Главная страница

ТЕСТЫ АКУШ. 1 маса плода при перших пологах більше 3500,0


Скачать 0.89 Mb.
Название1 маса плода при перших пологах більше 3500,0
Дата07.04.2022
Размер0.89 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТЫ АКУШ.docx
ТипДокументы
#451563
страница47 из 54
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   54
E. Введення тономоторних засобів.
14846 Вагітна в терміні 40 тижнів з активною родовою діяльністю. При зовнішньому акушерському дослідженні виявлено повздовжнє положення плоду, 1 позиція, задній вид, головне передлежання. Серцебиття плоду ясне, ритмічне до 140 уд/хв. При вагінальному дослідженні шийка матки згладжена, відкриття 6 см, передлежить голівка, визначається корінь носа і надбрівні дуги ближче до лона, позаду передній кут великого тім’ячка. Яка подальша тактика ведення пологів?
A. *Кесарський розтин в ургентному порядку.
B. Роди продовжувати через природні пологові шляхи.
C. Родостимуляція введенням окситоцину.
D. Плодоруйнівна операція.
E. Кесарський розтин при виникненні інших ускладнень в пологах
14972 Першовагітна 28 років поступила з інтенсивною родовою діяльністю. Скарги на головний біль. Порушення зору, загальмованість. Артеріальний тиск 180/110 мм.рт.ст. Виражені набряки ніг, передньої черевної стінки. Голова плоду і порожнині малого тазу. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 180 уд/хв. При внутрішньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голова плоду в порожнині малого тазу. Яка тактика проведення
A. *Операція накладення акушерських щипців.
B. Кесарський розтин.
C. Плодоруйнівна операція.
D. Консервативне проведення пологів з епізіотомією.
E. Стимуляція родової діяльності.
15552 Вагітність 40 тижнів, пологи 1, II період. Народився один живий хлопчик масою 2400 г, зріст 48 см. При пальпації матки в ній виявлено же один живий плід. Положення другого плода поперечне, голівка справа. При вагінальному дослідженні встановлено, що відкриття шийки матки повне, плідний міхур цілий. Яка тактика подальшого ведення пологів ?
A. *Амніотомія, класичний поворот плода на ніжку
B. Кесарський розтин
C. Амніотомія, консервативне ведення пологів
D. Амніотомія, плодоруйнуюча операція
E. Амніотомія, стимуляція пологової діяльності
15555 При зовнішньому акушерському обстеженні встановлено: форма матки витягнена у поперечному напрямку, строк вагітності 40 тижнів, в лівій боковій стороні матки пальпується голівка, в правій - тазовий кінець плода, над входом в малий таз передлежача частина відсутня. Серцебиття плода найвиразніше прослуховується на рівні пупка. Яке положення та позиція плода.?
A. *Поперечне положення, I позиція.
B. Поздовжнє положення, II позиція, головне передлежання
C. Поперечне положення, II позиція.
D. Навкісне положення, II позиція.
E. Поздовжнє положення, I позиція, тазове передлежання
16048 Роділля 20 років, 1 своєчасні пологи. При внутрішньому акушерському дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, передлежить голівка, великим сегментом у площині входу в малий таз. Мале тім'ячко зліва ближче до лона. Стрілоподібний шов у правому косому розмірі площини входу в малий таз. Яка позиція і вид позиції плоду?
A. *І позиція плоду, передній вид.
B. І позиція плоду. Вид за вказаними даними визначити неможливо.
C. ІІ позиція плоду, передній вид.
D. І позиція плоду, задній вид.
E. ІІ позиція плоду, задній вид.
16176 Першородка, 30 рокiв. Голiвка у порожнинi малого тазу. Серцебиття плоду почало уповiльнюватися, з’явилася аритмiя. Що робити?
A. *Порожнинні акушерськi щипцi
B. Вихiднi акушерськi щипцi
C. Кесарiв розтин
D. Перiнеотомiя
E. Шкiрно-головнi щипцi
16177 Вагiтна у термiнi 9-10 тижнiв скаржиться на блювання до 15 разiв на добу, значне слиновидiлення. За 2 тижнi вага тiла знизилася на 2 кг. АТ 100/60, пульс 110 уд. за хв. Шкiра суха, блiда. Вагiтна психiчно лабiльна. Дiурез знижений. Який ймовірний діагноз?
