Главная страница

ТЕСТЫ АКУШ. 1 маса плода при перших пологах більше 3500,0


Скачать 0.89 Mb.
Название1 маса плода при перших пологах більше 3500,0
Дата07.04.2022
Размер0.89 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТЫ АКУШ.docx
ТипДокументы
#451563
страница48 из 54
1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   ...   54
E. Сполучений гестоз
17147 У вагітної, що страждає гіпертонічною хворобою I ст., у терміні 35 тижнів з'явилися набряки на нижніх кінцівках і передній черевній стінці, у сечі білок до 3 г/л, АТ підвищився до 170/120 мм рт. ст., став турбувати головний біль і погіршився зір. Проведене протягом 4-х годин інтенсивне лікування ефекту не дало. Яка тактика необхідна в даному випадку?
A. Негайне розродження шляхом кесарева розтину
B. Продовження інтенсивної терапії
C. Проведення родозбудження
D. Консервативне розродження
E. Негайне розродження шляхом операції акушерські щипці
17148 При піхвовому дослідженні зліва пальпується передній кут великого тім'ячка, справа - надбрівні дуги і корінь носа. Лобовий шов у поперечному розмірі входу в малий таз. Яке передлежання плоду ?
A. Лобове
B. Задній вид лицевого
C. Передньоголовне
D. Передній вид лицевого
E. Задній вид потиличного
17192 Через 10 годин від початку родів при повному розкритті маткового вічка відійшли світлі навколоплідні води. Після цього пологова діяльність різко послабшала: потуги короткі, нерегулярні, слабкі, голівка плоду не просувається. Який характер пологової діяльності?
A. Вторинна слабість пологової діяльності
B. Дискоординована пологова діяльність
C. Первинна слабість пологової діяльності
D. Первинна і вторинна слабість пологової діяльності
E. Тетанія матки
17193 Породілля 30 років, соматично здорова. II період родів. Гадана маса плоду 3100 г. Серцебиття плоду глухе, 90/хв., ритмічне, голівка на тазовому дні, стрілоподібний шов у прямому розмірі площини виходу з малого тазу, вид передній. Яка тактика лікаря найбільше доцільна в даному випадку?
A. Вихідні акушерські щипці
B. Кесарський розтин
C. Порожнинні акушерські щипці
D. Родостимуляція
E. Лікування внутрішньоутробної гіпоксії плоду
17232 У гінекологічне відділення госпіталізована вагітна 24 років у терміні 18-19 тижнів в зв'язку з діагностованою під час ультразвукового дослідження істміко-цервікальною недостатністю. При огляді встановлено: шийка матки вкорочена до 0,5см, епітелій її без патологічних змін. Цервікальний канал пропускає палець. Плодовий міхур цілий. Матка збільшена до 18-19 тижнів вагітності, у нормотонусі. Яка подальша тактика
A. Накладення шва на шийку матки
B. Токолітична терапія
C. Переривання вагітності
D. Проведення профілактики дистрес-синдрому
E. Седативна терапія
17237 Першовагітна відвідала жіночу консультацію в 37 тижнів вагітності. Скарг не має. За останні 2 тижні додала 2кг ваги. Набряки на нижніх кінцівках. АТ – 115/70 мм рт.ст. В сечі патології не виявлено. Вагітній встановили діагноз гестозу. Яка найкраща лікувальна тактика?
A. Госпіталізація в стаціонар для лікування
B. Термінове розродження
C. Кесарський розтин
D. Амбулаторне лікування
E. Пролонгування вагітності
17257 Жiнка 30 рокiв з третьою вагiтнiстю строком 32 тижнi, масою 59кг, з'явилася у пологовий будинок з симптомами пологової дiяльностi. При обстеженнi виявлено: гнiйний стафiлококовий кольпiт та хорioaмнiонiт. Пiсля видiлення послiду почалась кровотеча. Введено 5000 гепарину, перелито 250мл кровi, 1000мл фiзiологiчного розчину. За 10 хвилин втрата кровi перевищила 4000мл. На розтинi виявлено загальну анемiю (поодинокi еритроцити в полі зору судин), плями Мiнакова, гнiйний метроендометрит, розповсюджену бактерiальну емболiю. Що у наведеному випадку було основним захворюванням?
