Главная страница

Гостиницы Франции по звездности. Пример курсовой. Географічнопросторовий аналіз закладів готельного господарства Франції за категорією зірковості


Скачать 2.93 Mb.
НазваниеГеографічнопросторовий аналіз закладів готельного господарства Франції за категорією зірковості
АнкорГостиницы Франции по звездности
Дата10.09.2022
Размер2.93 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПример курсовой.docx
ТипДокументы
#670165
страница3 из 5
1   2   3   4   5


Рис. 2.1. Кількість готелів у найбільших готельних ланцюгах Франції.

(складено автором за [24]).


Рис. 2.2. Номерний фонд найбільших готельних ланцюгів Франції.

(складено автором за [24]).

Група Accor, яка на сьогоднішній день є однією з найбільших у світі, почала свою діяльність у 1967 році. А вже у 1992 році вона мала 1,9 тис. готелів.

Компанію заснували дві людини – Пол Дюброль і Жерар Пеліссон. У майбутньому, під їх керівництвом, фірма виросла і закріпила свої позиції в багатьох точках світу.

Після відвідин Сполучених Штатів на початку 60-х років і ознайомлення з такими американськими готельними ланцюгами, як Холідей Інн, Дюброль повірив, що аналогічні ланцюги зможуть працювати і в Європі. Після повернення до Франції в 1963 р. він мав намір побудувати мережу готелів, розміщених біля аеропортів, мережі автомобільних доріг, для залучення великої кількості бізнес-мандрівників і туристів. Однак ідея не знайшла підтримки у потенційних інвесторів, а Дюброль не мав достатніх ресурсів для здійснення своєї ідеї.

У цей період Дюброль зустрів свого майбутнього компаньйона Пеліссона, який здобув освіту в США і працював в міжнародній компанії IBM спочатку в США, а пізніше у Франції.

Разом вони поставили собі за мету знайти інвесторів і побудувати протягом десяти років по одному готелю в рік. Вони домоглися свого. Отримавши стартовий капітал у вигляді державних і приватних позик, вони в 1967 р. заснували нову компанію під назвою Новотель. Перший готель компанії був побудований поблизу аеропорту м Ліль. А в 1970 р. число готелів компанії досягло семи в різних містах Франції.

У 70-ві роки компанія Новотель вже добре зарекомендувала себе концепцією з готелями, поширеними по всій території Франції. Мета, поставлена ​​засновниками компанії, була виправдана і вони вирішили розповсюдити свій бізнес в нові географічні зони і в нові продукти. Перші спроби були зроблені в 1973 р., коли були створені двох-зіркові готелі під торговою маркою Ібіс, націлені на відносно менший сегмент ринку, ніж Новотель.

У наступні роки Дюброль і Пеліссон створили маленьку, але популярну ресторанну ланцюг Куртпайль, а в 1975 р. – ланцюг тризіркових готелів Меркюр.

Одночасно компанія Новотель почала відкривати готелі за кордоном, в таких особливо відвідуваних французькими туристами місцях, як Африка і Близький Схід. Широка експансія проводилася в такі європейські країни, як Німеччина, Швейцарія та Великобританія

Вже у 1980 р. Дюброль і Пеліссон придбали у фінансово ослабілої компанії Жак Борель Інтернасіональ (ЗБВ) ланцюг готелів класу люкс – Софітель. У 1983 р вони викупили компанію ЗБВ повністю, а також придбали ряд ресторанів швидкого обслуговування. Об'єднану компанію назвали АККОР.

На 1985 р. кількість готелів групи АККОР досягло 536 з більш ніж 64 тис. номерів, а кількість ресторанів – 2 тис. Із загальним доходом 2 млрд. дол. На 2016 рік кількість готелів зросла до 9894, а номерний фонд складає 453 тис. 403 номери.

Керівництво компанії АККОР намагається зберігати інвесторів тривалий період часу, нагородою за це стає постійне зростання дивідендів компанії, ціни на акції постійно котируються на Паризькій фондовій біржі. [10]

Societe du Louvre є холдинговою компанією, яка контролює активні та інвестиційні дочірні підприємства в трьох основних категоріях: готелі, предмети розкоші та легка промисловість. Знаходиться під контролем сім’ї Татінгер з 1950

року. У 1997 році президентом компанії стала Енн-Клер Татінгер, яка отримала цю посаду від свого батька Жана Татінгера.

