Главная страница
Навигация по странице:

  • Дати відповіді на запитання: Охарактеризувати матеріальні способи заохочення. Матеріальне заохочення

  • Соціально-психологічні способи мотивації

  • Методичні рекомендації до виконання завдань

  • Хід роботи: Завдання 1

  • Соціальний пакет

  • До прикладу,у компанії мобільних послуг та зв’язку «Київстар»

  • Практичне занятт4. Формування мотиваційної політики організації


    Скачать 24.53 Kb.
    НазваниеФормування мотиваційної політики організації
    Дата10.11.2022
    Размер24.53 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаПрактичне занятт4.docx
    ТипМетодичні рекомендації
    #781216

    Практичне заняття №4

    Тема: формування мотиваційної політики організації.

    Мета: закріплення знань з теми мотивування, оволодіння методикою формування мотивації працівника.

    Література: 3, 4, 5, 9, 11, 14, 16, 17

    Дати відповіді на запитання:

    1. Охарактеризувати матеріальні способи заохочення.


    Матеріальне заохочення - це всі фінансові стимули, які використовує компанія – заробітна плата, премії, бонуси, путівки та будь-які інші грошові заохочення.



    1. Охарактеризувати соціально-психологічні способи мотивації.

     Соціально-психологічні способи мотивації - це сукупність конкретних прийомів впливу на процеси формування та розвитку трудових колективів, соціальні процеси, що відбуваються всередині них, структуру зв'язків споживачів, інтереси, стимули, соціальні завдання. Соціально-психологічні методи управління являють собою єдність двох аспектів управлінського впливу на працівників — соціального і психологічного. Соціальний вплив проявляється через сукупність конкретних способів і прийомів, спрямованих на формування і розвиток виробничого колективу, трудову і творчу активність його працівників, формування духовних інтересів людей і їх світогляд.

    Психологічний вплив полягає в регулюванні взаємовідносин між членами виробничого колективу з метою створення в ньому сприятливого психологічного клімату. Психологічний вплив базується на використанні різноманітних факторів: інформованість про результати праці, моральні спонукання до творчості, ініціативи, активності якісної праці, врахуванні психологічних особливостей працівників, забезпечення перспективного соціального й професійного росту, справедливості матеріального стимулювання, підборі працівників з врахуванням їх психологічних характеристик.

    Методичні рекомендації до виконання завдань:

    1. Ознайомитися з завданнями.

    2. Обґрунтувати відповіді на питання виробничих ситуацій .

    3. Зробити відповідні висновки.
    Хід роботи:
    Завдання 1


    1. В одній невеликій компанії регулярно обирається «працівник місяця». Переможцю надається право паркувати свій автомобіль перед самим входом поряд з автомобілем президента компанії. Як теорія пояснює виникнення позитивної мотивації у даному випадку?


    На мою думку, ось ця теорія пояснює виникнення позитивної мотивації у тому, що працівник місяця може відчути себе вище (статусніше) ніж його колеги по роботі, і в результаті буде мотивувати виконувати додаткові завдання від керівництва.


    1.  Топ-менеджер стверджує, що внаслідок великого обсягу пільг і гарантованої високої пенсії менеджери відчувають себе занадто безпечно. Своїм підлеглим він платить за те, що вони беруть на себе ризик, і багато пільг просто відмінив. Чи буде такий підхід мотивувати менеджерів? Відповідь обґрунтуйте.


    На мою думку, такий підхід не буде мотивувати менеджерів до кращого виконання своїх обов’язків, адже відбирати те, що було гарантом страхування у кризовому становищі працівника не буде призводити позитивного результату, заохочення працювати краще та виходити на нові цілі компанії, а може призвести тільки до протестів та утворення протестуючих груп працівників, що погіршить становище у колективі.


    1.  Коли досвідчена секретар виявить, що вона отримує меншу зарплатню, ніж найнята прибиральниця, якою буде її реакція? Які «доходи» і «витрати» вона буде порівнювати у процесі оцінки?

    Обурення секретарки, певно, не передати буде словами, у такій ситуації, але я надіюсь, що після такого вона, або буде вимагати підвищення зарплатні, або звільниться з цієї роботи.

    Порівнювати доходи та розходи, секретарка буде, певно з кута забезпечення фінансово-матеріально кадрового місця прибиральниці та свого.

    1. Яким чином делегування повноважень підвищує мотивацію до праці? Чи може воно призвести до демотивації?

    На мою думку, делегування тільки підвищує мотивацію до праці, адже це є ефективним методом до пришвидшення отримання результатів та винагороди за нього.

    Делегування може призвести до де мотивації, тільки в тому випадку, якщо ним не правильно користуватись і розподіляти повноваження на не компетентних осіб в виконанні обов’язків.
    Завдання 2.
    Використовуючи різні елементи соціальних пільг і гарантій, запропонуйте варіанти соціального пакету для конкретного підприємства. Враховуючи фінансово-економічний стан підприємства, обґрунтуйте розміри та джерела надання соціальних пільг.
    Соціальний пакет, має сприяти досягненню основної мети – збалансування індивідуальних потреб персоналу зі стратегічними потребами підприємства саме за допомогою реалізації своїх трьох функцій: гарантійної, мотиваційної та компенсаторної.

    Розробка соціального пакета неможлива без виявлення очікувань працюючих робітників, яке досягається за допомогою соціологічних досліджень, а також залучення до цього співробітників. Проведення анкетування серед робітників є однією з найбільш ефективних форм визначення переваг щодо обрання тих чи інших соціальних пільг окремими категоріями працюючих на підприємстві.

    Під час кризи головними факторами, від яких залежить політика роботодавця в галузі соціального пакета, є: економічне становище підприємства, яке обумовлює здатність платоспроможності;
    Лише 38 % українців одержують соціальні пакети на роботі.
    оплата мобільного зв'язку (44 %),
    медичне страхування (32 %),
    оплата транспортних послуг (17 %),
    оплата харчування (15 %),
    оплата відпочинку (15 %),
    страхування від нещасного випадку(11%),
    оплата навчання (10 %).

    До прикладу,у компанії мобільних послуг та зв’язку «Київстар» запроваджено стандартні та індивідуальні соціальні пакети.

    Всі штатні працівники компанії отримують стандартний соціальний пакет.
    Стандартний пакет включає медичне страхування, пенсійне накопичувальне страхування, страхування від нещасного випадку, оплату мобільного зв’язку для працівників та членів їхніх родин.
    Окремі фахівці отримують, крім стандартного, також індивідуальний соціальний пакет.

    На відміну від стандартного, працівник має право самостійно обрати виплати та заохочення в межах виділеної компанією суми.


    написать администратору сайта