Главная страница
Навигация по странице:

  • Тема № 11.

  • Навчальні питання

  • Час

  • ХІД ЗАНЯТТЯ № з/п

  • Заступник командира 5 патрульного батальйону майор Олег ПАЛІЦА

  • ЗВП Т11. ЗВП Т11 (50 хв). Затверджую командир 5 патрульного батальйону підполковник


    Скачать 20.52 Kb.
    НазваниеЗатверджую командир 5 патрульного батальйону підполковник
    АнкорЗВП Т11
    Дата12.10.2020
    Размер20.52 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаЗВП Т11 (50 хв).docx
    ТипДокументы
    #142496

    ЗАТВЕРДЖУЮ

    Командир 5 патрульного батальйону


    підполковник

    Олег РОМАНІШИН

    __.__.2020


    ПЛАН


    проведення заняття з командирами взводів 5 патрульного батальйону загальновійськова підготовка

    15.10.2020 року
    Тема № 11. Розташування на місці.
    Навчальні цілі:

    1. Навчити особовий склад правильним діям під час розташуванні на місці.

    2. Ознайомити з о/с з різними способами здійснення розміщення.

    3. Виховувати у особового складу впевненість у власних діях.
    Навчальні питання: 1. Розташування в районах бойового призначення. Розташування в базовому таборі.

    2. Вибір району розташування. Робота командира з організації розташування підрозділу. Обладнання елементів району розташування. Розроблення схеми охорони і оборони району розташування.

    3. Органи сторожової охорони. Склад і завдання. Порядок установлення системи спостережних пунктів з метою виявлення координат підрозділів противника та боротьби з його ДРГ. Дії підрозділів у складі сторожової застави.
    Час: 50 хв.
    Метод: Розповідь.
    Місце: Розташування підрозділу
    Керівництва та посібники: БССВ ч.ІІ, БССВ ч.ІІІ
    Матеріальне забезпечення: навчальна зброя , секундоміри , біноклі, плакати , штатна зброя – на весь особовий склад, боєприпаси згідно із заявкою, прапорці: білого кольору – червоного кольору.

    ХІД ЗАНЯТТЯ


    з/п

    Назва навчальних питань

    Час

    (хв.)

    Організаційно-методичні вказівки

    І.

    Вступна частина

    5

    - перевірити наявність особового складу та готовність до заняття;

    - довести тему, навчальні цілі та зміст навчальних питань та порядок їх відпрацювання;

    1

    Розташування в районах бойового призначення. Розташування в базовому таборі.

    15

    Батальйон на місці може розташовуватися:

    ➢ в районі зосередження;

    ➢ в вихідному районі;

    ➢ в районі відпочинку;

    ➢ в інших районах.

    Район розташування призначається на місцевості, яка має природні укриття і забезпечує захист підрозділів від зброї масового ураження та високоточної зброї.

    Район розташування повинен забезпечувати:

    ➢ розосередження та потайне розміщення підрозділів;

    ➢ швидкий збір і проведення маневру в потрібному напрямку;

    ➢ зручність розміщення та відпочинку особового складу;

    ➢ сприятливі умови в санітарно-епідемічному відношенні.

    Потрібно уникати розташування поблизу важливих об'єктів, населених пунктів, по яких противник може нанести масовані вогневі, ядерні та хімічні удари. Розташування підрозділів під лініями електромережі, поблизу газо - та нафтопроводів не допускається. Розташування підрозділів у населених пунктах, як правило, здійснюється в умовах суворої зими або тривалої непогоди, якщо немає часу на влаштування укрити поза населеними пунктами, або при наявності населених пунктів, звільнених від місцевих жителів. Батальйону призначаються основний та запасний райони розташування. Батальйон у призначеному районі розташовується поротно з таким розрахунком, щоб з початком виходу із району не робити зайвих пересувань. Розмір району для розташування батальйону на місці може бути 10 кв. км і більше. Рота в указаному їй районі розташовується, як правило, вздовж маршруту висування, використовуючи захисні та маскувальні властивості місцевості. Відстань на відкритій місцевості між танками, БМП (БТР) повинна бути 100-150 м, а між взводами 300-400 м. Мінометна (артилерійська) батарея батальйону розташовується в повному складі або повзводно на загрозливих напрямках, знаходячись у постійній готовності до відкриття вогню. Гранатометний та протитанковий підрозділи батальйону розташовуються, як правило, з механізованими ротами. Зенітний підрозділ займає стартові (вогневі) позиції в місцях, які забезпечують можливість ведення вогню по літаках та вертольотах противника. Розвідувальний взвод розташовується поблизу командноспостережного пункту. Підрозділи технічного, тилового та медичного забезпечення розміщуються з урахуванням зручності забезпечення підрозділів. До виходу в призначений район організовується його рекогносцировка. Забороняється робити написи або виставляти покажчики з найменуванням та нумерацією підрозділів та прізвищами їхніх командирів. Під час розташування підрозділів в районі, звільненому від противника, проводиться ретельна розвідка й очищення району від дрібних груп противника та його розвідувально-сигналізаційних приладів, які залишилися. Виявлені мінні поля, заміновані об'єкти та заражені ділянки місцевості позначаються й охороняються. При необхідності на шляхах руху пророблюються проходи або позначаються об'їзди. При наявності часу проводиться суцільна очистка району від мін. Для позначення місць, несприятливих в санітарно-епідемічному відношенні, виставляються відповідні знаки. Зупинка колон підрозділів на дорогах в очікуванні розташування у відведеному районі не допускається.

