БІЛЕТ. Білет 1
Скачать 71.91 Kb.
|
БІЛЕТ № 5І ) Контрольні запитання:
Ліс, луки, навіть, гниючий пеньок у лісі можна роздивлятися як екосистему.
У жінок – в піхві, сечоводах, сечовому міхурі, бартолинових залозах, у чоловіків – в уретрі, сім’яних мішечках, простаті.
Тому що осередки цього захворювання існують у природі і без участі людини. Цими осередками є всі організми, що вживають в їжу сиру заражену рибу. Людина може заразитись, потрапивши в такий природний осередок.
Лоалоз, онхоцеркоз, бругіоз.
Кліщі, блохи, воші, мошки, комари, сліпні, мокреці.
Хазяїн-живитель(факультативний хазяїн)
Не встановлено того факту, що постільний клоп переносить збудників хвороб, проте слина блошиці містить отруйні речовини, що викликають біль і подразнення в місці укуси.
Цистицерк – личинкова стадія розвитку деяких стьожкових червів, під час якої сколекс та шийка інвагінуються у велику заповнену рідиною цисту. Ці цисти розвиваються в м’язах або головному мозку «хазяїна» після проковтування яєць цистицерків ним.
Прополіс, отруту, мед, віск, маточне молочко, перга.
Дикроцеліоз ІІ ) Ситуаційна задача. Під час лабораторного дослідження фекалій пацієнта виявили кулясті клітини, які мали оболонку і два ядра, різні за розміром і формою. Чи є такі клітини сигналом для лікаря про наявність у пацієнта інвазійної хвороби? Так, слід підозрювати балантидіаз. Треба провести мікроскопію мазка фекалій. БІЛЕТ № 6І ) Контрольні запитання:
Агроценоз, акваріум, рибогосподарські ставки, парки, сквери, пасовища.
Шакали, собаки, вовки.
Овоскопія харкотиння або фекалій. Серологічні ревкції на ранніх стадіях хвороби.
Аскаридозом, трихоцефальозом, некаторозом, стронгілоїдозом, анкілостомоз
Свербун коростяний, Sarcoptes scabiei та залозник вугровий, Demodex folliculorum є постійними паразитами людини, тому що вони живуть під шкірою, залозник також живе в оці і вони не міняють хазяїна.
Це передача збудника хвороби нащадкам шляхом проникнення його у яйцеклітину.
Поцілунковий клоп, Triatoma infestans та постільний клоп, Cimex lectularius.
Фасціольоз, опісторхоз, клонорхоз, дикроцеліоз
Для виготовлення ліків, при апітерапії – для лікування артритів, радикуліту, ревматизму, тромбофлебіту.
Парагонімоз ІІ ) Ситуаційна задача. Під час планового медичного обстеження працівників їдальні середньої школи у фекаліях шеф-кухаря виявлено цисти амеб, що містять вісім ядер. Чи може цей працівник їдальні бути для учнів школи джерелом зараження на амебіаз? Ні, тому що у хворого виявлена восьмиядерна циста амеби кишкової, Enatamoeba coli, вона не викликає ніякої патогенної дії. |