Главная страница

Гігієна тести 6 курс. До практичних занять


Скачать 1.34 Mb.
НазваниеДо практичних занять
АнкорГігієна тести 6 курс.doc
Дата22.04.2017
Размер1.34 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаГігієна тести 6 курс.doc
ТипДокументы
#5290
страница5 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16



Тема 9.

Сучасні проблеми внутрішньолікарняної інфекції

та комплекс гігієнічних заходів з їх профілактики





Акушерське відділення роз­ташоване у триповерховій будівлі. Перший поверх займає обсерваційне відділення, другий - відділення фізіо­логії вагітності, третій - відділення патології вагітності. Всі поверхи спо­лучаються каналами витяжної венти­ляції. Якого перепланування вимагає акушерське відділення?

*А. Розташування відділення пато­логії вагітності на першому поверсі

В. Розташування обсерваційного відділення на другому поверсі

С. Розташування відділення фізіо­логії вагітності на третьому поверсі

D. Усунення відділення патології ва­гітності

Е. Усунення обсерваційного відді­лення




Бактеріологічна лабораторія обласної клінічної лікарні проводить щомісячний контроль якості достерилізаційної обробки та стерилізації інструментарію, застосовуючи, зокрема, проби з тест-індикаторами. Що контролюють за допомогою цих проб?

*А. Температуру в автоклаві

В. Загальне мікробне обсіменіння

С. Залишки крові

D. Залишки мийного засобу

Е. Тиск в автоклаві




В клінічній лікарні № 18 міста Р. тривалий період спостерігається зростання рівнів захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції. Який з методів специфічної профілактики внутрішньолікарняних інфекцій є найбільш доцільним для запобігання подальшого зростання рівнів захворюваності?:

*А. Екстрена імунізація

В. Ізоляція секцій, операційних блоків та ін.

С. Раціональне розташування відділень за поверхами

D. Зонування лікарняної ділянки

Е. Санітарно-протиепідемічні заходи




В місті Х. планується збудувати онкогематологічний центр для надання допомоги населенню міста і області. Для профілактики внутрішньолікарняної інфекції основними санітарно-технічними заходами, які слід врахувати у проекті центру є:

  1. *Вентиляція з повітряподачeю, кондиціювання та ламінарні прилади

  2. Вентиляція

  3. Кондиціювання

  4. Використовування ламінарних приладів

  5. Ультрафіолетове випромінювання






В обласному центрі є 1 туберкульозний і 1 шкірно-венерологічний диспансери, 3 лікарні з хірургічними відділеннями. Вкажіть найбільш доцільні з огляду профілактики внутрішньолікарняної інфекції шляхи поводження з відходами шкірно-венерологічних, хірургічних та туберкульозних відділень:

  1. *спалювати в спеціальних сміттєспалювальних печах на ділянці лікарні

  2. вивозити на обладнанні за межами міста звалища.

  3. вивозити на спеціально виділені місця на цвинтарях

  4. заборонити до вивозу

  5. закопувати на ділянці лікарні






В палаті терапевтичного відділення клінічної лікарні №1 проведено відбір проб повітря. З метою недопущення спалаху інфекційних захворювань в лікарняній палаті повинні дотримуватися мікробіологічні нормативи, зокрема вміст гемолітичного стрептококу. Який допустимий вміст гемолітичного стрептококу в повітрі лікарняної палати (шт/м3)?

  1. *16

  2. 45

  3. 55

  4. 75

  5. 100






В терапевтичному відділенні дитячої клінічної лікарні №6 зафіксовано спалах внутрішньо лікарняної інфекції, з симптомами діареї, викликаної умовно патогенною мікрофлорою. Бактеріологічною лабораторією СЕС плануються мікробіологічні дослідження з метою з‘ясування джерела інфекції і її виду. Які мікроорганізми входять до складу нормальної мікрофлори кишечника?