    2

    2. Вибір району розташування. Робота командира з організації розташування підрозділу. Обладнання елементів району розташування. Розроблення схеми охорони і оборони району розташування.

    15

    Підготовка до розташування батальйону на місці починається після отримання бойового завдання від старшого командира.

    Вона включає :

    ➢ організацію розташування батальйону на місці (прийняття рішення по карті, проведення рекогносцировки і розвідка району розташування, уточнення рішення, постановка бойових завдань підрозділам, організація взаємодії, всебічного забезпечення, організація управління);

    ➢ підготовка батальйону до виконання бойового завдання (підвищення боєздатності, доукомплектування підрозділів особовим складом, озброєнням, технікою та поповнення запасів матеріальних засобів; підготовка командирів і особового складу до виконання бойового завдання; підготовка озброєння і техніки до бойового застосування; проведення виховної роботи);

    ➢ здійснення маршу та заняття району розташування;

    ➢ підготовка району розташування (фортифікаційне обладнання районів і підрозділів; підготовка маршрутів для висування і підрозділів; підготовка вогневих позицій, рубежів розгортання і вогневих рубежів для танків і БМП, підрозділів сторожової охорони і чергових підрозділів, обладнання стартових і вогневих позицій засобам протиповітряної оборони і вогневого ураження противника; обладнання інженерних загороджень; обладнання районів розгортання підрозділів технічного, тилового та медичного забезпечення; здійснення заходів по захисту від ЗМУ, високоточної зброї, маскуванню, водозабезпеченню);

    ➢ організація і проведення виховної роботи;

    практична робота командира батальйону, його заступників в підпорядкованих підрозділах.

    Організація всебічного забезпечення та управління при розташуванні на місці. Розвідка організується і ведеться на всіх загрозливих напрямках сторожовою охороною, розвідувальними дозорами. Особлива увага приділяється розвідці противника на маршрутах, які виводять до розташування військ, а також в районах, зручних для висадки повітряних десантів. В інтересах захисту від зброї масового ураження в залежності від часу перебування батальйону в районі можуть обладнуватись укриття зі спеціальними обладнаннями, організується оповіщення підрозділів, готуються заходи по ліквідації наслідків застосування противником ядерної і хімічної зброї. Інженерна розвідка районів розташування проводиться завчасно, як правило, одночасно з роботою рекогносцирувальної групи. Інженерне обладнання районів починається з прибуття підрозділів в свої райони. Відриваються укриття для особового складу та техніки, проводиться маскування. Готуються запасні шляхи для маневру підрозділів. Підрозділи технічного, тилового та медичного забезпечення розгортаються в районі розташування батальйону поблизу шляхів підвозу і евакуації. Командно-спостережний пункт батальйону розгортається в районі, який забезпечує безперебійний зв`язок з підрозділами і керівництвом ними як при розташуванні на місці, так і з початком висування.

    3

    Органи сторожової охорони. Склад і завдання. Порядок установлення системи спостережних пунктів з метою виявлення координат підрозділів противника та боротьби з його ДРГ. Дії підрозділів у складі сторожової застави.

    10

    Батальйон під час розташування на місці охороняється: - безпосередньою охороною;

    - сторожовою охороною (при загрозі нападу противника).

    Сторожова охорона організується з метою:

    ➢ забезпечити охорону військ від раптового нападу наземного противника;

    ➢ недопустити проникнення в своє розташування розвідки противника.

    Сторожова охорона складається з:

    ➢ сторожових загонів у складі посиленої роти;

    ➢ сторожових застав у складі посиленого взводу;

    ➢ сторожових постів у складі відділення (танка);

    ➢ секретів (2-3 чоловіка). Сторожова охорона повинна бути круговою і перехоплювати всі основні шляхи та підступи до району розташування.

    Сторожовому загону (заставі) вказується:

    ➢ рубіж оборони;

    ➢ смуга охорони і ведення розвідки. Смуга охорони по фронту може досягати:

    ➢ для роти - 5 км;

    ➢ для взводу - 2 км.

    Віддаленість сторожових загонів від частин, які охороняються, може бути 5-10 км.

    При необхідності на загрозливі напрямки виставляються:

    ➢ сторожові пости - на віддаленні до 1500 м;

    ➢ секрети – на віддаленні до 400 м від району розташування підрозділів.

    В межах району розташування охорона здійснюється безпосередньою охороною, яка включає:

    ➢ парні патрулі;

    ➢ постійне чергування спостерігачів на командно-спостережних пунктах;

    ➢ крім того призначаються черговий підрозділ у складі взводу.

    Сторожова охорона організується командиром батальйону в ході прийняття рішення на розташування батальйону на місці. При появі противника сторожова застава підсилює спостереження та готується до бою. Командир сторожової застави, доповідає командиру, який вислав охорону, та оповіщає сусідні застави (пости).

    Дрібні групи противника захоплюються в полон або знищуються. При наступі значних сил противника сторожова застава вперто утримують зайнятий рубіж, забезпечують розгортання та вступ у бій основних сил батальйону.

    ІІ

    Заключна частина

    5

    - шикую особовий склад, перевіряю наявність особового складу, зброї та спорядження;

    - нагадую тему заняття, учбові питання;

    - вказую на загальні недоліки та шляхи їх усунення;

    - відмічаю особовий склад, який показав кращі та гірші знання та навички в ході проведення заняття;

    - оголошую оцінки;

    - ставлю завдання на самостійну підготовку;



    Заступник командира 5 патрульного батальйону

    майор Олег ПАЛІЦА


    написать администратору сайта