Главная страница

Епідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Клінічна класифікація туберкульозу


Скачать 176.5 Kb.
НазваниеЕпідеміологія туберкульозу. Етіологія, патогенез туберкульозу. Клінічна класифікація туберкульозу
Анкорtesty_tubik_1.doc
Дата18.09.2017
Размер176.5 Kb.
Формат файлаdoc
Имя файлаtesty_tubik_1.doc
ТипДокументы
#8618
страница3 из 4
1   2   3   4

8. Тема: “Вогнищевий та інфільтративний туберкульоз легень. Казеозна пневмонія. Туберкульома легень. Патогенез, патоморфологія, клініка, діагностика, диференціальна діагностика. Сучасні схеми лікування. Курація хворих”
Тести:

1. У чоловіка 25-ти років при профілактичному ФГ-огляді в І та ІІ сег­ментах правої легені виявлені вогнищеві тіні малої та середньої інтенсивності з нечіткими контурами. Скарг немає. Яку клінічну форму можна запідозрити у даного хворого?

А. Вогнищевий

В. Дисемінований

С. Міліарний

Д. Інфільтративний

Е. Туберкульома

2.У хворого 32-х років через 6 міс. стаціонарного лікування з при­воду інфільтративного туберкульозу верхньої частки правої легені сформувалась туберкульома діаметром 3 см. Який радикальний метод лікування може бути застосовано у цьому випадку?

А. Торакопластика

В. Штучний пневмоторакс

С. Сегментарна резекція легені

Д. Пульмонектомія

Е. Екстраплевральний пневмоліз
3. Хвора А. 19-ти років страждає на бронхіальну астму. При рентгенологічному обстеженні у 2-му сегменті правої легені виявлена дільниця затінення до 3 см у діаметрі, малої інтенсивності з нечіткими контурами і просвітленням в центрі. Аналіз крові в межах норми. Поставте найбільш імовірний діагноз.

А. Туберкульома

В. Рак легені

С. Інфільтративний туберкульоз

Д.Еозинофільний інфільтрат

Е. Пневмонія
4. Хворий 42-х років надійшов до тубстаціонару з діагнозом "Інфільт­ративний туберкульоз легень, фаза розпаду і обсіменіння. МБТ(+)". Захворів уперше. До якої категорії лікування слід віднести цього хворого?

А. І

В. ІІ

С. ІІІ

Д. ІV

Е. V
5. У студента 25 років при профогляді виявлені вогнища в правій легені. Назвіть переважну локалізацію вогнищевого туберкульозу в сегментах легень.

А. 1, 2

В. 2, 3

С. 1, 5

Д. 9, 10

Е. 7, 8
6. У хворого після лікування за приводом інфільтративного туберкульозу легень сформувалася середніх розмірів туберкульома. Які розміри мають середні туберкульоми?

А. 1-2 см

В. 2-4 см

С. 2-3 см

Д. 5-6 см

Е. 4-8 см
7. Хворого з вогнищевими тінями в легенях направлено до диференційно-діагностичного відділення туб лікарні. З якими неспецифічними захворюваннями легень найбільш частіше диференціюють вогнищевий туберкульоз легень?

А.Неспецифічна пневмонія.

В. Саркоїдоз

С. Абсцес легені

Д. Пневмоконіоз

Е. Рак легені
8. При рентгенобстеженні хворого у верхній частці правої легені виявлене затемнення трикутної форми, верхній край розмитий, нижній – по міжчастковій плеврі. Якому виду інфільтрата відповідають ці дані?

А. Лобіт

В. Перисцисуріт

С.Округлий інфільтрат

Д. Хмароподібний інфільтрат

Е. Овальний підключичний інфільтрат
9. У хворого туберкульозний інфільтрат займає всю верхню частку лівої легені. З яким неспецифічним захворюванням найчастіше доводиться диференціювати туберкульозний лобіт?

А. Плевропневмонія

В. Ехінокок легені

С.Рак легені

Д. Пневмосклероз

Е. Ателектаз.

10. У хворої 30 років після переохолодження підвищилася температура до 39,6˚ С, з’явився кашель з великою кількістю харкотиння, задишка. Рентгенологічно: зліва в 6-му сегменті порожнина розпаду з горизонтальним рівнем рідини з чітким рівним внутрішнім контуром. Така рентгенологічна картина характерна для:

А. Деструктивний туберкульоз-?

