Главная страница

ТЕСТЫ АКУШ. 1 маса плода при перших пологах більше 3500,0


Скачать 0.89 Mb.
Название1 маса плода при перших пологах більше 3500,0
Дата07.04.2022
Размер0.89 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаТЕСТЫ АКУШ.docx
ТипДокументы
#451563
страница49 из 54
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54
A. Блювота вагітних важкого ступеня
B. Харчова токсикоінфекція
C. Помірна блювота вагітних
D. Загострення хронічного холециститу
E. Загострення хронічного гастриту
17907 Жiнка 30 рокiв з третьою вагiтнiстю строком 32 тижнi масою 59 кг надійшла до пологового будинку з симптомами пологової дiяльностi. При обстеженнi виявлено гнiйний стафiлококовий кольпiт та хорioaмнiонiт. Пiсля видiлення послiду почалась кровотеча. Введено 5 000 од гепарину, перелито 250 мл кровi, 1000 мл фiзiологiчного розчину. За 10 хв втрата кровi перевищила 4 000 мл. На розтинi знайдено загальну анемiю, плями Мiнакова, гнiйний метроендометрит, розповсюджену бактерiальну емболiю. Що найвірогідніше стало причиною смертi ?
A. syncope
B. Геморагiчний шок
C. Септичний шок
D. Анемiя
E. Бактерiальна емболiя
18054 Роділля 28 років знаходиться у пологовому відділенні. Пологова діяльність активна. Розміри тазу 26-29-31-20 см. Положення плоду поздовжнє, змішане сідничне передлежання. Відійшли навколоплідні води з меконієм, серцебиття плоду послаблене, 100/хв. Піхвове дослідження: відкриття шийки матки повне, сідниці у порожнині малого тазу. Яка мусить бути тактика ведення пологів?
A. Екстракція плоду за тазовий кінець
B. Кесарів розтин
C. Консервативно-лікувальна
D. Родостимуляція окситоцином
E. Введення партусистену та спазмолітиків
18055 Роділля 22 років знаходиться у пологовому відділенні з активною пологовою діяльністю. Відійшли навколоплідні води, випала пуповина. Положення плоду поздовжнє, сідничне передлежання. Піхвове дослідження: шийка матки згладжена, відкриття 6 см; плідного міхура немає; передлежать сідниці, протиснуті до входу в малий таз. У піхві знаходиться пульсуюча пуповина. Яка мусить бути тактика ведення
A. Кесарів розтин
B. Екстракція плоду за тазовий кінець
C. Консервативно-лікувальна
D. Родостимуляція окситоцином
E. Заправлення пуповини та родостимуляція
18105 Вагітна 20 років поступила у пологове відділення. При ультразвуковому дослідженні виявлено двійню, строк вагітності 37-38 тижнів. Обидва плоди знаходяться у поперечному передлежанні. Відійшли навколоплідні води. Яка тактика ведення пологів?
A. Кесарів розтин
B. Пологостимуляція
C. Очікувальна тактика
D. Акушерські щипці
E. Поворот плода на ніжку
18106 У вагітної 29 тижнів вагітності спостерігаються генералізовані набряки, АТ 190/100 мм рт.ст., протеїнурія - 3.0 г/л, гіпотрофія плоду III ступеню. Який найбільш імовірний діагноз?
A. Нефропатія III ст.
B. Гіпертонічна хвороба II Б ст.
C. Нефропатія I ст.
D. Нефропатія II ст.
E. Прееклампсія
18107 Вагітна 24 років поступила до пологового відділення з терміном 36 тижнів, тривалим важким гестозом, скаргами на болі у животі, кров'янисті виділення із статевих шляхів. Об'єктивно: загальний стан середньої важкості, пульс - 90/хв. , АТ-150/90 мм рт.ст. Матка напружена, серцебиття плоду - 179/хв, глухе. Піхвове дослідження: шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішній зів пропускає 1 палець. Крізь склепіння піхви визначається голівка плоду. З матки помірні кров'янисті виділення. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
B. Загроза передчасних пологів
C. Передлежання плаценти
D. Розрив матки
E. Прееклампсія
18109 Пацієнтка 22 років скарги на затримку менструації протягом 2 місяців. Змінились смакові якості. Пологів – 0, абортів – 0. Піхвове дослідження: слизова оболонка піхви та шийки матки – ціанотична, матка кульоподібної форми, збільшена до 7-8 тижнів вагітності, м'якуватої консистенції. Придатки без особливостей. Перешийок матки розм'якшений. Склепіння піхви вільні. Який діагноз найбільш імовірний?
