Главная страница

ТЕСТЫ АКУШ. 1 маса плода при перших пологах більше 3500,0


Скачать 0.89 Mb.
Название1 маса плода при перших пологах більше 3500,0
Дата07.04.2022
Размер0.89 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТЫ АКУШ.docx
ТипДокументы
#451563
страница54 из 54
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54
A. *Раннее выявление и лечение претоксикоза.
B. Психопрофилактическая подготовка к родам.
C. Консультация нефролога.
D. Проведение оксигенотерапии.
E. Использование транквилизаторов.
21998 Після народження плода у першородки відмічаються помірні кров’янисті виділення з піхви при відсутності ознак відокремлення плаценти. Через 5 хв. самостійно відокремилась плацента і народився послід без дефектів. Крововтрата 100 мл. Матка добре скоротилась, але кров’янисті виділення з невеликими згортками крові тривають. Вкажіть можливу
A. * Розрив шийки матки або піхви.
B. Гіпотонія матки.
C. Залишки плацентарної тканини в матці.
D. Порушення коагуляції крові.
E. Розрив матки.
22120 Обстежуючи вагітну в жіночій консультації, лікар виявив, що матка збільшена до 5-6 тижнів вагітності, асиметрична, в лівому куті матки пальпується випинання. Матка м(якої консистенції, але під час дослідження скоротилася і ущільнилася. Після припинення подразнення знову стала м(якою. Які ознаки вагітності виявив лікар?
A. *Піскачека і Снєгірьова.
B. Горвіца-Гегара.
C. Гентера і Піскачека.
D. Губарєва і Гауса.
E. Снєгірьова і Гентера.
22122 Машиною швидкої допомоги доставлена роділля в термінові пологів зі скаргами на періодичні болі внизу живота, по 30-40 сек через 4-5 хв, вилиття навколоплідних вод 12 годин тому. Температура тіла – 38,5. З піхви – виділення з неприємним запахом. Серцебиття плода приглушене, ритмічне, 160 за 1 хвилину. В яке пологове відділення госпіталізувати роділлю?
A. *В обсерваційне відділення.
B. У фізіологічне відділення.
C. У відділення патології вагітних.
D. У відділення інтенсивної терапії.
E. .
22160 Першороділля 20 років з багатоводдям знаходиться у пологах 3 години. Пологова діяльність активна. Плід один, у головному передлежанні. Серцебиття плода не страждає. Розкриття шийки матки 4 см. Плодовий міхур напружений поза переймами. Визначте тактику ведення пологів:
A. * Амніотомія.
B. Вичікувальна тактика.
C. Кесарів розтин.
D. Сон-відпочинок.
E. Стимуляція пологів простагландинами.
22161 У породіллі III вчасні пологи. Вага жінки 80 кг. Народився хлопчик вагою 4.200, довжиною 50 см. Загальна крововтрата 450 мл. Фізіологічний об’єм крововтрати для даної породіллі
A. * 400 мл
B. 500 мл
C. 600 мл
D. 700 мл
E. 800 мл
22166 У вагітної, 15-16 тижнів (за даними останніх місячних), почалася кровотеча. Дно матки - на рівні пупка, консистенція матки м’яка. При УЗД – всю порожнину матки займають міхурці різного діаметру, плід не візуалізується. Рентгенографія легень в нормі. Ваш діагноз?
A. *Повний міхурцевий занесок.
B. Частковий міхурцевий занесок.
C. Хоріокарцинома.
D. Полігідрамніон
E. Субмукозна міома матки
22172 Першороділля 19 років знаходиться у початку першого періоду фізіологічних пологів. Із анамнезу відомо, що у жінки є мітральна вада серця в стадії стійкої компенсації. Стан плода задовільний. Плідний міхур цілий. Яка тактика ведення пологів?
A. * Активно-вичікувальна, в присутності терапевта, з максимальним знеболюванням.
B. Кесарів розтин.
C. Акушерські щипці.
D. Вакуум-екстракція плода.
E. Стимуляція пологової діяльності.
22185 У першовагітної 38 років, в 41-42 тиж., скаржиться на послаблення рухів плода. Клінічні та лабораторні дані вказують на переношену вагітність. Передбачувана маса плода 4200 г. Серцебиття плода приглушене 160 ударів у хвилину. За даними амніоскопії – навколоплідні води зеленого кольору. Яка тактика щодо розродження?
A. Кесарський розтин
B. Вичікувати початку самостійної пологової діяльності
C. Провести окситоциновий тест
D. Пологозбудження окситоцином
E. Пологозбудження простогландинами
22186 У першородки у терміні 41-42 тижні вагітності пологи тривають 6 годин. перейми по 25 сек. через 5-6 хвилин. Серцебиття плода аритмічне 100-160 ударів у хвилину, підтікають зеленого кольору навколоплідні води. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 4 см, стрілоподібний шов у поперечному розмірі площини входу в малий таз. Яка подальша тактика ведення пологів?
A. Кесарський розтин
B. Пологопідсилення
C. Накладання акушерських щипців
D. Вакуум - екстракція плода
E. Консервативне ведення пологів
22187 У першородки у ІІ періоді пологів, який триває одну годину, потуги через 5 хвилин, тривають 30 секунд. Розміри таза 25-28-31-21 см, маса плода 3600 г. При піхвовому дослідженні: відкриття шийки матки повне, плідного міхура немає, голівка плоду на тазовому дні, сагітальний шов в прямому розмірі площини виходу, мале тім’ячко біля лона. Серцебиття плода 100 уд./хв. Тактика лікаря?
A. Накласти вихідні акушерські лещата
B. Провести кесарів розтин
C. Введення пологопідсилюючої суміші
D. Вакуум - екстракція плода
E. Зробити плодоруйнівну операцію.
22188 У першородки, 30 років на фоні патологічного прелімінарного періоду, який триває більше двох діб, вилились навколоплідні води 6 годин тому, термін вагітності 39 тижнів. Регулярна пологова діяльність відсутня. Передлежить голівка плода над входом у малий таз. Серцебиття плода чітке, ритмічне 142 уд. в 1 хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки “незріла”. Яка подальша тактика тактика?
A. * Провести кесарів розтин
B. Підготувати шийку матки простагландинами
C. Стимулювати пологову діяльність окситоцином
D. Вичікувати появу спонтанної пологової діяльності
E. Пролонгувати вагітність на фоні антибактеріальної терапії
22191 У першовагітної , пологи тривають 6 годин. Перейми по 25 сек. через 4-6 хв. супроводжуються болем, який розповсюджується з нижнього відділу матки доверху. Серцебиття плода ритмічне 156 уд. в хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки вкорочена до 1 см, зовнішнє вічко розкрите на 3 см, під час перейми звужується краї його напружуються. Голівка над входом в малий таз. Якою патологією ускладнились пологи?
A. * Дискоординованою пологовою діяльністю
B. Слабкістю пологової діяльності
C. Надмірною пологовою діяльністю
D. Загрозою розриву матки
E. Дистоцією шийки матки
22192 У повторнородки, з діагностованим крайовим передлежанням плаценти, з’явились кров’янисті виділення з статевих шляхів. Перейми по 45-50с через 2,5 хв. Передлежить голівка малим сегментом в площині входу малого тазу. Серцебиття плоду до 140 за хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 5 см. Плідний міхур цілий. Кров’янисті виділення незначні. Загальна крововтрата 70 мл. Ваша тактика?
A. *Провести амніотомію
B. Виконати кесарів розтин
C. Ввести спазмолітики
D. Ввести утеротоніки
E. Ввести гемостатики
22193 У першовагітної, 37 р. пологова діяльність триває протягом 10 год. Перейми по 20-25с через 6-7 хв. Положення плоду повздовжнє, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз. При піхвовому дослідженні:: шийка матки довжиною до 1 см, пропускає 2 поперечні пальці. Плідний міхур відсутній. Ваш діагноз?
