Главная страница
Навигация по странице:

  • 71. Історія формування курортного господарства світу.

  • 2. Ранньокурортний

  • Етап глобалізаційного зростання туризму (з 1980-х років до сьогодні) :- 72. Значення лікувально-оздоровчого туризму для економік деяких країн світу.

  • 73. Особливості організації курортного господарства різних країн.

  • Курорти Австралії та Океанії

  • 74. Найрозвиненіші курорти світу Знаменитий італійський термальний курорт Монтекатіні-Терме

  • Франтішкові Лазні принесло

  • 75. Бальнеоногічні курорти Європи. Кліматичні приморські курорти Європи.

  • Найпотужніші

  • 51-75 птічка. 51. Екологічний стан території україни


    Скачать 62.91 Kb.
    Название51. Екологічний стан території україни
    Дата25.06.2018
    Размер62.91 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла51-75 птічка.docx
    ТипДокументы
    #47822
    страница3 из 3
    1   2   3

    70. Медико-санітарні туристські формальності при організації подорожі.

    Під туристськими формальностями прийнято розуміти процедури, пов'язані з дотриманням туристами, особами, які перетинають державний кордон, визначених умов, правил та вимог, встановлених державними органами країни в'їзду та перебування.

    Медико-санітарні формальності: розширення співпраці національних туристичних адміністрацій зсанітарно-епідеміологічнимиорганізаціями іі органами охорони здоров'я в справі надання вичерпної інформації медичного характеру всім зацікавленим особам; укладання багатосторонніх державних договорів щодо надання невідкладної медичної допомоги всім без винятку туристам; у разі захворювання в гострій формі чи смерті негайне повідомлення консульства і родичів; перевезення тіла на батьківщину чи його поховання; швидке оформлення потрібних документів.

    Під санітарними (медичними) формальностями розуміються процедури, пов'язані з перевіркою дотримання особами, що перетинають державний кордон, та їх тваринами (якщо такі є) установлених вимог про вакцинації (щеплення). Контроль дотримання формальностей здійснюється спеціальними санітарними службами в прикордонних пунктах, які використовуються для виїзду і в'їзду з країни, і складається зазвичай у перевірці у туристів і мандрівників міжнародного сертифікату про вакцинацію. У необхідних випадках санітарні формальності передбачають вакцинацію туристів і мандрівників на місці або їх тимчасову ізоляцію в карантині, якщо є вірогідність перенесення інфекційних захворювань. Для перевозяться туристами і мандрівниками тварин потрібні відповідні ветеринарні сертифікати.

    71. Історія формування курортного господарства світу. Історію формування курортного господарства можна поділити на такі етапи: 1. Протокурортний період – виокремлення курортно-рекреаційної діяльності в самостійний напрямок людської життєдіяльності. Близькі до давньоєгипетських традиції оздоровчої та дозвіллевої рекреації набули широкого поширення у Межиріччі, країнах Передньої Азії і Близького Сходу, стародавній Індії та Китаї. “Імпортерами” товарів рекреаційного споживання та еталонів і технологій рекреаційного дозвілля у європейські країни Середземномор’я у ІІІ – ІІ тис. до Р. Хр. виступали фінікійські, карійські і пелазгійські мореплавці. 2. Ранньокурортний – античний період становлення перших організованих курортів й закладання кістяка сучасної європейської курортної мережі. 3. Період “темних століть” – час плюндрування, занехаювання й забуття курортологічної спадщини античної цивілізації. 4. Період відродження системи рекреаційних цінностей і практики курортного лікування (XIV – XV ст.). 5. Період геопросторової розбудови мережі елітних курортів для аристократичної верхівки суспільства та самодіяльних водолічниць для бідноти під протекторатом Церкви. Поступово більшість відомих населенню мінеральних джерел переходила у приватну власність монастирів, лікувальну дію мінеральних вод пов’язували із заступництвом святих. 6. Період становлення медичної курортології, профільної диференціації курортних центрів та популяризації ідеї курортного водо- й клімато-оздоровлення серед заможних прошарків населення. 7. Період курортного “буму” ХІХ століття – розвитку теорії і практики медичної курортології, демократизації європейських курортів, “другої хвилі” розбудови географічної мережі курортних центрів та поширення моди на курортне дозвілля серед освіченої частини суспільства. 8. Період “третьої хвилі” курортно-рекреаційного освоєння континенту й геопросторової розбудови мережі курортно-відпочинкових центрів для фізично здорового, економічно активного населення. 9. Сучасний період поглиблення масштабів курортного освоєння рекреаційних ресурсів континенту, інтенсифікації їх експлуатації, курортної урбанізації та перетворення курортних центрів на поліфункціональні центри дозвілля постіндустріальної цивілізації. Етап туристичного “буму” 1950 – 1970-х років;Етап глобалізаційного зростання туризму (з 1980-х років до сьогодні):-