В. Ехінококова нориця

С.Порожнинна форма раку легень

Д. Гострий абсцес легені

Е. Аспергільома легені
11. У хворого 58-ми років симптоми інтоксикації та кашель протягом місяця. На рентгенограмі в верхній частці лівої легені на фоні негомогенної інфільтрації виявлені два порожнинних утворення, навколо поліморфні вогнища. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?

А. Туберкульоз легень.

В. Рак легень

С.Стафілококова пневмонія.

Д. Пневмококова пневмонія

Е. Мікоплазменна пневмонія
12. У хворої 36 років скарги на загальну слабкість, підвищення температури, кровохаркання. Аускультативно: справа на верхівці на фоні жорсткого дихання поодинокі дрібноміхурчаті хрипи. Рентгенологічно: справа в 1 та 2 сегментах негомогенне затінення за рахунок зливних вогнищ та інфільтрації, на фоні якого прояснення 1,5 х 1,5 см. Зліва в 6-му сегменті слабої інтенсивності вогнищеві тіні. Діагностовано інфільтративний туберкульоз верхньої частки правої легені. Через які фази відбулося прогресування специфічного процесу?

А. Розпад і бронхогенна дисемінація.

В. Розпад і інфільтрація.

С. Розпад і гематогенна дисемінація

Д. Розпад і лімфогенна дисемінація

Е. Розпад і лімфогематогенна дисемінація
13. Жінку, 35 років, турбує субфебрильна температура протягом останніх 2 тижнів, з’явився сухий кашель. Лікувалась самостійно ампіциліном, настоями трав, після чого на тілі помітила рожевий висип. В анамнезі: цукровий діабет, алергічний риніт. В аналізі крові: Ер – 4,2х10.12/л, Нb – 130 г/л, Л – 4,9х10.9/л, е – 3, п – 4 , с/я – 67 %, л – 18 %, м – 8 %, ШОЕ – 12 мм/год. На оглядовій рентгенограмі – у верхній частці правої легені визначена негомогенна тінь малої інтенсивності з доріжкою до кореня. Аускультативно у цій частині – дихання послаблене. Який діагноз у хворої?

А. Еозинофільний інфільтрат

В. Інфільтративний туберкульоз

С. Туберкульома

Д. Абсцес легені

Е. Рак легені

14. Жінка 65 років, яка страждає на цукровий діабет, захворіла на грип. На рентгенограмі правої легені у верхній частці виявили тінь з проясненням, яка має вигляд трикутника з вершиною до кореня, одна сторона її прилягає до міжчасткової плеври, тому має чітку межу, друга – розпливчаста. Нижче тіні наявні декілька вогнищ з розпливчастими контурами. Який діагноз найвірогідніший у хворої?

А. Ателектаз верхньої частки

В. Правобічний міжчастковий плеврит

С. Центральний рак легені

Д. Інфільтративний туберкульоз з розпадом

Е. Грипозна пневмонія
15. Хворий, 37 років, за професією – шахтар. При профогляді методом флюорографії у І-ІІ сегментах правої легені виявлені вогнищеві тіні малої інтенсивності на тлі фіброзу. Скарг немає. Аналіз крові в межах норми. Реакція Манту з 2 ТО – інфільтрат діаметром 10 мм. Яке захворювання найбільш імовірне у хворого?

А. Пневмоконіоз

В. Пневмосклероз

С. Рак легені

Д. Саркоїдоз

Е. Туберкульоз
16. Хворий, 38 років. При профогляді флюорографічним методом виявлена ділянка затемнення у 2-му сегменті лівої легені (5 см у діаметрі) із серповидним просвітленням біля дренованого бронху. Тінь середньої інтенсивності, контури рівні, чіткі. Яка клінічна форма туберкульозу імовірніше всього виявлена у хворого?