A. Маткова вагітність
B. Міома матки
C. Порушення менструального циклу
D. Пухирний занесок
E. Хоріонепітеліома
18111 У породіллі 24 років при огляді пологових шляхів у ранньому післяпологовому періоді виявлено: шийка матки ціла, є пошкодження задньої стінки піхви, шкіри та м'язів промежини. М'яз, що стискає задньопрохідний отвір і слизова оболонка прямої кишки не пошкоджені. Про яку пологову травму йде
A. Розрив промежини II ст.
B. Розрив промежини I ст.
C. Розрив промежини III ст.
D. Тріщина задньої спайки
E. Розрив піхви
18117 У породіллі 22 років вагою 80 кг через 10 хвилин після народження плода вагою 4100 г довжиною 53 см самостійно виділився послід та 100 мл крові. Матка скоротилась, через 10 хвилин кровотеча з'явилася знову, крововтрата сягнула 300 мл. Яка крововтрата вважається припустимою у даної
A. 400 мл
B. 1000 мл
C. 500 мл
D. 650 мл
E. 300 мл
18133 Хвора 22 років поступила у гінекологічне відділення за направленням жіночої консультації, де встановлена невідповідність розмірів матки строку вагітності. Остання менструація 4 місяці тому. Вагінальне дослідження: шийка матки довжиною до 2.5 см, щільна, тіло матки збільшене до 10 тижнів вагітності. Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Вагітність, що завмерла
B. Аборт, що розпочався
C. Аборт у ходу
D. Неповний аборт
E. Загрозливий аборт
18265 В гінекологічний стаціонар надійшла хвора 23 років з вагітністю 7-8 тижнів зі скаргами на постійну нудоту, блювання до 15 разів на добу, відсутність апетиту, запаморочення, зниження маси тіла, підвищення температури до 37,5-38С. Має місце іктерічність склер та шкіри, гіпотонія, тахікардія до 120 удхв, запах ацетону з рота, діурез знижений, ацетонурія, циліндрурія,гіпербілірубінемія. Остання менструація - більше 2 місяців тому. Проведена на протязі 4 діб терапія не привела до покращання стану хворої. Що з перерахованого є найбільш
A. Переривання вагітності
B. Продовжити консервативну терапію
C. Призначити антибактеріальну терапію
D. Переривання вагітності методом малого кесарського розтину
E. Перевести хвору в інфекційну лікарню для обстеження та лікування
18267 Першородка, пологи тривають 10 годин, перейми спочатку сильні стають дедалі слабкішими і на момент огляду по 10-15 сек через 10-15 хвилин. Плід у головному передлежанні. Серцебиття плоду чітке , 136 удхв. При піхвовому дослідженні відкриття маткового вічка 9 см. Плодовий міхур - цілий. Головка притиснута до входу в малий таз. Стрілоподібний шов в правому косому розмірі, мале тім'ячко зліва, ближче до лону. Мис не досягається. Що з перерахованого є найбільш доцільною
A. Амніотомія, введення окситоцину
B. Кесарів розтин
C. Акушерські щипці
D. Сон-відпочинок, спазмолітики
E. Шкірно-головні щипці
18269 Першородка у пологовому залі. Пологи термінові тривають 8 годин, навколоплідні води відійшли 3 години тому. Перейми по 30-40 сек через 5-6 хвилин, регулярні, болісні. Положення плоду повздовжнє, спинкою до переду, передлежить голівка, прижата до входу у малий таз. Серцебиття плоду чітке 136 удхв. При піхвовому дослідженні відкриття маточного вічка 8 см, пальпується лоб, надбрівні дуги плоду, лобний шов у правому косому розмірі. Плодового міхуру немає. Що з перерахованого є найбільш доцільною дією?
