Главная страница

7 сынып физика 2 токсан КМЖ. 7 сынып 2 токсан КМЖ. Блімі Тыызды Пн малімі


Скачать 1.95 Mb.
НазваниеБлімі Тыызды Пн малімі
Анкор7 сынып физика 2 токсан КМЖ
Дата16.10.2022
Размер1.95 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла7 сынып 2 токсан КМЖ.docx
ТипДокументы
#737341
страница3 из 6
1   2   3   4   5   6

Қорытынды

5 мин

  • Тест тапсырмасы

1. Төменде берілген қандай формула заттың тығыздығын анықтауға арналған

А)  

C)     

B)  

D)  

2. Төменде берілген тұжырымдардың қайсысы ақиқат: Заттың тығыздығы бұл –

А) физикалық құбылыс

В) дененің массасын анықтайтын шама

С) физикалық дене

D) қандай да бірлік көлемде дененің массасын анықтайтын шама

3. Төменде берілген тығыздықтарды кему ретімен орналастырыңыздар: 

;   ;

А)  1 2 3

С)  3, 1, 2

B)  2 1 3

D)  1 3 , 2

4. Массасы 35 т бензин, 50 м3 көлемді алады. Бензиннің тығыздығын анықта?

А) 700г/см3 B) 70 г/см3

C) 17,5 г/см3 D) 1,75 г/см3

Оқушылар тақырып бойынша білімдерін пысықтайды. Оқушылар жеке жұмыс жасайды. Тест тапсырмаларын орындайды.

Үлестірмелі карточка


«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау

Сабақтан кейінгі кері байланыс

5 мин

  • «Бес саусақ» әдісі

Бас бармақБасты тақырып. Мәселе қандай болды?

Балалы үйрекБірігу. Біз сыныпта қандай жұмыс жасадық, кімге көмектестім, кімге риза болдым?

Ортан терекОйлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмекШынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкене бөбекКөңіл-күй. Сабақта өзімді қалай сезіндім?

Оқушылар «Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қаншалықты құнды ақпараттар алғандығын, қаншалықты ұнағанын білдіреді.





Бағалау

5 мин

Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыларды қорытынды «ынталандыру» әдісімен бағалайды. Күнделікке смайликтер арқылы баға қояды.

  • Үйге тапсырма

Тақырыпты оқу, тақырып бойынша сөзжұмбақ құрастырып келу

Оқушылар күнделіктерін дайындайды

Оқушылар үйден тақырыпты оқи отырып, сөзжұмбақ құрастырады

Күнделік

Жұмыс дәптері

Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Жусупова К.К.

Бөлімі:

Тығыздық

Пән мұғалімі:

Кеңес Индира Манасқызы

Күні:

25.11.2021 жыл

Сыныбы: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Тығыздықты есептеу (Пр. №7)БЖБ №3

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану

Сабақтың мақсаты:

Тығыздық шамасының анықтамасын, өлшем бірлігін біледі, оның формуласын есептер шығаруда қолданады. Заттың тығыздығы шамасының физикалық мағынасын түсінеді, формуласын түрлендіріп қолданады.




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс – әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау,

Ресурстар

Кіріспе

5 мин

- оқушылармен амандасу;

- сыныпты түгендеу;

- кезекшілік қызметін қадағалау;


  • Психологиялық ахуал туғызу

Мұғалім оқушылардан, олардың көңіл күйдеріне сәйкес келетін смайликті таңдауды ұсынады.

-мұғаліммен сәлемдесу;

- жоқ оқушыларды айту;

- оқушылар өздерінің көңіл күйлеріне сәйкес келетін смайликті таңдайды.




Негізгі бөлім

8 мин

20 мин

  • Есептер шығару

1. Көлемі 1 л өсімдік майының массасы 920 г. Майдың тығыздығын тап.

2. 125 л сұйықтың массасы 100 кг. Оның тығыздығын табыңдар. ( Жауабы: 800 кг м3)

3. Көлемі 2 кг болатын,массасы 1 кг тең ауаның тығыздығы неге тең?

