Главная страница

гінек всі тести. 1. Особливостями нормального менструального циклу є d всі перераховані


Скачать 29.15 Kb.
Название1. Особливостями нормального менструального циклу є d всі перераховані
Дата26.09.2022
Размер29.15 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлагінек всі тести.docx
ТипДокументы
#696822

1.Особливостями нормального менструального циклу є

d. всі перераховані

2.При наявності синехій в порожнині матки у хворих з маткової аменореєю найбільш виправдано

видалення синехій при гістероскопії

3.При клімактеричному синдромі у жінок в переменопаузі спостерігаються такі клінічні симптоми:

d. всі перераховані

4.Фаза секреції в ендометрії може бути повноцінною тільки в тому випадку, якщо

e. вірно все перераховане

5.Основна дія естрогенів на організм

c. викликають секреторні перетворення в ендометрії

6.Аменорея - це відсутність менструації протягом

c. 6 місяців

7.У ланцюзі біосинтезу стероїдів першим біологічно активним гормоном є

e. прогестерон

8.Затримка статевого розвитку - це відсутність

c. грудей до 13 років, менструації до 16 років, понад 5 років проходить між початком зростання грудей і менархе

9.Межею між зовнішніми і внутрішніми статевими органами зазвичай є:

c. дівоча пліва (вхід у піхву)

10.До внутрішніх статевих органом відносяться всі перелічені нижче, крім:

d. великих бартолінових залоз

11.Кровопостачання яєчників здійснюється:

d. матковою і яєчниковою артеріями

12.Маткова артерія є гілкою:

d. внутрішньої клубової артерії

13.У підвішуючий апарат матки та її придатків не включаються:

d. крижово-маткові зв'язки

14.Основними методами зупинки аномальної маткової кровотечі в ювенільному періоді є:

a. призначення комбінованих естроген-гестагенних препаратів за гемостатичною схемою

15.Десквамація функціонального шару ендометрія відбувається внаслідок:

b. зниження рівня естрогену і прогестерону в крові

16.Порушення функції жовтого тіла може бути виявлено усіма наступними методами, крім:

e. визначення вмісту естрогенів в сироватці крові

17.При яких захворюваннях спостерігається гиперпролактинемія:

a. аденома гіпофіза

18.Каріопікнотичний індекс - це процентне відношення:

b. поверхневих клітин вагінального епітелію з пікнотичними ядрами до загальної кількості клітин в мазку

19.Оптимальні дні менструального циклу для проведення гістероскопії з метою діагностики причини аномального маткової кровотечі:

a. 6 - 7-й

20.Справжня (патологічна) аменорея може бути наслідком всіх зазначених нижче захворювань, крім:Иммерсивное средство чтения

d. атрезії дівочої пліви

1.Хвора 21-го року звернулася до жіночої консультації зі скаргами на значне нездужання, сильний біль у ділянці вульви, подразнення, свербіння, прискорене сечовипускання. З анамнезу з'ясовано, шо жінка 10 днів тому мала позашлюбний статевий контакт. Під час огляду зовнішніх статевих органів виявлено: на гіперемійованій набряк на слизовій оболонці великих статевих губ, численні пухирці 2-3 мм у діаметрі. Після проведення додаткових методів діагностики виявлено вірус простого герпесу. Який препарат використовується для лікування цього захворювання?

b. Ацикловір

2.Хвора 24-х років звернулася до гінеколога зі скаргами на появу виростів у ділянці статевих органів. Оглянувши хвору, лікар виявив на великих і малих статевих губах сосочкоподібні розростання, що нагадують цвітну капусту, м'якої консистенції, неболючі, неерозовані. Хвору направлено на консультацію до дерматолога. Який діагноз найбільш імовірний?

c. Гострокінцеві кондиломи

3.Хвора 25-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до 38°С, болі внизу живота і виділення з піхви. Три дні тому було проведено штучний аборт у 10 тижнів вагітності. Р.V: шийка матки чиста, тіло матки дещо збільшене в розмірах, болюче. Придатки матки не визначаються. Склепіння глибокі безболісні. Виділення з піхви гнійно-кров'янисті.


Який найбільш імовірний діагноз?

a. Післяабортний метроендометрит

4.Дівчинка 5-ти років скаржиться на болі внизу живота, значні виділення гнійного характеру з піхви, які турбують протягом 5-ти днів та поступово посилюються. При огляді лікар виявив значний набряк зовнішніх статевих органів, почервоніння, гнійні виділення з піхви з неприємним запахом. При УЗД у ділянці піхви визначається ехо-позитивна тінь.


