Главная страница

Гігієна тести 6 курс. До практичних занять


Скачать 1.34 Mb.
НазваниеДо практичних занять
АнкорГігієна тести 6 курс.doc
Дата22.04.2017
Размер1.34 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаГігієна тести 6 курс.doc
ТипДокументы
#5290
страница7 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   16



Тема 13.

Гігієна праці медичних працівників у лікувально-профілактичних закладах.

Гігієнічні принципи раціональної організації фізичного виховання та

трудового навчання дітей і підлітків. Наукові основи проведення

лікарсько-професійної консультації





В лісовому літньому санаторії дітям з метою загартування організму проводять різні процедури. Вкажіть, яка з нижчеперелічених процедур є найбільш загартовуючою?

A *Контрастний душ

B Ранкова гімнастика на свіжому повітрі

C Гігієнічний душ

D Прогулянка на свіжому повітрі

E Ванна з гідромасажем




В учня 8 класу після травми відзначається різка атрофія всіх м'язів лівої руки, тонус яких різко зниже­ний, активні рухи збережені тільки в лівому суглобі, ступня деформована. Опорна функція лівої ноги відсутня, опорна функція правої йоги збереже­на. Хлопчик носить ортопедичне взут­тя. До якої групи фізичного виховання можна віднести хлопчика?

*А. Спеціальна група

В. Основна група

С. Додаткова група

D. Інша група

Е. Підготовча група




Встановлено, що у 20 % дітей, які вступають у дитячі навчальні за­клади, спостерігається тривала адап­тація. Який з показників у дітей нор­малізується в першу чергу?

*А. Апетит

В. Сон

С. Емоційний стан

D. Секреція імуноглобуліну

Е. Мовна активність




Для вивчення впливу діяль­ності на організм дітей застосовують­ся різні методи оцінки їх функціо­нального стану. Який метод найбільш придатний для отримання даних про рівень розумової працездатності (за швидкістю виконання роботи та її точністю) дитячого колективу?

*А. Коректурний метод

В. Хронорефлексометрія

С. Визначення тривалості ясного бачення

D. Динамометрія

Е. Тремометрія




Для визначення впливу мікроклімату на функціональний стан оргаганізму дітей і підлітків досліджують фізіологічні показники напруження функцій органів і систем, які приймають участь у теплообмінних процесах: пульс, AT, кількість дихань на хвилину, температуру шкіри, величину виділення поту на хвилину, швидкість зорової та слухової реакцій та ін. Який показник об'єктивно відображає напруження функції терморегуляції організму?

*А. Температура шкіри

В. Пульс і AT

С. Кількість дихань на хвилину

D. Виділення поту на хвилину

Е. Швидкість зорової та слухової реакцій




Для повышения закалённости организма учащихся школы-интерната врач разработал программу. В основу указанной программы положены следующие принципы: постепенность, последовательность, индивидуальность, комплексность. Какой из основных принципов закаливания не учтён?

A *Систематичность

B Повышение резистентности

C Наращивание силы воздействия

D Наращивание интенсивности воздействия

E Повышение устойчивости




З метою підвищення загартова­ності організму учнів школи-інтернату лікар розробив програму, в основу якої покладені наступні принципи: посту­повість, послідовність, індивідуаль­ність, комплексність. Який з основних принципів загартовування не включив лікар у програму?

*А. Систематичність

В. Підвищення резистентності

С. Нарощування сили впливу

D. Нарощування інтенсивності впливу

Е. Підвищення стійкості




За результатами лікарняно-педагогічного спостереження за уроком фізкультури в 9-ому класі побудована фізіологічна крива, що характеризується поступовим збільшенням частоти пульсу у ввідній частині, приростом частоти пульсу на 80% під час основної частини; крива має 4-х зубчатий вигляд. Як можна оцінити організацію уроку фізкультури?

*A. Тривалі проміжки між вправами

B. Фізичне навантаження достатнє

C. Урок побудований правильно

D. Фізичне навантаження надмірне

E. Фізичне навантаження недостатнє




За розкладом у 8-му класі всього 36 уроків на тиждень. Перерви між уроками по 10 хв., після 2-го уроку – 30 хв. В середу 1-й урок – географія, 2-й - математика, 3-й – фізкультура. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

A * Кількість уроків протягом тижня.

B Місце уроку географії у розкладі.

C Місце уроку фізкультури у розкладі.

D Місце уроку математики у розкладі.

E Тривалість перерв.




За учбовим розкладом у 8-му класі всього 36 уроків на тиждень. Перерви між уроками по 10 хв., після 2-го уроку - 30 хв. В середу 1-й урок -географія, 2-й - математика, 3-й - фіз­культура. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

*А. Кількість уроків протягом тижня

В. Місце уроку географії у розкладі

С. Місце уроку фізкультури у роз­кладі

D. Місце уроку математики у роз­кладі

Е. Тривалість перерв




Медичний контроль за трудо­вим навчанням школярів 6-го класу показав: уроки в столярній майстерні проводяться в п'ятницю, четвертим і п'ятим уроком, загальною тривалістю 90 хв., щільність 1-го уроку - 69 %, 2-го - 65 %. Чи відповідає організація уроку праці гігієнічним вимогам?

*А. Відповідає вимогам

В. Не відповідає за тривалістю заняття

С. Не відповідає за моторною щіль­ністю 1-го уроку

D. Не відповідає за моторною щіль­ністю 2-го уроку

Е. Не відповідає за спареністю уроку




Персонал фізіотерапевтичного відділення лікарні, що виконує терапевтичні процедури на УВЧ і СВЧ установках, зазнає впливу електромагнітного поля (ЕМП). Назвати, які дані необхідно отримати для оцінки умов праці персоналу процедурних приміщень.

A *Результати вимірювання напруженості ЕМП на робочих місцях та тривалість робочого часу протягом дня

B ГДР ЕМП радіочастот

C Стан здоров’я персоналу (скарги, об’єктивні дані)

D Тривалість робочого часу протягом дня

E Технічні характеристики приладів, що генерують ЕМП




Під час обстеження операційної хірургічного відділення обласної клінічної лікарні проведено вимірювання показників мікроклімату. Результати проведених досліджень: середня температура повітря складає 22оС, відносна вологість повітря – 50%, швидкість руху повітря – 0,1 м/с. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату операційної.

A * Мікроклімат комфортний

B Мікроклімат дискомфортний перегрівний

C Мікроклімат дискомфортний з підвищеною вологістю

D Мікроклімат дискомфортний охолоджувальний

E Мікроклімат дискомфортний з підвищеною швидкістю руху повітря




Під час реконструкції міської лікарні в місті, розташованому на 55о п.ш. планується перенесення хірургічного блоку з цокольного на І поверх будівлі. На яку частину світу необхідно зорієнтувати вікна нової операційної зали для створення оптимальних умов праці хірургічного персоналу?

A *Північ

B Схід

C Захід

D Південь

E Південний захід




Під час розподілу дітей на медичні групи в одного з учнів установлено захворювання на бронхіальну астму в стадії компенсації. До якої групи занять з фізичного виховання можна віднести цього учня?

*А. Спеціальна група

В. Основна група

С. Підготовча група

D. Заняття лікувальною фізкультурою

Е. Заборонити заняття




Підчас медичного огляду школярів в одного з учнів встановлено захворювання на бронхіальну астму. Симптомів дихальної недостатності в стані спокою немає. До якої групи занять з фізичного виховання слід віднести цього учня?

A * Підготовча група

B Основна група

C Спеціальна група

D Заняття лікувальною фізкультурою

E Заборонити заняття




При вивченні розкладу занять учнів 3-го класу встановлено: кіль­кість уроків протягом тижня - 30; у вів­торок перший урок українська мова, 2-й - музика, 3 і 4-й - фізичне вихо­вання, 5-й - математика, всього 5 уро­ків. Які недоліки в розкладі уроків?

*А. Розклад занять

В. Кількість уроків протягом тижня

С. Кількість уроків протягом дня

D. Місце уроку музики в розкладі

Е. Місце уроку української мови в розкладі




При вивченні розкладу уроків 6-го класу загальноосвітньої школи встановлено: кількість уроків протя­гом тижня - 34, тривалість перерв по 10 хв., після 2-го уроку - 20 хв. У вівто­рок 1-й урок - історія, 2-й - російська мова, 3-й - фізкультура, 4-й - літера­тура, 5-й - біологія, 6-й - малювання. Який основний недолік в організації навчального процесу має місце?

*А. Розклад занять, кількість уроків у розкладі занять

В. Тривалість змін

С. Місце уроку фізкультури в роз­кладі

D. Місце уроку історії в розкладі

Е. Місце уроку біології в розкладі




При визначенні адаптації учнів 1-го класу до навчання в школі вста­новлено, що у них невисока швидкість переробки інформації на уроці, пере­вага процесів гальмування над збу­дженням. Який ступінь адаптації в цих учнів?

*А. Напружена

В. Задовільна

С. Гарна

D. Незадовільна

Е. Тривала




При обстеженні гігієнічних умов роботи лікарів в операційній отримано наступні параметри мікро­клімату: t - 22,0 °С, швидкість руху повітря - 0,1 м/с, вологість - 55 %, вміст СО2 - 0,1 %, кратність повітрооб­міну - 8. Визначте, який з параметрів мікроклімату не відповідає гігієніч­ним вимогам:

*А. Повітрообмін

В. Температура

С. Вологість

D. Швидкість руху повітря

Е. Вміст СО2




При определении адаптации учащихся 1-го класса к обучению в школе установлено, что у них невысокая скорость переработки информации на уроке, преобладание процессов торможения над возбуждением. Какая степень адаптации у этих учащихся?

A * Напряженная

B Удовлетворительная

C Хорошая

D Неудовлетворительная

E Затянувшаяся




При санітарному обстеженні операційної багато-профільної лікарні виявлено: площа операційної 38 м2, вікна орієнтовані на північ, загальне освітлення люмінесцентними лампами – 400 лк., температура повітря в операційній – 270 С, кратність обміну повітря – 10 раз за 1 год., передбачена подача стерильного повітря. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним нормативам?

  1. *Температура повітря

  2. Орієнтація вікон

  3. Вид освітлення та рівень освітлення

  4. Площа операційної

  5. Кратність обміну повітря






При санітарному обстеженні операційної багато-профільної лікарні виявлено: площа операційної 38 м2, вікна орієнтовані на північ, загальне освітлення люмінесцентними лампами – 200 лк., температура повітря в операційній – 220 С, кратність обміну повітря – 10 раз за 1 год., передбачена подача стерильного повітря. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним нормативам?

  1. *Рівень освітлення

  2. Орієнтація вікон

  3. Площа операційної

  4. Температура повітря

  5. Кратність обміну повітря






При санітарному обстеженні операційної багато-профільної лікарні виявлено: площа операційної 38 м2, вікна орієнтовані на південь, загальне освітлення люмінесцентними лампами – 400 лк., температура повітря в операційній – 200 С, кратність обміну повітря – 10 раз за 1 год., передбачена подача стерильного повітря. Який з наведених показників не відповідає гігієнічним нормативам?

  1. *Орієнтація вікон

  2. Площа операційної

  3. Вид та рівень освітлення

  4. Температура повітря

  5. Кратність обміну повітря






Середня школа працює по 5-ти денному робочому тижню. Розклад занять складено на цілий учбовий рік. Полегшеним в розкладі учбових занять для школярів старших класів повинен бути:

A * четвер

B понеділок

C вівторок

D середа

E п’ятниця




У лісовому літньому санаторії дітям з метою загартування організму проводять різні процедури. Вкажіть, яка з перерахованих процедур є най­більш ефективною?

*А. Контрастний душ

В. Ранкова гімнастика на свіжому повітрі

С. Гігієнічний душ

D. Прогулянка на свіжому повітрі

Е. Ванна з гідромасажем




У маніпуляційній світловий коефіцієнт, кут падіння світлових про­менів на робоче місце медсестри і кут отвору відповідають гігієнічним ви­могам, а коефіцієнт природної освіт­леності взимку недостатній. Що може бути основною причиною невідповід­ності між визначеними показниками природної освітленості?

*А. Вкриті памороззю вікна

В. Недостатня площа вікон

С. Велика відстань робочого місця від вікна

D. Затінення вікон протилежними будинками

Е. Велика площа маніпуляційної




У операційній обласної клінічної лікарні проведено вимірювання мікрокліматичних показників. Результати проведених досліджень: середня температура повітря складає 22оС, відносна вологість повітря – 48%, швидкість руху повітря – 0,1 м/с. Дайте гігієнічну оцінку мікроклімату операційної.

A * Мікроклімат комфортний

B Мікроклімат дискомфортний

C Мікроклімат дискомфортний з підвищеною вологістю

D Мікроклімат дискомфортний охолоджуючий

E Мікроклімат дискомфортний з підвищеною швидкістю руху повітря




У підготовчій групі ДНЗ піс­ля фізкультурного заняття проведено урок математики тривалістю 30 хв. На 15-й хвилині у більшості дітей з'явилися ознаки стомлення. Фізкульт-хвилинка проведена на 17-й хвилині заняття. У розкладі урок математики стоїть третім. Що є основною причи­ною стомлення?

*А. Розклад занять

В. Тривалість заняття, розклад за­нять

С. Попереднє заняття

D. Фізкультхвилинка

Е. Умови заняття




У споруджуваному хірургічно­му відділенні на 60 ліжок плануються дві операційні площею відповідно 10 і 20 м2. Вікна їх орієнтовані на північ­ні румби. Світловий коефіцієнт - 1:2, КПО - 2,5 %. Які параметри не відпо­відають гігієнічним вимогам?

*А. Площа операційних

В. Кількість операційних

С. Орієнтація вікон

D. Світловий коефіцієнт

Е. КПО




У шостому класі у четвер перший урок географія, а п'ятий - математика. На тиждень 30 уроків, перерви між уроками по 10 хв., після другого уроку - 30 хв. Яке порушення має місце у розкладі уроків?

*А. Місце уроку математики у розкладі

В. Місце уроку географії у розкладі

С. Число уроків протягом дня

D. Число уроків протягом тижня

Е. Тривалість перерв

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   16


написать администратору сайта