A. Ускладнення медичних манiпуляцiй
B. Геморагiчний шок
C. Локальний бактерiальний фiбринолiз в судинах плацентарного ложа
D. Токсико-бактерiальний шок
E. Гнiйний хорiоамнiонiт
17297 Вагітну 25 років доставлено до пологового будинку із вагітністю 34 тижні та скаргами на яскраві кров'янисті виділення із згустками, які з'явились після акту дефекації. Голівка плоду біля дна матки. Серцебиття плоду - 140 за хв. Пологової діяльності немає. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 3мм, зів пропускає кінчик пальця, скрізь склепіння піхви промацується масивне утворення м'якої консистенції, виділення кров'янисті, яскраві. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Передлежання плаценти
B. Розрив матки
C. Відшарування природно розташованої плаценти
D. Низьке прикріплення плаценти
E. Загроза передчасних пологів
17298 Доношена вагітність. Маса тіла вагітної - 62 кг. Повздовжнє положення плода, голівка плода протиснута до входу в малий таз. Обхват живота 100 см. Висота дна матки 35 см. Яка орієнтовна вага плода?
A. 3 кг 500 г
B. 4 кг
C. 2 кг 500 г
D. 3 кг
E. 4 кг 500 г
17301 У першовагітної 24 років з початку регулярних перейм минуло 4 години. АТ - 120/80 мм рт.ст. Положення плоду поздовжнє, головне передлежання, серцебиття плоду 130/хв. Піхвове дослідження: шийка матки згладжена до 1,5 см, відкриття 3 см. Плідний міхур цілий, напружений. Голівка плоду притиснута до входу у малий таз. У якому періоді пологів знаходиться
A. I період пологів
B. Передвісники пологів
C. Прелімінарний період
D. III період пологів
E. Початок II періоду пологів
17302 Перша вагітність. Остання менструація 29 травня, перше рухання плода 20 жовтня. При першому звертанні в жіночу консультацію 24 липня була виявлена вагітність 7 тижнів. Передбачається, що пологи можуть настати:
A. 5 березня
B. 17 квітня
C. 15 березня
D. 29 березня
E. 17 лютого
17312 Роділля 27 років перебуває в другому періоді пологів, який триває вже 2 години. Очікувана маса плода 4800 г. Серцебиття плода послаблене, ритмічне, 160/хв. Розміри таза 25-28-30-20 см. Ознака Вастена позитивна. Піхвове дослідження: відкриття шийки матки повне, плідний міхур відсутній, голівка притиснута до входу в малий таз. Мис не досягається. Яка тактика ведення
A. Кесарський розтин
B. Консервативно-очікувальна
C. Лікування гіпоксії плоду
D. Медикаментозний відпочинок
E. Родостимуляція окситоцином
17386 Породілля 19 років. Другий період своєчасних родів. Голівка плоду знаходиться у вузькій частині порожнини малого тазу. Почався приступ еклампсії. Яка тактика подальшого ведення пологів?
A. Акушерські щипці
B. Кесарський розтин
C. Комплексна інтенсивна терапія і продовження консервативного ведення пологів
D. Вакуум-екстракція плоду
E. Консервативне ведення пологів з наступною епізіотомією
17466 На 5 добу після пологів, які супроводжувалися первинною слабкістю пологової діяльності, у породіллі підвищилась температура до 38,5 С, пульс - 104 уд/хв, з'явилась лихоманка. Матка при пальпації тістуватої консистенції, болюча. Дно матки на 2 пальці нижче пупка, лохії в невеликій кількості, кров'янисті, з неприємним запахом. При вагінальному дослідженні шийка матки відкрита до 3 см, матка збільшена до 14-15 тижнів вагітності, м'яка та болюча при пальпації. За внутрішнім вічком в невеликій кількості згортки крові. Додатки матки та склепіння без особливостей. Який найбільш імовірний
A. Метроендометрит
B. Лохіометра
C. Гематометра
D. Параметрит
E. Тромбофлебіт судин матки
17578 Жінку 26 років, що родила 7 місяців тому, протягом останніх 2-х тижнів турбує нудота, блювота по ранках, сонливість. Годує грудьми, менструації не було. Вагітності не запобігала. Який із методів доцільно застосувати для уточнення діагнозу?