A. Кесарів розтин
B. Порожнині акушерські щипці
C. Плодоруйнівна операція
D. Посилення пологової діяльності (окситоцин)
E. Сон-відпочинок, спазмолітики
18391 Для визначення положення плода направлена пацієнтка Н. 32 років зі строком вагітності 28 тижнів. Який , із методів дослідження слід використати в даному випадку?
A. Ультразвуковий.
B. Рентгеноскопічний.
C. Радіонуклідний.
D. Термографічний.
E. Рентгенографічний.
18425 Пологи перші. Пологова діяльність активна перейми переходять в потуги. Голівка плоду притиснута до входу в малий таз. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 130 уд/хв. Безводний період 1 год. Ознака Вастена позитивна. Температура тіла 36,8°С , пульс 80 уд/хв. При вагінальному дослідженні: повне розкриття маткового вічка. Яка подальша лікарська тактика?
A. Зробити кесарів розтин.
B. Накласти акушерські щипці
C. Накласти шкірно-головні щипці.
D. Застосувати бинт Вербова
E. Провести медикаментозну стимуляцію родової діяльності
18426 Відразу після народження плоду почалась помірна кровотеча, крововтрата перевищила фізіологічну і продовжується. Ознак відділення посліду нема. Яка тактика лікаря?
A. Зробити ручне відділення плаценти та видалення посліду
B. Провести тампонаду матки
C. Зробити інструментальну ревізію стінок порожнини матки
D. .Видалення посліду методом Креде-Лазаревича.
E. Ввести в/венно метилергометрин з глюкозою.
18427 Роділля, яка доставлена в клініку поводить себе неспокійно. Перейми слідують одна за одною без перерви. Визначається різка болючість живота, особливо в нижній його частині. Контракційне кільце на півтора поперечних пальці нижче пупка, розміщене косо. Серцебиття плоду не вислуховується Внутрішнє акушерське дослідження: відкриття шийки матки повне, голівка притиснута до входу в малий таз, є велика родова пухлина. Лікар встановив діагноз : Загроза розриву матки, внутрішньоутробна загибель плоду. Який метод родорозрішення правильний?
A. наркоз та провести плодоруйнуючу операцію
B. наркоз та припинити родову діяльність
C. Стимуляція пологової діяльності
D. Кесарів розтин.
E. наркоз та накласти акушерські щипці
18494 У першеродки 30 років, почалися інтенсивні потуги з інтервалом 1-2 хвилини, тривалістю 50секунд. Наступає прорізування голівки плоду. Промежина висота якої 4 см, зблідла. Що треба здійснити ?
A. Епізіотомія
B. Захист промежини
C. Перінеотомія
D. Вакуум-екстракція плода
E. Вичікувальна тактика
18513 У породіллі 20 років після народження плода масою 4000,0 спостерігається кровотеча з піхви. Ознаки відокремлення плаценти відсутні. Матка з чіткими контурами, в нормотонусі. В зв'язку з підозрою на щільне прикріплення плаценти проведене ручне відокремлення та видалення плаценти, вв введений окситоцин. Матка добре скоротилась, але кровотеча з піхви продовжується. При огляді родових шляхів за допомогою дзеркал виявлений глибокий розрив лівої бокової стінки піхви . Тактика лікаря щодо зупинки кровотечі:
A. Зашивання розриву
B. Внутрішньовенне введення утеротоніків.
C. Ручне обстеження порожнини матки
D. Тампонада піхви.
E. Надпіхвова ампутація матки без додатків.
18545 Роділля, 25 років, з простим плоским тазом, звуження 1 ступеню, знаходиться в 1 періоді 1 термінових пологів. Положення плода поперечне, голівка плода зліва. Відійшли навколоплодові води. При внутрішньому дослідженні шийка матки згладжена, розкриття вічка 8 см, плодовий міхур відсутній, передлегла частина відсутня, за вічком визначається клубок петель пуповини. Тактика лікаря щодо розродження:
A. Провести розродження шляхом операції кесарського розтину.
B. Провести зовнішній поворот плода.
C. Провести комбінований зовнішньо-внутрішній поворот.
D. Провести родопосилення внутрішньовенним введенням окситоцину.
E. Застосувати операцію акушерських щипців
18546 Вагітна, 30 років, звернулась в жіночу консультацію зі скаргами на появу кров'янистих виділень з піхви яскравого кольору при вагітності 32 тижні. Вагітна з підозрінням на передлежання плаценти госпіталізована в стаціонар. Для підтвердження діагнозу можливе проведення внутрішнього дослідження в умовах:
A. В операційній при її готовності до операції.
B. В оглядовій жіночої консультації.
C. В приймальному відділенні пологового будинку.
D. В пологовій залі з дотриманням всіх правил асептики.
E. Не проводити із-за небезпеки появи профузної кровотечі.
18547 Породілля, 30 років, на 4 день після операції кесарського розтину в зв'язку з передлежанням плаценти скаржиться на загальну слабість, періодичні підвищення температури тіла до 390 С, лихоманка, здуття живота, затримку газів та стільця. Бліда, пульс 120 на 1 хв., м'який. Живіт здутий, болючий на всьому протязі, відмічається позитивний симптом Щоткіна. Дно матки на рівні пупка, матка болюча, тістоподобної розлитої консистенції. Виділення з піхви гноєвидні. Діагноз:
A. Перитоніт.
B. Постгеморагічна анемія.
C. Ендометрит.
D. Метротромбофлебіт.
E. Непрохідність кишківника.
18641 В пологовий будинок доставлена вагітна 31 року. Вагітність 4, доношена. Роди ІІ, другий період. Навколоплідні води відійшли через дві години після початку родової діяльності. Під час огляду встановлено запущене поперечне положення і випадіння ручки плоду. Серцебиття плоду не вислуховується. Яка подальша тактика?
A. Декапітація плоду
B. Краніотомія
C. Класичний акушерський поворот з наступною екстракцією плоду за ніжку
D. Кесарський розтин
E. Подальше консервативне ведення пологів
18642 Роділля 28 років, роди І своєчасні, перший період. Зріст вагітної 150 см, розміри тазу 24-26-28-17, обвід променевозап΄ястного суглобу 16 см. Маса плоду - 4000. Води відійшли 4 години тому. Серцебиття плода ясне, ритмічне - 140 уд/хв. При внутрішньому дослідженні встановлено: шийка матки згладжена, відкриття шийки матки 4 см, діагональна кон'югата 9 см. Яка подальша тактика ведення пологів?
A. Кесарський розтин
B. Продовжити консервативне ведення родів з функціональною оцінкою тазу
C. Стимуляція окситоцином
D. Продовжити консервативне ведення пологів на фоні спазмолітиків.
E. Призначити медикаментозний сон-відпочинок
18643 Вагітність І, 35-36 тижнів. Доставлена МШД з регулярними схватками. Положення плоду повздовжнє, передлежить голівка притиснута до входу в малий таз. Очікувана маса плоду 3500,0±200. Серцебиття плоду ясне, ритмічне 136 уд/хв. При обстеженні встановлено: цукор крові-11ммоль/л. При вагінальному дослідженні: шийка матки укорочена до 1 см, цервікальний канал пропускає 1 п/п (2 см). Плідний міхур цілий. Яка тактика ведення?
A. Роди проводити через природні родові шляхи
B. Токолітична терапія
C. Амніотомія
D. Кесарський розтин
E. Стимуляція родової діяльності
18646 У роділлі, яка знаходиться в ІІ періоді родів після народження сідниць плоду розвинулась слабкість родової діяльності, з'явились ознаки гострої гіпоксії плоду. Яка подальша тактика?
A. Провести екстракцію плоду за тазовий кінець
B. Провести лікування гіпоксії
C. Почати родостимуляцію
D. Продовжити консервативне ведення пологів
E. Провести класичну ручну допомогу
18647 Роділля 35 років, поступила в пологовий будинок у першому періоді других родів. Перейми середньої сили. Дана вагітність п'ята. Три закінчились медичними абортами, четверта-кесарським розтином з приводу передлежання плаценти. Раптом у роділлі з'явились сильні болі в животі, слабкість. АТ знизився до 80/50 мм рт.ст. З піхви помірні кров'янисті виділення. Серцебиття плоду не прослуховується. Дрібні частини плоду пальпуються зліва від середньої лінії живота. Родова діяльність припинилась Який можливий
A. Розрив матки по старому рубцю
B. Передчасне відшарування нормально розташованої плаценти
C. Передлежання плаценти, кровотеча
D. Розрив шийки матки ІІІ ст.
E. Емболія навколоплідними водами
18648 Першовагітна 28 років, звернулась в жіночу консультацію з скаргами на ниючі болі внизу живота і попереку. Строк вагітності 15-16 тижнів. В анамнезі одні роди і два штучні аборти. При вагінальному дослідженні: шийка матки довжиною 2,5 см, зовнішній зів пропускає кінчик пальця. Тіло матки збільшене відповідно строку вагітності. Виділення із статевих шляхів слизисті, помірні Який діагноз найбільш ймовірний?
A. Загрожуючий самовільний викидень
B. Самовільний викидень, що почався
C. Завмерла вагітність
D. Міхурцевий занесок
E. Передлежання плаценти
18649 Хвора 24 років, доставлена в стаціонар МЩД зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота, значні із згустками кров'янистими виділеннями із статевих шляхів, слабкість. АТ 90/60 мм рт.ст. Ps-92 уд/хв, Т-36,9. Остання менструація була два місяці тому. При вагінальному дослідженні: шийка матки ціанотична, зовнішній зів пропускає палець. Матка збільшена до 6-7 тижнів вагітності, не болюча. Придатки з обох сторін не пальпуються. Склепіння глибокі, не болючі. Який найбільш ймовірний діагноз?
A. Аборт в ходу
B. Дисфункціональна маткова кровотеча
C. Порушена позаматкова вагітність
D. Неповний аборт
E. Міома матки
18731 Першородяча, розміри тазу 25-28-31-20 см. Пологова діяльність активна. Води відійшли, чисті. Маса плоду 4500 г. Голівка притиснута до входу в малий таз. Ознака Вастена позитивна. Розкриття шийки матки повне. Плідний міхур відсутній. Мис досягається. Серцебиття плоду ясне, ритмічне, 136 уд./хв. Яка тактика ведення пологів?
A. *Кесарський розтин
B. Вакуум-екстракція плоду
C. Акушерські щипці
D. Консервативне ведення пологів
E. Стимуляція пологової діяльності
18732 До пологового будинку поступила жінка. Першородяча, пологова діяльність активна; голівка плоду малим сегментом во вході в малий таз. Маса плоду 3 кг. При обстеженні у жінки виявлено загальнорівномірнозвужений таз 1 ст. Зменшення яких розмірів характерно для загальнорівномірнозвуженого тазу?
A. *Всі розміри зменшеніі пропорційно.
B. Зменшені всі поперечні розміри.
C. Зменшені прямі розміри.
D. Зменшена істинна кон’югата.
E. Зменшена зовнішня кон’югата.
18733 Першородка, пологова діяльність активна. Розміри тазу 26-26-30-17. Голівка над входом в малий таз. Яка форма тазу у
A. *Плоскорахітичний.
B. Простий плоский таз.
C. Загальнорівномірнозвужений таз.
D. Нормальний.
E. Поперечнозвужений.
18734 Поступила жінка, першородка, розміри тазу: 24-26-28-18. Яка форма тазу у жінки, ступінь звуження?
A. *Загальнорівномірнозвужений, I.ст.
B. Плоскорахітичний таз II cт.
C. Нормальний таз.
D. Поперечнозвужений таз II ст.
E. Простий плоский таз I cт.
18735 Першородка, розміри тазу: 23-26-29-17 см. Індекс Соловйова 15 см. Пологова діяльність активна. Розкриття шийки матки 5 см. Плідний міхур цілий. Голівка плоду малим сегментом у вході в малий таз. Мис досягається. Діагональна кон’югата 10 см. Маса плоду 4 кг. Тактика лікаря?
1   ...   46   47   48   49   50   51   52   53   54


написать администратору сайта