    1. *Кишечні палички, молочнокислі палички, біфідумбактерії

    2. Молочнокислі палички, ентеробактерії, протей

    3. Кишечні палички, стафілококи

    4. Анаероби, біфідумбактерії, протей

    5. Протей, кишечні палички, анаероби






Відділом лікарняної гігієни СЕС О. району міста К. було складено план відбору проб в пологових стаціонарах району. Які основні джерела збудника інфекції в пологових стаціонарах необхідно врахувати для точного лабораторного контролю ситуації:

    1. *Медичний персонал та породіллі

    2. Хворі діти

    3. Відвідувачі

    4. Діти-носії збудників

    5. Породіллі






Вміст мікроорганізмів у повітрі операційної до операції становив 3500 КУО/м3, а після операції склав 1500 КУО/м3. Проводиться санація повітря бактерицидними лампами. На скільки повинен зменшитись вміст мікроорганізмів, щоб санація вважалась ефективною?

    1. *на 80%

    2. на 20%

    3. на 40%

    4. на 60%

    5. на 99%






Для контролю якості передстерилізаційної обробки медичного інструментарію на повноту відмивання виробів від крові і лужних компонентів синтетичних миючих засобів застосовують ряд проб, так, як: фенолфталеінову, ортотолуідинову, азопірамову, бензідинову, бензоатнатрієву. Яка з названих проб є чутливою при виявленні слідів крові і водночас безпечною для медичного персоналу і навколишнього середовища?

*А. Азопірамова

В. Фенолфталеїнова

С. Бензідинова

D. Бензоат натрієва

Е. Ортотолуїдинова




Для профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, які передаються повітряно-крапельним шляхом, в інфекційному відділенні плануються повні бокси. Вони складаються з тамбура, палати, шлюзу. Яка ще структурна частина повинна входити до складу повного боксу?

A *Санвузол

B Маніпуляційна

C Кабінет лікаря

D Оглядова

E Медсестринський пост




Для профілактики внутрішньолікарняної інфекції в лікарнях повинні дотримуватися нормативи вмісту загальної кількості мікроорганізмів по сезонам. Який допустимий вміст загальної кількості мікроорганізмів в повітрі лікарняних приміщень влітку (шт/м3)?

  1. *2.500

  2. 6.500

  3. 4.500

  4. 15.500

  5. 10.500






Начальником міського відділу управління охорони здоров‘я проаналізовано стан захворюваності на внутрішньолікарняні інфекції. Які контингенти хворих, що підпадають під найбільший ризик інфікування умовно патогенними мікроорганізмами /УПМ/, були відібрані в першу чергу для комплексного аналізу ситуації по місту Н.?

    1. *Новонароджені

    2. Особи, ослаблені хірургічними втручаннями

    3. Хворі терапевтичних стаціонарів

    4. Особи, що тривалий час лікувались антибіотиками

    5. Хворі гематологічних відділень






Обсерваційне відділення пологового будинку розташовано на першому поверсі під родильним блоком. У складі відділення 10 палат на 2 ліжка, 2 на 1 ліжко. Загальна місткість відділення 22 ліжка. Надходження вагітних відбувається через ізольований шлюз приймального відділення. Які порушення чинних санітарно-гігієнічних вимог звернули вашу увагу?

A. * розташування відділення

    1. склад відділення

    2. загальна місткість

    3. порядок надходження вагітних і породілей

    4. порушень немає






Під час експертизи проекту «Дитячої лікарні майбутнього» в СЕС міста Ц. було з‘ясовано, що відсутня інформація по архітектурно-планувальним рішенням. В профілактиці внутрішньолікарняної інфекції загальними архітектурно-планувальними заходами в проектах будуть наступні:

  1. *Зонування території, ізоляція секцій, раціональне розміщення відділень по поверхам, зберігання потоку хворих та персоналу

  2. Зонування території, ділянки

  3. Зберігання потоку хворих

  4. Ізоляція секцій, палат, операційних блоків

  5. Раціональне розміщення відділень по поверхам






Під час планового внутрішньолікарняного контролю за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму у палатах терапевтичного відділення відібрано проби повітря для лабораторного аналізу за хімічними та бактеріологічними показниками. Отримано наступні дані: вміст вуглецю діоксиду - 0,2 %; окиснюваність - 15,0 мг О2 / м3; загальна кількість мікроорга­нізмів у 1 м3 - 1500; золотистий стафі­локок - 3. Встановіть ступінь чистоти повітряного середовища палат.