Що стало причиною такого стану у дівчинки?

d. Наявність стороннього тіла в піхві

5.До гінекологічного відділення госпіталізована хвора 36-ти років зі скаргами на болі внизу живота, підвищення температури тіла до 39°С. З анамнезу з'ясовано, шо 7 років тому з метою контрацепції їй було введено ВМК. Об'єктивно: ЧСС - 110 уд./хв. АТ - 120/80 мм рт. ст.. живіт помірно здутий, різко болючий у гіпогастральній ділянці, де позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. При гінекологічному дослідженні виявлено: у піхві - гнійні виділення, із зовнішнього вічка цервікальиого каналу звисають нитки ВМК. Тіло матки з правими придатками являє собою конгломерат розмірами 9x8x7 см., різко болючий. Зліва придатки не пальпуються. Який діагноз найбільш імовірний?

a. Метросндомстрит. тубооваріальний абсцес справа, пельвіопернтоніт

6.Хвора 20-ти років звернулася до лікаря жіночої консультації зі скаргами на свербіння, печію та біль у ділянці зовнішніх статевих органів, підвищення температури тіла, подразливість, порушення сну, головний біль. Хвора незаміжня, веде безладне статеве життя. При огляді зовнішніх статевих органів на фоні гіперемійованої набряклої слизової оболонки визначаються везикули, група яких займає до 2 см враженої поверхні.


Яка найбільш вірогідна причина зумовлює таку клінічну картину?

b. Генітальна герпетична інфекція

7.До лікаря-гінеколога звернулась мати з дівчинкою 6-ти років зі скаргами на наявність у донечки білей гнійного характеру, що подразнюють шкіру статевих органів та стегон. При огляді: зовнішні статеві органи гіперемійовані, набряклі. Виражена гіперемія присінка піхви та дівочої пліви. Виділення зі статевої щілини значні, слизисто-гнійні.


Про яке захворювання можна думати?

e. Вульвовагініт

8.Хвора 24-х років, незаміжня, веде безладне статеве життя. Поступила до гінекологічного відділення з приводу пельвіоперитоніту. Відмічаються слабко позитивні симптоми подразнення очеревини в нижніх відділах живота. Зовнішній отвір уретри гіперемійований. У мазках з уретри та цервікального каналу виявлено гонококи. Яке лікування необхідно провести хворій?

a. Інтенсивну антибіотикотерапію

9.Жінка 22-х років госпіталізована до гінекологічного відділення зі скаргами на біль унизу живота, підвищення температури до 39.5°С. Об'єктивно: ЧСС - 108 уд./хв., АТ - 120/80 мм рт. ст., живіт помірно здутий, різко болючий у гіпогастральиій ділянці, де позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Гінекологічне обстеження: матка та придатки не пальпуються внаслідок напруження передньої черевної стінки, заднє склепіння піхви нависає, різко болюче. Який найбільш імовірний діагноз?

d. Пельвіоперитоніт

10.Хвора П. 37-ми років звернулась до гінекологічного стаціонару зі скаргами на біль унизу живота, який посилюється протягом доби, нудоту, підвищення температури тіла до 38.5°С. Захворіла 15 днів тому після штучного аборту. Об'єктивно: Т - 38.5°С, пульс - 100 уд/хв. Язик сухий, живіт напружений у нижніх ділянках, симптом Щоткіна- Блюмберга позитивний. При бімануальному дослідженні: різкий біль при зміщенні шийки матки, контури тіла матки і придатків чітко не визначаються через напруження передньої черевної стінки. Праворуч через склепіння визначається полюс утворення ретортоподібної форми, болючого при пальпації. Виділення з піхви гноєподібні.


Який діагноз найбільш імовірний?

e. Піосальпінкс. пельвіоперитоніт

11.Хвора 25-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на значні пінисті виділення із вагіни з неприємним запахом, печіння та свербіння в ділянці геніталій. Хворіє протягом тижня. Статеве життя поза шлюбом. При огляді слизова оболонка піхви гіперемійована, при дотику кровоточить. У ділянці зовнішнього отвору уретри та в піхві визначаються білі пінистого характеру.


Який найбільш імовірний діагноз?

c. Трихомонадний кольпіт

12.Жінка 32-х років скаржиться на болі внизу живота, підвищення температури тіла до 38.0°С, гнійні виділення зі статевих шляхів. Захворіла 5 днів тому після випадкового статевого контакту. При огляді: в ділянці вивідних протоків бартолінових залоз відмічається гіперемія. Бімануально: тіло матки не збільшене, рухливе, чутливе при пальпації. Придатки з обох сторін збільшені, пастозні, різко болючі. Виділення гноєподібні, зеленуватого кольору, з неприємним запахом. Установіть діагноз.

d. Гострий гонорейний аднексит

13.Хвора 18-ти років звернулась до гінеколога зі скаргами на появу бородавчатих наростів у ділянці зовнішніх статевих органів. При їхньому огляді на великих та малих статевих губах визначаються загострені безболісні розростання м'якої консистенції. При гінекологічному дослідженні патології внутрішніх статевих органів не виявлено. Який попередній діагноз?

a. Загострені кондиломи

14.Хвора 18-ти років скаржиться на болі внизу живота, підвищення температури тіла до 37.5°С, гнійні виділення зі статевих шляхів. Ці симптоми спостерігає через 3 дні після випадкового статевого контакту. Гінекологічний статус: уретра інфільтрована, шийка матки гіперемійована, набрякла, виділення рясні, гнійні. Тіло матки нормальних розмірів, болюче при пальпації, придатки з обох сторін тяжисті, болючі. Бактеріоскопія: грамнегативні диплококи внутрішньоклітинно. Ваш діагноз?

a. Свіжа гостра висхідна гонорея

15.У хворої 20-ти років на 3-тю добу після штучного переривання вагітності з'явились переймоподібні болі внизу живота, мутні виділення з неприємним запахом зі статевих шляхів, температура тіла підвищилась до 38°С. При бімануальному дослідженні: тіло матки збільшене до 4-5 тижнів вагітності, болюче при пальпації, м'яке, рухоме. Придатки з обох сторін не визначаються.


Ваш діагноз?

d. Гострий післяабортний ендометрит

16.Хвору 28-ми років, яку через три доби після випадкового статевого акту доставили до гінекологічного відділення, непокоять болі внизу живота та при сечовипусканні, значні гноєподібні виділення з піхви, підвищення температури тіла до 37.8°С. Встановлено діагноз: гострий двосторонній аднексит. При додатковому обстеженні виявлено: в мазках з уретри та піхви лейкоцити на все поле зору: диплококи, які розташовані внутрішньо- та позаклітинно.


Якої етіології гострий аднексит у хворої?

d. Гонорейної


17.В яких із зазначених відділів жіночих статевих органів не розвивається запальний процес гонорейної етіології?

b. Піхва

18.Діагностика бактеріального вагінозу базується на підставі всіх перерахованих нижче ознаках, окрім:

d. Наявності патогенних збудників

19.25-річній жінці з метою лікування гострого пієлонефриту було призначено 10-денний комплекс антнбіотикотерапії. Після закінчення прийому антибіотиків з піхви з'явилися густі білі сирнистого характеру виділення, які супроводжувалися гіперемією зовнішніх статевих органів, вираженим свербінням вульви. Для описаного типу вульвовагінпу оберіть раціональну терапію.

e. Протигрибкові препарати

20.22-річна жінка разом із чоловіком звернулася до лікаря зі скаргами на свербіння в піхві та виділення з неприємним запахом. Ці симптоми з'явилися 4 дні тому. Також відмічає біль при статевому акті та дизурію. Гінекологічне дослідження показало: еритема піхви та шийки матки, значні зеленуваті пінисті виділення з рН 6.0. Бактеріоскопія виявила численні джгутикові організми, які значно більші порівняно з лейкоцитами. Що з перерахованого є найбільш доцільним?

c. Лікувати пацієнтку та її партнера метронідазолом

21.До групи ризику по розвитку запальних післяпологових захворювань відносяться жінки

d. з усім перерахованим

22.Принципи лікування післяпологових запальних захворювань полягають

d. у всьому перерахованому

23.До другого етапу післяпологовий септичній інфекції (за класифікацією Сазонова Бартельса) відноситься все перераховане, крім

d. загального перитоніту

24.До мікроорганізмів, які найбільш часто є збудниками запальних захворювань жіночих статевих органів неспецифічної етіології, можна адресувати перераховані, крім

b. стрептокока

25.Діагностичними критеріями розвитку гнійного лактаційного маститу (після періоду деякого поліпшення в клінічній картині захворювання) є всі перераховані, крім

d. відсутності ознак інтоксикації організму

26.Статевий шлях передачі інфекції характерний в основному

d. вірно а) і с)

