Главная страница
Навигация по странице:

  • B. Синдром психичного автоматизму

  • психиатрия. A. Рецептор B. Діяльність рецептора C. Проведення збудження по нервових шляхах D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку E. Нічого з вищезазначеного Завдання Укажіть, що є фізіологічною основою відчуття A. Рецептор B. Діяльність рецептора


    Скачать 52.37 Kb.
    НазваниеA. Рецептор B. Діяльність рецептора C. Проведення збудження по нервових шляхах D. Діяльність відповідної ділянці кори мозку E. Нічого з вищезазначеного Завдання Укажіть, що є фізіологічною основою відчуття A. Рецептор B. Діяльність рецептора
    Дата21.05.2018
    Размер52.37 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлапсихиатрия.docx
    ТипДокументы
    #44445
    страница3 из 4
    1   2   3   4

    B. Гіпертимія

    C. Ейфорія

    D. Експлозивність

    E. Емоційна неадекватність

    Завдання№ 58. Хворий А. 44 роки, головний інженер промислового підприємства. Звернувся до терапевта зі скаргами на порушення сну - довго не міг заснути, у голову лізли думки про роботу, спогади минулого дня; зниження працездатності - по вечорах не може зосередитися на своїх справах; дратівливість, нестерпність до яскравого світла та голосних звуків, серцебиття, перебої та поколювання у ділянці серця. Вдома часто був дратівливим через дрібниці, за останній час став виявляти нестриманість і у звертанні зі своїми співробітниками. Початок захворювання збігся з переходом на нову роботу, що потребувало багато зусиль від відповідального А.. Дома дружина давала зрозуміти, що він приділяє недостатньо уваги родині. А. часто думав про те, що такі відносини з дружиною можуть погано скінчитися, але його усе більше захоплювали інтереси виробництва. Після появи перерахованих скарг із працею включався в роботу, обстеження у терапевта патології внутрішніх органів не виявило. Який синдром описаний у хворого?

    A. Депресивний

    B. Іпохондричний

    C. Психоорганічний

    D. Нав’язливий

    E. Астенічний

    Завдання№ 59. Хворий 3., 40 років, такелажник. 3 дні тому назад хворий став ейфорічним, пожвавленим, надмірно діяльним. Затіяв у квартирі ремонт, улаштував безладдя і кинув. Придбав штангу, обіцяв стати світовим рекордсменом по важкій атлетиці. Намагався виступати на вечорі самодіяльності. Коли йому у цьому перешкодили, затіяв сварку, побив товариша. Психічний стан: хворий рухово неспокійний. На місці не втримується. Ходить по відділенню, береться за різні види діяльності, але негайно ж відволікається. Співає, танцює, викликає на боротьбу лікаря, стає гнівливим, дратівливим. Сон недостатній, незважаючи на прийом відповідних медикаментів. Просторікуватий. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Парафренний

    B. Паранояльний

    C. Параноїдний

    D. Гебефреничний

    E. Маніакальний

    Задача№ 60. Хвора О. 23 роки. Інвалід другої групи за психічним захворюванням. Кілька разів лікувалася у психіатричній лікарні. Протягом п'яти років чує голоси, що йдуть звідкись з вулиці. Голоси тихі, що підсилюються при безсонні, при хвилюванні, у тиші. Говорять жінки і діти. Називають її чужим ім'ям "Марія", радять, як поводитися, як надійти. Голоси розмовляють безпосередньо з хворою, і між собою, обговорюючи поводження хворої. Останнім часом крім голосів, що йдуть ззовні, з'явилися голоси "десь усередині", однак їх "чує вухами" і сприймає як реальні. З цими голосами ніколи не розмовляє і не виконує їхніх вимог. Критичного відношення до порушень психіки не має. При роз'ясненнях часом погоджується, що це просто "фантазія лізе в голову", але з появою голосів приймає їх за дійсність. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

    A. Нав’язливостей

    B. Галюцинозу

    C. Паранойяльний

    D. Понадцінних ідей

    E. Параноїдний

    Завдання№ 61. Хвора Н., 19 років. У психіатричну лікарню доставлена батьками. Дядько по материнській лінії страждає на шизофренією. Занедужала гостро, після конфлікту з юнаком.

    У психіатричній лікарні протягом 6 діб була загальмованою, із застиглим вираженням обличчя, лежала у ліжку нерухомо, відвернувши до стіни, відмовлялася від їжі, не відповідала на питання.

    Двічі ставала різко збудженою, викрикувала обривки фраз, співала, розкидала речі, у контакт власне кажучи не вступала. Після завершення хворобливого стану розповіла, що їй здавалося, начебто її возять по країні, бачила себе серед розкішної обстановки, казкових персонажів. Навколо танцювали люди у незвичайних одягах, звучала ніжна приємна музика. Вважала, що виходить заміж за італійського співака Челентано, брала участь у весільному обряді. Іноді ставало страшно, начебто починалася воїна, навкруги рухалися танки, у небі летіло багато літаків. Часом думала, що для неї спеціально розігруються різні спеціальні сцени, щось їй уселяють. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Аментивний

    B. Сутінковий

    C. Деліріозний

    D. Онейроїдний

    E. Парафрений

    Завдання№ 62. Хвора Б., 54 років. По характеру врівноважена, працьовита, турботлива. Менопауза з 46 років. До психіатричної лікарні надходить вперше. Занедужала поступово: втратила сон і апетит, настрій був подавленим, з'явилися думки, що у неї рак, що вона незабаром повинна вмерти. Стала тривожною. У відділенні говорить мало, скаржиться на загальну слабкість. Стогне, охає, зітхає. Вважає, що незабаром загине від раку, що загинуть її діти і чоловік. Метається, не сидить на місці, рветься до дверей "проститися" з дітьми. Заламує руки, рве на собі сорочку. Тривожна, нескінченно запитує: "Що ж це буде?''. Говорить про якесь лихо, що насувається, подавлена, на обличчі вираження страждання. Вночі намагалася затягти на шиї рушник, їсть тільки з рук персоналу примусово. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

    A. Депресивний

    B. Іпохондричний

    C. Нав’язливий

    D. Паранойяльний

    E. Понадцінних ідей

    Завдання№ 63. Хворий Н., 42 років, лікар. Активно вступає до контакту. Темп мислення прискорений, мова виразна, супроводжується багатою мімікою та жестами. Охоче відповідає на питання, однак швидко переключається з однієї теми на іншу. Римує, читає вірші свого твору, наспівує. Себе хворим не вважає, навпроти, визначає прилив сил і енергії, "відмінний настрій", має намір у короткий термін виконати серйозне дослідження з рішення проблеми ракових захворювань. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Кататонічний

    B. Маніакальний

    C. Гебефренічний

    D. Гебоїдний

    E. Парафренний

    Завдання№ 64. Хворий К. 10 років. Ріс і розвивався без особливостей, у школі встигає добре. Занедужав два дні тому назад, з'явився головний біль, нездужання, катаральні явища. Температура 38,0-39,5°С. Запрошений лікар діагностував аденовірусну інфекцію. Вночі погано спав, метався у постелі, скрикував. Ранком був тривожним, скаржився на невмотивовані страхи. У другій половині дня перестав впізнавати матір, брата, приймав їх за інших людей, спостерігалося перекручене сприйняття реальних предметів, пофарбовану у зелений колір трубу парового опалення приймав за змію, дуже боявся дивитися на неї, не міг сказати, де знаходиться. Раптом голосно став плакати, кликати на допомогу. Виявилося, що висячий світильник він прийняв за повішену матір, вона була маленьких розмірів. Навколо себе бачив казкових чудовиськ. Такий стан утримувався біля доби. Зі спадом температури поведінка змінилася, хворий став спокійним, в'ялим, астенічним. Про пережите зберігся частковий спогад. Кваліфікуйте описаний стан:

    A. Онейроїдний синдром

    B. Деліріозний синдром

    C. Сутінковий синдром

    D. Аментивний синдром

    E. Параноїдний синдром

    Завдання№ 65. Хворий 36 років. Довгостроково зловживає алкоголем, пиє запоями. Протягом двох днів порушився сон, були кошмарні сновиди, перед засипанням з'являлися страшні вродливі пики, відчував страх. У психічному стані: дав про себе правильні зведення, число точно назвати не міг, був впевнений, що знаходиться у місті Торезі (місце його проживання), розгублений, зазнає страхів, метушливий, нескінченно оглядається по сторонах, стряхує щось з одягу, при цьому присуджує: "Гидота якась, відкіля у вас стільки павуків?". Раптово підхопився на стілець, на обличчі вираження страху. Виявилося, що він рятується від безлічі пацюків, що підкрадаються до нього з різних сторін. Описаний стан продовжувався добу. Після глибокого медикаментозного сну наступило поліпшення: хворий спокійно цікавився, де він знаходиться, розповів про пережите, погано пам'ятав, як він потрапив у лікарню. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Маніакальний

    B. Кататонічний

    C. Гебефренічний

    D. Деліріозний

    E. Аментивний

    Завдання№ 66. Хвора Ж., 43 років. Відрізнялася акуратністю, педантизмом, ретельністю, разом з тим була трохи недовірливою, тривожною, сенситивною, егоїстичною, але у зовнішнім вираженні своїх почуттів була стриманою. Родини не має, живе зі своїми батьками. У віці 41 року під час прогулянки хвору подряпала кішка. Хвора у тривозі провела всю ніч, не могла заспокоїтися при думці, що вона заразилася сказом. Після проведення щеплень, коли реальна небезпека зараження фактично була виключена, стан хворий не покращився: як і раніше відчувала страх перед зараженням сказом, різку тривогу, коли бачила собак або кішок. У клініці відзначалася підвищена помисливість, хвороблива бридливість, хвора дуже часто мила руки, уникала спілкування з людьми, вимагала перемінити постільну білизну, якщо виникала підозра, що його хтось ненавмисно торкнувся. Відчувала страх перед домашніми тваринами. Вважала, що її переживання позбавлені реальних основ, але звільнитися від них не могла. Настрій подавлений, поглинена думками та страхом зараження. Сон не приносить бажаного відпочинку. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

    A. Понадцінних ідей

    B. Паранойяльний

    C. Нав’язливий

    D. Іпохондричний

    E. Параноїдний

    Завдання№ 67. Хворий Н., 36 років. Під час роботи колода, що зірвалася з лебідки, вдарила хворого по голові, після чого він впав на землю зі штабеля лісу висотою 6 метрів. У несвідомому стані хворий був доставлений до хірургічного відділення міської лікарні, де відзначалася блювота з кров'ю. Через місяць переведений до психіатричної лікарні. Психічний стан. Контакту доступний. У відділенні нічим не зайнятий. Велику частину часу проводить у ліжку. Скаржиться на постійний головний біль, загальну слабкість, виявляє велику безпам'ятність стосовно поточних та недавний подій, щодня знайомиться з лікуючим лікарем. Не знає імені нікого з персоналу і хворих. Не пам'ятає про зроблені йому лікувальні процедури, про час прийому та назву прийнятої їм їжі. Правильно називає своє місцезнаходження, але постійно плутає свою палату і ліжко. Не може повідомити точні зведення про своє минуле життя. Дещо пам'ятає, але без визначеної послідовності. Не пам'ятає своєї домашньої адреси. Забув перенесену їм травму і наступне перебування в місцевій лікарні. Не знає, коли надійшов до психіатричної лікарні і скільки часу тут знаходиться. Іноді повідомляє про себе вигадані зведення. Настрій підвищений, ейфоричний. Недооцінює ваги свого захворювання, вважає, що він знаходиться тут "для перевірки здоров'я". Іноді стає запальним, дратівливим, вступає до конфліктів з хворими, цинічно свариться, накидається на них з куркулями. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Психоорганічний

    B. Тотальне недоумство

    C. Амнестичний

    D. Деліріозний

    E. Маніакальний

    Завдання№68 . Хворий 37 років. У 30 років одержав важку черепно-мозкову травму, був доставлений у нейрохірургічне відділення. Протягом 2-х тижнів знаходився у коматозному стані, після виходу з якого не міг відтворити попередніх травмі подій. У цей період скарги на головний біль, загальну слабкість, запаморочення, нудоту, був сонливим, в'ялим, апатичним, відзначалися коливання артеріального тиску, у наступному стан покращився, однако пам'ять залишалася зниженою. Після 3-х місяців перебування у стаціонарі продовжував лікуватися амбулаторно, потім була оформлена 2 група інвалідності. Потім у поводженні хворого з'явилися невластиві йому раніше особливості: перестав цікавитися навколишнім, став неохайним, безініціативним, зазнавав труднощі при виконанні звичайних дій, іноді плакав, легко озлоблявся. Усі ці прояви прогресували поступово. Психічний стан: хворий правильно орієнтований у власній особистості, неточно орієнтований у місці, цілком дезорієнтований у часі. Мислення торпідне, мова повільна, з малим запасом слів. Не може правильно вичленувати абстрактний зміст прислів'їв, не пояснює метафор, на конкретному рівні вирішує задачі на утворення понять. У процесі дослідження помітно виснажується, слабшає активна увага, у мовній продукції частіше з'являються відмовні відповіді. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

    A. Недоумство

    B. Психоорганічний

    C. Амнестичний

    D. Аментивний

    E. Олігофренічний

    Завдання№ 69. Хвора П., 34 років. Хворіє на психічне захворювання протягом 3-х років. Психічний стан. Хвора неохоче розмовляє, обмежується односкладовими відповідями. Дивиться вбік. Кілька разів під час бесіди поривається піти з кабінету. У відділенні цілий день лежить у ліжку. З навколишніми спілкується лише за необхідністю. Себе хворою не вважає. Своє приміщення до лікарні зв'язує зі спробою самогубства. Пояснює, що зробила її під впливом "голосів". Розповіла, що постійно, протягом декількох років чує, як слова навколишніх і їх думки повторюються у неї в голові Крім цього, "з повітря по радіо" доносяться голоси на російській та українській мовах. Якісь люди лають на неї, говорять "умри". Голоси звертаються прямо до хворої, наказують, багато разів повторюють те саме, поки хвора його не виконає. '"Труїлася через них та руку порізати хотіла через них". Голоси чує щодня, вважає, що накази їй передаються по радіо, тому просить перевести у відділення, де немає радіо. Усе, що відбувається з нею, вважає результатом дії групи людей, що спочатку переслідували її із сексуальними намірами, а після її відмовлення знущаються з неї. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Параноїдний

    B. Синдром психичного автоматизму

    C. Паранояльний

    D. Парафренний

    E. Нав’язливий

    Завдання№ 70. Хвора А., 14 років. Пубертатний період протікав стрімко, менструації - з 12 років. З цього часу з'явилися порушення поводження: стала грубою, дратівливою, нетерпною до зауважень. Перестала виявляти увагу і турботу до матері, навіть під час її хвороби. Зазнавала насолоди, коли виводила кого-небудь із себе. До синців била бабусю. "Колекціонує" покарання, вирізуючи зі шкільного щоденника зауваження вчителів, записуючи різні випадки покарання інших дітей. Просить однолітків і дорослих "поділитися досвідом, як швидше вивести із себе кого-небудь".У відділенні психіатричної лікарні дуже задоволена, коли може кого-небудь довести до сліз. Порвала струни гітари у одного з підлітків, уночі вимазала дівчинці обличчя зубною пастою, назло зламала магнітофон, розірвала дорогу шкіряну куртку дівчинки, виявляє жорстокість до підлітків-хлопчиків, що їй подобаються. Інтересу до якої-небудь продуктивної діяльності немає. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

    A. Гебефренічний

    B. Психопатоподібний

    C. Дифорічний

    D. Гебоїний

    E. Істеричний

    Завдання№ 71 Хворий К., 20 років. Розвиток у дитинстві ніякими відхиленнями не супроводжувався. Після закінчення школи надійшов до інституту, вчився добре. Рік тому назад одержав струс мозку голови, що супроводжувався короткочасним порушенням свідомості, спостерігалася блювота, різке запаморочення протягом тижня. Після проведення курсу амбулаторного лікування з застосуванням дегідратаційних та седативних засобів стан хворого покращівся. Через 2 тижні приступив до занять. Почував себе у цей період задовільно, але у порівнянні з минулим, відзначав деяку слабкість уваги. Незабаром помітив, що важко стало засвоювати матеріал, не міг зосередитися, при напрузі уваги з'являвся головний біль. У неврологічному статусі розсіяна мікроорганічна неврологічна симптоматика, лабільність артеріального тиску і пульсу, гіпергідроз. Психічний стан: хворий виявляє правильне ауто- і алопсихічне орієнтування. Галюцинаторно-маячної продукції немає. Інтелект збережений, однак при виконанні складних завдань випробує труднощів, пояснює це неможливістю зосередити увагу. Легко виснажується. Після нетривалого відпочинку справляється з більш складними завданнями. Виявлено ослаблення пам'яті. Настрій трохи знижено, легко з'являється дратівлива слабкість, що сполучається з вегетатівно-вестібулярними розладами. Кваліфікуйте психопатологічний синдром.

    A. Іпохондричний

    B. Астенічний

    C. Психоорганічний

    D. Амнестичний

    E. Недоумство

    Завдання№ 72. Хорий 32 років. У 20-літньому віці одержав струс мозку. Біля місяця лікувався в стаціонарі, наступило поліпшення. Після повернення до роботи підсилився головний біль, швидко стомився, став відзначати слабкість концентрації уваги, „забутливість". Через рік роботу за спеціальністю залишив, намагався працювати як рахівник, але з цією роботою справлявся на превелику силу, при розумовій напрузі різко підсилювався головний біль, з'являлося відчуття млявості, сонливості, шум і дзенькіт у вухах. Став дуже чуттєвим до звукових подразників, з'явилося безсоння. Приблизно через 1,5 року після травми спостерігався перший генералізований судомний припадок, У наступному приступи повторювалися 1-2 рази на місяць. Тривалість приступу 5-10 хвилин. При об'єктивному огляді: зниження аналітико-синтетичних функцій, помітне ослаблення операцій пам'яті, торпидность мислення, виражена чуттєва лабільність зі схильністю до афективних розрядів. У неврологічному статусі: слабкість конвергенції, чітко згладжена права носогубна складка, девіація язику вліво. Кваліфікуйте психопатологічний синдром:

    A. Недоумство

    B. Амнестичний

    C. Психоорганічний

    D. Астенічний

    E. Олігофренія

    Завдання№ 73. Хвора К., 58 років. У 54-літньому віці почала відзначати "впливи на неї оком" з боку сусідів "з метою заволодіти її кімнатою''. Психічний стан: свідомість ясна, цілком орієнтована. На початку бесіди насторожена, але потім докладно розповідає про конфлікти із сусідами. Говорить тихим голосом, обличчя має страждальницький вираз. Повідомляє, що навколо її "діється щось дивне". Переконана, що у її відсутність сусіди проникають до неї в кімнату. "Помічала", як пропадали деякі речі, потім раптово з'являлися. Сусіди "труять її газами, підпускають тютюновий дим", у повітрі відчуває “дивну домішку”, вночі задихається, відчуває холод. Переконана, що сусіди спеціально підбудовують усе це, щоб вивести її з рівноваги, "загнати до лікарні" і потім зрештою заволодіти її кімнатою. Настрій знижено. Формальні здібності збережені. З хворими мало контактна, поводження формальне, вважає себе здоровою, критичної відносини до свого стану немає. Кваліфікуйте психопатологічний синдром

    A. Понадцінних ідей

    B. Нав’язливих

    C. Паранойяльний
    1   2   3   4


    написать администратору сайта