A. Ультразвукове дослідження
B. Ro``-графію органів малого таза
C. Пальпацію молочних залоз і витискання молозива
D. Дворучне піхвове дослідження
E. Дослідження за допомогою дзеркал
17579 У жінки 10 липня 1997 року тест на вагітність позитивний. У неї регулярний 28-денний цикл, остання менструація була з 1 по 4 травня 1997 року. Який гаданий термін родів?
A. 8 лютого 1998 р.
B. 1 лютого 1998 р.
C. 15 лютого 1998 р.
D. 22 лютого 1998 р.
E. 28 лютого 1998 р.
17580 Голівка новонародженого має доліхоцефалічну форму. При огляді голівки на потиличній частині визначається пологова пухлина, розташована на середині між великим і малим тім'ячком. При якому передлежанні голівки плоду відбулися описані роди?
A. При задньому виді потиличного передлежання
B. При передньому виді потиличного передлежання
C. При передньо-теменному передлежанні
D. При лобовому передлежанні
E. При лицевому передлежанні
17581 Повторнородка 25 років надійшла з активною пологовою діяльністю. Навколоплідні води відійшли вдома. Дані піхвового дослідження: шийка матки згладжена, відкриття маткового вічка на 5 см, плодового міхура немає, у піхві визначаються обидві ніжки плоду, сідниці не досягаються. Про яке передлежання плоду можна думати?
A. Повне ножне
B. Змішане сідничне
C. Чисто сідничне
D. Неповне ножне
E. Колінне
17582 В II періоді родів у породіллі 23 років виник приступ судом. АТ- 180/100 мм рт. ст. Серцебиття плоду -132/хв, ритмічне. Стрілоподібний шов у прямому розмірі площини виходу з малого тазу. Які дії лікаря в даному випадку найбільше доцільні?
A. Вихідні акушерські щипці
B. Продовжувати вести роди консервативно
C. Кесарів розтин в ургентному порядку
D. Порожнинні акушерські щипці
E. Вакуум екстракція плоду
17583 У повторнородки при піхвовому дослідженні на передлежачій голівці, розташованій в порожнині малого таза, пальпується ніс, рот і підборіддя плоду, звернене до лону. Про яке передлежання плоду можна думати?
A. Лицеве передлежання
B. Передньоголовне передлежання
C. Лобове передлежання
D. Передній вид потиличного передлежання
E. Задній вид потиличного передлежання
17584 На висоті однієї з перейм породілля сполотніла, пульс - 150/хв., слабкого наповнення, АТ - 90/50 мм рт. ст. Об'єктивно: матка в гіпертонусі, різко хвороблива при пальпації, контури чіткі. Серцебиття плоду глухе, аритмічне. При піхвовому дослідженні: відкриття маткового вічка на 5 см, плодовий міхур цілий, напружений, помірні кров'янисті виділення. Про яку патологію йде мова?
A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
B. Розрив матки , що відбувся
C. Емболія навколоплідними водами
D. Передлежання плаценти
E. Загрозливий розрив матки
17585 У породіллі з важкою формою прееклампсії відразу після народження плоду почалася кровотеча. Послід цілий, пологові шляхи цілі. Дно матки на 2 см нижче пупка, щільна. При зовнішньому масажі матки кровотеча посилилася, кров рідка і без згустків. Який діагноз можна припустити?
A. Коагулопатична кровотеча, ДВЗ-синдром
B. Гіпотонічна кровотеча
C. Затримка в матці частин посліду
D. Розрив матки
E. Емболія навколоплідними водами
17586 Цілість народженого посліду не викликає сумнівів. Пологові шляхи - цілі. Крововтрата в ранньому післяродовому періоді склала 250 мл, кровотеча не припиняється. Матка м'яка, в'яла, погано контурується, дно її на 3 поперечних пальці вище пупка. Після проведення ряду заходів кровотеча зупинилася, проте, через 1-2 хвилини матка знову розслабилася, кровотеча відновилася, виділився великий згусток крові. Яка найбільше імовірна причина кровотечі?