A. *Первинна слабкість пологової діяльності
B. Вторинна слабкість пологової діяльності
C. Нормальна пологова діяльність
D. Дискоординація пологової діяльності
E. Паталогічний прелімінарний період
22217 Породілля, на п’яту добу після ускладнених пологів поскаржилась на лихоманку, підвищення температури до 38,50С, болі понизу живота. PS – 94 уд./хв., АТ – 120/70 мм рт. ст., молочні залози м’які. Живіт м’який, болючий в нижніх відділах. Матка збільшена до 14 тиж. вагітності, м’якуватої консистенції, болюча. Виділення мутні з неприємним запахом. Яке ускладнення післяпологового періоду у жінки?
A. *Метроендометрит
B. Лохіометра
C. Субінволюція матки
D. Лактостаз
E. Септичний шок
22218 Роділля, поступила в другому періоді зі скаргами на головний біль, лихоманку, підвищення температури до 38,90С, вилив навколоплідних вод 30 годин тому. Води мутні, з неприємним запахом. Через 10 хв. народилась дитина в стані асфіксії. Після видалення плаценти за методом Абуладзе стан жінки погіршився: t –40.0 С, АТ – 60/00 мм рт. ст., PS ниткоподібний, свідомість відсутня. Яке ускладнення післяпологового періоду
A. *Метроендометрит. Септичний шок.
B. Хоріоамніоніт. ДВЗ – синдром.
C. Приступ еклампсії.
D. Геморагічний шок.
E. Емболія навколоплідними водами.
22221 Породілля, на 11 добу після пологів поскаржилась на різкі болі в лівій молочній залозі, підвищення t тіла до 39.0 С. Патології з боку внутрішніх та статевих органів не виявлено. Ліва молочна залоза гаряча на дотик, болюча. У верхньозовнішньому квадранті шкіра гіперемована, дещо ціанотична, набрякла. При пальпації визначається інфільтрат 6х8 см з флуктуацією посередині. Ваша тактика?
A. Хірургічне лікування маститу
B. Призначити антибіотики.
C. Рекомендувати зціджування молока.
D. Спостерігати за станом породіллі.
E. Припинити лактацію.
22243 Повторновагітну , в терміні 11 тижнів, турбують сухість в роті, спрага, поліурія, значна втрата ваги, загальна слабкість. В анамнезі пологи мертвим плодом вагою 4.600. Цукор крові – 10,8 ммоль/л. Заключення окуліста – ретинопатія. Тактика подальшого ведення вагітності?
A. Термінове переривання вагітності за медичними показами
B. Пролонгування вагітність на тлі інсулінотерапії
C. Метаболічна терапія
D. Лікування в умовах ендокрінологічного диспансера
E. Переривання вагітності після покращання стану
22244 У вагітної, 28 тиж., через 2 тижні після ангіни з’явився головний біль, болі в попереку, набряки, підвищення t тіла до 37,8 0С,незначна задишка. Об-но: набряки ніг і обличчя, більш виражені зранку; АТ 140/90 мм рт ст, с-м Пастернацького позитивний з обох боків; аналіз сечі L- 2-3 в п/з, Ер- 10-15 в п/з, білок-4 г/л, гіалінові циліндри. Найбільш ймовірний діагноз?
A. *Гломерулонефрит вагітних
B. Пієлонефрит вагітних
C. Прееклампсія
D. Гіпертонічна хвороба
E. Сечокам’яна хвороба
22247 Роділля, з активною пологовою діяльністю. Зовнішні розміри тазу: 26; – 29; – 32.- 18, см. Передбачувана маса плоду 4100.При піхвовому дослідженні: : відкриття шийки матки повне, голівка притиснута до входу в малий таз. Навколоплідні води відійшли. Ознака Вастена позитивна. Визначити тактику.
A. *Провести кесарів розтин
B. Застосувати утеротоніки
C. Застосувати акушерські щипці
D. Застосувати вакуум - екстракцію плода
E. Надати сон-відпочинок
22248 У пологовий будинок поступила вагітна в терміні 38-39 тижнів. Розміри тазу:27 – 28 – 32. -17,5 см. Розміри виходу з малого тазу збільшені. Яку форму звуженого тазу діагностовано?