4. Шыныдан жасалған бұйымның көлемі 0,6 дм3. Шынының тығыздығы 2500 кг/м3 болса, массасы неге тең?
«Тығыздық» бөлімі бойынша жиынтық бағалау

Тапсырмалар

1. Суретте екі түрлі дене берілген. Олардың көлемін анықтау үшін қандай құралдар қолданар едіңіз? Өлшеу әдісін сипаттаңыз.

а)____________________________ [1] b) ___________________________ [1] c) ___________________________ [1]

2. а) Мензуркаға дене толық бататындей етіп су құйыңыз да осы құйылған судың V1 көлемін  анықтаңыз: V1=…………………см3 [1] b) Денені жібінен ұстап тұрып суға толық батырып судың Vкөлемін анықтаңыз:

V2=………………..см3 [1] c) Дененің көлемін есептеңіз: V =V2 - V1 [1] d) Өлшеулер нәтижесін кестеге жазыңыз:

Дененің атауы

Мензуркадағы судың бастапқы көлемі V1 / см3

Мензуркадағы су мен дененің көлемі V2 / см3

Дененің көлемі

V=V2-V1 /см3













3. а) Заттың тығыздығы дегеніміз-______ ______________________________ [1]

b) Заттың тығыздығының формуласы:_______________ [1]

с) Заттың тығыздығының өлшем бірлігі: ______________ [1]

4. Көлемі 1м3 болатын, массасы 1,29 кг тең ауаның тығыздығы неге тең? Жалпы: 13

Оқушылар берілген есептерді шығарады.

Оқушылар берілген жиынтық бағалау тапсырмасын жеке жеке орындайды.

Үлестірмелі қағаздар


«Бас бармақ» әдісі арқылы
Үлестірмелі парақ

Қорытынды

5 мин

  • Кестемен жұмыс

p

m

V




20 кг

0.4 м3

60 кг/м3




2 м3

10 кг/м3

400 кг







Оқушылар берілген кестедегі бос орындардағы сандарды табады

Кесте

Тақта
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау

Сабақтан кейінгі кері байланыс

2 мин

  • «Бес саусақ» әдісі

Бас бармақБасты тақырып. Мәселе қандай болды?

Балалы үйрекБірігу. Біз сыныпта қандай жұмыс жасадық, кімге көмектестім, кімге риза болдым?

Ортан терекОйлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым?

Шылдыр шүмекШынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?

Кішкене бөбекКөңіл-күй. Сабақта өзімді қалай сезіндім?

Оқушылар «Бес саусақ» әдісі арқылы бүгінгі сабақты қаншалықты құнды ақпараттар алғандығын, қаншалықты ұнағанын білдіреді.





Бағалау

5 мин

Мұғалім сабаққа белсене қатысқан барлық оқушыларды қорытынды «ынталандыру» әдісімен бағалайды. Күнделікке смайликтер арқылы баға қояды.

  • Үйге тапсырма

Тақырыпты оқу.

Оқушылар күнделіктерін дайындайды

Оқушылар үйден тақырыпты оқиды

Күнделік



Бекітемін: Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Жусупова К.К

Бөлімі:

Денелердің өзара әрекеттесуі

Педагогтың аты - жөні:

Кеңес Индира Манасқызы

Күні:

02.12.2021 жыл

Сыныбы: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Күш (Пр. №8)

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.2.2 – күнделікті өмірден күштердің әрекет етуіне мысалдар келтіру

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар істей алады: Күштің физикада негізгі үғымдардың бірі екендігін біледі. Көптеген оқушылар істей алады: Күнделікті өмірден күштің әрекет етуіне мысалдар келтіре алады. Кейбір оқушылар істей алады: Күштің бағытын анықтай отырып, сызба түрінде көрсете алады.

Алдыңғы білім

Инерция құбылысы
1   2   3   4   5   6


написать администратору сайта