Главная страница
Навигация по странице:

  • У хворого встановлено попередній діагноз — токсоплазмоз. Який матеріал було використано для діагностики цієї хвороби

  • Мисливець напився сирої води із ставка. Яким трематодозом він міг заразитися

  • На ринку батько купив свинину. Якою хворобою можуть заразитися члени сім’ї, якщо це м’ясо не пройшло ветеринарний контроль

  • МЕДБІО КРОК укр 2019-2020. База тестових завдань ліцензійного інтегрованого іспиту крок загальна лікарська підготовка з медичної біології для Ііv медичних та стоматологічного факультетів


    Скачать 0.86 Mb.
    НазваниеБаза тестових завдань ліцензійного інтегрованого іспиту крок загальна лікарська підготовка з медичної біології для Ііv медичних та стоматологічного факультетів
    Дата28.09.2021
    Размер0.86 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаМЕДБІО КРОК укр 2019-2020.doc
    ТипДокументы
    #238395
    страница6 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    Через два тижні після переливання крові у реципієнта виникла лихоманка. Про яке протозойне захворювання повинен думати лікар?

    1. *Малярія

    2. Токсоплазмоз

    3. Лейшманіоз

    4. Амебіаз

    5. Трипаносомоз




    1. Пацієнт через 15 діб після повернення з багатомісячного плавання в районах Середземномор’я та Західної Африки відчув слабкість, головний біль, періодичні підвищення температури. Лікар запідозрив у хворого малярію. Який із перерахованих методів є найбільш адекватним в діагностиці даного захворювання?

    1. *Мікроскопічний

    2. Біологічний

    3. Алергічний

    4. Мікробіологічний

    5. Серологічний




    1. У пацієнта, що прибув з ендемічного за малярією району, підвищилася температура тіла, відзначається головний біль, озноб, загальне нездужання — симптоми, що характерні й для звичайної застуди. Які лабораторні дослідження необхідно провести, щоб підтвердити або спростувати діагноз «малярія»?

    1. *Мікроскопія мазків крові

    2. Дослідження пунктату лімфовузлів

    3. Аналіз сечі

    4. Дослідження спинномозкової рідини

    5. Мікроскопія пунктату червоного кісткового мозку




    1. У хворого спостерігається типова для нападу малярії клінічна картина: озноб, жар, проливний піт. Яка стадія малярійного плазмодію найімовірніше буде виявлена в крові хворого в цей час?

    1. *Мерозоїт

    2. Спорозоїт

    3. Оокінета

    4. Спороциста

    5. Мікро- або макрогамети




    1. До жіночої консультації звернулася жінка 26-ти років, у якої було два мимовільні викидні. Яке протозойне захворювання могло спричинити невиношування вагітності?

    1. *Токсоплазмоз

    2. Трихомонадоз

    3. Лейшманіоз

    4. Лямбліоз

    5. Трипаносомоз




    1. У жінки народилась мертва дитина з багатьма вадами розвитку. Яке протозойне захворювання могло спричинити внутрішньоутробну загибель?

    1. *Токсоплазмоз

    2. Лейшманіоз

    3. Малярія

    4. Амебіаз

    5. Лямбліоз




    1. В анамнезі жінки три викидні, внаслідок четвертої вагітності народилась дитина з ураженням центральної нервової системи та очей, збільшенням лімфовузлів, селезінки. Відомо, що дома у жінки живуть дві кішки. Мікроскопічним дослідженням мазків крові та пунктатів лімфовузлів виявлено в клітинах тільця у формі півмісяця, один кінець загострений і має утвір у вигляді присоски, інший заокруглений. Який паразит виявлений у жінки?

    1. *Toxoplasma gondіі

    2. Lamblіa іntestіnalіs

    3. Trіchomonas homіnіs

    4. Balantіdіum colі

    5. Plasmodіum vіvax




    1. У хворого виявлено протозойне захворювання, при якому вражений головний мозок і спостерігається втрата зору. У крові знайдені одноклітинні півмісяцевої форми з загостреним кінцем. Збудником цього захворювання є:

    1. *Токсоплазма

    2. Лейшманія

    3. Лямблія

    4. Амеба

    5. Трихомонада




    1. У хворого з підозрою на одне з протозойних захворювань досліджено пунктат лімфатичного вузла. В препараті, забарвленому за Романовським-Гімзою, виявлено тільця півмісяцевої форми із загостреним кінцем, блакитною цитоплазмою, ядром червоного кольору. Яких найпростіших виявлено в мазках?