A. *Надмірна блювота вагітної
B. Блювота вагiтних середньої тяжкості.
C. Блювота вагiтних легкої тяжкостi
D. Хвороба Боткiна
E. Харчова токсикоiнфекцiя
16179 Повторнородяча, в термiнi пологiв, з регулярною пологовою дiяльнiстю. В анамнезi - кесарiв розтин 3 роки тому у зв’язку з гострою внутрішньоутробною гіпоксією плода. Пiд час перейм вiдчула розлитий бiль в областi пiсляоперацiйного рубця. Серцебиття плоду ритмiчне, 140 уд за хв. При пiхвовому дослiдженнi: вiдкриття шийки матки 5 см. Плiдний мiхур цiлий. Що робити ?
A. *Кесарiв розтин
B. Стимуляцiя пологової дiяльностi
C. Акушерські щипцi.
D. Очiкувальна тактика ведення пологiв
E. Пологи через природні статеві шляхи.
16180 Вагiтна в термiнi пологiв. Об’єктивно: низького зросту, є невеличке скривлення гомiлок, виражений поперековий лордоз. Розмiри таза: 26-26-31-17. Iндекс Соловйова 16 см. Ромб Михаелiса: вертикальний розмiр 8 см, горизонтальний 9 см. Мис досягається, дiагональна кон΄югата 10 см. Яка форма вузького тазу?
A. *Плоско-рахiтичний таз
B. Простий плоский таз
C. Загальнорiвномiрнозвужений таз
D. Поперечно-звужений таз
E. Косозмiщений таз
16182 Родiлля у другому перiодi пологiв. Скарги на періодичні болi в потилицi, областi лоба та надчеревнiй дiлянцi. Мають мiсце набряки обличчя, нiг та статевих органiв. АТ на обох руках 180/100. Голівка плоду в порожнині малого тазу. Яка подальша тактика ?
A. *Порожнинні акушерськi щипцi
B. Кесарiв розтин
C. Накладення щипцiв по Уiлт-Iванову
D. Плодоруйнівна операція
E. Стимуляцiя пологової дiяльностi
16183 Першовагiтна в термiнi 37 тижнiв. Плiд живий. Таз 26-28-31-20. Три днi тому при вiдсутностi пологової дiяльностi з’явилися кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв в кiлькостi 50-60 мл. Через 2 доби кровотеча повторилася. Пiхвове дослiдження: шийка матки скорочена, канал пропускає палець. За внутрiшнiм вiчком визначається губчаста тканина. Голiвка плоду рухлива над входом у малий таз. Пiсля дослiдження кровотеча пiдсилилася. Який ймовірний діагноз?
A. *Передлежання плаценти
B. Рак шийки матки
C. Гiпотонiчна маткова кровотеча
D. Вiдшарування нормально розташованої плаценти.
E. Загроза розриву матки
16188 Вагiтна в термiнi 35 тижнiв, стан тяжкий. Скаржиться на головний бiль, порушення зору, миготiння “мушок” перед очима. При оглядi: загальний набряк, АТ -180/120. Раптово з’явилися фибрилярнi посмикування м’язiв обличчя, тонiчнi судоми. Дихання припинилося. Через 1 хвилину дихання поновилося. З рота значна кiлькiсть пiни. Амнезiя. У клінічному аналiзi сечi: бiлок 7 г/л. Який ймовірний діагноз?
A. *Еклампсiя
B. Черепно-мозкова травма
C. Гiпертонiчний криз
D. Передеклампсiя тяжкого ступеню
E. Епiлепсiя
16189 Першородяча в термiнi 39-40 тижнiв. 1 перiод пологiв. Положення плоду поздовжнє. При вагінальному дослідженні: шийка матки згладжена, розкриття вiчка до 5 см. Плодовий мiхур цiлий. Визначаються сiдницi i ступнi плоду. Яке передлежання плоду ?