A. Гіпотонічна кровотеча
B. Коагулопатична кровотеча
C. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
D. Атонічна кровотеча
E. Передлежання плаценти
17587 В родильне відділення надійшла повторновагітна з приводу значної кровотечі з піхви. При піхвовому дослідженні: шийка укорочена, відкриття маткового вічка до 3 см, вище внутрішнього вічка пальпується губчаста тканина, поруч з нею визначаються оболонки. При огляді дзеркалами з боку стінок піхви і шийки матки патологічних змін немає. Про яку патологію йде мова?
A. Часткове передлежання плаценти
B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
C. Повне передлежання плаценти
D. Розрив крайового синуса
E. Емболія навколоплідними водами
17713 Через 30 хвилин після народження плоду в породіллі зі статевих шляхів з'явилися помірні кров'янисті виділення. Крововтрата склала 150 мл. Яку крововтрату можна припустити?
A. 0,5% від маси тіла породіллі
B. 0,7% від маси тіла породіллі
C. 1,0% від маси тіла породіллі
D. 1,5% від маси тіла породіллі
E. 2,0% від маси тіла породіллі
17715 У породіллі на 3-ю добу після родів з'явилися скарги на слабість, поганий сон, відсутність апетиту, біль насподі живота. Спостерігалося підвищення температури до 390С, частішання пульсу. Під час огляду визначається хвороблива матка, дно якої на 1 п/п нижче пупка. Лохії - мутно-кров'янисті, із неприємним запахом. Про яку патологію можна думати в даному випадку?
A. Післяродовий ендометрит
B. Тромбофлебіт вен матки
C. Перитоніт
D. Параметрит
E. Субінволюція матки
17716 На 14 день після родів до лікаря звернулася породілля зі скаргами на біль, що раптово з'явився, гіперемію й ущільнення в молочної залозі зліва, підвищення температури до 39оС, біль голови, нездужання. Об'єктивно: тріщина в області соска, збільшення в обсязі лівої молочної залози, посилення болю при її пальпації. Про яку патологію можна думати в даному випадку?
A. Лактаційний мастит
B. Кіста лівої молочної залози з нагноєнням
C. Фіброаденома лівої молочної залози
D. Рак молочної залози
E. Флегмона молочної залози
17717 У породіллі 29 років на другу добу після операції кесарева розтину з'явилася блювота, сильний біль насподі живота, потім по всьому животі, затримка стільця і газів. Шкірні покрови бліді, губи і язик сухі. Температура 390С. Живіт роздутий, хворобливий. Перистальтика кишечника різко послаблена, матка збільшена, хвороблива. Про яку патологію можна думати в даному випадку?
A. Розлитий перитоніт
B. Динамічна кишкова непрохідність
C. Пельвіоперитоніт
D. Гнійний параметрит
E. Панметрит
17718 Вагітна в терміні 32 тижні відзначає підйом t до 38,9о, озноб, тупий біль у правій поперековій області, анорексію, нудоту, блювоту. У дитинстві перенесла скарлатину. Про яку найбільше ймовірну патологію можна думати в даному випадку?
A. Гострий піелонефрит вагітних
B. Запалення придатків матки
C. Амніохоріоніт
D. Харчове отруєння
E. Гострий апендицит
17809 У роділлі, 31 рік почались перші пологи, 43 тижні вагітності. Навколоплідні води відійшли 4 години тому, 2 години тому розпочато крапельне введення 5 Од окситоцину. Перейми слабкі, нерегулярні. Таз : 25 – 28 – 30 – 20 см. Положення плоду повздовжнє, передлежання головне, голівка притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду приглушене, ритмічне 140 за 1 хв. Обвід живота – 110 см, висота стояння дна матки – 40 см. При вагінальному дослідженні встановлено, що шийка матки скорочена, розкрита на 2 см. Який найбільш імовірні діагноз та тактика лікаря?
A. Переношена вагітність. Кесарський розтин
B. Переношена вагітність. Пологи продовжувати консервативно
C. Пролонгована вагітність. Консервативне ведення пологів
D. Пролонгована вагітність. Кесарський розтин.
E. Термінові пологи. Консервативне ведення пологів
17810 Породілля 26 років на 3 добу переведена в обсерваційне акушерське відділення. Пологи другі, нормальні. Розрив промежини ІІ ступеня ушитий кетгутовими та шовковими швами. На 3 добу піднялася температура тіла до 37,5 0С, загальна слабкість, з'явились болі в ділянці промежини та піхви. Матка на 3 поперечні пальці нижче пупка. Лохії в невеликій кількості, серозно-кров'янисті. Шви на промежині вкриті гнійними нашаруваннями, навколишні тканини гіперемовані, набряклі. Який найбільш ймовірний попередній діагноз?
A. Післяродова септична язва. Перший етап
B. Ендометрит, післяродова септична язва
C. Ендометрит, другий етап
D. Метроендометрит, другий етап
E. Метроендометрит, післяродова септична язва, другий етап
17811 У породіллі 29 років після перших нормальних пологів на 4 добу підвищилась температура до 38,50С, з'явився озноб, біль внизу живота. Пологи термінові з народженням нормальної дитини закінчились розривом промежини 2 ступеня, яка була зашита кетгутовими та шовковими швами. Об 'єктивно: матка на 2 поперечні пальці нижче пупка, болюча при пальпації, лохії бурого кольору з неприємним запахом. На промежині шви з гнійним нашаруванням, болючі при пальпації. Який попередній
A. Післяпологова септична язва. Післяпологовий септичний метроендометрит
B. Післяпологова септична язва. Перший етап
C. Метроендометрит, другий етап
D. Субінволюція матки
E. Післяпологовий параметрит
17816 Вагітна 25 років поступила зі скаргами на переймоподібні болі у нижній частині живота у терміні 31-32 тижні. Об'єктивно: положення плоду повздовжнє, передлежання головне. Серцебиття -146/хв, ритмічне. Піхвове дослідження : шийка матки згладжена. Відкриття – 5-6 см. Плідний міхур цілий. Голівка рухлива, над входом в малий таз. Яка тактика лікаря?
A. Проводити роди як передчасні
B. Проводити медикаментозний токоліз
C. Зробити амніотомію
D. Ввести 1 мл 2 % розчину промедолу для знеболення
E. Стимуляція пологової діяльності
17818 Вагітна 22 років поступила в пологовий будинок зі скаргами на головний біль, підвищення температури тіла до 39 С, пропасницю, болючість в поперековій ділянці та внизу живота, часте і болюче сечовиділення, болючість в реберно- поперековому куті. Біль у попереку посилюється при диханні, іррадіює в пахові ділянки. Була блювота, нудота. З анамнезу з'ясовано : вагітність перша, 24 тижні; протягом останніх 5 років хворіє на хронічний гайморит. Про яке захворювання повинен подумати лікар в першу чергу?
A. Гестаційний пієлонефрит
B. Загроза пізнього викидня
C. Гострий апендицит
D. Гострий цистит
E. Грип
17825 У жінки встановлено вагітність терміном 8 тижнів. Турбує нудота та блювання 4-7 разів на добу. Втратила у вазі 5 кг. Який найбільш ймовірний попередній діагноз?
A. Токсикоз І половини вагітності
B. Токсикоінфекція
C. Загострення гастриту
D. Порушення функції шлунку
E. Загроза переривання вагітності
17826 Вагітна доставлена машиною швидкої допомоги на ношах. Вагітність - третя, термін - 8 тижнів. Дві попередні вагітності перервано у зв'язку з раннім гестозом. Вагітність бажана. Вагітна виснажена, шкірні покрови сухі, з роту запах ацетону. Блювота до 20 разів на добу. Лікування не отримувала. Який найбільш ймовірний діагноз?
1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   ...   54


написать администратору сайта