БІЛЕТ. Білет 1
Скачать 71.91 Kb.
|
БІЛЕТ № 7І ) Контрольні запитання:
Продуценти, консументи, редуценти або автотрофи та гетеротрофи, що поділяються на консументів, сапротрофів та редуцентів.
Зріла циста лямблії має 4 ядра, циста балантидію має лише 2 ядра. Балантидій – подвійна оболонка, лямблія - щільна оболонка.
Легеневий сисун локалізується у мілких бронхах. Також можливе позалегеневе розташування – у селезінці, печінці, головному мозку.
Волосоголовець людський, гострик
Механічний переносник – членистоногі, в організмі яких не відбувається розвиток паразита. Біологічний(специфічний) переносник – це ті членистоногі, в організмі яких проходять певні стадії розвитку.
Тайговий кліщ, Ixodes persulcatus.
Переносники чуми і лепри, щурячого рикетсіозу.
3-5 см
Для діагностики та лікування хвороб, пов’язаних із порушенням згортання крові; знеболювальні та протизапальні засоби.
Дифілоботріоз, тому що збудник захворювання – Diphyllobothrium latum. ІІ ) Ситуаційна задача. До інфекційного відділення поступив хворий. Він скаржився на біль у шлунку, часті рідкі випорожнення з домішками слизу і крові. Під час лабораторного дослідження фекалій виявлено вегетативні форми амеб діаметром 30—40 мкм. Внутрішній вміст цитоплазми мав велику кількість фагоцитованих еритроцитів. Який вид амеб паразитує у хворого? Чи можна діагностувати в нього амебіаз? Можна. Пацієнт хворий на дизентерійний амебіаз, тому що в нього виявлена forma magna. Вона може перейти у forma minuta, але на даний момент пацієнт є джерелом зараження інших людей. Треба негайно лікувати БІЛЕТ № 8І ) Контрольні запитання:
Сапротрофи
Лямблія, Lamblia intestinalis.
Адолескарія
Ascaris lumbricoides, Ancylostoma duodenale, Necator americanus, Strongiloideus stercoralis, Dracunculus medinensis, Trichinella spiralis, філярії.
Таргани, мухи
Свербун коростяний, Sarcoptes scabiei, локалізується в епідермісі, переважно ті ділянки, де шкіра тонка і ніжна.
Колючо-сисний ротови апарат.
Шистосоми
Антитоксична сироватка
Дракункульоз, тому що збудник – Dracunculus medinensis. ІІ ) Ситуаційна задача. У зимовий період за медичною консультацією до Києва приїхав хворий на лейшманіоз. Чи повинні лікарі ізолювати такого хворого? Чи може він бути джерелом зараження на лейшманіоз інших мешканців Києва? Якщо це вісцеральний лейшманіоз, то ні, пацієнт не є джерелом зараження тому що взимку москіти не розмножуються і в Києві москіти не живуть. Тому вісцеральний лейшманіоз є сезонним захворюванням, а ле якщо це шкірний лейшманіоз, то хворий є джерелом зараження і його треба лікувати. |