен міндетін түсіндір

    -         Қандай жағдайларда штрих сызық қолданылады ? т.б

    ҚБ : Қол соғу арқылы бағалау

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

      Оралған жіп

    Сабақтың ортасы

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    10 мин

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    10 мин

     

     

     

     

     

    Бағалау критерийі

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    10 мин

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    1Тапсырма

    1-    Топ  «Галерияны шарлау» әдісі

    Сызбаның әлпеті мен міндетін атап айтыңдар

    Әр оқушы бір сызбадан алып әлпетін , міндетін түсіндіреді.

     

        

     

            Сызық түрлерінің міндетін түсіндір

            Сызықтардың атауларын ата

     

     

     

    2- топ    «Әріптер сөйлейді» әдісі

     Әр білім алушы өз есімдерін, бүгінгі күннің ретін жазады.



    Тапсырма сипаттамасы

            Есіміңді жаз

            Бүгінгі күннің ретін жаз

    Бағалау критерийі

     

    Дискриптор

     

    1. Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерімен сыза алады.

     

    Сызықтың атауларын атап, міндеттерін түсіндіреді

     

    2. Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерін таба отырып графикалық жұмыстар жүргізеді.

     

    Әр оқушы өз есімдерін, бүгінгі күннің ретін жазады.

     

    3. Өз жұмысын талдайды, дәлелдей алады.

    Ережені сақтай отырып, қаріптерді көркем жазады.

     

     

    ҚБ:  Екі жұлдыз бір ұсыныс

     

    2-Тапсырма

    Білім алушылар барлығы тақтадағы тапсырманы орындайды

    Сұрақтардың бірнеше жауабы ұсынылған , осы жауаптарға сұрақтар қояды

     



     

     Парталас көршіңе бір пікір  

    3-тапсырма

    Графикалық жұмыс

    1-    топ

    Білім алушылар топпен бірігіп жасайды.



    2-топ

        

     

    Бағалау критерийі

     

    Дискриптор

     

     Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерімен сыза алады.

     

    Сызықтың түрлерін, қаріптерін сызады, өлшемдерін табады. 

     

    Сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерін таба отырып графикалық жұмыстар жүргізеді.

     

    Графикалық жұмыстар жүргізеді.

     

     Өз жұмысын талдайды, дәлелдей алады.

    Ережені сақтай отырып, қаріптерді көркем жазады, талдайды, дәлелдейді.

     

         

     

      ҚБ : топ басшысы топ мүшелерін бағалайды

     

     

     

     

    Таратпа қағаздар

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     



     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     Таратпа қағаздар

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     



     

     

    Сабақтың соңы

     

     

     

    5 мин

    Сабақ соңындағы білім алушылардың рефлексиясы:



     

    Білім алушылар бүгінгі сабақта нені үренгендерін стикерге жазып, өз аралдарын таңдап жапсырады.

     

    Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті Білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

    Бағалау – Сіз білім алушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

    Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау

    Берілген тапсырмалар арқылы білім алушыларға сызық түрлерін, сызба қаріптерін, өлшемдерін қойып орындау барысында білім алушылар оқу мақсатына жетеді.

     

     

    Білім алушыларға тапсырмаларды орындата отырып, нені үйренгендерін бағалау үшін қолданылған әдіс- тәсілдер

    1.Қол соғу

    2.Екі жұлдыз бір ұсыныс

    3.Топ басшысы топты бағалауы

    4.Күту аралы

     Білім алушылар сабақта циркулді, қаламды, сызғышты абайлап , ұқыптылықпен пайдалану

     

    Сабақ бойынша рефлексия

    Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз.

    Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.





















     

    Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық білім алушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер білім алушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма

    жəне неліктен?

     

    Жалпы бағалау

     

    Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:

    2:

     

    Сабақтыңбұдандажақсыөтуіненеоңықпалетереді(оқытуменоқуғақатысты)? 1:

    2:

     

    Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген Білім алушылардың

    жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?



     

    Конец формы


    написать администратору сайта