*А. Забруднене

В. Помірно забруднене

С. Задовільної чистоти

D. Чисте

Е. Дуже чисте




Повітря палат хірургічного від­ділення, у яких перебувають хворі з нагноєними ранами, забруднене пато­генним стафілококом у кількостях, що перевищують допустимі рівні. Для по­передження забруднення повітря опе­раційної цього хірургічного відділення, в операційній повинна бути передбаче­на вентиляція:

*А. Припливно-витяжна з перева­жанням припливу

В. Тільки припливна

С. Тільки витяжна

D. Припливно-витяжна, рівна за обсягом припливу і витягу

Е. Припливно-витяжна з перева­жанням витягу




При лабораторному досліджен­ні повітря лікарняної палати встановлено: загальна кількість мікроорганізмів у повітрі 2500 на 1 м3, із них 125 – гемолітичного стрептококу. Які заходи повинні проводитись з метою знезаражування повітря у палаті?

*А. Ультрафіолетове опромінювання бактерицидними лампами

В. Інфрачервоне опромінювання повітря

С. Розпилення 0,5 % розчину хлораміну у повітрі

D. Електроаероіонізація повітря

Е. Кондиціонування




Стан повітря операційної зали оцінювали за вмістом вуглецю діоксиду (СО2), кількістю гемолітич­них стрептококів та стафілококів у 1 м3 повітря, загальним мікробним об­сіменінням. Який головний критерій чистоти повітря в операційній?

*А. Вміст діоксиду вуглецю

В. Кількість гемолітичних стрепто­коків в їм3 повітря

С. Кількість гемолітичних стафіло­коків в їм3 повітря

D. Загальне мікробне обсіменіння (мікробне число)

Е. Кількість гемолітичних коків в 1 м3 повітря




У дитячій інфекційній лікарні реєструються випадки виникнення внутрішньолікарняних гострих респіраторно-вірусних захворювань. Палати лікарні припливно-витяжною вентиляцією не обладнані. Наявність боксів та напівбоксів проектними рішеннями не передбачена. Дані аналізу властивостей повітря дозволили виявити такий вміст СО2 в лікарняних палатах: в палаті № 1 - 0,15 %, в палаті № 2 - 0,25 %, в палаті № 3 - 0,07 %. Вкажіть, в якій палаті вміст СО2 відповідає гігієнічним вимогам.

*А. В палаті № 3

В. В палаті № 1

С. В палаті № 2

D. В усіх палатах

Е. У жодній з палат




У зв'язку з підвищенням рів­ня гнійно-септичних ускладнень піс­ля оперативного лікування здійснено нагальне обстеження медичних пра­цівників хірургічного відділення на носійство стафілококу. При прямому посіві на жовтково-сольовий агар ма­теріалу з поверхні мигдаликів лікаря N. через 48 годин інкубації при темпе­ратурі 37,0 °С на чашці Петрі виявлено суцільний ріст ізольованих колоній. Який захід з профілактики гнійно-септичних ускладнень в оперованих хворих є першочерговим?

*А. Тимчасово відсторонити лікаря N. від участі в операціях

В. Призначити лікарю N. полос­кання зіву 1 % спиртовим розчином хлорфіліпту 3 рази на день

С. Зобов'язати лікаря N. носити мас­ку у палатному відділенні

D. Призначити лікарю N. змащу­вання передніх відділів носа 1 % маззю гексахлорофену

Е. Призначити лікарю N. огляд ото­ларинголога та стоматолога




У лікарняній палаті розміром 5 х 3,5 м 2 є два вікна. Провітрювання палати здійснюється шляхом 4-х разового відкривання кватирок протягом дня. Визначення вмісту діоксиду вуглецю проводили шляхом пропускання балончиків з повітрям через склянки Дрекселя з лужним розчином. Назвіть допустимий вміст діоксиду вуглецю (СО2) в повітрі палати.

