Розвиток зв’язного мовлення на тему «Знайомимося: я і моя родина». Формування аудіативних умінь за змістом тексту В. Гринька. Урок. Знайомимося я і моя родина. Формування аудіативних умінь за змістом тексту В. Гринька. Практичне ознайомлення зі словом. Умовне позначення слова
Скачать 19.21 Kb.
|
Тема. Розвиток зв’язного мовлення на тему «Знайомимося: я і моя родина». Формування аудіативних умінь за змістом тексту В. Гринька. Практичне ознайомлення зі словом. Умовне позначення слова. Мета: навчити учнів використовувати слово як засіб вираження думки; формувати уміння слухати, сприймати на слух текст; виховувати шанобливе ставлення до батьків, бережне відношення до книжки; розвивати в школярів мовлення та мислення на відповідну тему, правильно інтонувати окличні речення з орієнтацією на розділовий знак; ХІД УРОКУ І. Організаційна частина Привітання — Добрий день, діти. Я ваша учителька Дар’я Олександрівна Ⅱ.Основна частина Вступне слово вчителя. Сьогодні 6 вересня, вівторок. До нас завітало у клас сонечко А як ви вважаєте, чому? (сонячний день, щоб подарувати гарний настрій…) Який настрій у сонечка? А який у вас? Гра знайомство з сонечком (привіт я…, а це мій друг, подруга…) Уявімо, що наші руки промінці сонечка. Подаруємо тепло і радість всім навколо. — Хто вас сьогодні привів до школи? У вас у всіх є своя родина. У когось вона велика, у когось мала й зовсім маленька. Родина для кожного з нас дуже багато означає, адже це наші найдорожчі люди. Вони турбуються про ваше здоров’я, спокій, життя. Члени родини — мама, тато, дідусі й бабусі, сестрички та братики — завжди потребують допомоги, турботи один про одного. Послухайте вірш про маму. Запам’ятайте слова, якими ми можемо називати маму. 1. Слухання — розуміння — аудіювання на змісті вірша В. Гринько Ще в колисці немовля Слово «мама» вимовля. Найдорожче в світі слово Так звучить у рідній мові: Мати, Матінка, Матуся, Мама, Мамонька, Мамуся! Називаю тебе я, Рідна ненечко моя! В. Гринько — То ж якими словами, окрім слова «мама», ти ще можеш називати свою матусю? 2. Розповіді дітей про свої родини. 3. Робота над розворотом «Букваря». — Послухайте вірш про сім’ю й запам’ятайте тих, хто є членами родини. 4. Читання й аналіз вірша В. Гринько (с. 4–5). 5. Бесіда за змістом вірша В. Гринько. — Хто є членами сім’ї? З якими почуттями розповідають про своїх рідних. 6. Фізкультхвилинка. Встало вранці ясне сонце, Зазирнуло у віконце. Ми до нього потяглися, За промінчики взялися. Будем дружно присідати, Сонечко розвеселяти: Встали — сіли, встали — сіли, Бачите, як розвеселили. 7. Робота над розворотом «Букваря» (с. 4–5). Розгляд та обговорення світлин, на яких зображені родини (с. 5). Хто зображений на малюнках? Що роблять члени родин? Що збирають у саду? Як називають одним словом яблука, груші, сливи? Як називають одним словом картоплю, капусту, моркву? Які в них спільні ознаки? — Назвіть фрукти, які намальовані під світлинами родин. Отже — це фрукти. Усе, що нас оточує — це предмети, а кожен предмет має назву. Назву предмета ми передаємо словом. 8. Умовне позначення слова (с.5). 9. Логіко-мовленнєва гра «Групуємо предмети» (фрукти, птахи). https://learningapps.org/watch?v=pifwx9qh222 (Цікаве про Куріпку - Це маленькі пташки, на яких так люблять влаштовувати полювання любителі цього ремесла, а також оригінальне доповнення до домашнього господарства. Основними місцями, де мешкають ці птахи, є Португалія, а також береги Англії і Алтай. На півночі їх можна зустріти у Білого моря, а на східних і південних краях - в Малій Азії та Ірані. Найчастіше зустрічаються куріпки в степових угіддях і полях.) 10. Розгляд малюнків птахів: які птахи зображені на малюнках? Чому ми можемо сказати , що це сім’ї? Як називаємо дітей кожної сім’ї? (індичата, лелеченята, гусята). ІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія Продовжіть будь ласка ланцюжком Сьогодні на уроці я дізнався… Було цікаво… Було склано… Мені сподобалося… Я дузнався(-лась)… — Кожного дня в школі ви будете навчатись і дізнаватися про щось нове. Сьогодні ви дізналися, що навколо нас є предмети, і кожен предмет має свою слово– назву. Ми познайомилися із вами ближче, кожен з вас розказав про свою родину. Про чиї родини, окрім людей, ви дізналися з підручника? —Я вам дякую за спілкування. |