Главная страница

ТЕСТЫ АКУШ. 1 маса плода при перших пологах більше 3500,0


Скачать 0.89 Mb.
Название1 маса плода при перших пологах більше 3500,0
Дата07.04.2022
Размер0.89 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТЫ АКУШ.docx
ТипДокументы
#451563
страница51 из 54
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54
A. * Розродження шляхом операції кесарського розтину.
B. На фоні лікування пролонгувати вагітність на 1-2 тижні.
C. На фоні лікування пролонгувати вагітність на 3-4 тижні.
D. Почати родозбудження шляхом внутрішньовенного введення окситоцина або простагландинів.
E. Лікувати гестоз і роди вести консервативно
19730 У жінки 30 років при других пологах народилась дитина з анемічно-жовтяничною формою гемолітичної хвороби. Група крові у жінки А(ІІ) Rh-, група крові у новонародженого В(ІІІ) Rh+, у батька новонародженого також В(ІІІ) Rh+. Яка найбільш вірогідна причина імуноконфлікту?
A. * Резусконфлікт.
B. Конфлікт по антигену А.
C. Конфлікт по антигену В.
D. Конфлікт по антигену АВ.
E. Конфлікт по АВО
19816 Породілля 30 років. Народився живий доношений хлопчик вагою 4100 г, довжиною 54 см. Через 20 хвилин після народження плоду народився послід і виділилось 300 мл крові. Після народження посліду продовжується кровотеча. При огляді плаценти відзначено, що судини проходять через край плаценти на оболонки і там обриваються. При огляді пологових шляхів за допомогою дзеркал травми шийки матки та піхви не знайдено. Кровотеча йде з порожнини матки. Які втручання необхідно провести з метою зупинки кровотечі?
A. * Провести ручну ревізію тіла матки
B. Провести зовнішній масаж матки
C. Ввести утеротоніки
D. Провести тампонаду тіла матки
E. Накласти клеми на параметрії за методом Бакшеєва
19817 У породіллі при вагінальному обстеженні відкриття маткового зіва до 2 см, плодовий міхур цілий. Крижова западина вільна, до мису крижа можна підійти тільки зігнутим пальцем, внутрішня поверхня зчленування доступна обстеженню. Передлежить голівка плода. Стрілоподібний шов у поперечному розмірі, мале тім’ячко зліва, збоку. Який період пологів?
A. * Період розкриття шийки матки
B. Прелімінарний період
C. Передвісники пологів
D. Період зганяння плода
E. Послідовий період
19818 Вагітна 30 років звернулась до жіночої консультації і була взята на облік по вагітності. При пельвіометрії визначено 26-27-30-17. Дайте характеристику розмірам таза?
A. * Плоскорахітичний
B. Загальнорівномірнозвужений
C. Простий плоский
D. Поперечнозвужений
E. Загальнозвужений
19820 Роділля 20 років. ІІ період своєчасних пологів. Почався приступ еклампсії. При зовнішньому обстеженні: голівка плода не промацується. При внутрішньому дослідженні: голівка плода заповнює всю крижову западину, досягаючи тазового дна, стрілоподібний шов у прямому розмірі, мале тім'ячко звернене до лобка. Яка тактика ведення пологів на даному етапі?
A. *Накладання акушерських щипців
B. Кесарів розтин
C. Консервативне ведення пологів з послідуючою епізіотомією
D. Інтенсивна терапія гестозу з продовженням консервативного ведення пологів
E. Вакуум-екстракція плода
19824 У породіллі 20 років на 4 добу після операції кесарського розтину з’явилась блювота, сильна біль внизу живота, потім по всьому животу, затримка стільця та газів. Шкіряні покрови бліді, губи та язик сухі. Температура 39.5оС. Живіт здутий, симптоми подразнення очеревини позитивні у всіх відділах. Перистальтика кишечника ослаблена. Матка велика, болюча при пальпації. Про яку патологію можна думати?