*A. 0,1 %

B. 0,04 %

C. 0,01 %

D. 0,15 %

E. 0,20 %




У хірургічному корпусі лікарні на першому поверсі розташоване відділення гнійної хірургії, на другому - відділення торакальної хірургії, на третьому - відділення загальної хірургії, на четвертому - гінекологічне відділення. Чи є порушення в розташуванні відділень?

    1. *невірно розташоване відділення гнійної хірургії

B. невірно розташоване гінекологічне відділення

    1. невірно розташоване відділення торакальной хірургії

D.невірно розташоване відділення загальної хірургії

E. порушень немає




Тема 10.

Гігієнічна оцінка умов перебування хворих 0

в лікувально-профілактичних закладах





Бокс інфекційного відділі має площу 22 м2. На яку максимальну кількість ліжок він може бути розрахований?

*А. 1

В. 2

С. З

D. 4

Е. 5




В лікарняній палаті розмірами 5x3,5 м2 є два вікна. Провітрювання палати здійснюється шляхом 4-разового відкривання кватирок протягом дня. Визначення вмісту вуглецю діоксиду проводили шляхом пропускання повітря через склянки Дрекселя з лужним розчином. Наведіть допустимий вміст вуглецю діоксиду в повітрі палати.

*А. 0,1 %

В. 0,04 %

С. 0,01 %

D. 0,15 %

Е. 0,20 %




Вологе прибирання палати гнійного післяопераційного відділення здійснюється 1 раз на добу з застосуванням 1 % розчину хлораміну, провітрювання палати – чотири рази на добу, заміна білизни – раз на тиждень, а в разі забруднення її виділеннями з рани – негайно, гігієнічний душ хворі приймають раз на тиждень. Виявіть недолік санітарно-гігієнічного режиму відділення.

    1. *Недостатня частота прибирання палати

    2. Недостатнє провітрювання.

    3. Недостатня концентрація хлораміну..

    4. Невчасна заміна білизни.

    5. Недостатня частота миття хворих.






З метою забезпечення поточного санітарного нагляду на належному рівні у великій клінічній лікарні була введена ставка лікаря епідеміолога та трьох лаборантів. Визначаючи обсяг роботи цей лікар дав вказівку лаборантам про те, що при проведенні систематичних гігієнічних досліджень повітряного середовища палат не обов'язковим є дослідження:

    1. *Вмісту чадного газу

    2. Параметрів мікроклімату

    3. Вмісту вуглекислого газу

    4. Повітря на мікробне забруднення

    5. Змивів з рук хворих і персоналу, з одягу, меблів на наявність і ступінь забруднення кишковою паличкою






З метою оцінки мікрокліматичних умов палати терапевтичного відділення за дорученням лікаря медична сестра провела вимірювання. Результати вимірювань: середня температура повітря – 20°С, швидкість руху повітря – 0,2 м/с, відносна вологість повітря – 58 %. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату палати.

*A. Мікроклімат комфортний

B. Мікроклімат дискомфортний охолоджувального типу

C. Мікроклімат дискомфортний нагрівного типу

D. Мікроклімат дискомфортний з підвищеною вологістю повітря

E. Мікроклімат дискомфортний з підвищеною швидкістю повітря




Загальна площа палати терапевтичного відділення становить 28 м2. На яку максимальну кількість ліжок розрахована ця палата?

A * 4.

B 1.

C 2 .

D 3.

E 5.




Загальна площа палати тера­певтичного відділення становить 28 м2. На яку максимальну кількість ліжок розрахована ця палата?

*А. 4

В. 1

С. 2

D. 3

Е. 5




Лікарня №5 міста Л. має в своєму складі інфекційне відділення з 15 боксами. Кожен бокс інфекційного відділення має площу 22 м2. На яку максимальну кількість ліжок такий бокс може бути розрахований?

    1. *1.

    2. 2.

    3. 3.

    4. 4.

    5. 5.






