Главная страница
Навигация по странице:

  • E. Слухові та зорові галюцинації

  • B. Слухові антагоністичні галюцинації

  • B. Слухові антагоністичні

  • B. Щирі зорові галюцинації

  • психиатрия. A. Рецептор B. Діяльність рецептора C. Проведення збудження по нервових шляхах D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку E. Нічого з вищезазначеного Завдання Укажіть, що є фізіологічною основою відчуття A. Рецептор B. Діяльність рецептора


    Скачать 52.37 Kb.
    НазваниеA. Рецептор B. Діяльність рецептора C. Проведення збудження по нервових шляхах D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку E. Нічого з вищезазначеного Завдання Укажіть, що є фізіологічною основою відчуття A. Рецептор B. Діяльність рецептора
    Дата21.05.2018
    Размер52.37 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлапсихиатрия.docx
    ТипДокументы
    #44445
    страница1 из 4
      1   2   3   4

    Завдання№1. Укажіть, що є морфологічною основою відчуття?

    A. Рецептор

    B. Діяльність рецептора

    C. Проведення збудження по нервових шляхах

    D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку

    E. Нічого з вищезазначеного

    Завдання№ 2. Укажіть, що є фізіологічною основою відчуття?

    A. Рецептор

    B. Діяльність рецептора

    C. Проведення збудження по нервових шляхах

    D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку

    E. Нічого з вищезазначеного

    Завдання№ 3. Для відчуттів не характерно:

    A. Якість

    B. Інтенсивність

    C. Тривалість

    D. Цілісність

    E. Локалізація дратівника у простірі

    Завдання№ 4. Залежність сприйняття від попереднього життєвого досвіду людини носить назву:

    A. Спостережливість

    B. Апперцепція

    C. Сінестезія

    D. Модальність

    E. Предметність

    Завдання№ 5. Хворий А., 44 роки, головний інженер промислового підприємства. Звернувся до терапевта зі скаргами на порушення сну: довго не міг заснути, у голову лізли думки про роботу, спогади минулого дня; відзначає зниження працездатності (по вечорах уже не міг змусити себе зосередитися на своїх справах), дратівливість, нестерпність яскравого світла і голосних звуків.

    Які порушення відчуттів у хворого?

    A. Гіпестезія

    B. Гіперестезія

    C. Анестезія

    D. Парестезії

    E. Сенестопатії

    Завдання№ 6. Хворий М., 16 років. Спрямований на консультацію терапевтом, до якого звернулися батьки хворого. На прийомі хворий розгублений, тривожний, періодично відчуває страх. На питання відповідає не відразу, удалося з'ясувати, що хворобливий стан почався гостро – навколишнє стало невиразним, примарним, бачиться як би крізь плівку, туман. Голоси і звуки доносяться як крізь подушку. Змінилися фарби навколишніх предметів: "світло померкло, листя зблякло, сонце стало світити менш яскраво". Періодично навколишній світ сприймається безжиттєвим.

    Які порушення відчуттів хворого?

    A. Гіпестезія

    B. Гіперестезія

    C. Анестезія

    D. Парестезії

    E. Сенестопатії

    Завдання№ 9. Хворий Д., 7 років. У 6 років став розсіяним. Перед сном водив по стіні пальцем, кричав: "Побіг, побіг!" Після госпіталізації був збуджений, ховався, зі страхом кричав "Боюся!" Не хотів входити в палату. Говорив, що там "страшні іграшки". Іноді прикладав до підлоги вухо. Розповідав, що "під підлогою живуть люди". Затверджував, що він їх "чує".

    Про які порушення сприйняття можна говорити у даному випадку?