A. * Розлитий перитоніт
B. Панметрит
C. Гнойний параметрит
D. Пельвіоперитоніт
E. Метроендометрит
19931 У вагітної розміри таза 23-25-27-18, при піхвовому дослідженні діагональна кон΄югата 10,5 см. Окружність променевозап'ястного суглоба 14 см. Чому дорівнює істинна кон΄югата?
A. *9 см
B. 11 см
C. 10 см
D. 8,5 см
E. 12 см
19932 При піхвовому дослідженні через 6 годин після початку пологової діяльності визначається: відкриття шийки матки до 5 см, передлежить голівка плоду, притиснута до входу в малий таз. Стрілоподібний шов у поперечному розмірі входу в малий таз, мале тім'ячко зліва, збоку. Про який момент біомеханізму родів йде мова?
A. *Згинання голівки
B. Розгинання голівки
C. Внутрішній поворот голівки
D. Додаткове згинання голівки
E. Внутрішній поворот плічок
19933 У повторнородки через 8 годин після початку пологової діяльності відійшли навколоплідні води, в зв'язку з чим зроблене піхвове дослідження: розкриття маткового вічка до 6 см, плодовий міхур відсутній, у піхві - ніжки плоду. Яке передлежання плоду?
A. *Повне ножне
B. Повне тазове
C. Змішане сідничне
D. Неповне ножне
E. Колінне
19934 При піхвовому дослідженні першородки установлене: розкриття шийки матки до 6 см, передлежить голівка, стрілоподібний шов у поперечному розмірі, розташований ближче до лону, великий і малий тім'ячка визначаються на однім рівні. Яке вставлення голівки плоду має місце в даному випадку?
A. *Передній асинклітизм
B. Задній асинклітизм
C. Високе пряме стояння голівки
D. Середнє поперечне стояння голівки
E. Низьке поперечне стояння голівки
19935 У вагітної у терміні 35-36 тижнів визначаються виражені набряки на ногах і передній черевній стінці. АТ - 180/100, 175/90 мм рт. ст. З боку внутрішніх органів патології не виявлено. У аналізі сечі білок 4 г/л, гіалинові циліндри 1-2. Чим ускладнився перебіг даної вагітності?
A. *Прееклампсія важкого ступеня
B. Прееклампсія легкого ступеня
C. Гіпертонія вагітних
D. Набряки вагітних
E. Пієлонефрит вагітних
19936 В жіночу консультацію звернулася вагітна 25 років із скаргами на ниючий біль насподі живота й у попереку. Термін вагітності 9-10 тижнів. У анамнезі 2 штучних аборти. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною 3 см, канал шийки матки закритий, матка збільшена відповідно терміну вагітності, виділення слизові, незначні. Який діагноз найбільше ймовірний?
A. *Загрозливий самовільний викидень
B. Самовільний викидень , що почався
C. Вагітність , що не розвивається
D. Міхурцевий занесок
E. Аборт у ходу
19937 Повторнородка, 25 років, надійшла в першому періоді родів із переймами середньої сили. Дана вагітність 3-тя. У анамнезі - кесарів розтин із приводу клінічно вузького таза і 1 штучний аборт. Раптово в породіллі з'явилися сильні болі в животі, слабість; АТ знизився до 90/50 мм рт.ст. З піхви з'явилися помірні кров'янисті виділення. Серцебиття плоду не прослуховується. Пологова діяльність припинилася. Найбільше ймовірний діагноз?
A. *Розрив матки
B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
C. Емболія навколоплідними водами
D. Синдром стискання нижньої порожнистої вени
E. Передлежання плаценти
19938 У породіллі з прееклампсією середнього ступеня важкості при відкритті шийки матки на 3-4 см, з'явилися ознаки передчасного відшарування нормально розташованої плаценти. АТ - 120/80, 110/70 мм рт.ст. Пульс - 110 ударів у хв., ритмічний. Серцебиття плоду - 90 уд. у хв. Що необхідно зробити?
A. *Кесарів розтин
B. Стимуляцію пологової діяльності простагландинами
C. Накласти шкірно-головні щипці по Уиілт-Іванову
D. Застосувати токолітики
E. Ввести спазмолітики
19939 Породілля доставлена в родильне відділення в другому періоді родів. Вагітність доношена. Вдома був приступ еклампсії. Набряки, гіпертензія і протеінурія з 32 тижнів вагітності. АТ - 150/100, 160/110 мм рт.ст. Голівка плоду на тазовому дні. Серцебиття плоду - 160 уд. у хв. Яка тактика лікаря?
A. *Накласти вихідні акушерські щипці
B. Зробити кесарів розтин
C. Зробити вакуум-екстракцію плоду
D. Зробити плодоруйнівну операцію
E. Виконувати вичікувальну тактику
19947 Першовагітна поступила зі скаргами на головну біль, біль у епігастральній області, сонливість, набряки на ногах. АТ – 180/120. ОЖ – 90 см, ВДМ – 38 см, положення плода подовжнє, головне передлежання, серцебиття плоду 130 уд/хв, ритмічне. У аналізі сечі білок 3,3 г/л. Яке ускладнення вагітності виникло?
A. * Прееклампсія тяжкого ступеню
B. Прееклампсія середнього ступеню.
C. Гіпертонічний криз.
D. Еклампсія.
E. Набряки вагітних.
19948 У пологовий блок поступила роділля з активною пологовою діяльністю. Вагітність 1-а. ОЖ – 100 см, ВДМ – 40 см. Розміри тазу 26-29-32-20 см. Положення плоду подовжнє, 1-а позиція, передній вид, в області дна матки визначається велика щільна частина плоду. При внутрішньому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 4 см, плодовий міхур цілий, передлежать обидві ніжки плоду. Тактика ведення пологів?
A. * Кесарський розтин.
B. Консервативне ведення пологів по Цов’янову.
C. Пологозбудження.
D. Амніотомія.
E. Класичні ручні методи.
19973 До пологового будинку поступила роділля з вагітністю 40 тижнів і активною пологовою діяльністю. При зовнішньому акушерському дослідженні виявлено подовжнє положення плоду, 1 позиція, задній вид, головне передлежання. Серцебиття плоду чітке, ритмічне до 140 уд/хв. При піхвовому дослідженні: шийка матки згладжена, відкриття 6 см, передлежить голівка, визначається лобний шов, надперенісся біля лона, позаду передній кут великого тім'ячка. Яка подальша
A. *Кесарів розтин в ургентному порядку.
B. Пологи продовжувати через природні пологові шляхи.
C. Стимуляція пологів введенням окситоцину.
D. Плодоруйнівна операція.
E. Накладання акушерських щипців.
19975 Першовагітна у терміні 40 тижнів. Положення плоду подовжнє, голівка притиснута до входу в малий таз. Розміри тазу 26-26-30-18 см. Діагональна кон΄югата 10,5 см. Яка форма
A. *Плоско-рахітичний таз.
B. Таз нормальних розмірів.
C. Загальнозвужений таз.
D. Простий плоский таз.
E. Поперечнозвужений таз.
20005 У первородящей с частичным предлежанием плаценты при открытии шейки матки на 4 см и целом плодном пузыре диагностировано тазовое предлежание плода. Предполагаемая масса плода – 4200,0. Что необходимо предпринять?
A. *Кесарево сечение
B. Произвести амниотомию и родовозбуждение
C. Произвести экстракцию плода за тазовый конец
D. Применить токолитики
E. Произвести амниотомию и внутривенное введение спазмолитиков
20006 При влагалищном исследовании определяется головка плода, выполняющая заднюю поверхность лонного сочленения и крестцовую впадину, пальпации доступны нижний край лонного сочленения, ости седалищных костей, крестцово-копчиковое сочленение. В какой плоскости малого таза расположена головка плода?
A. *В плоскости узкой части полости малого таза
B. В плоскости широкой части полости малого таза
C. Над входом в малый таз
D. В плоскости входа в малый таз
E. В плоскости выхода малого таза
20007 После рождения последа, кровотечение из половых путей не прекратилось. Разрывов шейки матки и влагалища не выявлено, промежность и клитор целы. При осмотре последа на материнской поверхности плаценты обнаружен дефект дольки 4х5 см. Оболочки плаценты целы. Что необходимо предпринять для остановки кровотечения?
A. *Ручную ревизию стенок полости матки
B. Наружный массаж матки
C. Введение утеротонических средств
D. Применить прием Абуладзе
E. Наложить циркулярный шов на шейку матки
20008 У роженицы с активной родовой деятельностью излились светлые околоплодные воды. Сердцебиение плода стало приглушенным, 100 уд. в мин., аритмичным. При влагалищном исследовании: раскрытие маточного зева 4 см, плодного пузыря нет, предлежит головка, над входом в малый таз, впереди головки определяется пульсирующая петля пуповины. Какова дальнейшая тактика ведения родов?
A. *Кесарево сечение
B. Родостимуляция внутривенным введением окситоцина
C. Наложить кожно-головные щипцы по Уилт-Иванову
D. Наложить акушерские щипцы
E. Плодоразрушающая операция
20009 Первобеременная, 18 лет, обратилась в женскую консультацию по поводу беременности 8 недель. При осмотре терапевта выставлен диагноз – ревматизм неактивная фаза, недостаточность митрального клапана, Но. Каков дальнейший план ведения беременной?
A. *Беременность можно пролонгировать
B. Беременность необходимо прервать
C. Обследование в специализированном отделении
D. Немедленная госпитализация в отделение патологии беременных
E. Беременная не нуждается в наблюдении
20010 Первородящая, родовая деятельность активная. При влагалищном исследовании выявлено асинклитическое вставление головки плода. Какой формы таз можно предположить у данной роженицы?
A. *Плоский
B. Общеравномерносуженный
C. Поперечносуженный
D. Кососмещенный
E. Кососуженный
20097 Першовагітна у терміні 37 тижнів, поступила до пологового будинку зі скаргами на задишку, серцебиття, швидку втому. В дитинстві страждала ангінами, з 15 років - ревматизм ,неактивна фаза, мітральний стеноз 2 ст, НК 2 А ст. Яка тактика ведення вагітної у даному випадку?
A. * Консервативне лікування, пологорозрішення з виключенням потуг у 2 періоді.
B. Пролонгація вагітності в умовах кардіологічного відділення
C. Ведення пологів зі стимуляцією пологової діяльності.
D. Плодоруйнівна операція.
E. Пологи виключенням 2-го періоду шляхом вакуум-екстракції плоду
20098 У вагітної 30 років треті термінові пологи. Народилась дитина вагою 4200 г, 52 см довжиною. Після виділення посліду почалась кровотеча. Послід при огляді цілий. Розрив промежини 1 ст. – зашитий. Матка при пальпації м’яка, при зовнішньому масажі скоротилася, кровотеча зупинилася. Через 5 хвилин кровотеча поновилася. Яке ускладнення виникло після пологів?
A. * Гіпотонічна маткова кровотеча.
B. ДВЗ-синдром.
C. Емболія навколоплідними водами.
D. Атонічна кровотеча.
E. Розрив матки.
20099 У породіллі після народження плаценти почалась кровотеча. При огляді дитячого місця на плодовій оболонці виявлена обірвана судина. Пологові шляхи оглянули – цілі. Про яку патологію йде мова?
A. *Затримка в порожнині матки додаткової частини плаценти.
B. Затримка плідних оболонок в порожнині матки.
C. Розрив судин пуповини.
D. Коагулопатична кровотеча.
E. Гіпотонічна маткова кровотеча.
20100 Повторні пологи у жінки 30 років тривають 18 годин. 2 години тому почалися потуги. Серцебиття плоду чітке, ритмічне 136 уд/хв. Піхвове дослідження: відкриття шийки матки повне, голівка плоду в площині виходу з малого тазу. Сагітальний шов в прямому розмірі, мале тім'ячко біля лону . Виставлений діагноз: первинна слабкість пологової діяльності. Визначте подальшу тактику проведення пологів.
A. *Операція накладення вихідних акушерських щипців.
B. Стимуляція пологової діяльності.
C. Кесарів розтин.
D. Шкірно-головні щипці по Іванову
E. Вакуум-екстракція плоду.
20101 Першовагітна, 28 років, з активною пологовою діяльністю, скаржиться на головну біль, порушення зору. Артеріальний тиск 180/110 мм.рт.ст. Виразні набряки кінцівок, передньої черевної стінки. Серцебиття плоду чітке, ритмічне 180 уд/хв. При внутрішньому дослідженні: відкриття шийки матки повне, голівка плоду в порожнині малого тазу. Яка тактика проведення пологів?
A. *Операція накладення порожнинних акушерських щипців.
B. Кесарів розтин.
C. Плодоруйнівна операція.
D. Консервативне проведення пологів з епізіотомією.
E. Стимуляція пологової діяльності.
20284 При зовнішньому дослідженні голівка плоду не визначається. Відійшли навколоплідні води. При внутрішньому дослідженні: шийка матки згладжена, голівка плода розташована нижче нижнього краю лона, куприка та сідничних горбів. Відкриття вічка повне, стрілоподібний шов в прямому розмірі, мале тім’ячко під лоном. Голівка розташована нижче нижнього краю лона, куприка та сідничних горбів, при потугах з’являється зі статевої щілини. Яку площину тазу займає голівка плода?
A. *Площину виходу з малого тазу
B. Притиснена до входу в малий таз
C. Площину входу в малий таз
D. Площину широкої частини порожнини малого тазу
E. Площину вузької частини порожнини малого тазу
20285 При виконанні операції штучного аборту у жінки 25 років при терміні вагітності 10 тижнів наступила перфорація матки в ділянці передньої стінки. Якою повинна бути подальша тактика
A. *Лапаротомія, вилучення залишків плідного яйця та зашивання перфораційного отвору.
B. Вилучення залишків плідного яйця через цервікальний канал
C. Надпіхвова ампутація матки
D. Екстирпація матки
E. Спостереження за хворою, хірургічне втручання тільки при появі явищ перитоніту
20286 Положення плода подовжнє, голівка малим сегментом у вході в малий таз. Серцебиття плода ясне, ритмічне, 140 уд./хв., зліва нижче пупка. Голівка плода малим сегментом у вході в малий таз. Стрілоподібний шов в правому косому розмірі, мале тім’ячко зліва ближче до лона. Вкажіть позицію та вид позиції
A. *Перша позиція, передній вид
B. Перша позиція, задній вид
C. Друга позиція, передній вид
D. Друга позиція, задній вид
E. Високе пряме стояння стрілоподібного шва
20287 Після третіх термінових пологів плодом масою 4300,0 і виникла маткова кровотеча. Проведений зовнішній масаж матки, введення утеротоніків, ручне обстеження порожнини матки та масаж матки на кулаці, тампон з ефіром в заднє склепіння. Ефекту немає, кровотеча продовжується. Крововтрата 1200мл. Вкажіть найбільш доцільний метод зупинки кровотечі в даному
A. *Провести лапаротомію з екстирпацією матки без додатків
B. Повторити масаж матки на кулаці
C. Провести тампонаду матки
D. Провести клемування параметріїв за Генкелем-Тіканадзе.
E. Ввести внутрішньовенно метилергометрин
20288 Після народження немовля, в третьому періоді пологів, лікарем при натисканні ребром долоні над лоном відмічене втягування пуповини в піхву. Яку ознаку використав лікар для визначення відокремлення плаценти?
A. *Чукалова-Кюстнера
B. Альфельда
C. Шредера
D. Креде-Лазаревича
E. Гентера
20289 При вимірах тазу у вагітної зростом 160 см і масою 58 кг встановлені такі розміри тазу: 26-29-31-20 см. Якому тазу відповідають вказані розміри?
A. *Розміри тазу нормальні
B. Перший ступінь звуження
C. Другий ступінь звуження
D. Третій ступінь звуження
E. Четвертий ступінь звуження
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54


написать администратору сайта