Під час капітального ремонту лікарні було передбачено обновити колірне оформлення лікарняних приміщень, тому що останнє має велике психологічне і эстетичне значення; при цьому стіни палат для хворих вирішили фарбувати з урахуванням:

A *.Орієнтації вікон

B Профілю лікарні

C Захворювань хворих, які були госпіталізовани у ці палати

D Коефіцієнту відбиття світла від стін

E Створення відчуття затишку




Під час санітарного обстеження обласної інфекційної лікарні було встановлено, що вона побудована за децентралізованою (павільйонною) системою. Відділення складаються з боксів, напівбоксів і боксованих палат. Площа кожного боксу і напівбоксу 20 м2, орієнтація вікон на схід, світловий коефіцієнт (СК) 1:5, коефіцієнт природного освітлення (КПО) – 1,0%. Який із приведених параметрів не відповідає гігієнічним вимогам?

A * Площа боксів та напівбоксів

B Система забудови

C Орієнтація вікон

D Світловий коефіцієнт

E Коефіцієнт природного освітлення (КПО)




Під час санітарної експертизи проекту інфекційної лікарні було встановлено, що основними архітектурно-планувальними елементами є бокси і напівбокси. Відсутністю якого елементу напівбокс відрізняється від боксу?

*А. Входу з вулиці

В. Санітарного вузла

С. Палати

D. Шлюзу

Е. Входу з відділення




Площа чотирьохліжкової па­лати в терапевтичному відділенні лі­карні складає 28 м2. Чи відповідає це гігієнічним вимогам?

*А. Відповідає

В. Не відповідає

С. Відповідає тільки для міських лікарень

D. Відповідає тільки для сільських лікарень

Е. Відповідає тільки для лікарень з централізованою системою забудови




При бактеріологічному дослідженні повітря в палаті терапевтичного відділення визначено високий рівень забруднення. У палаті площею 28 м2 розмішені 4 ліжка, проводиться провітрювання через кватирки двічі на день, вхід у відділення обладнано шлюзом, видалення сміття двічі на день, вологе прибирання зранку та ввечері. Які причини підвищення бактеріального забруднення повітря палати?

A *Недостатнє провітрювання

B Недостатня площа на 1 ліжко

C Недостатня кратність видалення сміття

D Недостатня кратність вологого прибирання

E Відсутність механічної вентиляції




При гігієнічному обстеженні лікарні встановлено, що площа на одне ліжко в палатах на два ліжка і більше становить: в інфекційному відділенні для дітей - 7 м2, в інфекційному відділенні для дорослих - 8 м2, в опікових палатах - 9 м2, в радіологічному відділенні - 10 м2, в палатах інтенсивної терапії - 13 м2. В яких палатах площа на одне ліжко не відповідає гігієнічним вимогам?

A *В опікових

B В інфекційних для дітей

C В інфекційних для дорослих

D В радіологічних

E В палатах інтенсивної терапії




Старшою медичною сестрою хірургічного відділення складено графік проведення вологого прибирання палат. З метою забезпечення санітарно-гігієнічного режиму в лікарні повинно проводитись вологе прибирання з застосуванням дезінфікуючих засобів. Скільки разів на день треба проводити в палаті прибирання?

  1. *2

  2. 1

  3. 3

  4. 4

  5. 5






У палаті кардіологічного відділення районної лікарні припливно-витяжна вентиляція забезпечує приток повітря в об’ємі 50 м3 на 1 пацієнта в годину. Оцініть достатність вентиляції палати.

A *Об’єм вентиляції незадовільний, норма – не менш 60 м3/час на 1 пацієнта.

B Об’єм вентиляції незадовільний, норма – не менш 40 м3/час на 1 пацієнта.

C Об’єм вентиляції незадовільний, норма – не менш 50 м3/час на 1 пацієнта.

D Об’єм вентиляції незадовільний, норма – не менш 80 м3/час на 1 пацієнта.

E Об’єм вентиляції незадовільний, норма – не менш 100 м3/час на 1 пацієнта.




Укажіть, який світловий коефіцієнт повинен бути у палатах, приміщеннях для денного перебування хворих, у кабінетах для лікарів та працедурних?

A * 1 : 5 – 1 : 6

B 1 : 4 – 1 : 5

C 1 : 6 - 1 : 7

D 1 : 3 – 1 : 4

E 1 : 7 – 1 : 8

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта