Главная страница
Навигация по странице:

  • Принципи лікування

  • Засоби фізичної реабілітації

  • Лікувально-оздоровче плавання

  • Лікувальна дозована ходьба

  • Лікувальний біг

  • фізична реабілітація. фізична реабілітація при синкопе. Фізична реабілітація при синкопе синкопе


    Скачать 20.49 Kb.
    НазваниеФізична реабілітація при синкопе синкопе
    Анкорфізична реабілітація
    Дата06.12.2021
    Размер20.49 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлафізична реабілітація при синкопе.docx
    ТипДокументы
    #294122

    ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ СИНКОПЕ

    Синкопе (непритомність, або зомління) короткочасна втрата свідомості через гостру недостатність кровообігу в головному мозку. Механізм цього стану – порушення регуляції судинного тонусу.

    Людина може знепритомніти через рефлекторний спазм судин головного мозку при перевтомі, після тривалого перебування у задушливому приміщенні, через втрату крові, хвилювання, гострий біль. З виснаженим організмом причиною зомління стає різка зміна горизонтального положення на вертикальне.

    Синкопе виникає майже у третини населення, але лише у невеликій кількості випадків це прояв серйозного захворювання. За даними досліджень, у 30% дорослих відзначали хоча б одне зомління.

    Принципи лікування:

    - діагностичні тести

    - електрокардіографічний моніторинг

    - прийом лікарських засобів

    Фізична реабілітація — це застосування фізичних вправ і природних чинників з профілактичною і лікувальною метою у комплексному процесі від­новлення здоров'я, фізичного стану та працездатності хворих.

    Засоби фізичної реабілітації:

    • лікувальна фізична культура

    • лікувальний масаж

    • психотерапія

    • працетерапія

    • механотерапія



    1. Лікувальна фізична культура


    Лікувально-оздоровче плавання. Вода — незвичне для людини середовище, тому вона надає глобальну дію на весь організм. Лікувально-оздоровче плавання є:

    - унікальним засобом лікувальної фізичної культури і фізичної реабілітації людини в цілому;

    - ефективним засобом, який зміцнює серце, активізує дихання і кровообіг, знімає відчуття скутості в суглобах і хребті, покращує обмін речовин, гартує організм.

    Лікувальна дозована ходьба – це самостійний засіб, який може бути застосований як на стаціонарному, так і на санаторному етапі, а також активно самостійно широким колом пацієнтів з різноманітними захворюваннями серцево-судинної,дихальної систем, а також опорно-рухового апарату.

    У процесі ходьби тренується та пристосовується до підвищеного навантаження серцево-судинна система, покращується харчування серцевого м'яза, обмін у тканинах та в органах черевної порожнини.
    Лікувальний біг- біг у не швидкому темпі зі швидкістю до 7 км/год. Характерні особливості техніки: "шльопання" розслабленою стопою і жорсткий удар п'ятою об опору в результаті "натикання".

    Вестибулярна гімнастика включає рухи очей, голови та зміни положення тіла, що викликає запаморочення. Складність вправ поступово зростає. Даний вид вправ показаний людям у яких трапляються запаморочення та колапси.



    1. Лікувальний масаж

    Діагностика кортикостероїдів заснована на масажі синокаротидної рефлексогенної зони. Хворому в положенні лежачи на спині протягом 10 секунд і більше проводиться двосторонній масаж синокаротидної зони (проектується у сонному трикутнику шиї лише на рівні верхнього краю щитовидного хряща) при безперервній реєстрації електрокардіограми (ЕКГ) та АТ. При появі асистолії (відсутність скорочення тканин серцевого м'яза, а отже, відсутність припливу крові до іншої частини тіла) проба проводиться повторно.

    Проба вважається позитивною, якщо в результаті масажу синокаротидної рефлексогенної зони розвивається синкопальний або пресинкопальний стан на тлі асистолії протягом 3 і більше секунд та зниження артеріального тиску більш ніж на 50 мм рт. ст.

    1. Психотерапія

    Психотерапія - це, безумовно, лікування інформацією. Причому остання не завжди виступає у вербальному вираженні. Величезне смислове навантаження несуть у собі жести психотерапевта, його голос, манера триматися, висловлювання очей і багато інших, часом представляються ірраціональні, невербальні чинники.

    Особливо психотерапія важлива для людей, які гостро реагують на свід діагноз. Це допоможе їм контролювати свій емоційний стан та керувати своїми емоціями.

    1. Працетерапія

    Працетерапія - лікування працею для відновлення порушених функцій і працездатності людини і є одним із методом соціальної реабілітації. Засобами працетерапії є трудові рухи й різноманітні трудові процеси, а не рухи й вправи взагалі. Працетерапія не лише стимулює фізіологічні процеси, відновлює або збільшує рухливість у суглобах і силу м'язів, покращує координацію рухів, а й справляє потужну психотерапевтичну дію: мобілізує волю людини, зосереджує увагу під час роботи, повертає людині впевненість у своїх силах, робить її повноцінним членом суспільства.


    написать администратору сайта