A. *Змішане сiдничне передлежання
B. Чисте сiдничне передлежання
C. Повне нiжне передлежання
D. Неповне нiжне передлежання
E. Колiнне передлежання
16523 Повторновагітна 25 років. У третьому періоді родів з’явилася кровотеча без ознак відділення плаценти. При ручному відділенні плаценти встановлено наявність плаценти, що вросла в міометрій. Тактика лікаря.
A. *Лапаротомія, екстирпація матки.
B. Інструментальне виділення посліду.
C. Вживання утеротонічних препаратів.
D. Переливання крові.
E. Профілактика післяродового запалення матки.
16525 Повторновагітна 32 роки, хворіє на гіпертонічну хворобу 1 ступеня. Почався другий період родів. Голівка в порожнині малого тазу. Потуги через 2 хв., по 30 сек. Серцебиття плода 104 уд/хв., глухе. Запідозрене передчасне відшарування плаценти. Тактика лікаря:
A. Порожнинні акушерські щипці
B. Родостимуляція.
C. Кесарський розтин.
D. Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плода.
E. Вакуум-екстракція плоду.
16527 При огляді плаценти, яка щойно народилася, встановлено наявність дефекту розміром 2х3см. Кровотечі немає. Яка тактика найбільш виправдана?
A. *Ручна ревізія порожнини матки.
B. Призначення утеротонічних препаратів.
C. Зовнішній масаж матки.
D. Нагляд за породіллею.
E. Інструментальна ревізія порожнини матки.
16530 Вагітна., 27 років, в терміні 17 тижнів поступила в стаціонар для лікування. В анамнезі - 2 самовільні викидні. При бімануальному дослідженні: матка збільшена до 17 тижнів вагітності, шийка матки вкорочена , вічко пропускає кінчик пальця. Встановлено діагноз: істміко-цервікальна недостатність.
A. *Накласти шов на шийку матки.
B. Токолітична терапія .
C. Переривання вагітності.
D. Провести гормональне лікування.
E. Зробити амніоцентез .
16794 Жінка 29 років доставлена в стаціонар бригадою швидкої допомоги в зв'язку з скаргами на переймоподібні болі в животі, запаморочення, слабість. АТ 100/60 мм рт. ст. , пульс 108 у 1 хв, ритмічний. Остання менструація 1,5 місяці тому, температура тіла 37,20С. Гінекологом при огляді запідозрена позаматкова вагітність. Яке дослідження необхідно зробити для уточнення діагнозу?
A. *Пункцію черевної порожнини через заднє склепіння піхви
B. Лапаротомію
C. Метросальпінгографію
D. Діагностичне вишкрібання стінок порожнини матки
E. Тести функціональної діагностики
16798 В родильний будинок доставлена вагітна, що пред'являє скарги на головний біль і болі в епігастральній області. Пульс 100 у 1 хв, АТ 170/100 мм рт. ст., набряки живота, ніг. Розміри матки відповідають терміну доношеної вагітності, вона напружена і хвороблива при пальпації, серцебиття плоду глухе, виділення з піхви кров'янисті. Що варто почати?
A. *Негайно зробити кесарів розтин
B. Провести лікування гострої гипоксії плоду
C. Почати комплексне лікування гестозу
D. Розірвати плодовий міхур і почати вести роди через природні пологові шляхи
E. Почати комплексну патогенетичну терапію гестозу, у випадку відсутності ефекту зробити кесарів розтин
16868 Першовагітна, строк вагітності 41-42 тижні. Поздовжнє положення плода, головне передлежання. Розміри тазу 23-26-29-18, обхват живота 102 см, ВДМ 40 см. І період пологів триває 8 годин. Серцебиття плода 140/хв, чітке, ритмічне. Контракційне кільце косе, на рівні пупка, ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження: повне відкриття, головка притиснута до входу у малий таз, навколоплідний міхур відсутній, мале тім’ячко зліва у лона. Яка тактика лікаря?
