Главная страница
Навигация по странице:

  • Історія розвитку комерційної діяльності.

  • Документ Microsoft Word. Закон України Про охорону прав на знаки для товарів та послуги. Характеристика особливих видів обовязків комерційної діяльності


    Скачать 20.12 Kb.
    НазваниеЗакон України Про охорону прав на знаки для товарів та послуги. Характеристика особливих видів обовязків комерційної діяльності
    Дата25.11.2021
    Размер20.12 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаДокумент Microsoft Word.docx
    ТипЗакон
    #282459

    Ропонпш

    План

    1. Історія розвитку комерційної діяльності.



    1. Товарні знаки в комерційній діяльності.



    1. Закон України Про охорону прав на знаки для товарів та послуги.



    1. Характеристика особливих видів обов’язків комерційної діяльності.



    1. Прямі договірні зв’язки торгових підприємств з виробниками товарів.



    1. Оптові відділення та контори виробників.



    1. Суть, роль, зміст комерційної роботи з продажу товарів.



    1. Торгівельні послуги оптових підприємств.



    1. Методи продажу товарів на підприємствах роздрібної торгівлі.



    1. Методичний інструмент соціальних рівнів комерційного розвитку торгових підприємств.



    1. Основні предмети та методи управління руху торгового підприємства.



    1. Історія розвитку комерційної діяльності.

    Історія торгівлі як обмін товарно-матеріальними цінностями відома з кам'яного віку. Вже тоді вона існувала в звичному для нас значенні: пропозиція до обміну з метою отримання вигоди, за однією з версій, з звичаю обмінюватися подарунками. Такий обмін носив символічне значення і санкціонував мир, союз, дружбу. Пізніше люди стали обмінюватися предметами рівноцінними, наприклад, молоток замість сокири або м'ясо тварини замість овочів або фруктів. Головними передумовами для подальшого розвитку торгівлі стала спеціалізація промисловості і монета, роль якої у різних народів грали коштовності, раби, хутра, худобу і т. д..

    Історія торгівлі в стародавньому Сході йде за 3,5 тисячоліття до н. е.. Головними галузями виробництва тоді були зброя, кераміка і тканини. У Єгипті в ту епоху існувала переважно сухопутна торгівля: каравани привозили предмети розкоші - пахощі, метали, дерево, дорогоцінні камені. Східні торговці розкидали величезні намети і розкладали свій товар на продаж. Нова фаза розвитку давньо східної торгівлі стала морська торгівля. Тепер кораблі вивозили місцеві товари - будівельний ліс, метали і плоди, а поверталися з зерном, вином, олією, сировиною, худобою та іншими. Продавалися товари нерідко прямо в портах, з борта.

    Величезний поштовх торгівля отримала у давніх персів завдяки розвиненій транспортній системі. Перські матерії і килими, меблі з дорогоцінних порід дерева, мозаїка і емаль не мали суперників. Ці товари розвозились караванами і продавалися в великих містах на ярмарках. Звичайно торгове обладнання тоді перебувало в зародковому стані: або речі розкладалися в наметах на землі, або на простих стійках, лавках і дощатих прилавках на вулиці.

    У стародавній Греції підйом торгівлі почався разом з колонізацією. З різних регіонів ввозилися масла, срібло, хліб, вино, пурпур і залізо. Зосереджувалася торгівля на великих ринках, де стояли відкриті прилавки і навіси.

    Торгівля стародавнього Риму характеризується ранньою появою ярмарків, приурочених до святкувань. Найголовніша з них проходила у Соракт - етруської гори поблизу Рима. Це був грандіозний захід, куди сходилося безліч купців. Вони розкладали товар в наметах, навісах і на прилавках, а між ними ходили натовпи покупців. У величезній кількості продавалися найрізноманітніші сорти риби, безліч овочів і фруктів, вино, масла, сіль. Для багатьох римлян привозили прикрашену сріблом меблі цінних порід, мармур і витончені статуї. До кінця III століття Римська імперія була найбільшою областю вільної торгівлі. Поворот в європейській торгівлі трапився в епоху хрестових походів. Коли лицарі дізналися розкіш Сходу, попит на східні товари посилився, і Італія стала шукати можливість обходити Візантію, що була до сих пір посередником між Заходом і Сходом. Купці проникали всередину Азії і на знаменитих східних базарах скуповували дорогі прянощі і камфору, перську сірку і китайський фарфор, індійську сталь і скло. Італійці оволоділи секретами східних виробництв, стали розвиватися ринки і ярмарки, купці організовувалися в гільдії, а міста - в союзи. Відкривалися численні торгові підприємства - лавки, родоначальники сучасних магазинів. У них встановлювалися стелажі, куди містився товар, і був прилавок, за яким стояв продавець.

    Величезне значення для розвитку торгівлі мали географічні відкриття, епоха яких почалася в 1475 році. Тоді португальці досягли екватора. Відкриття Америки і нових морських шляхів забезпечило доступ до нових ринків сировини і збуту і зробило торгівлю всесвітньої. На Русі, яка перебувала в центрі багатьох торгових шляхів, торгівля також розвивалася досить активно. Примітно, що в зведенні законів 14-го століття є вказівка вартість домашніх тварин: «... За кішку платити 3 гривні, за собаку - 3 гривні, за кобилу - 60 кун, за вола - 2 гривні». Оскільки гривня дорівнювала 50 кунам, то виходить, що собаки і кішки цінувалися, як один віл або троє коней. Об'єднання торгових підприємств - ринки та ярмарки - перетворювалися в торгові ряди і вітальні двори. Це були значні будівлі, наприклад, Гостинний двір в Санкт-Петербурзі (18 століття), Верхні торговельні ряди в Москві (19 століття). У них стояло родинне сучасному, обладнання для магазинів, де розміщувалися різні товари.

    На початку 20-го століття з'явилися перші вітрини: кількість магазинів росло, і покупців потрібно було чимось залучати. У 1909 році в Лондоні Гордон Селфрідж відкрив універмаг, вітрина якого не відключалася вночі, і покупці могли оглядати товар навіть в темряві. Це швидко зробило магазин популярним. Пізніше вітрини стали активно використовувати і інші підприємства торгівлі: їх розмальовували популярні художники, в числі яких - Сальвадор Далі, вони заповнювалися дивовижними інсталяціями.

    Торгові центри в їх сучасному розумінні з'явилися на початку 40-х рр. 20 століття в США. Їх виникнення обумовлено бурхливим розвитком транспорту. Відсутність стоянкових місць призвело до того, що на територіях, вільних від житлового будівництва, зводилися великі центри, оточені величезними стоянками. Першими такими підприємствами вважаються комплекс біля Сан-Дієго і «Рузвельт-Філд» у Нью-Йорка. У Західній Європі такі центри стали будуватися після Другої Світової війни. Першими були комплекси в Ковентрі, Великобританія, і «Лііл-Баан» в Голландії. У червні 1963 року в передмісті Парижа Марселем Фурньє і Дені Деффоре був відкритий перший гіпермаркет. Він зайняв площу 2,5 тисячі квадратних метрів і мав автостоянку на 500 місць. Спочатку торговий світ поставився до цієї ідеї як до дивацтва, проте компанія «Карфур» продовжувала розширюватися, і незабаром відкрилося ще 5 гіпермаркетів. Успіх цієї затії став очевидним, і наприклад «Карфур» пішли інші. Спочатку гіпермаркети були, в основному, продовольчими магазинами, але поступово набули множинну спеціалізацію, розширивши товарний асортимент. Сьогодні це величезні торгові комплекси, де встановлено новітнє торговельне та холодильне обладнання, а все оснащення в цілому орієнтоване на зручність для покупців.

    На цьому еволюція торгівлі, зрозуміло, не завершилася: наступним етапом стало переміщення магазинів в інтернет. Це дозволило зробити процес покупки максимально комфортним. Споживачеві не доводиться витрачати час на пошук необхідних речей в фізичних торгових точках - він може відкрити сайт інтернет-магазину, де на віртуальних вітринах представлені будь-які товари, забезпечені докладним описом і характеристиками. Вибрати і замовити їх можна парою клацань комп'ютерної миші. Яким буде наступний крок у розвитку торгівлі? Можна припускати різні варіанти, але одне можна стверджувати точно: обмін з метою отримання вигоди буде існувати до тих пір, поки живо людство.


    написать администратору сайта