    1. *Токсоплазми

    2. Малярійні плазмодії

    3. Дерматотропні лейшманії

    4. Вісцеротропні лейшманії

    5. Трипаносоми




    1. Лікар, мікроскопуючи мазок крові, що забарвлений за Романовським, виявив найпростіші у формі півмісяця, протоплазма яких вакуолізована і забарвлена у блакитний колір, а ядро — у червоний. Які найпростіші найбільш імовірно були у крові?

    1. *Токсоплазми

    2. Трипаносоми

    3. Лейшманії

    4. Лямблії

    5. Балантидії




    1. У медико-генетичну консультацію звернулося подружжя у зв’язку з народженням дитини з багатьма вадами розвитку (мікроцефалія, ідіотія, тощо). Жінка під час вагітності хворіла, але мутагенів та тератогенів не вживала. Каріотип батьків і дитини нормальний. Під час збору анамнезу з’ясовано, що сім’я у квартирі тримає кота. Яке захворювання матері під час вагітності, найбільш вірогідно стало причиною вад розвитку у дитини?

    1. *Токсоплазмоз

    2. Лейшманіоз

    3. Дизентерія

    4. Балантидіаз

    5. Трихомоноз





    1. У хворого встановлено попередній діагноз — токсоплазмоз. Який матеріал було використано для діагностики цієї хвороби?

    1. *Кров

    2. Фекалії

    3. Сеча

    4. Дуоденальний вміст

    5. Харкотиння




    1. Хворий, який працює на свинофермі, скаржиться на біль в животі переймоподібного характеру, рідкі випорожнення із слизом і домішкою крові, головний біль, слабкість, лихоманку. При огляді товстої кишки виявлено виразки розміром від 1 мм до декількох сантиметрів, у фекаліях — одноклітинні овальної форми з війками. Яке захворювання слід запідозрити?

    1. *Балантидіаз

    2. Амебіаз

    3. Токсоплазмоз

    4. Лямбліоз

    5. Трихомоноз




    1. При санітарному обстеженні водойми, в якій купаються діти з оздоровчого табору, виявлені цисти овальної форми розміром 50-60 мкм в діаметрі, в цитоплазмі яких видно 2 ядра (макронуклеус і мікронуклеус). Цисти яких найпростіших знайдено у воді?

    1. *Балантидії

    2. Лямблії

    3. Токсоплазми

    4. Амеби

    5. Евглени




    1. Хворому з лихоманкою та висипкою на шкірі після обстеження за допомогою серологічних реакцій поставлено діагноз — фасціольоз. Було встановлено, що хворий заразився шляхом споживання сирої води з річки. Яка стадія життєвого циклу фасціоли є інвазійною для людини?

    1. *Адолескарій

    2. Метацеркарій

    3. Яйце

    4. Мірацидій

    5. Фіна





    1. Мисливець напився сирої води із ставка. Яким трематодозом він міг заразитися?

    1. *Фасціольоз

    2. Дикроцеліоз

    3. Парагонімоз

    4. Опісторхоз

    5. Клонорхоз




    1. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на біль у печінці, нудоту. У нього виявлено в фекаліях великі яйця розмірами 130-145 мкм, овальні, з тонкою, гладенькою оболонкою, яка добре виражена. Колір яєць жовтуватий. Внутрішній вміст зернистий, однорідний. На одному полюсі видно кришечку. Якому гельмінту належать ці яйця?

    1. *Печінковий сисун

    2. Ланцетоподібний сисун

    3. Котячий сисун

    4. Ехінокок

    5. Стьожак широкий




    1. У фекаліях пацієнта знайдено яйця печінкового сисуна, але лікар не поспішив поставити діагноз, а запропонував повторити аналіз за умови виключення з раціону яловичої печінки. Чим керувався лікар?

    1. *Можливим феноменом транзитних яєць

    2. Відсутністю симптомів інвазії

    3. Невпевненістю в точності аналізу

    4. Недостатністю кваліфікації лаборанта

    5. Недовірою до методу дослідження




    1. Хворий скаржиться на біль у ділянці печінки. При дослідженні жовчі, отриманої під час дуоденального зондування, виявлені жовтуваті яйця овальної форми, звужені до полюсів, на кінці одного полюсу знаходиться кришечка. Розміри цих яєць найменші серед яєць усіх гельмінтів. Який найбільш вірогідний діагноз?