A. *Кесарський розтин
B. Посилення пологової діяльності
C. Плодоруйнівна операція
D. Ведення пологів через природні пологові шляхи
E. Акушерські щипці
16883 Повторнородяча, 34 роки, доставлена до пологового будинку в терміні вагітності 39-40 тижнів. Води відійшли 10 годин тому. Почалися перейми. Серцебиття плоду не прослуховується. При піхвовому обстеженні: шийка згладжена, краї тонкі, відкриття маточного вічка до 8 см, плідного міхура немає, передлежить плече плода, у піхві ручка. Як найдоцільніше закінчити пологи ?
A. * Зробити декапітацію
B. Кесарський розтин
C. Провести поворот плода на ніжку з подальшою екстракцією за тазовий кінець
D. Закінчити пологи консервативно
E. Зробити клейдотомію
16884 До гінекологічного відділення звернулася жінка зі скаргами на кров’янисті виділення з піхви. Остання менструація була 3,5 місяці тому. УЗД не проходила. Матка при пальпації тістоподібної консистенції, безболісна, ВДМ –24 см. Частини плода не пальпуються, серцебиття не прослуховується, ворушіння не відчувається. З обох боків матки пальпуються овоїдні утворення 5х6 см. Який найбільш вірогідний діагноз ?
A. * Пухирний занесок
B. Загроза аборту
C. Передлежання плаценти
D. Передчасне відшарування плаценти
E. Антенатальна загибель плода
16885 Роділля, 28 років, доставлена до пологового будинку з бурхливою пологовою діяльністю. Пологі перші. Розміри таза: 23-25-28-18 см. Ознака Генкель-Вастена позитивна. Роділля збуджена, живіт напружений, болісний в нижніх відділах. Контракційне кільце на рівні пупка, розташоване косо. Голівка плода притиснута до входу у малий таз. Серцебиття плоду 140/хв. Яке ускладнення виникло у роділлі?
A. * Загрозливий розрив матки
B. Завершений розрив матки
C. Розпочатий розрив матки
D. Надмірна пологова діяльність
E. Дискоординація пологової діяльності
16886 Роділля 29 років доставлена до пологового будинку з вагітністю 39-40 тижнів, з приводу кровотечі з піхви та гострого болю у животі, які з’явилися годину тому. АТ - 180/100 мм рт.ст. Серцебиття плоду не прослуховується. При піхвовому обстеженні: кров’янисті виділення зі згустками крові. Шийка згладжена, розкриття повне. Плідний міхур цілий, постійно напружений, передлежить голівка – великим сегментом до входу у малий таз; плацентарна тканина не визначається. Яке ускладнення виникло у пологах?
A. * Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
B. Повне передлежання плаценти
C. Розрив шийки матки
D. Розрив варикозного вузла у піхві
E. Розрив тіла матки
16952 Повторнородяча 26 років у терміні 40 тижнів. Перейми почалися 8 годин тому. 2 години тому відійшли навколоплідні води. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання. ОЖ – 100 см, ВДМ – 42 см. . Перейми через 4-5 хвилин, по 25 секунд. Шийка матки згладжена, відкриття 4 см. Плодового міхура немає. Голівка плода притиснута до входу в малий таз. Яке ускладнення виникло в пологах?
A. * Первинна слабкість пологової діяльності
B. Передчасне відходження навколоплідних вод
C. Вторинна слабкість пологової діяльності
D. Дискоординована пологова діяльність
E. Клінічно вузький таз
16953 Роділля 25 років знаходиться в пологах на протязі 16 годин. Потуги малоефективні, продовжуються 1,5 години. Голівка плоду в порожнині малого тазу. Серцебиття плоду раптом стало глухим, аритмічним 100/хв. При вагінальному дослідженні: відкриття шийки матки повне, плодовий міхур відсутній. Голівка в порожнині малого тазу. Яка подальша акушерська тактика?
A. *Накладення акушерських щипців
B. Подальше консервативне проведення пологів
C. Кесарський розтин
D. Вакуум-екстракція плоду
E. Родостимуляція окситоцином
16986 Вагітна в терміні 11-12 тижнів доставлена до гінекологічного стаціонару з матковою кровотечею та переймоподібними болями в низу живота. Піхвове дослідження: піхва заповнена згортками крові, шийка матки розкрита на 2 см, В каналі визначається напружений плідний міхур. Матка збільшена до розмірів 11-12 тижнів вагітності, напружена. Виділення кров'янисті, дуже рясні. Які міри повинен вжити лікар?