    72. Значення лікувально-оздоровчого туризму для економік деяких країн світу.

    Останнім часом у світі спостерігається зростання інтересу туристів до лікувально-оздоровчого туризму. Швидкий темп життя, безліч стресових ситуацій, зростання потоку інформації, несприятлива екологічна обстановка в більшості країн змушує людей звертатися до цього виду туризму. Подорожі з лікувальними цілями були відомі ще в стародавніх Греції і Римі, громадяни яких використовували цілющі джерела та місця зі сприятливим кліматом для того, щоб зміцнити здоров'я. Перший відомий в історії курорт Асклепія у Давній Греції, розташований поблизу порту Епідаурос, був створений на природних джерелах мінеральних вод у II ст. до н. е. У XVIII—XIX ст. поширилася мода їздити "на води". За кількістю туристських прибуттів на санаторно-курортне лікування список європейських країн очолює Чехія. Найбільша і найвідоміша чеська оздоровниця — Карлові Вари, або Карлсбад, як називали цей курорт уХІХст. Розташований він на заході країни. Історія курорту тісно пов'язана з відкриттям та освоєнням джерел мінеральних вод.

    Словаччина належить до країн німецької школи курортології, має багато всесвітньо відомих курортів. Один із них — П'єштяні — бальнеологічний курорт у південно-західній Словаччині. Його цілющі термальні джерела сприяють лікуванню ревматичних та інших захворювань опорнорухового апарату, лікують нервові захворювання. П'єштяні — бальнеологічний центр для дітей віком від трьох років. Крім Чехії, Словаччини, Угорщини і Польщі, лікувально-оздоровчий туризм розвивається в Болгари, Румунйі країнах — колишніх республіках Югославії. Ці країни мають вихід до теплих морів і пропонують переважно оздоровчі програми на курортах приморського кліматичного типу. Німеччина. На території Німеччини розташовані понад 300 курортів. Тільки в Баварії їх близько 50. Деякі мають світове значення, їх щорічно відвідують тисячі іноземних туристів. Це, насамперед, Баден-Баден — курорт із м'яким кліматом. Щорічно курорти Німеччини приймають понад 1 млн осіб. Профілактичні та реабілітаційні програми, які вони пропонують, користуються попитом у жителів Австрії, Франції, Бельгії, Люксембургу, США і Канади. Відомим курортом Австрії є Бад-Халь — чарівне містечко, розташоване між Віднем і Зальцбургом у мальовничому районі Альп. Лікування хронічних запальних і дегенеративних ревматичних захворювань, жіночих хвороб засноване на використанні йодистої ропи з природних джерел. Франція. У цій країні функціонують декілька всесвітньо відомих курортів. Енген — термальний курорт, розташований за 15 км від Парижа. Іспанія, Португалія, Греція приваблюють туристів своїми кліматичними приморськими курортами, які більше відомі як зони відпочинку і розваг. Спеціалізованих лікувальних курортів у цих країнах небагато.

    73. Особливості організації курортного господарства різних країн.

    Особливо слід відзначити розвиток курортного господарства США.Бальнеологічні курорти функціонують в усіх регіонах країни. Кліматичні умови США, особливо континентальних штатів, сприятливі для організації кліматолікування: більшість території країни знаходиться в субтропічному, невелика смуга на півночі - в помірному, південні райони (Гавайські острови і - частково - Флоріда) - у тропічному кліматичних поясах. Курорти США є в основному розважальними, а не оздоровчими центрами.

    Канадці, подібно скандинавам, віддають перевагу відпочинку та оздоровленню на зарубіжних курортах. Найвідоміші курорти Канади Банф (бальнеологічний і гірськокліматичний), Грейвенхьорст (гірськокліматичний), Сент-Катарінс (бальнеологічний).

    Найбільш популярною курортною зоною Мексики є Акапулько. Цей тропічний приморський курорт знаходиться на березі Тихого океану в оточенні відрогів Південної Сьєра-Мадре. Відомими мексиканськими курортами є також Канкун, Куернавац і курортна зона на оз. Чапала.

    Курорти Австралії та Океанії

    Географічна відособленість Австралії не стала перешкодою для бурхливого розвитку туристичної індустрії (Рис. 5. 3). Найбільш сприятливими для проживання є кліматичні умови крайнього південного сходу і сходу країни. Саме тут розташовані найвідоміші австралійські курорти Дейлсфорд (гірськокліматичний і бальнеологічний), Морі (бальнеологічний), Спрінг Вуд (гірськокліматичний). На східному узбережжі, поблизу Брісбена, сформувалась курортна зона Голден Кост.

    Медичний туризм в ІндіїПерші лікувальні центри були створені в Керале для прибулих здалека торгівців. Нині ці курси омолодження рекомендують людям старше 50 років. Вони об'єднують традиційну індійську медицину, яка ґрунтується на рослинних засобах, із суворою дієтою й уважним стеженням з боку лікарів. Медицина Аюверди проводиться яку спеціалізованих центрах, так і в будинках відпочинку та готелях, що мають спеціальні приміщення і персонал. Сьогодні застосовуються сім відомих способів лікування: загальний курс масажу з трав'яними оліями; масаж гарячими вологими серветками; розтирання бавовняними мішечками, що наповнені відвареним рисом; повільний і тривалий масаж із застосуванням олій; терапевтичний масаж з трав'яними порошками; масаж тіла і лобової частини голови молочними пінками; інгаляції з парами олій і трав.

    74. Найрозвиненіші курорти світу

    Знаменитий італійський термальний курорт Монтекатіні-Терме розташований у мальовничому регіоні Тоскана, між Флоренцією й Тірренським морем. На курорті є п'ять мінеральних джерел із лікувальними водами для питних курсів, три джерела з йодистими водами для мінеральних ванн і бальнеопроцедур, термальні грязі на основі вулканічної глини. На курорті Монтекатіні-Терме 11 термальних центрів, де проводять усі види лікувальних процедур, включаючи питні курси. Знаменита купальня Сечені знаходиться в центрі угорської столиці та є найбільшою й найгарячішою термальнею в Європі - лікувальна вода в купальні Сечені піднімається з глибини 1256 метрів, має температуру 77 градусів за Цельсієм. Відпочинок та лікування на курорті Сечені рекомендуються при ревматичних, гінекологічних, дерматологічних захворюваннях, а також при проблемах опорно-рухового апарату. Карлові Вари - найбільший термальний курорт Чехії, із 12 лікувальними джерелами, з температурою від 41 до 73 градусів за Цельсієм. Найменше курортне містечко західно-чеського трикутника - Франтішкові Лазні знаходиться за 65 км від Карлових Вар. Знаменитий курорт мінеральних джерел із високим вмістом вуглекислого газу та сірчисто-залізистими грязями. Популярність курорту Франтішкові Лазні принесло ефективне лікування жіночих хвороб і порушень кровообігу. Розташований неподалік Відня, курорт Баден знаменитий сірчистими водними джерелами, а також вважається улюбленим місцем відпочинку творчої інтелігенції світу. Природні сірчисті джерела Бадена - панацея від безлічі хвороб. На них розташовані міські терми, що перетворилися протягом останнього часу на величезний оздоровчий комплекс. Під час тривалих ванн сірка проникає в організм і справляє лікувальний та оздоровчий ефект, покращуючи обмін речовин. Відкрили цілющі властивості місцевої води ще стародавні римляни, та світовою славою Баден зобов'язаний Фрідріху III, який 1804 року призначив містечко своєю літньою резиденцією. Старовинний австрійський бальнеогрязьовий і гірський курорт Бад Ішль розташований у мальовничій місцевості неподалік Зальцбурга в районі соляних джерел. Бад Ішль тривалий час був літньою резиденцією австро-угорського імператора Франца Йосифа I та його тендітної дружини Сісі, яку вважали богинею краси й фанаткою здорового способу життя. Головні лікувальні ресурси курорту - солоні й сірчані термальні води, глауберова сіль і мінеральні грязі. Німецький курорт Баден-Баден розташувався в обіймах Шварцвальда, в оточенні вікових ялин і чудодійних термальних джерел. Цей лікувальний курорт популярний серед туристів завдяки високій якості обслуговування - у санаторіях, лікарнях і клініках найкраще обладнання та фахівці, різноманіття процедур, і все це на лоні мальовничої природи. У Баден-Бадені роблять акцент на відновлювальних реабілітаційних процедурах, очищенні організму, лікуванні захворювань крові, дихальних шляхів і нервової системи.