A. *Плоскорахітичний
B. Поперечнозвужений
C. Простий плоский
D. Загальнорівномірнозвужений
E. Загальнорівномірнозвужений плоский
22249 При зовнішньому обстеженні вагітної, яка стає на облік в жіночій консультації, визначено наступні розміри тазу: 22 - 24 – 26- 20,5 см. Визначити форму вузького тазу:
A. *Поперечнозвужений
B. Плоскорахітичний
C. Простий плоский
D. Загальнорівномірнозвужений
E. Загальнорівномірнозвужений плоский
22250 Вагітна . в терміні 38 тижнів поступила у відділення патології вагітних. Діагностовано двійню. Перший плід знаходиться у ніжному передлежанні, другий – в поперечному. Визначте план розродження?
A. *Плановий кесарів розтин
B. Пологи через природні пологові шляхи
C. Вилучення 1-го плода за ніжку, 2-го- зовнішньо-внутрішній акушерський поворот
D. Провести зовнішній поворот за Архангельським
E. Призначити корегуючу гімнастику
22375 Роділля, 28 років, надійшла до пологового будинку через 12 годин з початку регулярних перейм. Три години тому відійшли навколоплідні води та почалися потуги, різко болісні, часті, тривалі. Поведінка жінки неспокійна. При обстеженні: контракційне кільце на рівні пупка, матка у вигляді піщаного годинника, нижній сегмент різко болісний, перерастягнутий. При піхвовому дослідженні: відкриття шийки матки повне, передлежить голівка щільно притиснута до входу в малий таз, плідний міхур відсутній. Що робити:
A. Кесарів розтин
B. Гормонально-медікаментозна стимуляція пологової діяльності
C. Накладання акушерських щипців
D. Епізіотомія
E. Надання наркозного сну
22378 Жінка 28 років пред'являє скарги на нудоту, блювоту до 10 разів протягом доби . Відзначає зниження маси тіла, сухість шкіри. Серцебиття до 100 уд/хв. Температура тіла 37,20С. Знижений діурез. Після проведення ультразвукового дослідження була виявлена вагітність у терміні 5-6 тижнів. Діагноз?
A. Блювота вагітних середнього ступеню
B. Блювота вагітних легкого ступеню
C. Прееклампсія 1 ступеня
D. Передчасне переривання вагітності
E. Харчове отруєння
22379 У пологовому залі повторнородка, розміри тазу 26-28-31-21. Серцебиття плоду чітке, 136 уд/хв. При піхвовому дослідженні відкриття шийки матки до 7 см., плідний міхур цілий, обіч визначається м'які тканини. Передлежить голівка плоду, рухлива над входом у малий таз. Виділення з піхвових шляхів помірні, кров'янисті, які посилились після огляду. Що з перерахованого є найбільш доцільною дією?
A. Амніотомія
B. Кесарів розтин
C. Акушерські щіпці
D. Стимуляція пологової діяльності
E. Вакуум-екстракція плоду
22380 Вагітна, 23 р., потрапила до пологового відділення. Дно матки на 3-4 пальця вище пупка. В області дна матки крупна, кулеподібна рухлива частина плоду. Передлежить частина плоду, об'ємна, м'яка, не рухлива. Тони серця плоду ясні, ритмічні, 136 уд/хв, визначаються справа вище рівня пупка. Ваш діагноз?
A. Тазове передлежання
B. Головне передлежання
C. Косе передлежання
D. Поперечне положення плоду
E. -
22381 Першовагітна, у терміні 36 тижнів. Скарг не має. За останні два тижні додала в вазі 2 кг. Мають місце набряки нижніх кінцівок. Артеріальний тиск 140/100 мм.рт.ст. У сечі сліди білка. Який ймовірний діагноз?
A. Прееклампсія легкого ступеню
B. Прееклампсія середнього ступеню
C. Гіпертонічна хвороба
D. Набряки вагітних
E. Піелонефріт вагітних
22382 Першовагітна, 24 років з нормальним тазом і доношеною вагітністю. Після нормальної пологової діяльності перейми стали слабкішими, малоефективними. Вагінальне дослідження: повне розкриття шийки матки, голівка плоду великим сегментом у вході в малий таз. Плідний міхур відсутній. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 130 уд/хв. Тактика?
A. Стимуляція пологової діяльності
B. Акушерські щипці
C. Спазмолітики
D. Медикаментозний сон-відпочинок
E. Кесарів розтин
22591 У жінки 25 років з вагітністю 34 тижні під час чергового огляду в жіночий консультації встановлено: набряки ніг, АТ на правій руці 140/90 мм рт. ст., на лівій - 130/90 мм рт. ст, білок в сечі 0,66 г/л, білок в крові - 56 г/л. Стан плода задовільний. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Прееклампсія легкого ступеня
B. Прееклампсія важкого ступеня
C. Набряки вагітних
D. Гіпертонічна хвороба
E. Пієлонефрит вагітних
22592 Хвора 22 років скаржиться на значні кров'янисті виділення зі згортками із статевих шляхів, значний біль в животі переймоподібного характеру. Остання менструація 3 місяці тому. При бімануальному дослідженні: в піхві велика кількість згортків крові, шийка матки пропускає один палець, в каналі шийки - елементи плідного яйця, матка збільшена до 12 тижнів вагітності, придатки не визначаються. Який діагноз найбільш
A. Аборт в ходу
B. Неповний аборт
C. Аборт, що почався
D. Загрозливий аборт
E. Повний аборт
22595 Вагітна 39 років, народжує вперше. 10 років лікувалася з приводу безпліддя. Вагітність 41-42 тижні, положення плода повздовжнє, головне передлежання. Плацента біля дна, третя ступінь зрілості, наявність кіст, петрифікатів. Біофізичний профіль плода по Менінгу 5-6 балів. Передбачувана маса плода 3900±200 г. При вагінальному дослідженні: шийка матки довга, щільна, зовнішнє вічко замкнуте. Голівка плоду притиснута до входу в малий таз. Навколоплідні води не відходили. Яка тактика ведення найбільш доцільна?
A. Плановий кесарів розтин
B. Кесарів розтин з початком пологової діяльності
C. Внутрішньовенне введення окситоцину
D. Амніотомія з наступним родозбудженням
E. Консервативне ведення пологів з початком пологової діяльності
22596 Роділля 29 років, що народжує вперше. Вагітність 40 тижнів. Розміри тазу -25-28-30-20. Передбачувана маса плода 4900±200 г. Положення повздовжнє, головне передлежання. Серцебиття плода 140 уд/хв, ритмічне. Піхвове дослідження: шийка матки відкрита повністю. Плідний міхур відсутній. Прилегла голівка рухома над входом в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення пологів доцільна?
A. Кесарів розтин
B. Родозбудження
C. Консервативне ведення пологів
D. Амніотомія
E. Стимуляція пологової діяльності
22597 Вагітна 37 років, народжує вперше. Вагітність 40 тижнів, головне передлежання, І період пологів. Пологова діяльність триває 10 годин, перейми через 5-6 хв тривалістю 45-50 сек. Відійшли пофарбовані меконієм навколоплідні води. Серцебиття плоду 90 уд/хв, оцінка за Фішером - 5 балів. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 6 см. Яка тактика ведення пологів?
A. Кесарів розтин
B. Акушерські щипці
C. Введення утеротоніків
D. Введення спазмолітиків
E. Вакуум-екстракція плода
22600 Роділля 24 років. Вагітність 39 тижнів, двійня. Перший та другий плоди розташовані повздовж, в головному передлежанні. Серцебиття плодів до 140-150 уд/хв. Кінець першого періоду пологів, який продовжувався 10 годин. Який метод профілактики кровотечі необхідно використати ?
A. Внутрішньовенне введення утеротоніків
B. Введення тампону з ефіром в заднє склепіння піхви
C. Зовнішньо-внутрішній масаж матки
D. Накладання лігатур на шийку матки
E. Накладання затискачів на шийку матки
22658 Вагітна 26 років знаходиться у 1 періоді пологів. Плід знаходиться у сідничному передлежанні. Передбачувана маса плоду 3800г. Серцебиття плоду приглушене 100 ударів за хв. Відкриття маткового вічка 8 – 9 см. Плідний міхур цілий. Діагональна кон'югата 13см. Ваша тактика?
A. * Кесарів розтин.
B. Ведення пологів за Цов'яновим
C. Амніотомія і завершити пологи. через природні шляхи
D. Стимуляція пологової діяльності.
E. Витягнення плоду за сідничний кінець
22872 Пациентка 22 лет обратилась в женскую консультацию с жалобами на задержку меструации. Последние месячные были 2 месяца назад. При осмотре слизистая оболочка влагалища и шейка матки синюшные, матка в anteflexio, увеличена до размеров 8 недель беременности, изменяет свою консистенцию, размягчена, в области левого угла, перешеек матки размягчен. Какой наиболее вероятный диагноз?
A. *Беременность 8 недель.
B. Беременность 10недель.
C. Беременность 12 недель.
D. Миома матки.
E. Пузырный занос.
22873 Первобеременная обратилась в женскую консультацию по поводу беременности 10 недель, с жалобами на одышку, сердцебиение, быструю утомляемость. Состоит на диспансерном учете у кардиолога с диагнозом: ревматизм, активная фаза, ревмокардит. Комбинированный митральный порок с преобладанием стеноза. НК II А стадии. Какой план ведения беременности?
A. *Прерывание беременности по медицинским показаниям.
B. Госпитализация в сроки до 12 недель, 26-28 недель, 36-37 недель.
C. Искусственное прерывание беременности в позднем сроке по медицинским показаниям.
D. Дородовая госпитализация в сроке 38 недель.
E. Амбулаторное лечение.
22879 В женскую консультацию обратилась беременная 33 лет с доношенной беременностью. Положение плода продольное, I позиция, предлежащая головка прижата ко входу в малый таз. Окружность живота – 100 см, высота стояния дна матки – 35см, высота стояния дна матки, измеренная тазомером – 29 см, длина плода – 27,5см. Определить предполагаемую массу плода по формуле Лебедева.
A. *3500г.
B. 3600г.
C. 3300г.
D. 3450г.
E. 3700г.
22880 Беременная 20 лет, наблюдается в женской консультации со сроком беременности 38 недель. Размеры таза: 26-26-30-18 см. Положение плода продольное, головное предлежание. Какая форма узкого таза у беременной?
A. *Плоскорахитический таз.
B. Общеравномерносуженный таз.
C. Простой плоский таз.
D. Поперечносуженный таз.
E. Кососмещенный таз.
23005 На затылочной части головки новорожденного, имеющей долихоцефалическую форму, определяется родовая опухоль с центром в области малого родничка. При каком предлежании головки плода произошли роды?
A. *При переднем виде затылочного предлежания.
B. При переднеголовном предлежании
C. При заднем виде затылочного предлежания.
D. При лицевом предлежании.
E. При лобном предлежании
23019 У жіночу консультацію звернулась жінка 18 років з вагітністю строком 11-12 тижнів. З анамнезу відомо, що місяць тому жінка перенесла краснуху. Який вплив на плід є найбільш вірогідним у даної жінки?
A. * Природжені вади розвитку плоду.
B. Гемолітична хвороба новонародженого.
C. Пологова травма новонародженого.
D. Хвороба гіалінових мембран.
E. Хромосомні аномалії плоду.
23022 У породіллі після народження посліду та його огляду виявлено дефект дольки плаценти. Загальний стан породіллі не порушений, матка щільна, виділення кров’янисті помірні. При огляді пологових шляхів в дзеркалах розривів, тріщин не виявлено. Що необхідно зробити?
A. *Провести ручну ревізію порожнини матки
B. Провести зовнішній масаж матки
C. Ввести утеротоніки
D. Випустити сечу, холод на низ живота
E. Ввести гемостатичні препарати
23034 Пацієнтка 25 років звернулась до лікаря зі скаргами на відсутність менструації протягом 4-х місяців, нудоту. При гінекологічному дослідженні виявлено: слизова вульви та піхви ціанотична, тіло матки збільшено, дно її на 3 см над симфізом, консистенція матки м'яка, під час дослідження ущільнюється. Придатки матки не визначаються. Виділення слизові. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Вагітність 14 тижнів
B. Фіброміома матки
C. Хоріонепітеліома
D. Порушення менструального циклу
E. Аменорея
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54


написать администратору сайта