    1. *Опісторхоз

    2. Теніоз

    3. Теніарінхоз

    4. Ехінококоз

    5. Дифілоботріоз




    1. Рибалка наловив риби із річки, трошки підсмажив її на вогнищі і з’їв напівсирою. Через декілька тижнів потому в нього з’явились ознаки ураження печінки і підшлункової залози. Лабораторний аналіз фекалій показав наявність дрібних яєць гельмінта. Яким трематодозом ймовірно заразився рибалка?

    1. *Опісторхоз

    2. Дикроцеліоз

    1. Шистосомоз

    1. Фасціольоз

    2. Парагонімоз




    1. При копрологічному дослідженні у фекаліях хворої знайдено яйця дрібних розмірів із кришечкою. З анамнезу відомо, що жінка часто вживає рибні страви. Який сисун паразитує в організмі?

    1. *Котячий

    2. Кров’яний

    3. Легеневий

    4. Печінковий

    5. Ланцетоподібний




    1. У населеному пункті, розташованому на березі Дніпра, виявлені випадки опісторхозу. З метою профілактики санстанція зобов’язана попередити жителів, що необхідно:

    1. *Добре проварювати і прожарювати рибу

    2. Кип’ятити питну воду

    3. Достатньо проварювати свинину

    4. Достатньо проварювати яловичину

    5. Обдавати овочі і фрукти окропом




    1. У хворого при кашлі виділяється іржаво-коричневе харкотиння, в якому виявляються овальні, золотаво-коричневі яйця розміром близько 0,1 мм. Який діагноз може бути поставлений у даному випадку?

    1. *Парагонімоз

    2. Шистосомоз

    3. Фасціольоз

    4. Опісторхоз

    5. Дикроцеліоз




    1. У хворого, який приїхав з Далекого Сходу і харчувався крабами, спостерігається сильний кашель, виділення кров’янистого харкотиння, в якому лабораторно виявлено золотисто-брунатного кольору яйця з кришечкою на одному з полюсів. Яке захворювання можливе у хворого?

    1. *Парагонімоз

    2. Шистостомоз

    3. Опісторхоз

    4. Дикроцеліоз

    5. Фасціольоз




    1. Турист, який перебував в одній з країн Далекого Сходу, госпіталізований у терапевтичне відділення з підозрою на запалення легень. Під час дослідження харкотиння та фекалій виявлено яйця легеневого сисуна. Внаслідок вживання яких продуктів збудник цієї хвороби міг потрапити до організму хворого?

    1. *Термічно необроблені прісноводні краби

    2. Недостатньо термічно оброблені яйця

    3. Недостатньо термічно оброблена свинина

    4. Недостатньо термічно оброблена яловичина

    5. Сирі овочі і фрукти




    1. Хворому було поставлено попередній діагноз: парагонімоз. Ця хвороба спричиняється легеневим сисуном. Збудник потрапив до організму хворого під час:

    1. *Вживання в їжу напівсирих раків і крабів

    2. Вживання в їжу немитих овочів

    3. Контакту з хворою кішкою

    4. Вживання в їжу напівсирої чи в’яленої риби

    5. Пиття сирої води з відкритих водойм




    1. Чоловік повернувся з Лівану. Через деякий час він відчув біль і важкість у промежині і надлобковій ділянці. При обстежені йому було встановлено діагноз — урогенітальний шистосомоз. Яким шляхом він міг заразитися?

    1. *Купання у заражених водоймах

    2. Через немиті овочі та фрукти

    3. Недостатньо просолена риба

    4. Недосмажене м’ясо великої рогатої худоби

    5. Недоварене м’ясо раків і крабів




    1. Хворий звернувся до лікаря-уролога зі скаргами на біль під час сечовипускання. У сечі, що отримана на аналіз у денний час, були виявлені яйця з характерним шипом. З анамнезу відомо, що хворий недавно повернувся з Австралії. Який найбільш вірогідний діагноз?