Головний упор дана компанія зробила на готелі середнього та економного класу.[25]

Компанія Club Mediterranee заснована 11 лютого 1950 року колишнім бельгійським чемпіоном з водного поло Жераром Блітцем. Первісна концепція клубу полягала в мінімумі зручностей при максимумі активного відпочинку. Пропонувалося розміщення у палатках на берегу моря, різноманітні види спорту та активний відпочинок, загальний стіл, масові заходи.

Перший із клубів цієї компанії був відкритий на Мальорці.

Подібний відпочинок стрімко набирав популярності і число клубних готелів безперервно зростало. Замість палаток почалася побудова типових солом’яних хатин.

З 1955 року компанії виходить за межі Середземномор’я, відкривши «містечко» на Таїті. З 1956 року в Альпах відкриваються зимові «містечка», які головним чином спеціалізуються на гірськолижних видах спорту.

Поступово із клубної системи для відпочинку самотніх туристів і молодих сімейних пар в період канікул Club Mediterranee стає мережею готелів для сімейного відпочинку з дітьми. З 1967 року з’являються дитячі клуби.

З 1990 року до 2000 року було зроблено багато спроб купити спортивні зали і відкрити мережі ресторанів, які виявилися комерційно невдалими.

Великий економічний спад компанії простежується після терористичних актів у США у 2001 році. Прийшлось закрити частину існуючих «містечок» і переглянути плани на відкриття нових. Знову отримувати великі прибутки компанія розпочала з 2005 року.

З призначенням на посаду генерального директора Анрі Жискар д’Эстена пріоритети компанії знову були змінені. Основний напрямок був взятий на комфортний і дорогий відпочинок. На зміну окремим «містечкам» приходять люксові клуби, віли і шалле. [11]

2.3. Аналіз готелів Франції за кількістю зірок

Класифікація готелів Франції знаходиться під пильною увагою Міністерства по туризму країни. Щорічно Францію відвідує близько 70-80 млн. осіб. Фактично кожен десятий турист їде до Франції. Тому, дотримання французькими готелями строгих норм та відповідність їх послуг заявленому стандарту ретельно перевіряється.

Раніше класифікація готелів Франції передбачала «зіркову» шкалу оцінки готелів, хоча і з власними варіаціями. Так, наприклад, забронювати готель Франції 5* стало можливим лише нещодавно, після прийняття нової національної системи класифікації. Довгий час найбільше число зірок готелів Франції виглядало як 4* Luxe.

Попередня система класифікації готелів у Франції була розроблена на початку 1960-х років. Вона передбачала декілька ступенів якості готелів. Найнижча ступінь позначалася НТ. Це готель без категорії. Як правило, у таких готелях крім ночівлі нічого не треба очікувати.

За НТ йшли готелі класу 2*. Це бюджетні готелі у класичному варіанті.

Готелі класу 3* – це типовий середній клас готелів. Дуже часто готель міг бути розміщений у старовинних особняках.

Французькі готелі класу 4* – це бізнес-клас. Більш комфортабельні та різноманітні ніж готелі класу 3*, але без особливої розкоші, якою виділялися готелі 4* Luxе.

Французькі готелі класу 4* Luxе – штучні екземпляри, їх нерідко знали у всьому світі. Наприклад, готель Рітц у Парижі.

Готелі класу Palace, які розраховані на прийом вищого суспільства, починаючи від королівських сімей і закінчуючи олігархами з різних куточків світу. Такі готелі були представлені у вигляді палацу в яких обов’язково присутні Президентські апартаменти.

Самі французи вважали свою класифікацію готелів застарілою. Міністерство туризму Франції неодноразово заявляло про бажання передивитися існуючу шкалу критеріїв і привести її до загальносвітового рівня. [10]
Саме тому, у 2009 році була прийнята нова класифікація готелів, максимально наближена до класифікації міжнародної системи оцінки готельного сервісу. Нова сертифікація допускає 5* готелі, готелі класу 4* Luxе – відмінені. [21]
2.3.1. Аналіз французьких готелів категорії Palace

Готель категорії Palace – це готель найвищого класу. Бездоганна репутація та міжнародне визнання. Визнаний бренд.

Має наступні ознаки:

  • Наявність номерів категорії «Президентський», «Королівський», сьют. Їх площа досягає декількох сотень квадратних метрів.

  • Стиль та дизайн зазвичай розробляються всесвітньо відомими дизайнерами.

  • Інтер’єр та декорації виконані із матеріалів найвищого класу, виготовлених за спеціальними замовленнями.

  • Номери мебльовані справжніми антикварними меблями або стилізовані.

  • Набор туалетного приладдя (шампуні, лосьйони, гелі для душу) представлені відомими світовими косметичними брендами.

  • Як правило, на базі готелю діє фітнес-центр та салон краси класу люкс, який працює з найвідомішими косметичними марками.

  • Готель надає висококласний цілодобовий Room Service та широкий спектр бізнес-послуг.

  • Працює Бізнес-центр, надаються послуги Інтернету.

  • Присутні російськомовні телевізійні канали та російськомовний персонал.

  • При готелях цієї категорії присутні бар, кафе, гастрономічний ресторан. [23]

На початок 2016 року в Франції налічувалося 15 готелів класу Palace (Див. табл. 2.2).

Таблиця 2.2

Розповсюдження готелів класу Palace у містах та районах Франції

(складено автором за [23])

Назва готелю

Місто або район розміщення


L’ Hotel du Palais

Біаріц

Les Airelles

Куршевель

Le Cheval Blanc

Куршевель

Le Bristol

Париж

Four Seasons Hotel George V

Париж

Park Hyatt Paris Vendome

Париж

Le Plaza Athenee

Париж

Grand-Hotel du Cap-Ferrat

Сен-Жан-Кап-Ферра

La Reserve

Раматюель

Le Byblos

Сен-Тропе

Le Chateau de La Messardiere

Сен-Тропе

Le Royal Monceau

Париж

Le Mandarin Oriental

Париж

Le Shangri-La

Париж

Le K2

Куршевель


Найдешевшим серед усіх цих готелів є Le Cheval Blanc, в даному готелі можна зняти номер з мінімальними умовами для проживання менше ніж за 200 доларів. До класу найдорожчих готелів відноситься Le Plaza Athenee, вартість однієї ночівлі складає більше 1257 доларів [Додаток А].

Стан номерного фонду французьких готелів категорії Palace можна простежити на структурній діаграмі. (рис. 2.3).



Рис. 2.3. Номерний фонд французьких готелів категорії Palace

(складено автором за [22])

Як ми можемо побачити, найбільша кількість номерів присутня у готелі Four Seasons Hotel George V.

Це легендарний готель, який розміщений у самому центрі Парижу, недалеко від Єлисейських полів, Тріумфальної арки та інших пам’яток міста. Готель, побудований у 1928 році, знаходиться в центрі відомого Золотого Трикутника – найпрестижнішого торгового округу Парижу.

В готелі працює два ресторани – ресторан «Le Cinq», який удостоєний трьома зірками путівника «Мішлен», де сервірують блюда класичної французької та сучасної міжнародної кухні, та ресторан «La Galerie» – одне з найбільш модних місць зустрічі парижан та гостей готелю. [23]

Кількість номерів у готелі – 244.


2.3.2. Готельні заклади розміщення Франції категорії п’ять та чотири зірки.

П’ятизіркові готелі Франції – це готелі високого класу. Як правило, мають міжнародне визнання. Номери мебльовані справжніми антикварними меблями або майстерно стилізовані. Передбачено широкий спектр послуг для будь-яких клієнтів готелю, як для ділових людей (бізнес центр, підключення до Інтернету в кожному номері), так і для туристів (салон краси, фітнес цент). Як правило, присутні російськомовні телевізійні канали та російськомовний персонал. При готелях цієї категорії обов’язково є ресторан бари, цілодобовий Room Servise.[18]

На початок 2016 року у регіонах Франції налічувалося 517 готелів класу 5*. Найбільша кількість, а саме 132 готелі знаходяться у регіоні Прованс – Альпи – Лазурний Берег, а найменша кількість у регіоні Центр – Долина Луари – 5 готелів. [Додаток Б]

Варто відзначити, що кількість номерів у готелях більша в тих регіонах, де знаходиться велика кількість різноманітних розважальних або історичних місць. Наприклад, у регіоні Іль-де-Франс загальний номерний фонд усіх п’ятизіркових готелів складає 6795 номерів при 88 готелях, а у регіоні Прованс – Альпи – Лазурний Берег номерний фонд 5706 номерів при 132 готелях. Така ситуація пов’язана з тим, що відпочинок у регіоні Іль-де-Франс не пов'язаний з сезоном року і може надати туристам можливість розважатися в будь-який час року. (Див. табл. 2.3)

Таблиця 2.3

Загальний номерний фонд п’ятизіркових готелів Франції по регіонам (складено автором за [22])

Регіон

Номерний фонд

Нор – Па-де-Кале – Пікардія

281

Ельзас – Шампань – Ардени – Лотарингія

429

Бургундія – Франш-Конте

268

Овернь – Рона – Альпи

3619

Прованс – Альпи – Лазурний Берег

5706

Продовження таблиці 2.3

Лангедок – Русільйон – Південь – Піренеї

1601


Аквітанія – Лімузен – Пуату – Шаранта

1782

Центр – Долина Луари

112

Іль-де-Франс

6795

Нормандія

907

Землі Луари

496

Бретань

970

Корсика

665

Крім кількості номерного фонду французькі готелі класу 5* відрізняються за типом розміщення. (Рис. 2.4)



Рис. 2.4. Французькі готелі категорії 5* за типом розміщення

(складено автором за [22])

Простеживши на структурній діаграмі наявність у регіонах Франції готелів різного типу розміщення, можна побачити, що усі зазначені типи розміщення присутні лише у регіоні Овернь – Рона – Альпи. Найменше різноманіття готельних закладів за типом розміщення спостерігається у регіоні Іль – де – Франс, там присутні лише стандартні готелі та апартаменти.

Одну із головних ролей у роботі готелів займає наявність при них ресторанів. Чим більша кількість зірок у готелю, тим більш вишуканий ресторан.
На початок 2016 року, серед 509 французьких готелів категорії 5 зірок, 306 готелів мають власний ресторан. (Рис. 2.5)



Рис. 2.5. Французькі ресторани при готелях категорії 5 *

(складено автором за [22])

Чотирьохзіркові готелі Франції – це готелі високого класу з підвищеним рівнем комфорту.

Можуть бути розміщені або у центрі міст, або біля різноманітних транспортних вузлів. Апартаменти у такому готелі відрізняються від номеру у п’ятизірковому готелі лише площею.

У стандартному номері присутні:

  • Ліжко.

  • Сейф.

  • Кондиціонер.

  • Телевізор.

  • Необхідні туалетні приладдя.

  • Доступ до Wi-Fi.

Для гостей, які подорожують з дітьми, за певну плату, надаються послуги няні.

Стандартне харчування у готелях такого класу представлено у вигляді шведського стола. У деяких готелях безкоштовно подають в номер сніданок.

У багатьох готелях цього класу дозволяється мешкати з домашніми тваринами.

Серед розваг обов’язково присутній басейн та фітнес зал.

Вартість номеру у чотирьохзірковому готелі може знаходитися в діапазоні від 100 до 700 євро. Ціна повністю залежить від віддаленості від центру міста та цікавих пам’яток. Також на вартість може вплинути вид із вікна та додаткові послуги, які вже включені у вартість проживання, наприклад, майданчик для паркування. [20]

На початок 2016 року на території Франції налічувалося 2877 готелів категорії 4 зірки. Лідером серед регіонів за кількістю готелів даного класу є регіон Іль – де – Франс, він налічує 544 готелі. Найменша кількість готелів даного класу відходить на регіон Бургундія – Франш-Конте – 79 готелів. [Додаток В]

Як відомо, кожен з чотирьохзіркових готелів Франції відноситься до окремого типу розміщення. (Рис. 2.6)

1   2   3   4   5


написать администратору сайта