27.В даний час слід зазначити наступні особливості мікрофлори при запальних захворюваннях жіночих статевих органів

e. вірно все перераховане

28.Критерії ефективності антибактеріальної терапії (при післяпологових запальних захворюваннях)

d. вірно а) і b)

29.У хворих зі сформованим гнійним запальним процесом придатків матки (в "холодному" періоді) ніщо з перерахованого не показано, крім

c. хірургічного лікування

30.Яке захворювання слід запідозрити, якщо вагінальна дріжджова інфекція часто повторюється?Иммерсивное средство чтения

b. цукровий діабет

1.Фонові та передракові захворювання жіночих статевих органів. Злоякісні новоутворення геніталій. Трофобластичні захворювання.

d) 61-70 років

2.Важка ступінь дисплазії шийки матки характеризується морфологічними змінами в епітелії

d) у всіх шарах, крім базальної мембрани

3.При хірургічному лікуванні хворих краурозом і лейкоплакією вульви проводиться

d. вульвектомія

4.Скринінг-методом для виявлення патології шийки матки в сучасних умовах є

г) цитологічне дослідження мазків

5.Атипова гіперплазія ендометрію морфологічно найбільш подібна

г) з високодиференційовані раком

6.У хворої 58-ми років після 10-ти років менопаузи почалася рясна маткова кровотеча. В ході гінекологічного обстеження, окрім рясних кров'янистих виділень, іншої патології не виявлено.


Яке захворювання можна припустити?

c) Рак ендометрія

7.До гінекологічного відділення поступила жінка 46-ти років зі скаргами на біль унизу живота справа та в попереку, закрепи. При бімануальному дослідженні: тіло матки збільшене відповідно до 10-ти тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, нерухоме. В аспіраті з порожнини матки знайдено атипові клітини.


Який діагноз можна запідозрити?

d) Рак ендометрія

8. Хвора 51-го року скаржиться на постійні кров ' янисті виділення зі статевих шляхів «мажучого характеру» протягом останніх 3-х місяців, контактні кровотечі. У зеркалах: кратероподібна виразка в центрі шийки матки. Проба Хробака позитивна. При гінекологічному обстеженні шийка матки збільшена, обмежено рухлива, щільна. Ваш попередній діагноз?

a) Рак шийки матки

9.Хвора 64-х років поступила до гінекологічного відділення з матковою кровотечею та анемією. Після 12-річної відсутності менструацій 7-8 місяців тому спочатку з’явились серозно водянисті виділення з піхви, потім – серозно–кров’янисті за типом «м’ясних помиїв», з’явилися болі внизу живота.


Яка патологія найбільш вірогідна?

b) Рак ендометрія

10.Хвора 48-ми років скаржиться на контактні кровотечі. При огляді в дзеркалах виявлено гіпертрофію шийки матки. Остання має вигляд «цвітної капусти», легко травмується, щільна. При бімануальному дослідженні: склепіння вкорочені, тіло матки малорухоме.


Який вірогідний діагноз?

d) Рак шийки матки

11.Хвора 53-х років скаржиться на ниючий біль унизу живота, значне його збільшення за останні 5 місяців, схуднення, слабкість. При гінекологічному обстеженні виявлено: шийка матки чиста, тіло матки не збільшене, безболісне, обмежено рухоме, з обох сторін від неї визначаються пухлини розміром 7х8 см з нерівною поверхнею, щільної консистенції, малорухомі. При обстеженні живота виявляється флюктуація.


Який попередній діагноз?

b) Рак яєчників

12.У хворої 45-ти років через 6 місяців після операції з приводу виразки шлунка з’явилися важкість унизу живота та асцит . При гінекологічному дослідженні з обох сторін від матки пальпуються пухлини до 7 см у діаметрі.


Про яке захворювання треба думати?

a) Рак яєчників

13.У жінки з діагностованою два роки тому дисплазією епітелію шийки матки з’явились контактні кровотечі, болі внизу живота. При огляді шийки матки в дзеркалах на ній виявлено розростання тканини, яка легко кровоточить при доторканні .


