Главная страница
Навигация по странице:

  • Використана література

  • Реферат З дисципліни «Основи безпеки життєдіяльності» На тему «Біоетика і становлення національної системи здоров’я в Україні. Реферат1. Біоетика і становлення національної системи здоровя в Україні. Предмет і основи нооетики


    Скачать 82.28 Kb.
    НазваниеБіоетика і становлення національної системи здоровя в Україні. Предмет і основи нооетики
    АнкорРеферат З дисципліни «Основи безпеки життєдіяльності» На тему «Біоетика і становлення національної системи здоров’я в Україні. П
    Дата24.11.2021
    Размер82.28 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРеферат1.docx
    ТипРеферат
    #280861
    страница3 из 3
    1   2   3

    Висновки

    Визначено основні проблеми сучасного стану системи охорони здоров’я. Серед них зазначено наступні проблеми: несприйняття медичної реформи населенням та лікарями, оскільки немає чіткого розуміння що відбувається та які зміни відбудуться в подальшому; велика вартість медичних послуг та неможливість у людей оплатити за послугу відразу. Купівельна спроможність населення знижується останніми роками. Значна доля доходів сімей спрямовується на погашення комунальних платежів та на продукти харчування; низька якість медичних послуг. В системі офіційно безкоштовної медицини, яка розрахована на масове споживання неможливо забезпечити високу якість медичних послуг; брак кваліфікованих медичних кадрів; проблеми доступу до служб медичної допомоги, особливо в сільській місцевості; недостатньо серйозне ставлення до профілактики захворювань як з боку населення, так і державної влади; демографічне старіння населення; брак фінансових ресурсів на розвиток медицини; екологічні проблеми; економічна криза.

    Також визначено, що система управління охороною здоров’я, що діяла в Україні довгий час залишалася практично незмінною. Сьогодні прийнято низку законодавчих актів та нормативних документів що наближають систему охорони здоров’я України до світового зразку, роблять її більш соціальною та одночасно ставлять на ринкові рейки господарювання.

    До перспективних шляхів реформування соціальної системи управління охороною здоров’я в Україні, що потребують оперативного вирішення віднесено: підтримку закладів охорони здоров’я з боку міжнародних організацій; поширення діяльності міжнародних організацій на територію України; розвиток фінансової інфраструктури на ринку фінансових послуг, що надасть можливість розвитку недержавних комерційних форм охорони здоров’я; сприяння розширенню матеріальних ресурсів населення; розвиток можливостей спеціалізованого лікування в стаціонарі; підвищення санітарної культури населення; оптимізація мережі установ охорони здоров’я; вдосконалення діяльності управління фізичною культурою і спортом на регіональному рівні.

    На сьогодні біоетика є науковою дисципліною, котра не має однозначно виваженого та загальноприйнятого наукового апарату. Більше того, не існує чітко окресленого уявлення щодо предмета, статусу та функцій біоетики як у зарубіжній, так і вітчизняній літературі. В науковому вимірі біоетика становить знання, що постійно розширює предметну площину і виокремлює все ширше коло ускладнених проблем, котрі можна розглядати як з когнітивного, технологічного, так і з етичного поглядів.

    Існує кілька версій визначення біоетики, котрі мають певні відмінності у виокремленні предмета дослідження. Для ілюстрації сказаного наведемо найбільш репрезентативні визначення біоетики, котрі окреслюють предметне поле її дослідження.

    Як уже зазначалося, біоетика, у розумінні її засновника В.Р. Поттера, - це наука виживання, що включає до сфери своєї наукової зацікавленості не лише людину з її тілесністю та ціннісними вимірами, а світ усього живого.

    У визначенні біоетики, поданому в Енциклопедії з біоетики (Нью-Йорк, 1978 р.), котре є певним узагальненням напрацьованого на той час теоретичного матеріалу стверджується, що біоетика - це систематичне дослідження людської поведінки в межах наук про життя та здоров'я, що проводиться в світлі моральних цінностей та принципів.

    Та сама Енциклопедія 1995 р. видання подає більш уточнене формулювання предмета біоетики і визначає його як "систематичне дослідження моральних параметрів, включаючи моральну оцінку, рішення, поведінку, орієнтири та інших наук про життя і медичне лікування, із залученням різноманітних етичних методологій до міжпредметного формулювання"5. Отже, у даних визначеннях акцентується увага на безпосередньо людському житті та медичних заходах, пов'язаних із його збереженням.

    Згодом у змістовному навантаженні поняття "біоетика" робиться наголос виключно на медичній сфері, зокрема, медичній практиці, що породжує ряд моральних колізій у зв'язку із застосуванням нових біомедичних технологій; принципах функціонування системи охорони здоров'я в цілому та розподілу її ресурсів.

    Використана література

    1. Інтернет джерело https://studall.org/all3-34052.html

    2. Біоетика та біобезпека: Підручник / В.М. Запорожан, М.Л. Аряєв. — К.: Здоров'я, 2013. -456 с.

    3. Інтернет джерело https://studopedia.su/14_162305_predmet-i-teoreticheskie-osnovi-nooetiki.html

    4. Інтернет джерело http://um.co.ua/4/4-4/4-46368.html
    1   2   3


    написать администратору сайта