Главная страница

Анотований звіт. Анотований звіт про проходження навчальної практики студентки 1 курсу, групи 1 Ілюченко Аліни Олександрівни Термін практики 3 06. 06 по 03. 07 2022 р


Скачать 16.88 Kb.
НазваниеАнотований звіт про проходження навчальної практики студентки 1 курсу, групи 1 Ілюченко Аліни Олександрівни Термін практики 3 06. 06 по 03. 07 2022 р
АнкорАнотований звіт
Дата04.09.2022
Размер16.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаАнотований звіт.docx
ТипДокументы
#661663

АНОТОВАНИЙ ЗВІТ

про проходження навчальної практики

студентки 1 курсу, групи 1

Ілюченко Аліни Олександрівни

Термін практики: 3 06.06 по 03.07 2022 р.

Внаслідок проходження навчальної практики я закріпила знання, отримані раніше під час вивчення дисциплін 1 курсу, ознайомилася з основними видами наукових досліджень, їхньою методологією, організацією та етапами їхнього проведення. Іншим важливим аспектом практики я вважаю ознайомлення з вимогами до написання наукових статей, оформлення тез та підготовки усної доповіді або постеру. Мною була опрацьована навчальна література з метою написання реферату на одну з тем, що стосується реалізації науково-дослідної роботи, та його представлення у вигляді презентації й усної доповіді.

Темою мого реферату стали методи теоретичних досліджень. Вона мене зацікавила, оскільки з методологічної точки зору теоретичні дослідження є вищим рівнем пізнання, вони дозволяють глибше пояснити суть та обґрунтувати механізм недостатньо вивчених процесів або явищ шляхом створення наукових гіпотез та висування теорій. У своїй роботі я проаналізувала різноманітні методи, що використовуються на теоретичному рівні пізнання. Вони включають як загальні методи, без яких неможливі дослідження у будь-якій науці (матеріалістична діалектика, формальна логіка) так і інші, які є важливими навіть на емпіричному рівні дослідження (аналіз і синтез, дедукція та індукція, аналогія, імовірносно-статистичні методи тощо).

Я вважаю, що отримана мною інформація буде корисною для моєї подальшої науково-дослідної діяльності, оскільки успішність виконання теоретичних досліджень більшою мірою залежить від того, наскільки добре дослідник володіє їхніми методами та правильно їх застосовує.

Також під час практики я ознайомилась з роботою та сучасними напрямками дослідницької діяльності наукових установ та комерційних підприємств київського регіону, що мають біотехнологічний профіль. Перспективним місцем для майбутнього написання наукових робіт я вважаю Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, у численних відділах якого створюються біотехнологічні розробки для застосування у різних сферах, починаючи від медицини та закінчуючи агрономією.

Зокрема, мене зацікавила розробка технології відновлення порушеної функції печінки, якою займаються фахівці відділу регуляторних механізмів клітини ІМБГ. Дослідження проводяться на лабораторних щурах, оскільки характеристики перебігу цирозу щурів подібні цирозу людини. Ураження печінки спричиняється шляхом введення щурам CCl4. Хронічне ушкодження печінки спричиняє її фіброз, що переходить у цироз, який, у свою чергу, приводить до гепатоцелюлярної карциноми. Для вирішення цієї проблеми була запропонована трансплантація мезенхімальних стовбурових клітин (МСК) пуповини людини, які виділяються та культивуються у даному відділі. Кінцевою метою дослідження є розробка детального протоколу на основі даних про динаміку розвитку ушкодження печінки, результати якого б демонстрували ефективне лікування експериментально викликаної печінкової недостатності.

Дана проблема є актуальною, оскільки захворювання печінки є однією з найпоширеніших причин смертності (4-е місце) в Україні, а за смертністю через ці захворювання Україна займає 9-е місце у світі. Наразі ортопічна трансплантація печінки є єдиним терапевтичним засобом для пацієнтів з печінковою недостатністю, тому клітинна терапія може стати альтернативним способом лікування.

Іншим цікавим напрямком досліджень цього відділу я вважаю розробку та впровадження нового мультиплексного ПЛР-тесту для ідентифікації сепсису. Основними грам-позитивними збудниками сепсису є бактерії роду Staphylococcus, на які приходиться близько 50% випадків гнійно-запальних хвороб в Україні, близько 70% стафілококів в Україні мають резистентність до мецитиліну. Саме тому було проведено дослідження ефективності двох ПЛР-систем для ідентифікації Staphylococcus spp. та чотирьох ПЛР-систем для визначення наявності генетичної резистентності до метициліну у стафілококів, використовуючи колекцію із сорока клінічних ізолятів бактерій. Результати роботи були використані для створення та застосування нового «домашнього (''in house'') мультиплексного ПЛР-тесту з метою безпосереднього одночасного виявлення Staphylococcus ssp. та резистентності до метициліну.

Ці дослідження є вкрай актуальними, оскільки сепсис – це потенційно небезпечний медичний стан, ознакою якого є системна запальна відповідь, спричинена серйозною інфекцією, його наслідки є значною проблемою лікарняної практики. Ідентифікація сепсису на ранній стадії є особливо важливою для деяких груп пацієнтів, включаючи новонароджених, онкохворих та пацієнтів реанімаційних відділень, а успіх його лікування залежить від швидкого визначення резистентності збудника до антибіотиків.

Отже, метою моєї подальшої наукової роботи буде вивчення захворювань, які становлять найбільшу проблему в Україні та використання біотехнологій для розробки нових, альтернативних способів їх лікування, а також тест-систем для швидкої їх ідентифікації.


написать администратору сайта