A. *Вишкрібання порожнини матки
B. Проведення токолітичної терапії
C. Консервативне спостереження
D. Призначення прогестерону
E. Проведення гемотрасфузії
17001 У породіллі масивна кровотеча після народження двійні через природні пологові шляхи. Дитяче місце та родові шляхи цілі. Дно матки вище пупка, матка при пальпації м'яка, не реагує на введення скорочуючих матку засобів. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?
A. *Атонія матки
B. Пошкодження шийки матки
C. Розрив матки
D. Затримка частки плаценти
E. Гіпотонія матки
17009 Роділля, 25 років, ІІ період пологів. При внутрішньому акушерському дослідженні розкриття шийки матки повне. Плідний міхур відсутній. Передлежить голівка, яка повністю виповнює крижову впадину. Сідничні ості не визначаються. При потугах промежина вип'ячується. Де знаходиться голівка
A. *В площині виходу малого тазу
B. Малим сегментом у площині входу в малий таз
C. Великим сегментом у площині входу в малий таз
D. В площині широкої частини малого тазу
E. В площині вузької частини малого тазу
17067 На 4 добу після операції кесарського розтину у жінки з'явилась лихоманка, біль в животі, температура піднялась до $39^0C$. Пульс 104/хв. Двічі було блювання. Хвора загальмована, язик сухий, обкладений сіруватим нальотом. Живіт здутий. Симптоми подразнення очеревини позитивні у всіх відділах. Перкуторно - притуплення у пологих місцях живота. Перистальтика не вислуховується. Гази не відходять. Дно матки на рівні пупка. Матка болюча при пальпації. Виділення кров'янисті, помірні. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Розлитий перитоніт
B. Метроендометрит
C. Прогресуючий тромбофлебіт
D. Пельвіоперитоніт
E. Параметрит
17076 Вагітна доставлена швидкою допомогою зі скаргами на сильний біль в ділянці шлунка, блювання, головний біль, мерехтіння мушок перед очима. Тиждень тому, у зв'язку з нефропатією І ступеня, запропонована госпіталізація, але хвора відмовилась. Об'єктивно: шкіра бліда, набряки на гомілках і ступнях, АТ - 160/90 - 160/100 мм рт.ст. Аналіз сечі: лейкоцитів - 3-4 в п/з, циліндри гіалінові і зернисті - 4-5 в п/з, білок - 4 г/л, питома вага 1018. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. Передеклампсія
B. Харчова інтоксикація
C. Нефропатія III
D. Гломерулонефрит
E. Гострий панкреатит
17143 При зовнішньому акушерському дослідженні живіт має поперечно-овальну форму, у лівій бічній стороні матки пальпується кругла, щільна, частина плоду, що балотує, у правій - об'ємиста м'якувата частина плоду, що не балотує. Серцебиття плоду прослуховується на рівні пупка. Яке положення, позиція і передлежання плоду?
A. Поперечне положення, I позиція, передлегла частина відсутня
B. Подовжнє положення, I позиція, головне передлежання
C. Подовжнє положення, II позиція, тазове передлежання
D. Косе положення, I позиція, передлегла частина відсутня
E. Поперечне положення, II позиція, передлегла частина відсутня
17144 Першородка 21 року знаходиться в першому періоді родів. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка на 4 см. Плодового міхура немає. Передлежать сідниці і стопи плоду. Яке передлежання плоду?
A. Змішане сідничне
B. Чисто сідничне
C. Неповне ножне
D. Повне ножне
E. Колінне
17146 Вагітність 30 тижнів. Генералізовані набряки. АТ-190/110 мм рт.ст. Головний біль, миготіння мушок перед очима. Протеінурія- 2,0 г/л. Гіпотрофія плоду. Який найбільше ймовірний діагноз?
A. Прееклампсія важкого ступеня
B. Гіпертонічна хвороба
C. Прееклампсія легкого ступеня
D. Еклампсія
1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   ...   54


написать администратору сайта