    75. Бальнеоногічні курорти Європи. Кліматичні приморські курорти Європи.

    Європа безсумнівно лідирує серед регіонів світу за розвитком санаторно-курортного туризму. З античних часів тут функціонують і користуються великою популярністю бальнеологічні курорти. Курорти сучасної Чехії щороку відвідує близько 2 млн. чол. Більше як із 70 країн світу. Понад 600 років існує найвідоміший чеський курорт Карлові-Вари, мінеральні води якого, різні за хімічним складом, температурою та властивостями, застосовуються при найширшому спектрі захворювань. Угорщина славиться своїми термальними банями та бальнеологічними курортами: 1289 свердловин з термальною водою, 136 джерел лікувальної питної води, 48 джерел мінеральної води, 5 лікувальних печер, 4 родовища лікувальних грязей. Знамениті європейські бальнеологічні курорти Баїла-Еркулане та Синджорз-Беі знаходяться в Румунії. В цій країні сконцентровано близько 30% запасів мінеральних вод Європи, тут функціонує понад 160 бальнеологічних курортів. Всесвітню славу мають бальнеологічні, в т. ч. термальні, курорти Німеччини, популярність яких дедалі зростає завдяки рівню медичного обслуговування і розширенню номенклатури послуг. Щороку на німецьких курортах оздоровлюється біля 1 млн. чоловік. Баден, Бад-Шаллербах. Бад-Халль, Бад-Ішль, Бад-гастайн, Бад-Фьослау, Зау-ербрунн належать до найбільш популярних бальнеологічних курортів Австрії, які приймають п'яту частину усіх туристів. Світової слави зажив французький бальнеологічний курорт Віші, який знаходиться в Центральному масиві.Найпотужніші приморські кліматичні курортні зони сформувалися в Чорноморсько-Середземноморському регіоні. Саме розвиток курортного господарства приморських районів забезпечив цілому ряду країн регіону (Італія, Франція, Іспанія, Греція, Мальта, Монако, Хорватія, Болгарія) не лише провідні позиції на світовому туристичному ринку, а й розв'язання важливих соціально-економічних проблем. Відносно сприятливі для розвитку приморських курортів кліматичні умови наявні також на узбережжі Атлантичного океану, Балтійського та Північного морів. Найбільш сприятливими впродовж усього року є кліматичні умови курортів Іспанії; На курортах Італії найбільш сприятливі погодні умови встановлюються з квітня по жовтень, однак у серпні за своєю кліматичною комфортністю цей регіон дещо поступається, наприклад, Ялті, Євпаторії, Одесі, курортам північної частини Хорватії. Винятково сприятливі кліматичні умови визначили місце острівної Мальти в числі провідних туристичних ринків Середземномор'я [63]. Досить вигідне приморське положення має Німеччина, хоча й виходить до холодних морів - Північного і Балтійського. Північноморські курорти Німеччини - Вестерланд, Кампен, Ліст, Вік, Нордернай, Хьор-нум, Норддорф, Вангероге - мають здебільшого острівне розташування і зосереджені на Північно- та Східнофризьких островах.
    1   2   3


    написать администратору сайта