Главная страница
Навигация по странице:

  • 11. Тема: “Туберкульоз легень, поєднаний з професійними пиловими захворюваннями. Туберкульоз у хворих на ВІЛ/СНІД. Клініка. Діагностика. Особливості перебігу та лікування. Курація хворих”

  • Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Клінічна класифікація туберкульозу


    Скачать 176.5 Kb.
    НазваниеЕпідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Клінічна класифікація туберкульозу
    Анкорtesty_tubik_1.doc
    Дата18.09.2017
    Размер176.5 Kb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаtesty_tubik_1.doc
    ТипДокументы
    #8618
    страница4 из 4
    1   2   3   4

    10. Тема: “Туберкульозний плеврит (в тому числі емпієма). Патогенез, патоморфологія, клініка, діагностика, диференційна діагностика. Сучасні схеми лікування. Курація хворих”
    Тести:

    1. Хворий 13-ти років з вогнища туберкульозної інфекції надійшов до клініки у важкому стані. Виражені симптоми iнтоксикацiї з високою температурою, сильний біль у лівому боці, задишка. При рентгенологічному обстеженні виявлено гомогенне затінення від 3 ребра донизу зліва. Органи середостіння зміщені праворуч. Вогнищевих змін в легенях не виявлено. В загальному аналізі крові: лейкоцити - 9,0х10 /л, нейтрофільне зрушення вліво, лімфопенія, моноцитоз, ШОЕ -35 мм/год. Проба Манту з 2 ТО – папула 14 мм. Який діагноз вірогідний у даного хворого?

    А.Пневмонія

    В. Туберкульозний плеврит

    С. Інфільтративний туберкульоз

    Д. Первинний туберкульозний комплекс

    Е. Ателектаз
    2. Хворому 7 років, діагностовано лівобічний ексудативний туберкульозний плеврит. Які зміни можна побачити на рентгенограмi при даній формі туберкульозу?

    А. Зміни в легенях відсутні, потовщена міжчасткова плевра зліва

    В. Поліморфні вогнища на верхівках легень, гомогенне затінення в нижніх відділах зліва

    С. Збільшені внутрішньогрудні лімфовузли, гомогенне затінення в нижніх відділах зліва

    Д. Зміни в легеневій тканині відсутні, гомогенне затінення в нижніх відділах зліва -?

    Е. Усе вищеперераховане
    3. Дитина 8 місяців страждає на первинний туберкульозний комплекс. Яке ускладнення первинного туберкульозного комплексу частіше зустрічається?

    А. Ателектаз

    В. Кровохаркання і кровотеча

    С. Легенево-серцева недостатність

    Д. Гематогенна генералізація туберкульозного процесу

    Е. Плеврит

    4. Хворий 12 років обстежується в туберкульозному диспансері з приводу підозри на туберкульозний бронхоаденіт. Через 5 днів стан різко погіршився, з’явився біль в грудній клітці справа, задишка, виражені симптоми інтоксикації. Перкуторно – притуплення справа від 3-го ребра донизу, там же дихання послаблене. Яке ускладнення туберкульозного бронхоаденіту виникло у хворого?

    А. Бронхо-нодулярна нориця

    В. Плеврит

    С. Міліарний туберкульоз

    Д. Ателектаз

    Е. Інфаркт легені
    5. Хворому з плевритом неясної етіології проведена плевральна пункція. Який характер випоту спостерігається частіше при туберкульозному плевриті?

    А. Серозний

    В. Гнійний

    С. Геморагічний

    Д. Хільозний

    Е. Серозно-геморагічний

    6. Дитина 5 років надійшла до стаціонару дитячої лікарні з попереднім діагнозом плеврит неясної етіології. 7 днів тому районним педіатром діагностовано грип. 2 дні тому стан дитини погіршився: підвищилась температура до 38 С, посилились симптоми інтоксикації, з’явилась задишка, біль у грудях. У відділенні проведена плевральна пункція з діагностичною і лікувальною метою. Визначте характер ексудату: каламутний, щільність 1022, білок 40 г/л, переважна кількість нейтрофілів з жировим переродженням та розпадом.

    А. Серозний

    В. Гнійний

    С. Хільозний

    Д. Геморагічний

    Е. Серозно-геморагічний
    7. У хворого діагностовано туберкульозний плеврит. Призначено комплексне лікування. Яка основна мета призначення глюкокортикостероїдів при туберкульозному плевриті?

    А. Антимікобактеріальна

    В. Протизапальна

    С. Імуномодулююча

    Д. Антигістамінна

    Е. Дезінтоксикаційна

    8. Хворий 10 років надійшов до дитячого відділення туберкульозного диспансеру з діагнозом „Первинний туберкульозний комплекс, фаза інфільтрації, МБТ (-). Правобічний ексудативний плеврит.” Якої локалізації може бути плеврит при первинному туберкульозі?

    А. Наддіафрагмальний

    В. Міжчастковий

    С. Середостінний

    Д. Реберно-діафрагмальний

    Е. Усе вищеперераховане
    9. Хворому 10 років діагностовано туберкульозний бронхоаденіт. Через 3 дні після надходження до стаціонару стан дитини погіршився: підвищилась температура, зросла задишка, перкуторно – скорочення звуку нижче 4 ребра зліва, аускультативно – у тому ж місці різке послаблення дихання. Яке ускладнення первинного туберкульозу виникло у цієї дитини?

    А. Бронхо-нодулярна нориця

    В. Плеврит

    С. Міліарний туберкульоз

    Д. Ателектаз

    Е. Інфаркт легені
    10. У дитини з вогнища туберкульозної інфекції діагностовано туберкульозний плеврит. Який метод дослідження є провідним у діагностиці етіології процесу ?

    А. Торакоскопія з біопсією

    В. Дослідження крові

    С. Проба Манту з 2 ТО

    Д. Дослідження харкотиння на мікобактерії туберкульозу.

    Е. Лабораторне дослідження плеврального ексудату
    11. Тема: “Туберкульоз легень, поєднаний з професійними пиловими захворюваннями. Туберкульоз у хворих на ВІЛ/СНІД. Клініка. Діагностика. Особливості перебігу та лікування. Курація хворих”
    Тести:

    1. Хворий на ВІЛ/СНІД асоційований туберкульоз легень знаходиться на стаціонарному лікуванні. Який метод лікування в комплексній терапії таких хворих є провідним?

    А. Патогенетична терапія

    В. Гігієно-дієтичний режим

    С. Хіміотерапія

    Д. Симптоматична терапія

    Е. Антиретровірусна терапія
    2. Чоловік, 40 років. Працює зварювальником. Протягом 3-х місяців відмічає кашель з харкотинням, слабкість, задишку, температуру 37,2–37,6 С. Аускультативно – дихання везикулярне в обох легенях. На оглядовій рентгенограмі протягом всіх легеневих полів визначаються численні вогнищеві тіні з нечіткими розмитими контурами, місцями злиті. Який діагноз найбільш імовірний?

    А. Пневмоконіоз

    В. Дисемінований туберкульоз

    С. Фіброзуючий альвеоліт

    Д. Карциноматоз

    Е. Саркоїдоз

    3. Хворий, 34-х років, тесля, занедужав гостро. З’явилися головний біль, озноб, сухий кашель, задишка, підвищення температури тіла до 39,0 С. Об’єктивно: стан важкий, виражений ціаноз губ. Хрипи в легенях не прослуховуються. В крові: Л – 11,5х10.9/л, ШОЕ – 40 мм/год. Рентгенологічно: в легенях по обидва боки, на всьому протязі легеневих полів, визначаються множинні дрібні, малоінтенсивні, з нечіткими контурами вогнищеві тіні. Який діагноз найбільш імовірний?

    А. Вогнищевий туберкульоз легень

    В. Міліарний туберкульоз легень

    С. Підгострий дисемінований туберкульоз легень

    Д. Пневмоконіоз

    Е. Силікотуберкульоз

    4. Хворий, 37 років, за професією – шахтар. При профогляді методом флюорографії у І-ІІ сегментах правої легені виявлені вогнищеві тіні малої інтенсивності на тлі фіброзу. Скарг немає. Аналіз крові в межах норми. Реакція Манту з 2 ТО – інфільтрат діаметром 10 мм. Яке захворювання найбільш імовірне у хворого?

    А. Пневмоконіоз - ?

    В. Пневмосклероз

    С. Рак легені

    Д. Саркоїдоз

    Е. Туберкульоз

    .

    5. Шахтар страждає на силікоз 2 ст. протягом 6 років. Останнім часом стан погіршився: зросла задишка, з’явилось харкотиння, підвищилась температура тіла, зросла слабкість, погіршився апетит. При рентгенологічному обстеженні: явища сітчастого пневмосклерозу, корені легень фіброзно змінені, легеневий малюнок підвищений, у прикореневій зоні інтенсивні вогнища з чіткими контурами, у верхівках легень поліморфні зливні вогнища слабкої та помірної інтенсивності. В аналізі харкотиння знайшли МБТ. Які клініко-рентгенологічні дані свідчать про приєднання туберкульозу до силікозу?

    А. Симптоми інтоксикації, рентгенологічно – сітчастий пневмосклероз

    В. Посилення задишки та наявність у легенях в прикореневій зоні вогнищ з чіткими контурами

    С. Наявність симптомів інтоксикації, МБТ в харкотинні, у легенях поява поліморфних зливних вогнищ у верхівках легень

    Д. Наявність продуктивного кашлю та на рентгенограмі –сітчастий пневмосклероз

    Е. Наявність симптомів інтоксикації та фіброзні зміни у легенях
    6. Жінка, 27 років, ВІЛ-інфікована протягом 5 років. 2 місяці тому у неї з'явилося кровохаркання, температура тіла підвищувалась до 38˚С. На рентгенограмі органів грудної клітки на тлі посиленого легеневого малюнку у верхніх відділах легень визначаються вогнищеві тіні малої та середньої інтенсивності, під ключицями – тонкостінні порожнини розпаду. Який найімовірніший діагноз у хворої?

    А. Карциноматоз

    В. Двобічна вогнищева пневмонія

    С. Саркоїдоз

    Д. Мікобактеріоз легень

    Е. Дисемінований туберкульоз легень
    7. Юнак, 18 років, ВІЛ-інфікований протягом року, був у контакті з батьком, хворим на туберкульоз легень з бактеріовиділенням. При обстеженні патологічних змін в легенях не виявлено. Яка подальша тактика лікаря?

    А. Взяти на диспансерний облік та призначити профілактичний курс лікування.

    В. Направити на санаторно-курортне лікування.

    С. Направити на стаціонарне лікування.

    Д. Призначити загальнозміцнююче лікування.

    Е. Взяти під диспансерний нагляд.
    8. Чоловік 32-х років страждає на СНІД з вираженим імунодефіцитом – CD4-клітин менше 200 в 1 мл. У його дружини виявлено туберкульоз легень. Обстеження чоловіка не виявило патологічних змін у легенях. Який профілактичний курс лікування йому слід призначити?

    А. Ізоніазид + піразинамід – 3 міс.

    В. Етамбутол + ізоніазид – 1 міс.

    С. Піразинамід – 4 міс.

    Д. Ізоніазид – 2 міс.

    Е. Етамбутол – 4 міс.
    9. Дитина вагою 3000 г народилася від ВІЛ-інфікованої жінки. Чи показана їй протитуберкульозна вакцинація?

    А. Дитина вакцинується вакциною БЦЖ-М

    В. Дитина вакцинується вакциною БЦЖ

    С. Дитина не вакцинується

    Д. Дитина вакцинується, якщо кількість CD4-клітин перевищує 200 в 1 мл

    Е. Дитина вакцинується через 2 міс. від народження, якщо проба Манту з 2 ТО негативна
    10. В школі відбирають дітей на ревакцинацію БЦЖ. У ВІЛ-інфікованої дитини 7 років проба Манту з 2 ТО негативна. Чи показане їй введення вакцини БЦЖ?

    А. Введення вакцини БЦЖ не показане

    В. Введення вакцини БЦЖ показане, якщо рівень CD4-клітин більше 200 в 1 мл - ?

    С. Введення вакцини БЦЖ показане

    Д. Показане введення вакцини БЦЖ-М

    Е. Показане введення вакцини БЦЖ-М, якщо рівень CD4-клітин більше 200 в 1 мл
    11. ВІЛ-інфікована дитина 3 років була в контакті з хворим на туберкульоз легень дідусем. При обстеженні встановлено, що дитина здорова, проба Манту з 2 ТО негативна. Дитині призначили профілактичний курс ізоніазиду в дозі 5 мг/кг. Яка тривалість цього курсу?

    А. 2 місяці

    В. 3 місяці

    С. 4 місяці

    Д. 5 місяців

    Е. 6 місяців
    12. В районній поліклініці на диспансерному обліку знаходяться 25 ВІЛ-інфікованих.

    Яке дослідження проводиться їм з метою своєчасного виявлення туберкульозу легень?

    А. Рентгенографія ОГК 1 раз на 2 роки

    В. Флюорографія щорічно

    С. Проба Манту з 2 ТО щорічно

    Д. Дослідження CD4-клітин

    Е. КТ щорічно




    1   2   3   4


    написать администратору сайта