    A. Фізичні ілюзії

    B. Фізіологічні ілюзії

    C. Афективні ілюзії

    D. Парейдолічні ілюзії

    E. Галюцинації

    Завдання№ 10. Хвора М., 8 років. При обстеженні розгублена, просторікувата, відволікається. Часом відганяла щось від себе, просила звільнити її від "поганої дівчинки". Розповідала про "невидимок" - настільки маленьких, що побачити їх може тільки уважна людина. Малювала багатьох "невидимок", розповідала про їх іншим дітям. Повідомляла, що "чує голоси" маленьких чоловічків, що живуть у камінцях. На прогулянках підносила до вуха невеликі камені, з яких чулися "голоси". Почала відмовлятися від занятть і nрогулянок, практично увесь час малювала.

    Які порушення переважають у клінічній картині захворювання?

    A. Слухові пседогалюцинації

    B. Зорові справжні галюцинації

    C. Зорові пседогалюцинації

    D. Слухові та зорові пседогалюцинації

    E. Слухові та зорові галюцинації

    Завдання № 11. Хворий І., 40 років. Занедужав 2 тижня тому. Став скаржитися на головний біль, погано спав, чув рокіт трактора з боку свого саду, у зв'язку з чим виходив із квартири, тому що побоювався, що вони можуть завдати шкоди деревам. Трактора в саду не бачив. Незабаром з'явилися множинні голоси, що лунали з боку. Одні лаяли, ображали, грозили розправою, інші – підбадьорували, давали ради, обіцяли допомогти. При надходженні до стаціонару був тривожним, подавленим. Які порушення сприйняття у хворого?

    A. Зорові галюцинації

    B. Слухові антагоністичні галюцинації

    C. Слухові коментуючі галюцинації

    D. Слухові осудливі галюцинації

    E. Слухові імперативні галюцинації

    Завдання№ 12. Хворий К., 25 років, студент. На лікування у психіатричну лікарню доставлений у зв'язку з неправильним поводженням. Останній місяць не відвідує заняття, не стежить за собою, різко схуд, відмовляється від їжі. Лікарю розповів, що “шия стала непомірно довгих розмірів, змушений навіть обмацьовувати її”, часто дивиться у дзеркало. Настрій знижений, з'явилися думки про небажання жити. Які порушення сприйняття хворого?

    A.Фізичні ілюзії

    B. Метаморфопсії

    C. Порушення схеми тіла

    D. Деперсоналізація

    E. Вісцеральні галюцинації

    Завдання№ 13. Хворий А., 13 років. Скаржиться на неприємні відчуття розпирання і напруги в спині. Говорить, що очі стають "косими", "вилазять з орбіт". Часто плаче. Іноді виникають відчуття значного збільшення голови, зменшення ніг. Постійно розглядає себе в дзеркалі. Як можна кваліфікувати виявлені у хворого розлади?

    A. Фізичні ілюзії

    B. Метаморфопсії

    C. Порушення схеми тіла

    D. Деперсоналізація

    E. Вісцеральні галюцинації

    Завдання№ 14. Хворий К., 8 років. При надходженні говорив, що бачить голови людей у тарілці з їжею, на стіні, ковдрі. Голови були різної величини і форми – людина-головоног, людина-тулуб. Іноді при засинанні бачив голови на простирадлі, ковдрі. Часто бачення мали незвичайну форму - були відсутні ніс і очі, іноді ріт і ніс були розташовані окремо від голови. Як називаються галюцинації, що виникають при засинанні у хворого?

    A. Гіпнагогічні

    B. Гіпнопомпічні

    C. Кінематографічні

    D. Сценоподібні

    E. Інтероцептивні

    Завдання№15. Хворий К., 40 років. У психіатричну лікарню доставлений родичами. Кілька днів тому родичі помітили, що хворий став погано спати, що в нього був пригничений настрій. Один раз уночі, за словами дружини, у хворого з'явилося неправильне поводження: до чогось прислухався, визирав у вікно, щось уважно розглядав. Говорив, що за ним хтось стежить, хоче його убити. Психічний стан: Настрій пригничений. У місці, часі орієнтується правильно, повідомив анамнестичні дані. Розповів, що чує "якісь дивні розмови": за стіною кілька людей обговорюють його дії, вчинки; одні говорять, що він "нікчемна людина", "злочинець", що приносить шкоду родині і близьким, у зв'язку з чим його потрібно покарати чи навіть знищити, інші намагаються його захистити, виправдують, згадують його заслуги і просять "помилувати". Людей, що розмовляють, хворий не бачить, але голоси їхні чує чітко і ясно. Які галюцинації в хворого?

    A. Слухові нейтральні

    B. Слухові антагоністичні

    C. Слухові імперативні

    D. Слухові коментуючі

    E. Слухові осудливі

    Завдання№ 16. Хворий Н., 38 років, доставлений у психіатричну лікарню з районного відділення міліції, куди звернувся з проханням відгородити його від переслідування чортами. У відділення міліції з'явився ранком, весь забруднений, і заявив, що всю ніч просидів у болоті, куди сховався від чортів, що його переслідували. Чорти хотіли за допомогою палаючих стріл "викурити" його з болота, але він пірнув у бруд і цим "врятував своє життя". У прийомному відділенні: розповідає про чортів, що його переслідували, докладно описує зовнішній вигляд чортів ("схожі на собаку, ходять на двох лапах, покриті чорною вовною, з рогами і хвостом"). Тривожний. Критики немає. Які порушення описані у хворого?

    A. Парейдолічні зорові ілюзії

    B. Щирі зорові галюцинації

    C. Зорові псевдогалюцинації

    D. Фізичні зорові ілюзії

    E. Афективні зорові ілюзії

    Завдання№ 17. При проведенні патопсихологічного дослідження за допомогою методики 10 слів відзначено падіння продуктивності відтворення до кінця завчання. Які порушення уваги виявляються в першому і другому випадках?

    A. Звуження обсягу

    B. Зниження здатності до переключення

    C. Нестійкість

    D. Виснаджуємість

    E. Прикутість

    Завдання№ 18. Хвора II., 70 років. Звернулася до лікаря зі скаргами на "безпам'ятність", підвищену стомлюваність, головний біль, розлад сну. На прийомі в лікаря - задовільно відтворює дати і події з минулого життя, добре справляється з хронологією при їхньому викладі. Поточні події фіксує з трудом, не може послідовно викласти події з особистого життя за останні 2 роки, переплутала дати, неправильно відтворює прізвища й імена товаришів по службі. Не справляється з завданням запам'ятати ім'я лікаря, ряд цифр. У процесі проведення дослідження з методики "Завчання 10 слів" відтворила після кожного з 5 пред'явлень - 3, 3, 4, 3, 4 слова, через 1 годину відтворила тільки 2. Які операції пам'яті порушені у хворої?

    A. Запам’ятування

    B. Збереження

    C. Відтворення

    D. Забування

    E. Впізнавання

    Завдання№ 19. Хвора К., 65 років. Грубо орієнтована в часі і місці, досить у власній особистості. Настрій рівний. Увага швидко виснажується. Продуктивної психосимптоматики немає. Не може запам’ятати ім'я і по батькові лікаря після декількох повторень. Яке порушення пам'яті у хворої?

    A. Ретроградна амнезія

    B. Антероградна амнезія

    C. Фіксаційна амнезія

    D. Гіпермнезія

    E. Прогресуюча амнезія

    Завдання№ 20. Хворий А., 50 років, потрапив в автомобільну катастрофу. З важкою черепно-мозковою травмою в коматозному стані доставлений у нейрохірургічне відділення, де знаходився у несвідомості кілька годин. Після прояснення свідомості не міг пояснити, чому знаходиться у лікарні, був дезорієнтований у часі. Протягом першого місяця виявляв нездатність запам'ятовувати поточні події, не міг знайти свою палату, не запам'ятовував ім'я лікуючого лікаря. Під час бесіди відтворює події, що передують травмі і зовсім не пам'ятає наступних. Іноді заповнює пробіли пам'яті вимислами, плутає хронологічну послідовність поточних реальних подій. У який психопатологічний синдром укладається психічний стан хворого?

    A. Кандинського-Клерамбо

    B. Корсаковський

    C. Астенічний

    D. Психічного автоматизму

    E. Галюцинозу

    Завдання№ 21. Хвора К., 36 років. Надійшла в психіатричну лікарню в зв'язку з тим, що почала виявляти болісно підвищену активність, була просторікуватою, зайво веселою. Спала не більш 2-3 годин на добу. Під час огляду лікарем у відділенні хвора орієнтована правильно, увага вкрай хитлива. Мова швидка, з вираженою перевагою механічних асоціацій за подібністю, суміжністю в просторі і часі, співзвуччям. У зв'язку з цим хвора постійно відхиляється від основної теми і відтворює безліч подій, лише побічно зв'язаних із заданим питанням. При цьому вона виявляє підвищену здатність до відтворення окремих деталей з минулого життя, точно називає дати з особистого життя, дати суспільно значущих подій, відтворюючи ці дані за типом механічного зв'язку в часі, місці, ситуації. Іноді мова насичена римами. Декламує вірші, що, за її словами, вивчали ще в шкільні роки. Настрій підвищений. Рухливо неспокійна. Міміка пожвавлена. Яке порушення пам'яті відзначається у хворої?

    A. Гіпомнезія

    B. Гіпермнезія

    C. Парамнезія

    D. Конфабуляції

    E. Синдром Кандинського-Клерамбо

    Завдання№22. Хвора С., 87 років, пенсіонерка. Протягом останніх 5 років родичі помітили, що хвора почала забувати імена своїх близьких. Не може згадати, куди поклала ту чи іншу річ. Часто робила безглузді вчинки, була безпомічна, ішла з будинку і не могла повертатися, тому що "забувала" адресу. На прийомі у лікаря-психіатра виявляла нечітке аллопсихічне орієнтування. Не знала, скільки їй років. Не могла точно сказати, скільки в неї дітей, як кличуть їх. Виявляла неспроможність при виконанні елементарних рахункових операцій, не знала часів року, не могла перелічити місяці року і дні тижня. Запам'ятовування поточних подій практично було відсутнє - відразу забувала ім'я лікаря, не утримувала в пам'яті запропоновані для запам'ятовування числа, фрази і т.д. Критика до хвороби була відсутня.

    Які порушення пам'яті у хворої?

    A. Прогресуюча амнезія

    B. Ретроградна амнезія

    C. Конфабуляції

    D. Псевдоремінісценції

    E. Антероградна амнезія

    Завдання№ 23. Хворий М., 45 років. При огляді лікарем - контакт утруднений, тому що легко і швидко реагує на всі сторонні подразники, постійно відволікається від основної теми бесіди, переключаючи з одного об'єкта на інший. Гіперактивний, але діяльність непродуктивна. Мова з елементами римування, переважають механічні асоціації. Не здатний виконати навіть елементарне завдання, тому що незабаром відволікається, але не засмучується цим, жартує і сміється. Для якого синдрома характерні ці порушення уваги?

    A. Депресивного

    B. Корсакова

    C. Кандинського-Клерамбо

    D. Астенічного

    E. Маніакального

    Завдання№ 24. Хворий С., 18 років. У ранньому дитячому віці переніс менінгоенцефаліт, після чого помітно відставав у психофізичному розвитку - закінчив 6 класів допоміжньої школи, учився з великими труднощами.

    На прийомі в лікаря-психіатра: увага залучається з утрудненням, мова монотонна, словниковий запас обмежений. Виражена торпідність психічних процесів: почавши відповідати на запитання, важко переключається на іншу тему, запропоновані завдання виконує вкрай повільно, з великими затримками в часі. При зміні завдання ще якийсь час виконує попереднє. Яка патологія уваги описана?

    A. Слабкість активної уваги

    B. Інертність

    C. Виснажуємість

    D. Відволікаємість

    E. Без патології

    Завдання№ 25. Хвора Л., 48 років. На прийомі у лікаря: настрій знижений, висловлює думки про небажання жити, висловлює ідеї самозвинувачення, самознищення. Темп розумових процесів різко уповільнений. Занурена у світ своїх переживань, у зв'язку з чим контакт різко утруднений. Утруднено обстеження хворої, не завжди точно відповідає на поставлене запитання. З великим зусиллям робить рахункові операції. Називаючи місяці в зворотному порядку, робить помилки (виправляє їх при наполегливій вимозі лікаря).

    Яка патологія уваги описана?

    A. Виснажуємість

    B. Слабкість активної уваги

    C. Відволікаємість

    D. Інертність

    E. Прикованість

    Завдання №26. У процесі дослідження методикою “Виключення зайвого” випробуваний із групи предметів (термометр, годинник, окуляри, ваги) виключив термометр, пояснюючи це тим, що той необхідно “тільки хворим”. Визначите тип мислення:

    A. Наочно-діючий

    B. Наочно-образний

    C. Конкретний

    D. Паралогічний

    E. Абстрактний

    Завдання № 27. При поясненні переносного значення прислів’я “Яблуко від яблуні недалеко падає” випробуваний сказав, що “яблуко завжди падає поруч з гілкою, на якій висіло”. Визначите тип мислення:

    A. Наочно-образний

    B. Абстрактний

    C. Наочно-діючий

    D. Конкретний

    E. Паралогічний

    Завдання №28. Хворий Н., 35 років. У відділенні весь час у русі, співає, танцює, збирає навколо себе хворих. У перший же день з усіма познайомився, перейшов на “ти”. Тримається городовито, але в той же час весело посміхається, підморгує, жартує. У бесіду з лікарем вступає охоче, говорить дуже швидко, ковтаючи закінчення. Розповідаючи про своє життя, відразу вигадує різні неймовірні події, а потім зі сміхом заявляє, що він пожартував. Сам почуває, як думки в голові стрімко переміняють один одного. Хворим себе не вважає. Визначити характер порушень мислення:

    A. Паралогічність

    B. Прискорення темпу

    C. Незв’язність

    D. Понадцінні ідеї

    E. Резонерство

    Завдання №29. Хвора Л., 40 років. Доставлена в психіатричну лікарню з родильного будинку, де родила здорову дитину. При надходженні виявила дезорієнтування в місці, часі, навколишнім оточенні, власній особистості, недоступність до мовного контакту. Відбивала окремі фрази, слова, склади (“раз, два, три, що таке? – Звірі...убивають...син...лимон...помер...торт...торг...не вбивайте...”). Іноді повторювала сказані кимось слова, робила хватальні рухи руками. Температура тіла 38,8°С, обличчя гіпереміроване, неприємний запах із рота. Кваліфікуйте порушення мислення:

    A. Ментизм

    B. Шперунг

    C. Незв’язність

    D. Паралогічність

    E. Резонерство

    Завдання №30. Хворий І., 36 років. Доставлений у психіатричну лікарню бригадою “швидкої допомоги”. Повідомив про себе зведення, що відповідають даним паспорта. Правильно назвав дату і місце перебування. Спонтанно заявив, що займається науковими вишукуваннями, процитував фрагмент зі своїх “робіт” наступного змісту: “Розум гайморова поля не є прецедентом математичного обчислення і висунутої гіпотези”. Намагався обґрунтувати передсказанність непередсказуємого, засновуючись на “концепції уваги та інтеграції”. Кваліфікуйте розлади мислення:

    A. Розірваність

    B. Незв’язність

    C. Паралогічність

    D. Патологічна деталізація

    E. Символізм

    Завдання №31. Хвора К., 48 років. Сверджує, що народилася від черв’яка, народилася великою і за чотири дні від роду вже ходила. “Черв’як спочатку зародився в мені, я їла, і він їв, і від цього світило сонце”. Охарактеризуйте висловлення хворої:

    A. Символізм

    B. Незв’язність

    C. Ментизм
      1   2   3   4


    написать администратору сайта