А. Вогнищева

В. Інфільтративна

С. Туберкульома

Д. Циротична

Е. Фіброзно-кавернозна

17. У хворого при рентгенологічному дослідженні у верхній частці лівої легені (І-ІІ сегмент) визначаються тіні 5-7 мм у діаметрі середньої інтенсивності без чітких контурів. В аналізі крові: ШОЕ – 18 мм/год, лімфопенія, моноцитоз. МБТ у мокроті не виявлені. Сформулюйте найбільш імовірний діагноз:

А. Дисемінований туберкульоз у фазі ущільнення, МБТ(-)

В. Дисемінований туберкульоз у фазі інфільтрації, МБТ(-)

С. Інфільтративний туберкульоз у фазі ущільнення, МБТ (-)

Д. Вогнищевий туберкульоз у фазі ущільнення, МБТ(-) - ?

Е. Вогнищевий туберкульоз у фазі інфільтрації, МБТ(-)

18. Хворий, 40 років. Занедужав гостро після переохолодження. Температура підвищилась до 39 С. При кашлі виділяється мокрота з неприємним запахом. Над 3-м сегментом справа вислуховуються різнокаліберні вологі хрипи. В крові: Л – 15,0х10.9/л, п/я – 12 %, ШОЕ – 52 мм/год. Рентгенологічно: в 3-му сегменті правої легені визначається фокус затемнення до 3 см у діаметрі малої інтенсивності з нечіткими рівними контурами і просвітленням у центрі. Яке захворювання найбільш імовірне в даному випадку?

А. Інфільтративний туберкульоз

В. Абсцедуюча пневмонія

С. Периферичний рак легені

Д. Ехінококова кіста

Е. Кіста легені

19. Хворий, 60-ти років, звернувся до лікаря зі скаргами на надсадний кашель протягом декількох місяців, повторне кровохаркання, слабість, втрату маси тіла, рентгенологічного – в нижній частці правої легені виявлена ділянка затемнення до 4 см в діаметрі, середньої інтенсивності з нечіткими тяжистими контурами. ШОЕ – 32 мм/год. Проба Манту з 2 ТО – негативна. Який найбільш імовірний діагноз у хворого?

А. Пневмонія нижньої частки правої легені

В. Туберкульома нижньої частки правої легені

С. Доброякісна пухлина нижньої частки правої легені

Д. Рак нижньої частки правої легені

Е. Інфільтративний туберкульоз нижньої частки правої легені

20. У хворого, 28 років, при профогляді на флюорограмі в правій легені виявлена округла тінь на рівні ІІ ребра. Скарг немає. Об’єктивні дані без особливостей. Аналіз крові в межах норми. Проба Манту з 2 ТО – інфільтрат діаметром 13 мм. Рентгенографічно в ІІ сегменті правої легені визначається округла тінь 2,5х2 см високої інтенсивності з чіткими рівними контурами, однорідної структури. Яка клінічна форма туберкульозу легень імовірна у хворого?

А. Туберкульома

В. Вогнищевий туберкульоз легень

С. Інфільтративний туберкульоз легень

Д. Фіброзно-кавернозний туберкульоз легень

Е. Циротичний туберкульоз легень
9. Тема: “Фіброзно-кавернозний та циротичний туберкульоз легень. Патогенез, патоморфологія, клініка, діагностика, диференційна діагностика. Сучасні схеми лікування. Ускладнення вторинних форм туберкульозу: хронічне легеневе серце, кровохаркання та легенева кровотеча, спонтанний пневмоторакс, амілоїдоз внутрішніх органів. Патогенез, клініка, діагностика, лікування. Курація хворих.”
Тести:
1. Хворий знаходиться у стаціонарі туберкульозної лікарні з діагнозом: фіброзно-кавернозний туберкульоз легень протягом 8 місяців. На тлі поліхіміотерапії відмічається постійне бактеріовиділення. Яка найбільше вірогідна причина постійного бактеріовиділення у хворих на хронічний туберкульоз?

А. Відсутність лікування

В. Формування полірезистентності МБТ до ліків

С. Нераціональна хіміотерапія

Д. Ускладнення

Е. Бронхогенний відсів

2. Хворий страждає на хронічний туберкульоз протягом 6 років. Яке з ускладнень хронічного туберкульозу легень найчастіше призводить до смерті?:

А. Плеврит

В. Кровохаркання

С. Хронічне легеневе серце

Д. Специфічний ендобронхіт

Е. Амілоідоз

3. Хворий на хронічну форму туберкульозу легень надійшов до туберкульозної лікарні зі спалахом туберкульозного процесу. Які фази загострення фіброзно-кавернозного туберкульозу?

А. Звапнення

В. Рубцювання

С. Розпаду

Д. Інфільтрації та засіву

Е. Розсмоктування та ущільнення
4. Хворий Б., 37 років, звернувся до лікаря зі скаргами на підвищення температури тіла до 38,0º-38,5ºС, кашель із слизово-гнійним харкотинням, задишку, слабкість, пітливість, поганий апетит. Страждає алкоголізмом Рентгенологічно не обстежувався 5 років. Виснажений. Права половина грудної клітини сплющена, відстає в акті дихання. Перкуторно - над правою легенею скорочення звуку, аускультативно - бронхіальне дихання, сухі хрипи, з внутрішнього краю лопатки вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи. В крові лейкоцитів - 9,0 Г/л, ШОЕ - 28мм/год. У харкотинні виявлені МБТ. Рентгенологічно: правий геміторакс зменшений в об’ємі, у верхівкових сегментах інфільтрація, каверна середніх розмірів з широкими фіброзними стінками, у нижній частці - поліморфні вогнища. Вірогідний діагноз?

А. Інфільтративний туберкульоз легень

В. Правостороння пневмонія

С. Фіброзно-кавернозний туберкульоз легень

Д. Бронхоектатична хвороба

Е. Абсцес правої легені

5. У хворого Н., 40 років, діагностовано фіброзно-кавернозний туберкульоз обох легень, МБТ(+). При дослідженні функції зовнішнього дихання, хвилинний об’єм дихання, життєва ємкість легень, проба Тиффно, максимальна вентиляція легень, резерв дихання - знижені на 45% від належних величин. Яке ускладнення туберкульозу у хворого?

А. Спонтанний пневмоторакс

В. Амілоїдоз легень

С. Ателектаз

Д. Легенево-серцева недостатність

Е. Інфаркт легень

6. Хворий А. надійшов до туб.стаціонару у тяжкому стані: кахек­сія, температура до 39°С, акроціаноз, кашель, кровохаркання. Хворів 8 місяців, до лікаря не звертався. На рентгенограмі: на тлі фіброзних змін в верхній частці правої легені - порожнина діаметром 8 см з широкими фіброзними стінками, зліва у верхній частці поліморф­ні вогнища, інфільтрат з розпадом у центрі. В аналізі харкотиння - МБТ(+). Встановлено діагноз: фіброзно-кавернозний туберкульоз легень, МБТ(+). Які рентгенологічні ознаки підтверджують встановлений діагноз?

А. Порожнина з широкими фіброзними стінками на тлі фіброзу

В. Інфільтрат з розпадом

С. Поліморфні вогнища

Д. Фіброзні зміни

Е. Наявність каверни.

7. У хворого А. 44-х років з фіброзно-кавернозним туберкульозом лег­ень, МБТ(+), наросла задишка, кашель, з`явилась тахікардія, ціаноз, з`явились набряки на нижніх кінцівках. Яке ускладнення фіброзно-кавернозного туберкульозу виникло у хворого?

А. Амілоїдоз нирок

В. Спонтанний пневмоторакс

С. Легенево-серцева недостатність

Д. Бронхоектатична хвороба

Е. Загострення хронічного бронхіту
8. Хворий надійшов на лікування до туберкульозного стаціонару після визволення з ув`язнення. Лікувався від туберкульозу у в`язничній лікарні протягом року нерегулярно. Рентгенологічно – правий геміторакс звужений, у верхній частці правої легені велика порожнина розпаду з широкими фіброзними стінками, у шостому сегменті декілька дрібних порожнин з інфільтрованими стінками і поліморфні вогнища, зліва – у верхній частці ділянка інфільтрації з просвітленнями. При якій клінічній формі туберкульозу легень частіше зустрічаються порожнини на різних етапах еволюції?

А. Фіброзно-кавернозний

В. Циротичний

С. Вогнищевий

Д. Казеозна пневмонія

Е. Інфільтративний туберкульоз
9. У патологогістологічній лабораторії зробили гістологічний препарат зі стінки каверни хворого, який помер від ускладнення фіброзно-кавернозного туберкульозу. Яка послідовність шарів стінок каверни при фіброзно-кавернозному туберкульозі, починаючи з внутрішньої?

А. Грануляційний, фіброзний, казеозно-некротичний

В. Казеозно-некротичний, грануляційний, фіброзний

С. Фіброзний, казеозно-некротичний, грануляційний

Д. Казеозно-некротичний, фіброзний, грануляційний

Е. Можливі усі вищеперераховані варіанти

10. Хворий страждає на хронічний туберкульоз легень, ускладнений розвитком хронічного легеневого серця, протягом 5 років. Укажіть ознаку, яка характеризує декомпенсацію хронічного легеневого серця.

А. Задишка при фізичному навантаженні

В. Пульсація у прекардіальній зоні

С. Акцент другого тону над легеневою артерією

Д. Перехід задишки при фізичному навантаженні у задишку в покої

Е. Акроціаноз

11. Хворий на фіброзно-кавернозний туберкульоз легень відмічає посилення сухого кашлю та субфебрильну температуру протягом останніх 2 тижнів. Які рентгенологічні ознаки характеризують загострення хронічного туберкульозу?

А. Поширення ділянки фіброзу

В. Поява бронхогенних відсівів

С. Плевральні нашарування

Д. Емфізема легень

Е. Звуження гемітораксу

12. Хворого доставлено ургентно в приймальне відділення лікарні швидкої допомоги з підозрою на кровотечу неясного походження. Ознакою легеневого кровохаркання є:

А. Домішка крові до харкотиння

В. Виділення крові до 50 мл темного кольору

С. Відкашлювання чистої крові більше 100 мл

Д. Виділення ясно-червоної крові при кашлі більше ніж 200 мл

Е. Виділення крові темного кольору при блюванні

13. У хворого на циротичний туберкульоз легень при рентгенологічному обстеженні крім інших ознак хронічного процесу в легенях рентгенолог відмічає наявність бронхоектазів у великій кількості. Характерний клінічний симптом бронхоектазів:

А. Біль у грудях

В. Кровохаркання

С. Слабкість

Д. Кашель з харкотинням

Е. Підвищення температури тіла

14. Хворий, 32 років, захворів гостро після переохолодження. Температура тіла підвищилась до 40 С. Відмічається кашель з виділенням зловонної мокроти до 200 мл на добу. Справа над нижньою часткою вислуховуються вологі різнокаліберні хрипи. В аналізі крові виражений лейкоцитоз, ШОЕ - 45 мм/год. При рентгенологічному дослідженні в нижній частці правої легені визначається товстостінна порожнина 6 см в діаметрі з високим горизонтальним рівнем. Яке захворювання найбільш вірогідне у хворого?

А. Рак легені, що розпався

В. Інфільтративний туберкульоз легень

С. Кіста легені

Д. Фіброзно-кавернозний туберкульоз легень

Е. Абсцес легені
15. У хворого з каверною, що залишилася після вилікуваного туберкульозу, раптово з’явився біль у лівому боці. Перкуторно над лівою легенею тимпанічний відтінок легеневого звуку, різке послаблення дихання. Найбільш вірогідна причина:

А. Спонтанний пневмоторакс

В. Гемоторакс

С. Міжреберна невралгія

Д. Ателектаз

Е. Інфаркт легені
16. Хворий скаржиться на раптово виниклу біль у правій половині грудної клітки, швидко зростаючу задишку. Спостерігався у протитуберкульозному диспансері з приводу фіброзно-кавернозного туберкульозу правої легені. Об’єктивно: стан важкий. Визначається виражена задишка в спокої, ціаноз. Пульс – 120/хв. Права половина грудної клітки відстає у акті дихання. Міжреберні проміжки згладжені. Перкуторно над правою легенею – коробковий звук. Межі серця зміщені ліворуч. Дихання справа не вислуховується. Що найвірогідніше призвело до раптово різкого погіршення стану хворого?

А. Пневмонія

В. Інфаркт міокарда

С. Інфаркт легені

Д. Ателектаз легені

Е. Спонтанний пневмоторакс
1   2   3   4


написать администратору сайта