Главная страница
Навигация по странице:

  • А зараз уявіть світ де існують люди, які керуються тільки інстинктами і все вирішують методом сили. Чи можуть існувати люди в таких умовах

  • Спочатку слід зрозуміти що таке суспільство.

  • Я вважаю що людство можна було вважати «вінцем еволюції» після того як ми утворили для себе право. «

  • Право утворюється в суспільстві як його соціальна, комунікативна практика у процесі вирішення публічних і приватних справ».

  • Отже, людина як істота зможе існувати без права, але суспільство – аж ніяк. Біологічно – людина теж тварина (ссавець), але право це змінило. Саме право зробило з людини – людину.

  • Використана література

  • право. На мою думку. Загальнообовязкових, формальновизначених норм і правил поведінки, які встановлюються державою для врегулювання суспільних відносин


    Скачать 18.38 Kb.
    НазваниеЗагальнообовязкових, формальновизначених норм і правил поведінки, які встановлюються державою для врегулювання суспільних відносин
    Анкорправо
    Дата09.08.2022
    Размер18.38 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаНа мою думку.docx
    ТипДокументы
    #643073

    Для початку, скажу що в моєму розумінні означає таке абстрактне поняття як право. Право – це система загальнообов’язкових, формально-визначених норм і правил поведінки, які встановлюються державою для врегулювання суспільних відносин.

    На мою думку, право відіграє надважливу роль в житті як однієї особи, так і суспільства в цілому. Якби не було права, то людство погрузилось би в повний безлад, хаос, анархію. Це дуже добре помітно на прикладі правил дорожнього руху на автомагістралі. Як же злагоджено зараз виглядає дорожній рух. А все це завдяки тому що кожен учасник дотримується певних правил. А що буде коли хтось порушить якесь із правил? Буде дтп, будуть постраждалі, буде пошкоджений транспорт. А якщо правил не дотримуватимуться всі ? Буде згаданий вище хаос.

    А зараз уявіть світ де існують люди, які керуються тільки інстинктами і все вирішують методом сили.

    Чи можуть існувати люди в таких умовах?

    Звісно, можуть. Але це вже не «людина розумна», це дещо інше. Дещо тваринне і не цивілізоване.

    Чи зможе існувати суспільство ?

    Спочатку слід зрозуміти що таке суспільство. Отож, суспільство це система, основою якої є взаємні відносини розумних істот, з метою реалізувати потреби кожного члена суспільства. Тобто один вид чи популяція тримаються разом щоб досягати поставленої мети.

    Хочу взяти для прикладу таких істот як вовки. Грубо кажучи, в них є досить таки примітивні ознаки недосуспільства, тобто в них є певні норми, кожен член зграї має свою роль і обов’язки. В них є місце вожака, в них є місце для старих представників зграї тощо. В них є свої прояви справедливості тощо. Звісно що головною причиною об’єднань є ціль, мета. І тут між історично сформованими людьми і іншими істотами - разюча різниця. Яка мета таких собі тваринних угрупувань ? Мета – виживання. Тварини банально намагаються вижити і все. А щодо людей, тут значно складніше. Мета людського суспільства не тільки у виживанні чи хорошому житті. Наша мета – це розвиток нашої цивілізації, розвиток права, якому ми і завдячуємо в своїй цивілізованості і гуманності. Саме право є рушійною силою розвитку людства. Тому якщо суспільство існуватиме лише задля виживання, то це вже не суспільство, а якесь стадо ( наші предки архантропи, які мали мету лише вижити водились саме стадом).

    Але наші знання історії показують небувалий на цій планеті розвиток людського виду. Вовки як поводились тисячі років тому, так і поводитимуться і далі. А людство – розвивалось і розвиватиметься, так само як і право.

    Я вважаю що людство можна було вважати «вінцем еволюції» після того як ми утворили для себе право. «Утворення права (правоутворення) - це складний, тривалий, багатофакторний соціальний процес формування (виникнення, розвитку і зміни) норм права, що починається з узагальнення соціальних відносин, поведінки, договорів тощо, в яких відображаються потреби й інтереси більшості населення відповідно до його розуміння свободи, рівності та справедливості, і завершується наданням їм певної форми (джерела) права з визначеним державним забезпеченням (реалізацією, охороною, захистом).

    Публічні норми поведінки формуються саме в середовищі суспільства (відбувається процес соціальної нормативності), підставою для яких служить фактичний стан відносин, взаємно визнаний еквівалентний (рівнозначний) обмін діяльностями. Право утворюється в суспільстві як його соціальна, комунікативна практика у процесі вирішення публічних і приватних справ».

    Після утворення – право постійно розвивається і дає нам наявність суспільства, все кращого і кращого.

    Отже, людина як істота зможе існувати без права, але суспільство – аж ніяк. Біологічно – людина теж тварина (ссавець), але право це змінило. Саме право зробило з людини – людину.

    Зараз в нас є все: доми з усіма умовами для хорошого життя, продовольство з різних куточків планети, високого рівня технології, багата культура і історія, а головне – впевненість в завтішньому дні. І все це завдяки праву і його видам.

    Використана література:

    Утворення права в державно організованому суспільстві.

    Режим доступу: https://pidru4niki.com/1611012443081/pravo/teoriya_prava_sotsialnogo_institutu


    написать администратору сайта