Яку хворобу треба запідозрити?

c) Рак шийки матки

14.Згідно з рекомендаціями ВООЗ, скринінг для боротьби з раком шийки матки потрібно проводити у жінок, починаючи з віку :

a) 18 - ти років , або з першого року після першого сексуального контакту

15.21-річна жінка звернулася до лікаря для обговорення варіантів запобігання вагітності. Зараз для контрацепції використовує презервативи. Жінка не вживає ніяких ліків. Спадкова схильність до злоякісних пухлин відсутня. Після бесіди з лікарем вона схильна приймати комбіновані оральні контрацептиви (КОК). Ризик виникнення якої з перерахованих злоякісних пухлин значно знизиться внаслідок застосування КОКів ?

e) Раку яєчників

16.Внутрішньоепітеліальний рак шийки матки має морфологічні ознаки злоякісності:

d) у всій товщі епітелію

17.Найбільш часто хоріокарцінома виникає після:

б) міхура занеску

18.Диференціальну діагностику гіперпластичних процесів і раку ендометрія слід проводити

г) вірно а) і б)

19.Перша стадія раку ендометрія поділяється на варіанти (а, б, в) в залежності

б) від ступеня інвазії пухлини в міометрій

20.Хворим з хориокарциномою в залежності від поширеності процесу доцільно проводитиИммерсивное средство чтения

г) вірно а) і б)

1.До жіночої консультації звернулася жінка 40-ка років зі скаргами на порушення менструального циклу за типом гіперполіменореї протягом останнього року, тягнучі болі у нижніх ділянках живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні: тіло матки збільшене до 12-ти тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В крові: Нb-90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?

A. Лейоміому матки

2.У хворої 32-х років при бімануальному дослідженні зліва від тіла матки виявлене пухлиноподібне утворення щільно-еластичної консистенції, діаметром до 10 см, рухоме, безболісне. Тіло матки та придатки справа без особливостей. Менструальна та дітородна функції не порушені. Соматично здорова. Який діагноз є найбільш ймовірним?

A. Пухлина лівого яєчника

3.Жінка 41-го року поступила до стаціонару зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота та кров'янисті виділення з вагіни. В анамнезі 1 пологи, 2 аборти. Об'єктивно: шкірні покриви бліді: при гінекологічному дослідженні виявлена лейоміома матки до 8 тижнів умовної вагітності. При УЗД виявлена деформація порожнини матки субмукозним вузлом, який знаходиться в її дні. Яке лікування треба провести?

С. Оперативне лікування

4.Жінка 30-ти років звернулася до жіночої консультації для проходження профогляду. Менструальна функція не порушена. Пологів, абортів не було. При гінекологічному дослідженні шийка матки без дефекту епітелію, тіло матки збільшене до 6-7 тижнів вагітності, щільне, безболісне, придатки з обох сторін не визначаються. При УЗД підтверджено діагноз - лейоміома матки.

Е. Диспансерний нагляд та консервативне лікування

5.Хвора 40-ка років протягом року відмічає рясні менструації, які супроводжуються переймоподібними болями внизу живота. При бімануальному дослідженні під час менструації: в каналі шийки матки визначається утворення діаметром до 5 см щільної консистенцї, ніжка якого йде до порожнини матки. Тіло матки збільшене до 5-6 тижнів вагітності, звичайної консистенції, рухоме, болюче. Придатки не визначаються. Виділення кров’янисті, рясні.


Який діагноз можна передбачити?

А. Субмукозний лейоміоматозний вузол, що народжується

6.Хвора 30-ти років, яка страждає на безпліддя протягом 10-ти років, скаржиться на рясні, тривалі менструації, що супроводжуються переймоподібними болями. При бімануальному дослідженні: тіло матки збільшене відповідно до 8-ми тижнів вагiтності, придатки без особливостей. При зондуванні матки визначається її деформація.


Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Субмукозна лейоміома матки

7.До лікарні поступила 38-pічна жінка зі значною матковою кровотечею, інтенсивним болем унизу живота. При огляді встановлено: в цервікальному каналі розташований пухлинний вузол, ніжка якого виходить із порожнини матки, тіло матки кулеподібне, розмірами з 5-тижневу вагітність, придатки не пальпуються.


Який план лікування?

Е. Видалення вузла через піхву

8.Пацієнтка 15-ти років звернулася зі скаргами на періодичний біль унизу живота, більше ліворуч. Менструальна функція не порушена. Статевим життям не живе. Ректоабдомінальне дослідження: матка не змінена, праворуч придатки не визначаються, ліворуч пальпується утворення овоїдної форми, розміром 10х11 см, з гладкою поверхнею, тугоеластичної консистенції, рухоме, безболісне.


Який найбільш вірогідний діагноз?

С. Пухлина лівого яєчника

9.Хвора 49-ти років знаходиться на диспансерному обліку з приводу лейоміоми матки. За останній рік пухлина матки збільшилася до 20-ти тижнів вагітності.


Який раціональний метод лікування ?

А. Оперативне лікування


10.Клінічним проявом якої пухлини яєчників є синдром Мейгса ?

(Баллов: 1/1)

В. Фіброми

11.У 40-річної жінки скарги на інтенсивні переймоподібні болі під час менструації, що супроводжуються надмірною крововтратою. Для якого захворювання це характерно ?

С. Субмукозної лейоміоми матки

12.Хвора 36 - ти років скаржиться на болі внизу живота зліва, які виникли раптово. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 12-13 тижнів вагітності, обмежено рухоме, нерівної поверхні. Один з вузлів зліва біля дна різко болючий. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові. Аналіз крові: гемоглобін -120 г/л , лейкоцитів – 12*109/л, паличкоядерних лейкоцитів – 10%.


Який найбільш вірогідний діагноз?

А. Некроз міоматозного вузла

13.Хвора 48-ми років скаржиться на рясні менструації . Пологів – 2, абортів 2. За останні два роки до гінеколога не зверталася. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста . Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 14-15 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові.


Який найбільш вірогідний діагноз ?

А. Лейоміома матки

14.Хвора 36-ти років скаржиться на біль унизу живота. Менструації рясні. Остання менструація 10 днів тому. Пологів - 2, абортів – 2. За останні два роки до гінеколога не зверталася. Об'єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Виділення слизові. Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 22 - 23 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні.


Який найбільш вірогідний діагноз ?

A. Лейоміома матки

15.Хвора 48-ми років звернулася з приводу того , що за останні 8—9 місяців менструації дуже рясні, призводять до анемізації, порушена працездатність. Протягом 2 - х років спостерігається гінекологом із приводу лейоміоми матки. Об'єктивно: шийка матки циліндрична, чиста, зовнішнє вічко закрите. Виділення слизові. Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 9-10 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. Придатки з обох сторін не визначаються. Параметрії вільні.


Який найбільш вірогідний діагноз ?

А. Субмукозна лейоміома матки

16.Хвора 36 - ти років скаржиться на біль унизу живота, що нагадує перейми, слабкість, серцебиття. За останні два роки менструації стали більш рясні, довготривалі. Об'єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, пульс 88 уд./хв . Живіт м'який, безболісний. Гінекологічний статус: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, канал вільно пропускає 2 пальці. У цервікальному каналі визначається утворення розміром 3x6 см, щільної консистенції. Тіло матки збільшене до 7-8 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні.


Який діагноз ?

А. Лейоміоматозний вузол, що народжується

17.Нічого з перерахованого не варто робити при перекручуванні ніжки кісти яєчника у хворої віком 25 років, крім:

D. видалення придатків на стороні пухлини

18.У патогенезі ендометріозу відіграють роль наступні імунологічні зміни в організмі жінки

E. вірно все перераховане

19.Оптімальная тривалість лікування генітального ендометріозу агоністами гонадоліберинами становить:

C. 6 місяців

20.Обсяг хірургічного лікування при доброякісних пухлинах яєчників у молодих жінок:Иммерсивное средство чтения

B. видалення пухлини з максимальною збереженням здорової тканини органу

1.До гінекологічного стаціонару звернулась жінка 36-ти років зі скаргами на значну кровотечу зі статевих шляхів та затримку місячних на один місяць. При бімануальному дослідженні: шийка матки бочкоподібної форми, м’якої консистенції. Тіло матки звичайних розмірів, дещо розм’якшене. Придатки без особливостей з обох сторін. При дослідженні в дзеркалах: шийка матки синюшна, збільшена в розмірах, зовнішнє вічко розкрите до 0,5 см. Дослідження сечі на ХГЧ - позитивне.


Який найвірогідніший діагноз ?

С. Шийкова вагітність

2.Хвора 22-х років скаржиться на ниючі болі у правій здухвинній ділянці, які турбують її протягом останнього тижня, нудоту вранці, зміну смаку. З анамнезу: затримка менструації - 3 тижні. Об’єктивно: АТ - 100 / 70 мм рт. ст., Ps - 78 уд / хв, t - 37,0°C. Бімануально: тіло матки дещо збільшене, розм`якшене, рухоме, безболісне. Придатки: справа пальпується помірно болюче щільно - еластичної консистенції утворення розмірами 3х4 см.


Який найбільш вірогідний діагноз ?

А. Прогресуюча трубна вагітність

3.Хвора 24-х років скаржиться на різкі болі внизу живота, які почалися раптово після фізичного напруження. Відмічає нудоту, блювоту, сухість у роті, t - 36 , 6°С. В анамнезі - кіста правого яєчника. Бімануально: тіло матки щільної консистенції, безболісне, нормальних розмірів. Ліве склепіння глибоке, придатки не визначаються, праве склепіння укорочене. Справа від матки визначається різко болюче утворення округлої форми, еластичної консистенції, обмежено рухоме, 7х8 см. У крові: лейкоцитоз зі зсувом вліво. Який найбільш імовірний діагноз ?

D. Кіста правого яєчника з перекрутом ніжки

4.Хвора 23-х років доставлена ургентно зі скаргами на біль унизу живота, більше праворуч з іррадіацією в пряму кишку, запаморочення. Вищезазначені скарги з’явилися раптово вночі. Остання менструація 2 тижні тому. Об’єктивно: шкірні покриви бліді, пульс - 92 уд / хв, t - 36,6°С, артеріальний тиск – 100 / 60 мм рт. ст. Живіт дещо напружений, незначно болісний у нижніх ділянках, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні. Гемоглобін - 98 г/л.


Який діагноз ?

Е. Апоплексія яєчника

5.Хвора 32-х років доставлена до гінекологічного відділення зі скаргами на різкий біль унизу живота. Місячні 2 тижні тому, вчасні. Бімануальне дослідження: піхва та шийка матки без особливостей. Огляд тіла матки та придатків не можливий через болючість та напруження передньої черевної стінки. Заднє склепіння нависає, болюче. Виникла підозра на наявність апоплексії яєчника.


Що можна зробити для уточнення діагнозу ?

С. Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви

6.Хвора доставлена ургентно зі скаргами на біль унизу живота з іррадіацією в пряму кишку, кров’янисті виділення зі статевих шляхів, запаморочення. Скарги з’явилися раптово. Остання менструація 2 тижні тому. Шкірні покриви бліді, пульс - 102 уд./хв. , АТ - 90 / 60 мм рт. ст. Живіт напружений, незначно болісний у нижніх відділах, симптоми подразнення очеревини слабопозитивні .


Який найбільш вірогідний діагноз ?

А. Апоплексія яєчника

7.Жінка 26-ти років доставлена до приймального відділення зі скаргами на раптовий біль у нижній частині живота, слабкість, втрату свідомості вдома. Попередня менструація - два місяці тому. Нb - 106 г / л, пульс - 120 уд/хв, AT - 80/50 мм рт. ст. Болісність та симптоми подразнення очеревини внизу праворуч.


Який діагноз найбільш імовірний ?

E. Порушена трубна вагітність

8.До гінекологічного відділення поступила хвора зі скаргами на затримку менструації на 2 тижні, «мажучі» кров`яні виділення зі статевих шляхів, біль унизу живота більше ліворуч, нудоту, блювання, слабкість. В анамнезі хронічний аднексит. При огляді в дзеркалах шийка матки конічної форми, зовнішнє вічко закрите. При бімануальному дослідженні: тіло матки дещо збільшене в розмірах, розм`якшене, придатки ліворуч збільшені, болісні на дотик. Задне склепіння випнуте, дуже болісне. Тест на вагітність позитивний. При УЗД у порожнині матки плодового яйця не виявлено.


Який із діагнозів найбільш імовірний ?

В. Порушена позаматкова вагітність

9.Хвора 24 - х років доставлена до стаціонару зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, рясні з кров’яними згортками виділення зі статевих шляхів, слабкість. АТ – 90/60 мм рт. ст., Ps - 92 уд/хв, т - 36,9°С. Остання менструація була два місяці тому. При гінекологічному дослідженні: шийка матки ціанотична, зовнішнє вічко пропускає палець, у каналі пальпується якась тканина. Матка збільшена до 6 - 7 тижнів вагітності, не болюча. Придатки з обох сторін не пальпуються. Склепіння глибокі, безболісні.


Який найбільш імовірний діагноз ?

А. Неповний аборт

10.Хвору 20 - ти років доставлено до стаціонару зі скаргами на різкі болі внизу живота ліворуч. Остання нормальна менструація була два тижні тому, вчасно. АТ - 100/70 мм рт. ст., Ps - 90 уд/хв , Т - 36,9°С . Хвора бліда, живіт болючий у нижніх ділянках. Симптом Щоткіна-Блюмберга слабопозитивний. При гінекологічному дослідженні: шийка матки конічної форми, зовнішнє вічко закрите. Тіло матки не збільшене, чутливе. Придатки праворуч не пальпуються. Ліворуч пальпуються болючі придатки. Склепіння нависають, болючі .


Який найбільш імовірний діагноз ?

С. Апоплексія яєчника

11.Хвора 28 - ми років доставлена до стаціонару зі скаргами на різкі болі внизу живота, які виникли раптово дві години тому, і кров’янисті «мажучі» виділення зі статевих шляхів. Остання менструація була два місяці тому. При бімануальному обстеженні: тіло матки дещо збільшене. Зміщення за шийку матки різко болюче. Збільшені та болючі придатки матки праворуч. У крові : Нb - 102 г/л, ШЗЕ – 32 мм/год., лейк. – 6,5x109 / л. Симптом Щоткіна - Блюмберга позитивний .


Який найбільш імовірний діагноз ?

D. Порушена позаматкова вагітність

12.Хвора Б. 22 - х років скаржиться на ниючі болі в правій здухвинній ділянці, які турбують протягом тижня, нудоту зранку, зміну смаку. З анамнезу: затримка менструації – 3 тижні. Об ' єктивно: АТ - 110 / 70 мм рт. ст., Ps - 78 уд/хв , t - 37°С. Бімануально: тіло матки дещо збільшене, пом’якшене, рухоме, неболюче. Придатки: праворуч від матки пальпується болюче утворення 3х4 см, щільно - еластичної консистенції, помірно рухоме.


Ваш діагноз ?

С. Прогресуюча трубна вагітність

13.До гінекологічного відділення доставлена хвора 22 - х років зі скаргами на періодичний ниючий біль унизу живота, значні кров’яні виділення зі статевих шляхів, затримку місячних на 3 тижні. При огляді в дзеркалах в цервікальному каналі - елементи плодового яйця. Тіло матки збільшене до 5 - 6 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне при пальпації. Придатки з обох сторін не пальпуються, склепіння та параметрії вільні. Пульс - 92 уд/хв, ритм задовільний. АТ - 105/75 мм рт. ст. Живіт при пальпації м’який, безболісний .


Яка тактика лікаря ?

С. Вишкрібання стінок матки

14.Швидкою допомогою доставлена жінка з кров’янистими виділеннями зі статевих шляхів та переймоподібними болями в правій здухвинній ділянці, які виникли після затримки менструації та іррадіюють у пряму кишку. Об’єктивно: частота серцевих скорочень - 100 уд/хв, артеріальний тиск - 90/60 мм рт. ст. Шкірні покриви бліді. Живіт болючий при пальпації, позитивний симптом Щоткіна - Блюмберга в нижніх ділянках живота. При гінекологічному дослідженні - зсуви шийки болісні, праві придатки збільшені, болючі, заднє склепіння нависає. Виділення кров’янисті. Поставте попередній діагноз :

В. Порушена позаматкова вагітність

15.28 - річна жінка скаржиться на переймоподібні болі в нижніх відділах живота, кров’янисті виділення з піхви. Хвора бліда, пульс - 78 уд. / хв, артеріальний тиск - 110/70 мм рт. ст. , температура - 36,6°С. Під час бімануального дослідження: тіло матки збільшене до 6 - 7 тижнів вагітності, болюче. Плодове яйце в цервікальному каналі, виділення з піхви кров’янисті.


Який найбільш імовірний діагноз ?

С. Аборт у ходу

16.До гінекологічного відділення поступила хвора зі значною кровотечею зі статевих шляхів, болями внизу живота. В анамнезі: перебуває на обліку в жіночій консультації з вагітністю 12 - ти тижнів. Об’єктивно: хвора бліда, артеріальний тиск — 100/60 мм рт. ст., пульс – 90 - 100 уд/хв. Зі статевих шляхів значні кров’янисті виділення.


Який найбільш імовірний діагноз ?

D. Спонтанний аборт. Геморагічний шок І ступеня

17.Хвора 22 - х років скаржиться на затримку місячних протягом одного місяця, незначні темні кров’яні виділення зі статевих шляхів. При огляді в дзеркалах - шийка матки роздута, синюшна, при бімануальному обстеженні - тіло матки маленьке, тверде і менше за шийку, придатки з обох сторін без особливостей, заднє склепіння піхви не нависає.


Який діагноз ?

Е. Шийкова вагітність

18.При прогрессирующей внематочной беременности показано:

B. оперативное лечение

19.Для перекрута ножки опухоли яичника характерна

E. все перечисленное

20.У больной при лапароскопии по поводу подозрения на апоплексию яичника обнаружено небольшое кровотечение из яичника. необходимо произвести:Иммерсивное средство чтения

B. диатермокоагуляцию яичника под контролем лапароскопии


написать администратору сайта