    1. *Шистосомоз урогенітальний

    2. Шистосомоз кишковий

    3. Шистосомоз японський

    4. Опісторхоз

    5. Дикроцеліоз




    1. Студентка, яка приїхала на навчання з Тегерана, звернулася до уролога зі скаргами на відчуття важкості внизу живота, а також виділення незначної кількості крові наприкінці сечовипускання. При мікроскопії сечі виявлено яйця розміром приблизно 140х70мкм, із термінально розташованим шипом. Який діагноз поставить інфекціоніст?

    1. *Шистосомоз

    2. Опісторхоз

    3. Дикроцеліоз

    4. Парагонімоз

    5. Фасціольоз




    1. У фекаліях хворого з розладами травлення виявлені зрілі нерухомі членики ціп’яка; матка в них має 7-12 бічних відгалужень. Який це може бути вид гельмінта?

    1. *Ціп’як озброєний

    2. Ціп’як неозброєний

    3. Ціп’як карликовий

    4. Стьожак широкий

    5. Ціп’як ехінокока




    1. При дегельмінтизації з фекаліями виділився гельмінт довжиною до 2 м. Тіло сегментоване, з маленькою голівкою, на якій є чотири присоски і гачки. Визначте вид гельмінта:

    1. *Озброєний ціп’як

    2. Неозброєний ціп’як

    3. Карликовий ціп’як

    4. Ехінокок

    5. Стьожак широкий




    1. Під час дегельмінтизації у хворого з кишечнику виділився стьожковий черв’як довжиною 3,5 м. На сколексі гельмінта — 4 присоски і гачки. Зрілі членики гельмінта нерухомі і мають до 12 бічних гілок матки. Про яке захворювання йдеться у даному випадку?

    1. *Теніоз

    2. Ехінококоз

    3. Теніаринхоз

    4. Дифілоботріоз

    5. Описторхоз





    1. На ринку батько купив свинину. Якою хворобою можуть заразитися члени сім’ї, якщо це м’ясо не пройшло ветеринарний контроль?

    1. *Теніоз

    2. Теніаринхоз

    3. Гіменолепідоз

    4. Ехінококоз

    5. Фасціольоз




    1. Хвора 26-ти років звернулася до лікаря зі скаргами на появу у випорожненнях білих плоских рухливих утворів, які нагадують локшину. При лабораторному дослідженні виявлені членики з такою характеристикою: довгі, вузькі, з розміщеним поздовжньо каналом матки, яка має 17-35 бічних відгалужень з кожного боку. Який вид гельмінтів паразитує у кишечнику жінки?

    1. *Taenіarhynchus sagіnatus

    2. Taenіa solіum

    3. Hymenolepіs nana

    4. Dіphyllobothrіum latum

    5. Echіnococcus granulosus




    1. При дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що має членисту будову. Зрілі членики прямокутної форми 30х12 мм, матка закритого типу у вигляді стовбура, від якого відходять 17-35 бічних відгалужень. Визначте вид гельмінта:

    1. *Ціп’як неозброєний

    2. Альвеокок

    3. Ехінокок

    4. Ціп’як карликовий

    5. Ціп’як озброєний




    1. Хворий впродовж трьох років безрезультатно лікувався з приводу значного зниження кислотності шлункового соку. Його пригнічувала поява на білизні, постелі члеників, що рухались і самостійно виповзали з анального отвору. Який найбільш імовірний діагноз?

    1. *Теніаринхоз

    2. Опісторхоз

    3. Теніоз

    4. Цистицеркоз

    5. Гіменолепідоз




    1. При деяких гельмінтозах людина може сама виявити гельмінта, оскільки зрілі членики збудника можуть активно виповзати з ануса людини. Це характерно для такого захворювання:

    1. *Теніарінхоз

    2. Теніоз

    3. Гіменолепідоз

    4. Дифілоботріоз

    5. Ехінококоз




    1. При дегельмінтизації у хворого виявлені довгі фрагменти гельмінта, що мають почленовану будову. Ширина члеників перевищує довжину, в центрі членика виявлено розеткоподібної форми матку. Визначте вид гельмінта:

    1. *Стьожак широкий

    2. Ціп’як озброєний

    3. Ціп’як неозброєний

    4. Альвеокок

    5. Карликовий ціп’як




    1. У пацієнта виявлено: поганий апетит, нудота, блювання, анемія. На основі проведеної лабораторної діагностики встановлено дифілоботріоз. Зараження відбулося через вживання:

    1. *Риби

    2. Крабів та раків

    3. Яєць

    4. Яловичини

    5. Свинини




    1. 1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта